طريقه نصب phpBB فارسي

Majid

مدیر سایت
عضو کادر مدیریت
سلام
من اين انجمن رو راه انداختم كه هر كسي در زمينه phpBB مشكلي چيزي داره بياد و اينجا مطرح كنه تا ان شاالله مشكلش بر طرف بشه...

خب براي اولين نامه ارسالي به اين انجمن قصد دارم طريقه نصب phpBB فارسي رو كه جديدا فايلهاي اونو در سايت قرار دادم رو به علاقه مندان آموزش بدم (بنا به درخواست خيلي از دوستان):

فايل farsiphpbb.zip را توسط WinZip و يا هر برنامه اي كه قادر به باز كردن آن است ، باز كنيد . بعد از Extract كردن آن، شما ميبينيد كه يك شاخه به نام farsi_lang‌ براي شما ايجاد شد كه درون آن يك سري فايل وجود دارد. حالا بايستي اين شاخه را به درون شاخه language كه در شاخه phpBB‌ شما قرار دارد كپي كنيد . حالا براي اينكه زبان فارسي را به عنوان زبان پيش فرض انجمنهاي خودتان قرار دهيد مي بايست در كنترل پنل مديريت سايت به قسمت General Admin \ Configuration برويد . در آنجا مقدار گزينه Default Language را به Farsi تغيير دهيد. كار فارسي سازي انجمنهاي سايت شما پايان يافت ! حالا بايد استايل فارسي براي سايتتان معرفي نماييد تا متون و نوشته هاي شما بدرستي نمايش داده شوند همچنين امكان تايپ فارسي را نيز داشته باشيد. براي اين كار فايل subSilver_Farsi.zip را Extract كنيد . شاخه اي به نام subSilver_Farsi‌ ايجاد ميشود كه بايد آنرا به شاخه Templates‌ كه در شاخه phpBB‌ قرار دارد كپي كنيد. حالا دوباره به كنترل پنل مديريت سايت برويد و از قسمت Styles Admin گزينه Add‌ را انتخاب نماييد.مشاهده مي شود كه گزينه subSilver_Farsi به گزينه هاي موجود در قسمت Styles Administration اضافه شده است. حالا گزينه Install را انتخاب كنيد و چند لحظه صبر كنيد. استايل فارسي شما نصب شد. كافي است آنرا به عنوان استايل پيش فرض انجمنهاي خودتان در آوريد. براي اين كار به قسمت General Admin \ Configuration در همان كنترل پنل مديريت سايت برويد و بعد در آنجا مقدار Default Style را به subSilver_Farsi تغيير دهيد. اگر مايليد كه اين تنظيمات براي حالت پيش فرض تمامي كاربران (حتي آنهايي كه استايل ديگري را انتخاب كرده اند) تبديل شود گزينه "بلي" را براي Override user style انتخاب نماييد (اگر اين اولين استايل فارسي نصب شده بر روي سايت شما ميباشد اين كار پيشنهاد مي شود)

اگر مشكلي داشتيد..سوالي داشتين اين انجمن در اختيار شماست...

مجيد

zemzeme

New Member
آقا مجيد سلام
من از استايل شما استفاده كردم ولي متاسفانه ارور داد
راستی یک قضیه کلی !!!
کلا اگه بخوایم فایلهای پی اچ پی رو فارسی کنیم آیا راه عمومی وجود دارد یا نه؟

Majid

مدیر سایت
عضو کادر مدیریت
سلام

اين استايل جديدي كه ديروز ارسال كردم به سايت اون مشكلش برطرف شده...

در مورد فارسي كردن منظورتون چيه ؟ فارسي كردن phpBB منظورتون هست؟!

مجيد

aidin

Member
توي سايتش يه demo گذاشته ولي يه همچين صفحه ي تنظيماتي كجاست؟

Majid

مدیر سایت
عضو کادر مدیریت
سلام

در صفحه كنترل پنل مدير سايت در سمت چپ صفحه يك ستون مجزا هست كه توش يك سري امكانات رو نوشته.. از اونجا بايد Configuration رو تغيير بدين..

مجيد

zemzeme

New Member
من دوباره استايل فارسي رو بر داشتم
در مورد فارسي سازي هم منظورم كلي بود يعني در كليه برنامه هايي كه phpهستند مثلا من يه guestbookتوپ پيدا كردم كه با يه كم دستكاري هم ميشه امكاناتش رو بيشتر كرد هم اينكه ميشه فارسيش كرد(اگه بشه چي ميشه)حالا من موندم كه فقط تويstyle بايد charsetرو رويutf-8 ست كنم يا اينكه همش بايد دستكاري بشه

Majid

مدیر سایت
عضو کادر مدیریت
خب اينكه يك چيز مسلمي هستش كه بايد charset رو برابر utf-8 قرار بدين..
اما براي فارسي كردن بايد بياين كل متنها شو هم فارسي كنيد اگر فايل Language داشته باشه بايد در فايل Language اون دستكاري كنيد اگر نه توي خود همون سورس اصلي

مجيد

zemzeme

New Member
خوب حالا سئوال اصلي اينه كه سورس اصلي كدومه؟
ميشه با دستكاري styleفارسي رو بعنوان پيش فرض قرار بديم?
يا حتما بايد سورسهاي رو عوض كنيم
يه چيز ديگه
من به تغييراتي كه توي سورسهاي phpbbانجام دادي دقت كردم و مي خوام بدونم آيا براي فارسي سازي ميشه يك قاعده كلي تدوين كرد يا نه؟

Majid

مدیر سایت
عضو کادر مدیریت
سورس اصلي همون كد برنامتونه ديگه... شما گفتين مثل گست بوك... خب همون كد برنامه كد اصليتونه بايد بياين كلمات انگليسي يا هر زبون ديگشو فارسي كنيد..

phpBB و اينجور برنامه ها اومدن يه حالت كلي درست كردن كه بشه به همه زبونها اونو تغيير داد.. و نيازي نيست توي سورس اصلي برنامه دستكاري كرد.. فقط كافيه يك سري فايل كه مشخص شده است رو بياين و تغيير بدين...

منظور شما از استايل چيه؟!

مجيد

Majid

مدیر سایت
عضو کادر مدیریت
خب دوست گرامي اگر ميشه كامل توضيح بدين كه چي ميخواين؟! آخه سوالتون اصلا مشخص نيست كه چي ميخواين منظورتون چيه كه ميخواين استايل فاسي داشته باشيد؟!!!! :?:

آخه فايلهاي css كه فارسي نميشن.. يك سري دستوره كه همونا در HTML هم استفاده ميشه..!!!

مجيد

NabiKAZ

Well-Known Member
راجب آواتار و...

سلام به دوستان مخصوصا مجيد عزيز
من از دوستان علي قزويني هستم . كه حتما ايشون رو ميشناسي
روي استايل فارسيت داشتيم كار ميكرديم كه متوجه مشكل شديم . علي مشكل رو بهت گفت و سريع درستش كردي دستت درد نكنه
خواستم تشكري كرده باشم بابت كار بسيار جالبي كه در ارتباط با phpbb انجام دادي .

بعدش ميخواستم بدونم چرا من با آواتارها مشكل دارم .
شاخه مروبط به آواتارها وجود نداشت . ايجادش كردم تعدادي هم عكس درش كپي كردم .
صفحه اول كنترل پانل ادمين هم حجم فولدر آواتارها رو صحيح نوشته .
اما در عمل ليست آواتارها زمان انتخابشون خالي است
لطفا بفرمائيد اشكال كجا ميتونه باشه

مورد ديگه اينكه تصوير مربوط به تغيير حالت انگليسي و فارسي در بخش تصاوير وجود داره اما در اديتور اثري از اون نيست و تنها حالت فارسي فعال است و در حالت انگليسي اصلا تايپ نميشه كرد.

باتشكر مجدد
نبي 8)

Majid

مدیر سایت
عضو کادر مدیریت
سلام

ممنونم از نظرتون... نظر لطفتونه :wink:

در مورد Avatarها بايد بگم كه در قسمت Coniguration كه در كنترل پنل مدير هستش يه جايي هستش كه شاخه Avatarها رو مشخص ميكنيد اونو وارد كردين؟!

در مورد اون عكسي كه ميگين توي شاخه Images هستش كه نوشته فارسي و انگليسي . من اول از اديتوري كه توي همين سايت استفاده كردم براي اونجا هم استفاده كردم ولي بعد يك كد ديگه گير آوردم كه با فشردن كليد ScrollLock ميشد فارسي انگليسي كرد واسه همين من همرو تغيير دادم ولي اون عكس رو بر نداشتم :oops:
براي فارسي و انگليسي نويسي در اديتور ها بايد كليد ScrollLock رو بفشاريد !
من راستش اون موقعي كه اونو قرار دادم توي سايت وسط امتحانام بود و نتونستم يه HELP درست و حسابي بنويسم..
الان باز دارم روش كار ميكنم و ورژن 2 :wink: رو كامل تر ميدم به كاربرها تا به مشكل بر نخورن...
در ضمن من الان فايل اصلي زبانهاشو تموم كردم و كامل فارسي شده فقط چند تا چمله بود كه نميفهمم منظورش چيه اگر كسي ميتونه يه كمكي به ما بكنه تا پرونده اين فايلو ببندم بره آخه الان الاف همين 4 5 جمله هستم :?

مجيد

NabiKAZ

Well-Known Member
سلام
راجب آواتارها تنظيماتي كه گفتيد رو قبلا هم انجام دادم . اما بازم نميشه(اگر لازم باشه پسوردم رو برات پي ام كنم ؟)

راجب سوئيچ بين زبون فارسي و انگليسي اين روش خيلي جالبه . و كلي حال كردم :wink:
البته كاش كه بالاي هر صفحه اين نكته رو يادآوري ميكرد چون كاربر اين رو نميدونه و همون دفعه اول ورودش به سايت موقع ساختن يوزر چون scrollLock اون خاموشه يوزرش رو فارسي ممكنه انتخاب كنه كه زياد جالب نيست و.... مشكلات ديگه
شايد اگر امكان فعلي تالارهاي خودت (منظورم سوئيچ فارسي و انگليسيه) و امكان استفاده از scroll lock رو به صورت يه گزينه انتخابي در كنترل پنال در مياوردي كه خود ادمين اونو انتخاب كنه خيلي جالب و كامل ميشد.

راجب اون جمله هايي كه گفتي نميفهمي منظورشون رو.. من خوشحال ميشم بتونم كمكي بكنم , من بابام زبانش بد نيست ميتونه كمك كنه ... لطفا جمله ها رو بگو .

من يكي كه خيلي منتظر نسخه كاملتر برنامه هستم . اميدوارم هر چه سريعتر آماده بشه .
اگر كمكي از دست من ساختست دريغ نميكنم.

قربانت
نبي 8)

NabiKAZ

Well-Known Member
راستي يادم رفت بگم كه به نظر مياد اين نسخه از استايل ها هنوزم مشكلات عمده اي داره

مثلا اينكه لوگوي بالاي صفحه رو بجاي خوندن از فولدر ساب سيلور فارسي, از فولدر انگليسي ميخونه .!
يا مثلا در باره منو ها و بعضي فايلها هم همينطور است

اميدوارم اين مشكلات هم سريع بر طرف شود

بازم ممنونم

Majid

مدیر سایت
عضو کادر مدیریت
سلام
مشكلات استايل رو همونطوري هم كه گفتين من رفعش كردم و درست شده... يك سري اشكال ديگه هم داشت كه رفع شده...
در مورد آواترها راستش نميدونم فكر كنم بهترين راه همون باشه كه آدرس سايتتو بدي يه نگاهي بندازيم...
در مورد اون دسترسي كه گفتين براي ادماين بذارم كه بياد انتخاب كنه كه بصورت كليد سويچ بشه يا با فشردن ScrollLock بايد بگم كه من اين كار رو (تايپ فارسي) رو در استايل اومدم رديف كردم اما براي اون كاري كه شما ميگيد بايد توي سورس خود برنامه تغيير داده بشه...

اما چشم براي تايپ فارسي من يك پيغامي ميذارم تا كاربر در جريان باشه..

در مورد جملات هم خيلي ممنونم.. من اونا رو براتون ميفرستم

فعلا باي
مجيد

zemzeme

New Member
آقا مجيد سلام
من زبان فارسي رو نصب كردم ولي هنوز ارور ميده
استايل رو هم كه نصب ميكنم به ذيتا بيس نميتونم وصل بشم و اون هم ارور ميده

چه كنم؟
در ضمن اين استايل ها رو با چي ميشه اديت كرد؟
خدا رو چه ديدي يه وقت ديدي ما هم يه استايل جديد فارسي تونستيم در بياريم :wink:

zemzeme

New Member
ارور در فايل فارسي

zemzeme گفت:
آقا مجيد سلام
من زبان فارسي رو نصب كردم ولي هنوز ارور ميده
استايل رو هم كه نصب ميكنم به ذيتا بيس نميتونم وصل بشم و اون هم ارور ميده

چه كنم؟
در ضمن اين استايل ها رو با چي ميشه اديت كرد؟
خدا رو چه ديدي يه وقت ديدي ما هم يه استايل جديد فارسي تونستيم در بياريم :wink:
راستي ارورها اينه Warning: Cannot add header information - headers already sent by (output started at /home/zemzemeh/public_html/forums/language/lang_farsi/lang_main.php:1) in /home/zemzemeh/public_html/forums/includes/page_header.php on line 449

Warning: Cannot add header information - headers already sent by (output started at /home/zemzemeh/public_html/forums/language/lang_farsi/lang_main.php:1) in /home/zemzemeh/public_html/forums/includes/page_header.php on line 450

Warning: Cannot add header information - headers already sent by (output started at /home/zemzemeh/public_html/forums/language/lang_farsi/lang_main.php:1) in /home/zemzemeh/public_html/forums/includes/page_header.php on line 451

البته فوروم باز ميشه و كار هم ميكنه ولي اين ارورها بالاي صفحه نوشته شده

Majid

مدیر سایت
عضو کادر مدیریت
احتمالا شما در فايلهاي زبان اين برنامه تغييري دادين ! و احتمالا با notepad هم اينكار رو كردين...
اخه وقتي كه با notepad تغييري ميدين و ذخيره ميكنيد وقتي كه notepad ميخواد بصورت unicode ذخيره كنه مياد و يك سري كاراكتر ديگه به اول فايل اضافه ميكنه..كه phpBB به اونا گير ميده... البته شما اگر اون فايلرو دوباره با notepad اجراش كنيد و ببينيد هيچ كاراكتري را نخواهيد ديد.... بايد با يك اديتوري كه يونيكد رو ساپورت نميكنه ببينيد تا ديده بشه اون كاراكترها و اونا رو پاك كنيد. ضمنا اون كاراكترها اينه : 
اين رو اول فايلتون اضافه ميكنه كه بايد پاكش كنيد...

من استايلها و فايلهاي زبان رو همرو با notepad اديت كردم 8O

مجيد

جدیدترین ارسال ها

بالا