فارسي در كارل

mrezaf

Member
بنده كارل 10 را روي ويندوز xp نصب كرده ام ولي نمي توانم فارسي بنويسم.

bagher

Member
جواب

شما از قسمت دريافت نرم افزار همين سايت مي توانيد از قسمت نرم افزار هاي مفيد قسمت فارسي نويسها برنامه ققنوس را دانلود كنيد. كار تان انجام دهيد.
ولي فكر كنم در ويندوز98 و ميلينيوم فارسي در كورل به صورت مستقيم مي شود تايپ كرد . ولي ايكس پي را نمي دونم.

shahrokh_xp

Active Member
Re: جواب

bagher گفت:
شما از قسمت دريافت نرم افزار همين سايت مي توانيد از قسمت نرم افزار هاي مفيد قسمت فارسي نويسها برنامه ققنوس را دانلود كنيد. كار تان انجام دهيد.
ولي فكر كنم در ويندوز98 و ميلينيوم فارسي در كورل به صورت مستقيم مي شود تايپ كرد . ولي ايكس پي را نمي دونم.
آقا اين سريال نامبر اين برنامه چيه :?:

Majid

مدیر سایت
عضو کادر مدیریت
سلام

تو XP هم ميتونيد .. كافيه فارسي رو نصب كنيد چند تا فونت فارسي هم كپي كنيد اگر نه فقط ميتونيد از همون فونتها tahoma و ... استفاده كنيد

مجيد

سلام ميدونم تو ويندوزهاي فارسي مستقيم ميشه تايپ كرد ولي آيا تو ويندوز انگليسي هم ميشه!! :?: من كه از برنامه فارسي نويس استفاده ميكنم

Majid

مدیر سایت
عضو کادر مدیریت
سلام

خب اين يك چيز مسلمي هستش كه توي ويندوز انگليسي نميشه فارسي تايپ كرد مگه اينكه يك فارسي نويس نصب كنيد...و از طريق كپي Paste اينكارو بكنيد..
برنامه هاي ققنوس و مريم برنامه خيلي عالي هستند ميتونيد اينا رو از قسمت دريافت برنامه سايت دانلود كنيد

مجيد

rahmani

Member
فارسي نويس

شما همچنين مي توانيد با نرم افزار پرنيان مستقيما در corel فارسي تايپ كنيد و همانجا edit كنيد، صفحه بندي كنيد و ... و با امكانات بيشتر از حد انتظار شما. سرويس و خدماتشان هم عالي است.براي اطلاعات بيشتر به
www.parniansoft.com
مراجعه كنيد

ACTIVE

Active Member
با سلام

دوستان عزيز من به كمك استادم روشي را براي فارسي نويسي توي كورل ابداع كرديم كه اميد وارم به دردتان بخورد .
:? براي فارسي نويسي توي كورل نيازي به هيچ فايل - برنامه جانبي - فارسي ساز و ... نداريد
فقط يك سي دي ويندوز XP "يعني انگليسي يا فارسي فرق نمي كنه" نياز داريم .

براي اينكار ابتدا پس از نصب ويندوز XP :
1- به كنترل پنل رفته و گزينه Regional and Language Options را انتخاب مي كنيم
2-بعد به تب Languages رفته و گزينه inistal files forcomplexscript and right -to- left languages را انتخاب وكليد Apply را فشار مي دهيم .
در اين حالت ويندوز سي دي حاوي ويندوز XP را از ما مي خواهد كه پس از نصب چند فونت و ...
سيستم Restart مي شود .
3-بعد از آن دوباره وارد همان تب مي شويم و اين بار گزينه Details را انتخاب مي كنيم .
در اين قسمت در بخش Inistal services گزينه Add را انتخاب مي كنيم و در بخش Input Language گزينه Arabic-Saudi Arabia را انتخاب ودر قسمت Key board layout/IME زبان Farsi را انتخاب مي كنيم
4-سپس به تب Advance رفته و در بخش... Select language to گزينه Farsi را انتخاب مي كنيم.
و نهايتا سيستم را يكبار ديگر Restart مي كنيم .
از اين به بعد هر بار در كورل به جاي اشكال عجيب يا مربعها فارسي تايپ خواهيد نمود .
:!: توجه كنيد اگر در هنگام تغيير زبان علامت بر روي FA باشد نمي توانيد در كورل فارسي تايپ كنيد و بايد حتما بر روي زبان تعريف شده AR باشد .
خوب ديديد كه بدون نياز به هرگونه فارسي سازي توانستيم فارسي تايپ كنيم .
خسته نباشيد .
باسپاس
:wink:
-----------------------------
www.activenet.o-f.com

K@VEH

Member
ACTIVE گفت:
با سلام

..........................
:!: توجه كنيد اگر در هنگام تغيير زبان علامت بر روي FA باشد نمي توانيد در كورل فارسي تايپ كنيد و بايد حتما بر روي زبان تعريف شده AR باشد .
..............
www.activenet.o-f.com
خب منظور شما این بود که بجای فارسی عربی رو به عنوان زبان دوم ویندوز انتخاب کنیم
:lol: :wink:

saman_sweden

Active Member
kaveh202002 گفت:
ACTIVE گفت:
با سلام

..............
www.activenet.o-f.com

آقا من يكي ضد تازي هستم وقتي خون ايراني در رگهايمان روان است و قتي آريايي نژاد برتر روي زمين است وقتي كتاب مقدس انجيل و كتاب يهوديان تورات از ايران از داريوش مظهر تمدن ياد ميكنند و .... با اين تفسيرها براي چه محتاج تازي باشيم اين حرف براي من سنگين آمد كه بحاي FA از AR استفاده كنيم بنظر من استفاده از فارسي نويسي مريم يا قنقوس بهترين روش براي فارسي نويسي در كورال يا فتوشاپ است

K@VEH

Member
قربانت
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
به افتخار آقا سامان
هیپیپ هوراااااااااا
هیپیپ هوراااااااااا
هیپیپ هوراااااااااا

Ali_ix

Well-Known Member
saman_sweden گفت:
kaveh202002 گفت:
ACTIVE گفت:
با سلام

..............
www.activenet.o-f.com

آقا من يكي ضد تازي هستم وقتي خون ايراني در رگهايمان روان است و قتي آريايي نژاد برتر روي زمين است وقتي كتاب مقدس انجيل و كتاب يهوديان تورات از ايران از داريوش مظهر تمدن ياد ميكنند و .... با اين تفسيرها براي چه محتاج تازي باشيم اين حرف براي من سنگين آمد كه بحاي FA از AR استفاده كنيم بنظر من استفاده از فارسي نويسي مريم يا قنقوس بهترين روش براي فارسي نويسي در كورال يا فتوشاپ است

يا علي آقا سامان !

يكو پر كردي بده دو داداش ! خيلي باحالي !

علي. 8)

ACTIVE

Active Member
با سلام

دوستان من خيلي ممنون از الطاف بسيار زيادتان
علوم كامپيوتر و دنياي مربوط به آن پر از رمز و رازهاي نا مكشوف است و بنده حقير هم خواستم در راستاي اين علوم گامي هر چند كوچك بردارم .
ولي متاسفانه ديدم كه جنبه شما فراتر از اين باور من بود. من با نوشتن مطالب فوق الذكر صرفا خواستم كه كارتان راه بيفتد حالا كه AR براتون مشكل سازه و موي دماغتونه مي تونين از FA يا هر چيز ديگه اي كه ميلتون ميكشه مصرف نمايين .
ولي هدف من كمكي هر چند كوچك به شما عزيزان بود . حالاكه از ديدن متون بنده حالتون به هم مي خوره ميتونين وقتي به متن ارسالي بنده رسيدين چشماتونو ببندين چون

***** بعضي ها از بنده به عنوان ضد تازي و ... نام بردن كه هيچ كدوم تو مرام ما نيست******

نهايت تقدير و تشكر از Ali-ix ,saman ... را دارم و آرزوي روزهايي بدون تازي يا هر اصطلاح ديگري را برايتان دارم .
موفق باشين

kami_mz

Well-Known Member
saman_sweden گفت:
kaveh202002 گفت:
ACTIVE گفت:
با سلام

..............
www.activenet.o-f.com

دمت گرم. ايول خيلي با حالي

K@VEH

Member
ACTIVE گفت:
با سلام

علوم كامپيوتر و دنياي مربوط به آن پر از رمز و رازهاي نا مكشوف است و بنده حقير هم خواستم در راستاي اين علوم گامي هر چند كوچك بردارم .
ولي متاسفانه ديدم كه جنبه شما فراتر از اين باور من بود. من با نوشتن مطالب فوق الذكر صرفا خواستم كه كارتان راه بيفتد حالا كه AR براتون مشكل سازه و موي دماغتونه مي تونين از FA يا هر چيز ديگه اي كه ميلتون ميكشه مصرف نمايين .
ولي هدف من كمكي هر چند كوچك به شما عزيزان بود . حالاكه از ديدن متون بنده حالتون به هم مي خوره ميتونين وقتي به متن ارسالي بنده رسيدين چشماتونو ببندين چون

***** بعضي ها از بنده به عنوان ضد تازي و ... نام بردن كه هيچ كدوم تو مرام ما نيست******

نهايت تقدير و تشكر از Ali-ix ,saman ... را دارم و آرزوي روزهايي بدون تازي يا هر اصطلاح ديگري را برايتان دارم .
موفق باشين
آقا من فکر نمی کنم منظور آقا سامان از تازی شما بودید 8O
شما هم که نباید این حرف ها رو به دل بگیرید
این مطلب شما هم خیلی به درد بخور هست چون یه وقت آدم این برنامه های فارسی ساز دم دستش نیست پس به ناچار ( چه ضد تازی باشه یا نه ) مجبور از روش شما استفاده کنه
شما بازم از این روش ها بگید که خیلی بدرد بخور هستش
بازم میگم من فکر نمی کنم منظور آقا سامان شما باشید
:lol:

Ali_ix

Well-Known Member
ACTIVE گفت:
با سلام

موفق باشين

سلام

بابا تو چرا همه چيزو قاطي ميكني عزيزم ! :wink:

كاوه راست ميگه آقا سامان و من و بقيه منظورشون اين نبود كه شما تازي هستي ! بابا تو هم مثل اينكه 2زاريت يكم مچالس ! :wink:

حالا اگه دلخوري چيزي پيش اومده من ازت معذرت (درست نوشتم ؟ :?: ) ميخوام ! ببخشيد ! :wink:

اين نكتتم خيلي بدرد بخور بود !

موفق و پيروز و ... باشيد ! :wink:

علي. 8)

ACTIVE

Active Member
باسلام

به قول ما آذريها " كاسيب بالاسي اولمياسان ! " خب دوستان عزيز من همگي يه جوري نوشته بودند كه من يه كم جا خوردم البته من 2 زاري استفاده نمي كنم مال من كارتيه همون كارتمم اون روز تموم شده بود .
بالاخره علي آقا و ... منم از شما معذرت مي خوام كه زود از كوره در رفتم ببخشيدم . :roll:

آخه مشغول كنكور بودم ديگه هر چي پرت و پلا دهنم مي اومد مي گفتم .

البته ما هم يه خورده حق داشتيما عزيزاني مثل : kaveh202002 ؛ Ali-ix ؛ saman و... حق استادي به گردنمون دارن شنيدن چنين اصطلاحاتي خب يه خورده اينجوري بود ديگه !! :twisted:

منم به نوبه خودم خيلي عذر خواهي و ( ببخشيد و شرمنده و ... :cry: ) بدهكارم .

باسپاس

K@VEH

Member
ACTIVE گفت:
باسلام

به قول ما آذريها " كاسيب بالاسي اولمياسان ! "
..................................................
منم به نوبه خودم خيلي عذر خواهي و ( ببخشيد و شرمنده و ... :cry: ) بدهكارم .
باسپاس
اکتیو جان راستش ما که آذری نمی فهمیم لطفا یه زیرنویسی چیزی بذار :lol:
راستی یادم باشه شماره حساب بدم بدهیتو بدی :D
ولی خدایی من از روشت خوشم اومد چون نیاز به هیچ برنامه ای نداره
امیدوارم که بازم از این روش ها داشته باشی :wink:

جدیدترین ارسال ها

بالا