طریقه نصب Mac Os X روی Pc، بدون حذف کردن اکس پی

مقدمه: این تاپیک راهنمای نصب کردن mac os روی پی سی، که آسونترین طریقه می باشد، است، در این راهنما شما نیاز به لینوکس، VMware، و chain0 ندارید.

خیلی ها تونستند mac os با این راهنما نصب کنند، اما نگفته نمونه که شاید ناکامی هم وجود دارد. اگه نصب نشد، لطفا از من انتقاد نکنید! با این راهنما مطمعا باشید که کامپیوترتون خراب نمیشه ( سخت افزار )، اگر چیزی هم خراب بشه نرم افزار است! ممکن است فایل های مهمتون را از دست بدید پس بهتره قبل از هر کار فایل های مهمتان را بک آپ کنید!

وسایل مورد نیاز:
یک عدد dvd خالی
دی وی دی رایتر
نرم افزار دی وی دی که بتونه ISO را بسوزونه
ACRONIS DISK DIRECTOR 10 ( تو گوگل زود پیدا میشه به شرطی که اولش دانلود به فارسی اضافه کنید)

ISO MAC OS X: این بخش سخت ترین بخش است برای کسانی که تو ایران هستند! اینها فایل های تورنت هستند که می تونید یکی از این تورنت های پایین را دانلود کنید، معمولا هجم تورنت به 4 و نیم گیگا بیت می رسه!
MacOSX_10.4.4DVDPATCHED_Myz.iso
Mac.OS.X.Tiger.10.4.6.X86-HOTiSO
MacOSX_10.4.6_GoatsecxDVD.iso
osx86_10.4.5_amd-intel_sse2-3.iso
Jas ISOs
Apple.10.4.4.generic.install.dvd.iso
MacOSX_10.4.6DVDPATCHED_Myz

تدارکات:
لطفا اول فایل های مهم خودتون را باک آپ کنید!

1) acronis disk director 10 را نصب کنید!
بعد از اینستال این برنامه acrosnis os selector را نصب کنید!

بعد از نصب OS Selector کامپیوتر باید رستارت بشه!
برای اینستال کردن mac os x شما به دو پارتیشن نیاز دارید، یکی برای ویندوز و یکی دیگر برای mac os x ( فرقی نمیکنه اگه شما بیشتر از 2 پارتیشن داشتید ) اما باید پارتیشن mac os ، از سیستم FAT 32 کار ببره! شما می تونید از acronis disk director استفاده کنید! mac os x ممکن است از 6 تا 7 گیگابیت جا بگیره پس بهتره پارتیشن که درست می کنید حد اقل 10 گیگا بیت باشه!

2) فایل ISO را که دانلود کرده بودید از قبل باید تو دی وی دی بزنیدش!

3) حالا دی وی دی mac os x را تویه دی وی دی روم گداشته و رستارت کنید (متوجه باشید که برای بوت از دی وی دی، bios را باید تنظیم کرد روی بوت از cd rom)
بعد از اینکه رستارت کردید، و دی وی دی بالا اومد، شما لوگو آپل که خاکستری رنگ است مشاهده خواهید کرد! بعد از آن تا 5 دقیقه ای صبر کنید تا کامپیوتر فایل های دی وی دی را بخواند!

تبدیل سیستم پارتیشن برای OS X:
حالا شما باید که "select destination" را ببینید، اما خالیه!!! (عکس بالا)، حالا بالای صفحه Utilities->Disk Utility

سمت چپ، پارتیشنی که در قسمت 1 درست کردید برای mac os انتخاب کنید!

طرق راست، گزینه erase را انتخاب کنید، و بعد Mac OS Extended (Journaled را برای سیستمش انتخاب کنید:

بعد از انجام دادن، قدم های بالا، پارتیشن که درست کردید رو می بنید:

حالا پارتیشن را انتخاب کنید و continue را کلیک کنید!

مهم
از گزینه customize فایل های که می خواهید اینستال شوند انتخاب کنید! چند تا پاتچ هستش که بعضی از شما نیاز بهش ندارید : مثلا مثل AMD و Intel پاتچ که شما فقط می تونید یکی از این دوتا رو اینستال کنید، که بستگی به کامپیوتر شما داره، و بعدش پاتچ زبانها، که فکر کنم هیچ کدومشون را لازم ندارید، بعدش پاتچ پرینترها که ممکنه فقط یکیشون را اینستال کنید!

بعد از این همه دنگ و فنگ ها شما گزینه install را کلیک کنید! و شما این صفحه را خواهید دید :oops:

بعد از این همه بد بختی یک نفس عمیق بکشید و منتظر باشید (البته می تونید دعا هم کنید) یا برید بیورن برای 20 دقیقه، وقتی که ایسنتال تموم شد، باید رستارت کنید!

بخش آخر
هر دو، ویندوز و mac os در os selector هستند!

حالا دیگه بایدچند کار دیگه کنید، و مواظب باشید که روی os x هنوز نرید! خوب در حالیکه هنوز os selector باز هست برید منو Tools و acronis disk director suite را انتخاب کنید!

acronis disk director باید شروع بشه بعد از چند لعظه، manual mode را انتخاب کنید، پارتیشن mac os را از logical به primary تغییر بدهید!

روی پرچم کلیک کنید تا تغییرات شکل بگیره!

تغییرات چند لعظه ای وقت میگیره اما چیزی را حذف نمیکنه از پارتیشن!
و سلام، حالا شما می تونید mac os را اجرا کنید!! و در os selector می تونید unknown operating system را rename کنید به mac os x!!!!

یا علی
حمید

آخرین ویرایش:

golesorkh_11

New Member
من نصبش کردم ولی قبل از اینکه درایو رو primary کنم اشتباهی روی آیکون Unknown operating system توی os selector کلیک کردم که یک پیغام خطا آمد دوباره که restart کردم گفتم یک بار آیکون اون رو پاک کنم که دوباره detect بشه ولی دیگه آیکونش نیومد. از tools قسمت os detection wizard هم رفتم ولی نشد. Mac OS X رو هم دوباره نصب کردم ولی باز هم آیکونش توی os selector نیومد. حسابی گیج شدم که چیکار کنم
من از Acronis OS Selector v10.0 و MAC OS X 10.4.6 Tiger استفاده کردم و CPU 1.8 Intel دارم

به نظره من با همین اکرونیس بگیر پارتیشن خود mac os x پاک کن بعد os selector را هم حذف کن، از اول شروع کن ببین چی میشه! اگه ویندوزتم کار نمیکنه، بهتره تمام پارتیشن ها حذف کنی بعد دوباره امتحان کنی!
موفق باشی

D.c0d.r

Member
اخطار :: این جا مخصوص لینوکس کاراست نه mac os .....
ادمین محترم لطفآ این تاپیک به مکان مناسب خودش منتقل کن :neutral: :mad:

golesorkh_11

New Member
D.c0d.r عزیز این انجمن مخصوص تمام OS ها است و انجمن زیر این بخش فقط مربوط به لینوکس میشد
complex_world عزیز مشکل من حل شد. با پارتیشن مجیک اون درایو رو Fat32 فرمت کردم تا از Primary به Logical تبدیل بشه و دوباره که OSX رو نصب کردم آیکونش توی OS Selector اومد

آخرین ویرایش:

niasha

Member
دوست عزیز عکسها باز نمی شن لطفا دوباره آپ کن یا لینک منبع رو اینجا قرار بده

niasha

Member
فیلتره اگه ممکنه تو یه جای دیگه آپ کن یا برام میل کن مرسی

drritalin

Member
راهنمای نصب مک لئوپارد روی پی سی

دوستان در لینک زیر می تونید نحوه نصب مکینتاش نسخه لئوپارد رو روی پی سی بخونید:

http://www.writeage.com/mac_os_from_a_to_z_part4.html

ابن راهنما بر اساس Dual Boot کردن سیستم دارای وبندوز ویستا نوشته شده یعنی بعد از نصب هم Windows Vista خواهید داشت هم Mac OS X Leopard.

موفق باشید.

siavash-tanha

Well-Known Member
دوستان عزیز من لئوپارد و نصب کردم , خیلی خوبه , تا کار نکنید نمیشه متوجه اش بشین

ینظرم 1000 برابر ویستا ارزش داره :oops:

rasoooli

Member
با اينكه اصل اين تايپيك زير خاكيه
ولي من هم لئوپارد رو نصب كردم واقعا ارزش دانلود رو داشت .

بعد از این همه بد بختی یک نفس عمیق بکشید و منتظر باشید (البته می تونید دعا هم کنید) یا برید بیورن برای 20 دقیقه، وقتی که ایسنتال تموم شد، باید رستارت کنید!

خوب بعد از اتمام این مرحله چرا مستقیم روی درایوی که مک روش نصب شده نریم موقع بوت؟
28khdv4.jpg

من ideneb رو نصب کردم و همچین منویی دارم. البته وقتی روی مک میرم این اشکال رو میگیره و کارو خراب میکنه.
ممکنه اشکال از کرنلا یاشه؟!
2j1v3g5.jpg

بخش آخر هر دو، ویندوز و mac os در os selector هستند!

هر دو در os selector هستند!!!
os selector من که اصلا منو نداره، فقط میگه سیدی بگذار تا منو بوت درست کنم!!!

آخرین ویرایش:

aloo

Active Member
دوستان لینک دانلود درست و حسابی دارین

من یه فایل 3 گیگی رو دانلود کردم ولی مشکل داست یعنی موقع اکسترک مشکل بوجود اومد الان شدیدا دنبال یه لینک سالمم

خوب بعد از اتمام این مرحله چرا مستقیم روی درایوی که مک روش نصب شده نریم موقع بوت؟
28khdv4.jpg

من ideneb رو نصب کردم و همچین منویی دارم. البته وقتی روی مک میرم این اشکال رو میگیره و کارو خراب میکنه.
ممکنه اشکال از کرنلا یاشه؟!
2j1v3g5.jpg

هر دو در os selector هستند!!!
Os selector من که اصلا منو نداره، فقط میگه سیدی بگذار تا منو بوت درست کنم!!!

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

دوستان لینک دانلود درست و حسابی دارین

من یه فایل 3 گیگی رو دانلود کردم ولی مشکل داست یعنی موقع اکسترک مشکل بوجود اومد الان شدیدا دنبال یه لینک سالمم

چه ورژنی باشه!

aloo

Active Member
من leopard رو می خوام برای اینتل و آیا 32 بیتیش هست؟؟؟

یه لینکی بود حدود 3 گیگ که دانلود کردمش ولی خوب نبود یعنی موقع اکسترک کار نکرد

اگه لینک خوبی داری ممنون اگه لینک مستقیم بود که عالیه وگرنه رپید باشه حتما

من leopard رو می خوام برای اینتل و آیا 32 بیتیش هست؟؟؟

یه لینکی بود حدود 3 گیگ که دانلود کردمش ولی خوب نبود یعنی موقع اکسترک کار نکرد

اگه لینک خوبی داری ممنون اگه لینک مستقیم بود که عالیه وگرنه رپید باشه حتما

leopard 10.5.1 یاleopard 10.5.2 یا leopard 10.5.3 با leopard 10.5.4 با leopard 10.5.5 ؟؟؟
از کدوم گروه: iDeneb و iAtKOS و Leo4All و Kalyway

aloo

Active Member
leopard 10.5.1 یاleopard 10.5.2 یا leopard 10.5.3 با leopard 10.5.4 با leopard 10.5.5 ؟؟؟
از کدوم گروه: iDeneb و iAtKOS و Leo4All و Kalyway

آقا خیلی تخصصیش کردی...

من این گروهها رو نمیشناسم اینا کارشون چی هست

در هر صورت آخرین ورژن رو میخوام leopard 10.5.5 ، هر گروهی هم که بهتر بود

آقا خیلی تخصصیش کردی...

من این گروهها رو نمیشناسم اینا کارشون چی هست

در هر صورت آخرین ورژن رو میخوام leopard 10.5.5 ، هر گروهی هم که بهتر بود

من جای باشم اول تعیین میکنم چی میخوام :-?

leopard 10.5.5 iDeneb
http://netfolder.in/folder.php?folder_id=MTU1ODY

OR

http://www.filefactory.com/file/3ddf08/n/ALM_v10_5_5_MBP_txt>

جدیدترین ارسال ها

بالا