علي ماپار - رندر ماشين

سلام .

با اجازه ما اولين نمونه رو گذاشتيم .
البته من چيز زيادي از رندر نمي دونم .
ولي گفتم يه نمونه بذارم تا شما هم ايراداشو بگيد و راهنماييم كنيد بلكه يه چيزي ياد گرفتم.

موتور رندر هم mental ray هستش . . ..
رو بيس اولي كار كنم بهتره يا دومي ؟
زمان رندر هم حدود 5 دقيقه .

Sherlock_Holmes

Active Member
سلام
خسته نباشيد...
خوب شدن كاراتون...
اما عكس اولي ماشين سايه نداره و انگار تو هواست....
عكس دوم سايه داره اما يه نور اضافي رو كاپوته اونو حذف كنيد...
اگه دوست داشتيد و اين كارا رو كرديد رندر جديد بذاريد ببينيم بعد چه تغييراتي لازمه...
موفق باشيد..

سلام
اما عكس اولي ماشين سايه نداره و انگار تو هواست....
عكس دوم سايه داره اما يه نور اضافي رو كاپوته اونو حذف كنيد...
موفق باشيد..

اینها بیشتر تست هستند و برای همینم هست که عکس اولی سایه نداره .
و در مورد نور اضافه روی کاپوت ماشین دوم لطف می کنی بیشتر توضیح بدی ؟ یعنی منظورتون اینه که بهتر بود نور روی کاپوت مثل ماشین اولی بود ؟‌

pythoN

Active Member
سلام
اولین کاری که میکنی یه رندر ساده با وی ری بگیر . متوجه ی تفاوت کار خواهی شد .
ادامه بده

آخرین ویرایش:
من راستش تا حالا با وی ری کار نکردم .سعی می کنم کار کنم یه رندر هم اونجوری بذارم . ولی به نظر شما رو کدوم کار کنم ؟ اولی یا دومی ؟‌
fix206.gif

سلام
اولین کاری که میکنی یه رندر ساده با وی ری بگیر . متوجه ی تفاوت کار خواهی شد .
ادامه بده

اولا ممنون از دوست عزیز که بابت مسابقه وقت گذاشت و دیگه انتخاب کار برتر به عهده دوستان داور این دوره از مسابقات هستش

مورد دوم هم ما منتظر اقای pythoN هستیم تا کارش رو حتما ببینیم

Sherlock_Holmes

Active Member
اینها بیشتر تست هستند و برای همینم هست که عکس اولی سایه نداره .
و در مورد نور اضافه روی کاپوت ماشین دوم لطف می کنی بیشتر توضیح بدی ؟ یعنی منظورتون اینه که بهتر بود نور روی کاپوت مثل ماشین اولی بود ؟‌
آره اصلا نور روي كاپوت دومي خيلي مصنوعيه و اصلا اشتباهه.
در مورد Vray هم با اينكه من خودم باهاش كار ميكنم ولي معتقدم تهش نيست! تهش اون موتوريه كه باهاش بيشتر بلدي كار كني. من يه ترجمه براي معرفي Vray انجام دادم بعد از ظهر ميذارمش رو سايت. بخون شايد بدرد بخوره. براي آشنايي با Vray عاليه.
د

mamali132002

Active Member
اولا به دوستمون تبریک میگم چون یکی از سختترین رنگها رو برای ماشین انتخاب کردن ... متریال سیاه برای carpaint باید تنظیمات دقیق و متناسب با واقعیت ماده داشته باشه وگرنه اگر تو محیط قرار بگیره مشکلاتی مانند عکس دوم ایشون پیدا میکنه.

من با اولی موافق ترم. فقط یه studio برای رندر ماشین احتیاج داری بسازی .... من نمیدونم از متریال carpaint استفاده کردی یا نه .. ولی shader رو بزار رو carpaint بعد از نور های مختلف استفاده کن تا shader خودش رو نشون بده...

جای دقیق آبجکت هایی که قراره reflection باشن خیلی مهمه... و یه چیز دیگه هم بگم اونم اینکه shader carpaint که منتال ری داره به مراتب از vray و... قوی تره ولی واقعا کار کردن باهاش و چیز مورد نظرت رو در اوردن سخته باهاش.

اولین تجربه من با وی - ری

از لطف و راهنمایی های شما خیلی ممنونم.
python : آقا من دیشب وی - ری رو نصب کردم . نتیجه همونطوری که گفته بودید بسیار عالی بود . (ولی یه جوری شد. ! آخه اولین بارم بود با وی - ری کار می کردم و یکمی ساده بود خیلی بهم بر خورد !!!! )

mamali132002 : از لطف و راهنمایی شما خیلی ممنونم . یه رندر دیگه زدم با وی - ری . متاسفانه و خوشبختانه شاید یه جورایی شبیه کار شما شد البته غیر عمدی . (متاسفانه از این بابت که شاید ناراحتت کرده باشم . خوشبختانه از این بابت که هرچند کمتر ولی خوب شاید شبیه کار شما شده باشه و از نظر من بد نشده . هرچند هنوز جای کار داره. )

خوب اینم لینک رندر جدید با وی - ری . تماما با 3d Studio max ، فتو شاپ نداره (برای اونایی می گم که شاید فکر کنن نور لامپها با فتو شاپه ) برای همینم غیر طبیعیه و حتما جای کار داره .
وی - ری رو هم یه روزه که نصب کردم و هنوز باهاش آشنا نیستم . هر چند کلیاتش منو یاد همون منتال ری میندازه .
تو رو خدا اگه نظری، ایرادی ، هرچی به زهنتون رسید حتما بگید . منتظر نظراتتون هستم .
kaffee00.gif

ehsan_3dmax

Active Member
علی جان ورودت به عنوان اولین نفر به مسابقه رو تبریک میگم.
این رندرت خیلی بهتر شده اما هنوز خیلی جای کار داره.
آموزشهای وی ری رو که بچه ها لینک ازش زیاد گزاشتن رو بخون.
مطمین باش اگه خودت هم بخوای در آخر این مسابقه از نتیجه ی کارت راضی خواهی بود.
موفق باشی.

سلام :

miladbat :مرسی از نظرای خوبت . در مورد نور چراغا کاملا درسته (آخه رندرش یکمی طول کشید متوجه که شدم دیگه گفتم رندر نگیرم . تو رندرای بعدی حتما درستش می کنم ). در مورد نور بدنه هم حرفت رو قبول دارم . اما از حالت روح مانندی که پیدا کرد یکمکی خوشم اومد و سعی کردم که حفظش کنم.

Ehsan_3dmax : مرسی ، حتما از لینکای بچه ها استفاده می کنم و خیلی هم مفید هستند برای من .

سعی دارم یه تغییر درست و حسابی به رندرم بدم ولی وقت نمی کنم از این بابت شرمنده . حتما در اولین فرصت یه تکونی به تاپیکم میدم .
در ضمن نمی دونم من اینجوری فکر می کنم یا واقعا اینجوریه که انگار بحث مسابقه خوابیده . از صبح ۱۰ دفعه سر زدم تو هیچ کدوم از تاپیکای مسابقات کوچک پست جدید نبود !!! :eek:

به هر حال . . . به زودی چند تا کار جدید میزارم.

mamali132002

Active Member
ایشالا که اول میشی . . . ولی احیانا اگه دوم بشی نفر اول باید mamali132002 باشه .‌!!!!

منم که از آخر اول میشم . چون می دونم استادای خفن هنوز کارشونو تو سایت نذاشتن و منتظر روز آخرن تا همه ما رو سکته بدن . . . :-?

دوست عزیز منظور شما رو از این که تو پستاتون به من اشاره میکنید نمیدونم و نمیخوام بدونم.... همین قدر میگم که من اصلا تو این مسابقه شرکت نکردم(تکرار میکنم که شرکت نکردم) پس دلیلی نداره که تو پستاتون از این اشاره ها بکنید.

من یه کاری رو که کمتر از 2 ساعت رندر کردم رو تو مسابقه ای نمیزارم. قبلا هم گفتم که تو مسابقه شرکت نمیکنم.

موفق باشید و لطفا فقط به کار خودتون بپردازید.

Miladbat

Well-Known Member
محمد جان...
این دوستمون که منظوری نداره حتما می خواد تشویقت کنه که تو مسابقه شرکت کنی !!!
بهش هم نمی شه گفت مسابقه حالت آموزشی و رفع اشکال داره من خودم 1 ساعت هم روش وقت نذاشتم.

mamali132002 عزیز . من جداً از اینکه تو پستهام به شما اشاره کردم هیچ منظوری ندارم . در ضمن من واقعا نمی دونستم که شما تو مسابقه شرکت نکردی و در ضمن اگر می دونستم شما ناراحت میشی اصلا همچین کاری نمی کردم .
miladbot هم راست میگه به خدا ! من هرچند در مقام یک شاگرد نمی تونم شما رو که استاد مایی تشویق به انجام کاری کنم . تنها به این امید مطلبی نوشتم راجع به شما که شما با طرح های جدید به ما ها چیز یاد بدید . اگر این کار من باعث شده شما ناراحت بشید یا احیانا برای شما بد بشه من واقعاً و از صمیم قلب از شما معذرت می خوام و امیدوارم که یه دفعه از دست من ناراحت نشی .
دوباره از miladbot عزیز هم تشکر می کنم . و از شما هم باز معذرت می خوام .
sadangel.gif

ps: با اجازه همه پستخودم رو در بالا حذف می کنم .

pythoN

Active Member
مشت اول صد تومن :lol:

موفق باشید و لطفا فقط به کار خودتون بپردازید.

محمد چرا میزنی حالا . :Dخوب ادم وقتی پیش بقیه اعتبار داشته باشه بهش استناد هم میکنن دیگه .فقط iranfox کارت رو چون بصورت عکس قرار داد منم فکر کردم شرکت کردی .

RainDigital

Member
سه تا ایراد بنی اسرائیلی بگیرم؟باشه
183.gif

1. کار خیلی تاریکه
35.gif

2.رو بدنه نویز داره
39.gif

3.غبار های توی نور ماشین زیادی بزرگن
215.gif
(خروسه چه ربطی داشت؟)

رندر جدید - منتال - ری

سلام . شما رو نمی دونم ولی خودم احساس می کنم دیگه از بس شاخه به شاخه پریدم دیگه گندشو دارم در میارم .
خلاصه این جا ۲ تا رندر میزارم با منتال - ری . البته یکم رزولوشنشون پایینه و کلا هم ناقص هستن هم استودیو هم uvw ها .
بعدا بهترشو میزارم.

و

می دونم هی دارم از وی - ری به منتال و برعکس جهش می کنم . یه جور تست کردن هستش . . .​

ببخشید که کارا ضعیفه . به خدا وقت ندارم اینارم شب ساعت ۲ ، نیم ساعته متریال جدید ساختم (خیر سرش مثلا فیبر کربنه )‌ و کلی کار دیگه و رندر پایین گرفتم .​

خلاصه همکنون نیازمند یاری خوشرنگتان هستیم . :oops:

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا