طريقه نصب phpbb را كي بلده

Majid

مدیر سایت
عضو کادر مدیریت
يك فايل install وجود داره كه شما وقتي اونو بگيد اجرا كنه خودش براتون تمام كارها رو انجام ميده البته براي دفعه اول هم خودش اين فايل بصورت خودبه خود اجرا ميشه..

بايد چيزهايي رو كه خواسته وارد كنيد و بعد خودش همه چيزوه رديف ميكنه فقط يادتون باشه در آخر پس از نصب (كه خودش هم بهتون اين پيغامو ميده) دو تا شاخه با نام contrib و install رو پاك كنيد...

مجيد

kazifasa

Member
با عرض شرمندگي

من فايلي كه مي گيرم با پسوند zip هست و وقتي بازش مي كنم قسمت كه فايل اجرايي باشه ندارد همشه يا index است در شاخه اينستال آن كه آ، هم باز نمي شود

Majid

مدیر سایت
عضو کادر مدیریت
فايل زيپ رو بايد در شاخه اصلي سرور خودتون Extract كنيد و بعد از اينكه Extract كردين بايد آدرس اونو در مرورگر خودتون بزنيد بعدش خواهيد ديد كه صفحه نصب انجمنها نمايش داده مي شود.

مجيد

kazifasa

Member
منظور شما از

اين است كه من اين فايل phpbb را كه از سايتش گرفتم كامل كپي كنم در سايتم و بعد انوقت خودش آن را باز مي كند و ديگر من نمي خواهد كاري را انجام دهم چون تا بحال من ازphpbb كار نكردم
من مي خواهم در سايت خودم انجمني مثل سايت شما داشته باشم و بتواند كد كاربري درست كند لطفا من را راهنمايي كنيد

Majid

مدیر سایت
عضو کادر مدیریت
سلام
دوست من براي اين كار فايل زيپي كه دريافت كردين رو يه جايي توي هاردتون بازش كنيد (منظورم اينه كه Extract كنيد) بعدش اون فايلهاي باز شده رو بر روي سرور خودتون ارسال كنيد.
خب حالا اگر User Name و Password ديتابيستونو بدونين كار تمومه.. فقط كافيه كه آدرس سايتتون رو وارد كنيد مثلا فرض كنيد phpbb رو در شاخه اي به نام forum در سايتتون قرار دادين. حالا بايد توي آدرس بار http://www.yoursite.com/forum رو بزنيد خودش مياد و ميبينه چون رباي اولين باري هست كه دارين از phpBB استفاده ميكنيد فايل install.php رو اجرا ميكنه. كه اونجا بايد همون يوزر نيم و پسوردتون و يك سري تنظيمات ديگرو انجام بدين...

موفق باشيد
مجيد

kazifasa

Member
با تشكر از شما

با تشكر از شما خوب من بايد فايل ديتا بس را از كجا گير بياورم منظور هامن user name &password ast

Majid

مدیر سایت
عضو کادر مدیریت
براي بدست آوردن اونها اصولا بايد بريد توس كنترل پنل سايتتون اگر MySQL رو ساپورت كنه مطمئنا قسمتي داره كه ميتونيد نتظيماتشو انجام بدين...

بازم سوالي بود در خدمتيم

مجيد

zemzeme

New Member
اسكرول رو ميخوام بيارم سمت راست

مجيد جان
من استايل فارسي شما رو نصب كردم
عاليه ولي آواتار هارو چه بايد بكنيم؟
ديگه اينكه من ميخوام اسكرول برگرده سر جاش يعني سمت راست
كدوم فايل رو بايد اصلاح كنم؟
و اينكه كم كم شروع كن به تدريس اينكه چه جوري ميشه phpbb رو رويphpnuke سوار كرد؟
البته به زبان لري بگو كه ما هم بفهميم :wink:

Majid

مدیر سایت
عضو کادر مدیریت
سلام

براي اينكه اسكرول بياد سمت راست بايد توي شاخه language فايل lang_main.php رو باز كنيد و مقدار $lang['ENCODING'] رو به ltr تغيير بدين .. اما اگر اين كارو بكنيد تمام كاسه كوزه ها ميريزه به هم :?

در مورد آواتار يعني چي بايد چي كار كنيم؟ :wink:

در مورد نصب phpbb روي phpnuke قبلا يك سايتي اين كارو كرده كه ميتونيد از اون phpnn بصورت port شده رو دريافت كنيد و بعد ميتونيد فايلهاي زبان فارسي رو روش نصب كنيد ولي استايلها رو نه... من بعد از تموم كرده استايل اين phpbb شروع به فارسي كردن استايل port اين انجمنها ميكنم...
ادرس اون سايت اينه : http://bbtonuke.sourceforge.net/

مجيد

NabiKAZ

Well-Known Member
Majid گفت:
سلام

براي اينكه اسكرول بياد سمت راست بايد توي شاخه language فايل lang_main.php رو باز كنيد و مقدار $lang['ENCODING'] رو به ltr تغيير بدين .. اما اگر اين كارو بكنيد تمام كاسه كوزه ها ميريزه به هم :?

در مورد آواتار يعني چي بايد چي كار كنيم؟ :wink:

در مورد نصب phpbb روي phpnuke قبلا يك سايتي اين كارو كرده كه ميتونيد از اون phpnn بصورت port شده رو دريافت كنيد و بعد ميتونيد فايلهاي زبان فارسي رو روش نصب كنيد ولي استايلها رو نه... من بعد از تموم كرده استايل اين phpbb شروع به فارسي كردن استايل port اين انجمنها ميكنم...
ادرس اون سايت اينه : http://bbtonuke.sourceforge.net/

مجيد

سلام
مجيد جان من هم خيلي استفاده كردم
دستت درد نكنه ، اين سوال من هم بود.

راستي شايد منظور زمزمه، از مشكل آواتارها همون مشكل من بود ه؛ يعني اينكه آواتارها نمايش داده نميشن !!!

نبي

bahmat

New Member
سلام دادا . آقا چطور ميشه اين phpbb رو داونلودش كرد ؟!!!!!!! لطفآ قدم به قدم توضيح بدين . بعدش هم آيا جايي وجود داره كه آموزش كار با اين رو داده باشه؟!!!!!!!
با تشكر
متين

bahmat

New Member
سلام
من تمام فايل هايي كه تو زيپ بود رو ريختم تو يه پوشه به نام php توي اكانتم توي http://www.tripod.lycos.co.uk . آيا تا اينجاش درسته؟!!
حالا بايد چيكار كنم ؟!!!! من اين فايل ديتابيس رو كه شما درس كردين رو از كجا گير بيارم؟!!!!!
لطفاً لري بگيد ما هم متوجه بشيم ( راستي من تو خرم آباد زندگي مي كنم :D )

Majid

مدیر سایت
عضو کادر مدیریت
سلام

ديتا بيسشو خودش ميسازه اگر اون آموزش رو مطالعه كنيد گفتم توش.. شما حالا كافيه فايل install.php كه در شاخه اصلي وجود داره (كه شما ميگيد در شاخه php ريختين) رو اجرا كنيد اون فايل ازتون يك سري چيزها ميپرسه كه در آموزش كامل توضيح دادم بعدش خودش براتون تيبلها رو ايجاد ميكنه..

موفق باشيد

مجيد

جدیدترین ارسال ها

بالا