فرستادن فايل از طريق سرور

navidal

Member
با سلام
دوستان چه جوري ميشه از طريق سرور براي يك كلاينت مشخص يك فايل مثلا متني يا عكس فرستاد؟(ويندوز 2000 ادونسد سرور)

sirvan

Member
به سادگی در صورتی که فولدری از کامپوتر مقصد رو Shaire کرده باشبی

navidal

Member
sirvan جون من مي خوام پوشه share نشده رو بفرستم در ضمن فايل باشه پوشه.

sirvan

Member
navidal گفت:
sirvan جون من مي خوام پوشه share نشده رو بفرستم در ضمن فايل باشه پوشه.
از این دستور استفاده کن:
ولی عملا بدون Shairing اصلا نمیشه همچین دسترسیی داشت مگر اینکه یه سرویس دیگری مثلFTP رو راه اندازی کرده باشی.

houtanal

Member
در كامند بزنيد
? net use
اين فرمان براي استفاده از درايوهاي منطقي تعريف شده در سيستم مقابل مي باشد بازدن؟ليست سوپيچ ها و اطلاعات ديگر ا خواهيد ديد

sirvan

Member
houtanal گفت:
در كامند بزنيد
? net use
اين فرمان براي استفاده از درايوهاي منطقي تعريف شده در سيستم مقابل مي باشد بازدن؟ليست سوپيچ ها و اطلاعات ديگر ا خواهيد ديد
ایشون که گفت Shair نمیخواد؟

sirvan

Member
houtanal گفت:
مسلما شما نه با اين كامند كار كردي نه راهنماشو خوندي!
مسلما داری اشتباه میکنی
داداش بذار بهت بگم که این ترجمه گرافیکیش میشه همون MapNetworkِDrive.غیر از اینه؟ شاید بشه با این ویندوز های غیر NT رو یه کارایی کرد اونم از راه یه ارتباط موقت پیدا کردن توسط ضعف NetBios ماکروسافت و $IP
من ادعایی ندارم و مثل شما نیستم.
من حدود 1.5 ساله که به کامپیوتر دسترسی دارم (قبل از اون الکترونیک ،اونم تجربی)
و هر چی که میدونم در همین مدت بوده.
در مورد Command Prompt هم بگم که یک ساله پیش بود که کل دستورات Net ویندوز سری NT رو به عنوان پیش نیاز شبکه مسلط شدم.اینارو اون زمان که کم تجربه بودم با آراز ٌمدی Start زدم.
در ضمن زیاد جالب نیست که بجای حل مشکل دوستمون بشینیم و بحث کنیم.
اینم چیزیه که helpXP میگه:
Net useConnects a computer to or disconnects a computer from a shared resource, or displays information about computer connections. The command also controls persistent net connections. Used without parameters, net use retrieves a list of network connections.

اون بالا نوشته این فرمان از Shared Resource استفاده میکنه.
یعنی اگه Sharing نداشته باشی کاری نمیشه کرد.

houtanal

Member
عزيز دل برادر بعضي از منابع در ويندوز به صورت ديفالت به اشتراك گذاشته مي شوند در ضمن اون IP نيست IPC يه
اگر فكر ميكنيد با خوندن مطالب tur2 يا far30 همه چيز رو ياد گرفتيد بايد بهتون بگم زهي خيال باطل(شخصا احترام زيادي براي آراز قاءلم)
در صورت عدم استقاده از هر نوع شيرينگ شما بايد ساير پروتكل ها مثل FTP يا .. استفاده كنيد كه در مورد كار شما مسخره است

با سلام
دوستان چه جوري ميشه از طريق سرور براي يك كلاينت مشخص يك فايل مثلا متني يا عكس فرستاد؟(ويندوز 2000 ادونسد سرور)
اگه دليلش اينه كه نميخواهيد بقيه به پوشه شار دسترسي داشته باشند و پسورد هم نميخواهيد روي پوشه شار بگذاريد تنها راهش طراحي يك برنامه براي ارسال فايل كه از اين راه به صورت محرمانه هم ميشه ارسال كرد. اگر ويندوز 2000 است ميتوانيد يك برنامه با SQL SERVER طراحي كنيد يا بديد طراحي كنند.
من خودم وقت ندارم و گرنه يك نمونه برنامه كه خودم طراحي كردم دارم كه هر نوع فايلي رو سريع و محرمانه انتقال ميده برايتان ارسال ميكردم ولي براي استفاده از اين گونه برنامه هم بايد پوشه شار در هر دو كامپيوتر باشه. :wink:
اگه نتونستم كاري كنم ببخشيد ولي اميدوارم راهنمايي بدرتان بخوره :oops:

navidal

Member
دوستان ممنون از راهنماييهاتون شما هردو استاد هستيد و فكر كنم بهتر باشه بحث و جدل رو كنار بگذاريد و از تجربيات هم استفاده كنيم.

با سپاس و تشكر فروان از شما.

f_ab

New Member
راه حلي كه به ذهن من مي رسه اينه كه:
1- كليه درايوهاي ويندوز به صورت پيش فرض شير است.براي دسترسي به اونها مي توني هم از map network drive استفاده كني و هم از net use .يراي اولي راست كليك my computer را بزن بعد map را انتخاب كن .به اين صورت مسير بده:
\\ip or computerName\drive letter$
در اين حالت يوزرنام و پسورد مي خواد كه وارد مي كنيد و خيلي راحت به درايو اكسس داريد و مي تونيد هر كاري كه دلتون مي خواد انجام بدين.به شرط اينكه يوزر محدود نباشيد.

sirvan

Member
navidal گفت:
دوستان ممنون از راهنماييهاتون شما هردو استاد هستيد و فكر كنم بهتر باشه بحث و جدل رو كنار بگذاريد و از تجربيات هم استفاده كنيم.

با سپاس و تشكر فروان از شما.
این houtanal همیشه هر جا ارسال میکنه تاپیک رو دچار مشکل میکنه!
به هر حال من عذر میخوام اگه جو اینجا رو بد کردم.

houtanal

Member
يه بار داشتم با يكي از بچه ها سر زبان بنامه نويسي يك پروژه بحث مي كردم من عقيده داشتم پروژه اگر با php انجام بده در دراز مدت برامون بهتره و اون عقيده داشت asp.net براي انجام اين پروژه بهتره.طبق روال شروع كرديم به ژاوردن دلايل تا به جايي رسيديم كه برادر گرامي گفت اصولا php براي انجام پروژه اي در اين سطح مناسب نيست.
نكته قابل توجه اينه كه من به هردو بنامه مي نوشتم و اون حتي يك خط يا php برنامه ننوشته بود!
نتيجه:با اين كه جزو دوستان گرامي منه چون مزخرف مي گفت جوابي مشابه همين جواب هاي بالا رو دريافت كرد.
در مورد عقده اي بودن يا اينكه من خيلي بلدم :
شما منو نمي شناسي من هم همينطور به احتمال زياد هيچ وقت هم كارمون به هم بر نمي خوره بنابراين احتياجي به اينكه شما و سايرين را متقاعد كنم كه خيلييييي كارم درسته ندارم اگر گاهي اوقات پست شما رو زير سپوال مي برم دقيقا به اين خاطره كه مي دونم اشتباه مي گيد.

جدیدترین ارسال ها

بالا