فرق رم DDR و رم SD

ealy

Member
سلام
همينطور كه مي دونيد بين ram DDR و ram SD اختلاف قيمت خيلي زيادي وجود داره.تا اونجا كه من مي دونم ddr با پنتوم 4 مچ هست و اصلا روي مادر بوردهاي قديمي سوار نمي شه.پس با اين حساب براي پنتيوم 2 اونم با يه مادر بورد قديمي هيچ فايده اي ندارن؟؟
ممنون ميشم كه اطلاعات بيشتري در مورد اختلاف ddr و sd بهم بديد.

bagher

Member
جواب

دوست عزيز رم دي دي آر خيلي كيفيت بهتري نسبت به اس دي دارد.(سرعت)
و همچنين قيمت آن 256 مگ آن 4 تومان ارزانتر از اس ادي است.

سرعت انتقال اطلاعات يك رم ddr 266 چيزي در حدود 2.1 گيگا بايت در ثانيه است.
سرعت انتقال اطلاعات يك رم ddr 400 چيزي در حدود 3.2 گيگا بايت در ثانيه است.
سرعت انتقال اطلاعات يك رم ddr 400 dual چيزي در حدود 6.4 گيگا بايت در ثانيه است.

در حاليكه
سرعت انتقال اطلاعات يك رم 66 sd چيزي در حدود 0.5 گيگا بايت در ثانيه است.
سرعت انتقال اطلاعات يك رم 100 sd چيزي در حدود 0.8 گيگا بايت در ثانيه است.
سرعت انتقال اطلاعات يك رم 133 sd چيزي در حدود 1.06 گيگا بايت در ثانيه است.

حالا كلاه خودتون را قاضي كنيد ببينيد كدوم بهتره؟ :oops:

ealy

Member
سلام
از جوابتون خيلي ممنونم.
اما در مورد قيمت بايد بگم هيچ ماركي وجود نداره كه ddr اون از sd اون ارزونتر باشه.
احتمالا اين موردي كه شما ميگيد راي 2 مارك مختلف بوده كه sd اون مارك بهتري داشته ولي حتي من اين رذو هم بعيد مي دونم چون تقريبا تمام قيمت ها رو دارم.

uali

New Member
فرق DDR , sd

DDR مخفف Dual Data Rate می باشد بدین معنا که اطلاعات در یک کلاک پالس دو بار منتقل می شود یکبار در لبه بالایی و یکبار در لبه پایینی پالس و روشن است که در مقابل SD که یکبار data را منتقل می کند دو برابر سریعتر است.از نظر ظاهری DDR در slot مخصوص خود روی مادربورد نصب می شود.

ealy

Member
خيلي ممنون به خاطر اطلاعات مفيدي كه داديد.
پس با اين حساب سر عتشون 2 برابر .يعني بازده يه رم 256 ddr برابر با يه رم 512sd ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :idea:

Ali_chi

Member
ببخشيد ولي

اول سلام
خسته نباشيد
دوستان عزيز خوبه يه نكته رو يادتون باشه
CPU هاي AMD و Intel يه تفاوت بسيار مهم با هم دارند و اون هم وجود يه سري Pipe Line هستش
تعداد اين لوله ها در توليدات اينتل تقريبا دو برابر AMDهست و يكي از ضعفهاي اينتل هم همينه
چون رم دي دي آر نميتونه اين مقدار قدرت داشته باشه كه كليه اين لوله ها رو ساپورت كنه برا همينم رمهاي دي دي آر روي سيستمهايي كه از AMD CPU استفاده ميكنند خيلي بهتر جواب ميده
نكته كوچولو: براي گرفتن بالاترين راندمان از Intel Cpu بايد از رمهاي RD استفاده كرد كه فوق العاده گرون هستند و ناياب :)

جدیدترین ارسال ها

بالا