طريقه اتصال كيبورد(ارگ) به PC

Tyros

Member
با سلام.
از بزرگواراني كه در ضمينه كيبورد (ارگ) فعاليت حرفه اي دارند ميخواستم بپرسم كه چه طوري ميشه ارگ يا همون كيبورد رو به كامپيوتر متصل كرد و بعد از اتصال چگونه اون رو براي استفاده آماده كرد. :roll:

موفق باشيد... .

mossi

Member
با Midi - PC - cable with electronics
با اين كابل ميتوني كيبورد را به پي سي وصل كني .
اين مثلا براي كاسيو http://electronics.kewler.net/casio-midi-cable-for-musical-keyboards_B00006343G_i.htm
بعد تو يكي از پروگرامهاي موزيك ، بزني و به صورت ميدي ضبط كني . البته يك كارت صداي خوب هم بايد داشته باشي. فكر كنم با اين سوند اون برد ها كيبورد پشتيباني نميشه .
مثلا كارت
Yamaha digital XG Gold

NextWorld IT

Active Member
سلام قربان

برای این کار شما احتياج به
1- sound card داريد
2- midi adapter که يه كابليه که ارگ رو وصل ميکنه به port joystik رو sound card البته چون علم پيشرفت ميکنه اونم پيشرفت کرده و الان usb ایش هم هست.
3- midi keyboard يا همون ارگ
4-sequencer software که يه برنامه هست مخصوص این کار البته از چيزاي ديگه هم ميشه استفاده کرد

حالا يکی از کارايی که شما ميتونيد بکنيد اینه که مثلا اهنگاي digital بسازيد يا اینکه فايل هاي midi درست کنيد. يا براي موزيکتون BACKGROUNG بسازيد و از این دسته کار ها.. mix و این چيزا هم که بستگی به تجهيزات شما و نرم افزارهاي شما داره.

عكس كابل هم گذاشتم

اميدوارم يکم کمک کرده باشم
ممنون

NextWorld IT

Active Member
mossi جان من نديدم که شما send کرديد بهرحال ميبخشید دخالت کرديم ديگه استاد

mossi

Member
nextworldit گفت:
mossi جان من نديدم که شما send کرديد بهرحال ميبخشید دخالت کرديم ديگه استاد

برا چي ببخشمت .

مرسي كه گفتي يو اس بي آن هم آمده من نميدونستم

البته من سه سال پيش اين كابل را خريدم . براي كيبورد ياماها . الان هنوز آكبند تو كشومه .
اما هنوز كه هنوزه يكبار وقت نكردم كيبورد را به پي سي وصل كنم . چون ميز پي سي من كوچيكه. من تو ديسك ضبط ميكنم ميبرم تو پي سي . ولي ميدوني كه جالب نميشه .
حالا اگر آمدو من يك روز حوصله كردم و خواستم كيبورد را به پي سي وصل كنم . دانستانش چيست . اينجوري كيفيت مثل wave خوب ميشه . اگر تو كار ميكني . يه كم توضيح بده .
ببخشيد كه اسمت را بلد نيستم .

پروگرام هاي موزيك را هم

NextWorld IT

Active Member
اقا يکی از بهترين company ها که واقعا ازش تعريف ميکنند و حرفه ای هست cakewalk هست.
امّا نرم افزاراش يه مقدار گران قيمت هستند.
در مرحله بعد ميشه از Power Tracks Pro Audio استفاده کرد
نرم افزارهاي ديگه هم از این قرار هستند:
Cubase VST/24
Cubase VST Score
Cubase VST
Cubasis AV
B.Box
Digital Performer
Performer
Mosaic
Freestyle
Logic Audio
Logic
Logic Audio Discovery
Micro Logic
WinJammer Professional 5.0
WinJammer Shareware
Midget (DOS)
Musicshop

عكس كابل هاي USB هم براي اطلاع دوستان گذاشتم.

كيفيت مثل wave خوب ميشه . اگر تو كار ميكني . يه كم توضيح بده

در ضمن من كاملا موسيقي اصيل و سنتي ايران رو كار مي كنم و صرفا اطلاعاتي در باره اين مورد(midi systems) دارم.

Tyros

Member
آقايون يه دنيا متشكرم.
كمك بزرگي كرذيد.
موفق باشيد... .

anti-life

Active Member
يكي از قوي ترين برنامه هاي افكت صدا به نام : Sound Forge

http://www.limneos.net/down.php?go=3007

اينم همون cakewalk كه گفتيد.

http://fastdownloads.org/dls/cakewalk.html

در ضمن encore هم هست كه حسش نبود بزارم ......

در ضمن همه دوستان گفتن كه چي كار كنن كه به پي سي وصل بشه ولي هيچ كس اين رو نميدونه كه تنها به وصل شدن نيست .....

شما اول بعد اينكه دقيق Output , Input رو وصل كرديد ميريد تو option midi و از اونجا بايد بگيد كه از چه صورتي ميخوايد اين فعال بشه ....

حالا ميگيد چرا اين رو ميگم ...چون اين فيشهاي MIDI براي اينكه يك كيبورد با يك كيبورد ديگه هم ميكس بشه هست پس بايد اول اون رو فعال كرد و بعد هم گفت كه چي كار كنه ......

چون خودم كيبورد ميزنم ميگم و در ضمن بگم كيبورد من اين option رو به اين صورت داره ......

در ضمن يكي از مزيتهاي ديگه وصل كردن كيبورد به كامپيوتر اينكه شما وقتي MID رو پخش ميكنيد از باند كيبورد صدا ميياد و به علت اينكه Sound cart كيبورد بالا هست شما با كيفيت بسيار عالي ميشنويد .

mossi

Member
anti life تو استايل ايراني داري ؟ به ما هوم بدي.
پس من اگر بخوام يك روزي كيبوردم را وصل كنم . اول بايد برم تو قسمت ساند . و انجا ورودي ميدي را فعال كنم .

اما ميخواستم ببينم . چه فرقي است بين اينكه آدم كيبورد را مستقيم به pc وصل كنه و موزيكي را اينجوري بفرسته تو . و يا موزيك را روي ديسكت ضبط كند و از طريق فلوپي pc ببرد توكامپيوتر .
منظورم اينه كه كواليتي فرق ميكنه .
تو اين كا را انجام دادي .

anti-life

Active Member
شما اگه فرمت MID رو كه با ياماها ساخته ميشه به وسيله كامپيوتر خيلي بد خونده ميشه ...ولي رلند برعكس اين قضيه هست .....همش هم به خاطر اينكه كامپيوتر XG ياماها رو قبول نميكنه......

ولي اگه شما به پيسي وصل باشيد ميتنيد با هر فرمتي ضبط كنيد و تغيير روي اون خيلي بهتر و كيفيت بالا تر هست......

ميگم بستگي داره چه كاري ارايه بدي ..... ولي براي كيفيت بالاتر به پي سي وصل باشي.

در ضمن استايل دارم هر كدوم رو هم بخواي ميدم نگران نباش من مثل كساي ديگه نيستم كه بگم نميدم ........فقط من اگه ريتم از كسي بگيرم براي اين هست كه با سبك جديد ريتم سازي اشنا بشم تا ريتم بهتري بسازم ..... چون من ريتمها رو خوندم ميسازم با صليقه خودم جوره ......خدا كنه كه هم صليقه باشيم ....

جدیدترین ارسال ها

بالا