طرح سوال در زمینه ی میکس و مونتاژ ( نرم افزارهای Edius Pro , Premiere Pro , ... )

mixer.pro.j

New Member
افراد زیادی از علاقه مندان به حرفه ی میکس و مونتاژ کامپیوتری هستند ، که دائما به دنبال محلی می گردند که سوالاتشان را مطرح کنند و پاسخ مناسب دریافت کنند . لذا بنده این تاپیک را احداث کردم تا شما عزیزان بتوانید اشکالاتتان را در ان مطرح کنید ، و در اسرع وقت به پاسخ خود برسید .
مدت زیادی است که من در این زمینه مشغول فعالیت می باشم ؛ و پروژه های زیادی نیز کار کردم . تخصص من در زمینه ی دو نرم افزار Premiere Pro و Edius Pro می باشد . بله درست شنیدید ، Edius . فکر نمی کنم بتونید جایی رو در اینترنت پیدا کنید که در مورد این برنامه به شما اطلاعات بده .
بنده با اینکه برروی برنامه Premiere pro تسلط کامل دارم ، ولی از زمانی که با این برنامه آشنا شدم ، کار کردن با آن را بر هر نرم افزار دیگری ترجیح میدم . و به شما هم اون رو توصیه می کنم . البته گیر آوردن این نرم افزار کار آسونی نیست .
در هر حال شما از این پس می تونید سوالاتتون رو در زمینه ی این دو برنامه ( Edius و Premiere ) و هر آنچه که مربوط به میکس ومونتاژ کامپیوتری می باشد ، در این تاپیک و یا از ز طریق ایمیل و وبلاگ مطرح کنید . تا من یا دیگر دوستان به پاسخی مناسب بدهند .
امیدوارم بتونم قسمتی از اطلاعاتم رو در مورد این حرفه به دیگران منتقل کنم
با تشکر
جواد کاظمی
[email protected]
www.promixer.persianblog.com

mixer.pro.j

New Member
آشنایی با نرم افزار Edius

نرم افزار Edius یک نرم افزار تدوین غیرخطی و Realtime که توسط شرکت Canopus ارائه شده است .از بزرگترین برتریهای این نرم افزار نسبت به بسیاری از نرم افزار های مشابه عدم نیاز به پرداخت پروژه (Render ) در هنگام کار با آن است . یعنی شما هنگامی که با نرم افزار Edius کار می کنید ، هیچ نیازی به انجام پرداخت پروژه ندارید . فقط هنگام خروجی گرفتن این کار رو انجام می دید ، که حداکثر زمانی که برای این کار لازم دارید ، در پروژه های بسیار سنگین ، به اندازه ی طول پروژه می باشد .
این نرم افزار با مکانیزه کردن بسیاری از اعمال ، که در نرم افزارهای مشابه با صرف وقت زیاد قابل انجام می باشد ، انجام آنها را بسیار آسان تر و در عین ها مفید تر و زیبا تر نموده است .
همچنین فرایند تدوین ، با توجه به قابلیت های متفاوت برش کلیپها و انجام جابجایی و انتخاب آنها و اعمال افکت و ترانزیشن ، بسیار لذت بخش و سریع گشته است .
در مورد تنوع و تعداد ترانزیشن های این نرم افزار باید گفت که این نرم افزار با در اختیار داشتن طیف وسیعی از ترانزیشن ها دارای حدود 900 ترانزیشن دو بعدی و سه بعدی و آلفا می باشد .
البته یادگیری آن نیز کار ساده ای نیست ، چون منابع فارسی در این زمینه موجود نمی باشد ، عمل یادگیری بر پایه ی تجربه و آزمون و خطا استوار است .
با تشکر
جواد کاظمی
[email protected]

mixer.pro.j

New Member
ارسال نرم افزارهای کمیاب ویرایش فیلم و نرم افزارهای کمکی ( Plugin ) در این زمینه

دوستان و همکاران عزیز میتوانند نرم افزارهای مورد نیاز خود را در زمینه ی میکس و مونتاژ ، از لیست زیر انتخاب و از طریق ایمیل سفارش دهند ؛ تا پس از انجام هماهنگی ، برای ایشان ، از طریق پست پیشتاز ارسال گردد.
1. : Canopus Edius Pro 3.5 همراه با Xplod Pro 4 ( شامل بیش از 900 ترانزیشن عالی قابل اجرا بروی Edius ) قیمت : 100.000 ریال
2. : Boris fx 8 شامل مجموعه ی کاملی( بیشتر از 1500 افکت ) از افکتهای حرفه ای قابل تتظیم و دارای الگوهای پیش فرض کاربردی قابل اجرا برروی Edius , Premiere Ulead Video Editor. قیمت : 50.000 ريال
3. Canopus Video fx : دربردارنده ی تعداد زیادی ترانزیشن فوق العاده زیبا ودارای رابط گرافیکی جذاب ، ویژه ی نرم افزار Premiere . قیمت 30.000 ريال
4. Adorage : مجموعه ی بیشماری از ترانزیشنهای زیبا قابل اجرا بروی Premiere , Edius و ... . قیمت 25.000 ریال

- به قیمت هر یک از این نرم افزارها هزینه ی پستی از مشهد اضافه می شود
- برای سفارش موارد انتخابی با ایمیل [email protected] تماس حاصل بفرمائید .
با تشکر
جواد کاظمی
[email protected]

mixer.pro.j

New Member
نحوه ی نصب پلاگین برروی نرم افزار premiere pro و Edius

منظور از پلاگین (plug-in ) این است که یک نرم افزار کمکی در هر زمینه ای بر روی Premiere یا هر نرم افزار دیگری اجرا شود
به این منظور هر کادام از نرم افزارهای کمکی یک فایل بنام host plugin در اختیار کاربران شان قرار می دهند تا آن را در پوشه ی plugins از شاخه ی اصلی نرم افزار اصلی ( Premiere ) نمایند .
در مورد نرم افزار Premiere این پوشه در این مسیر قرار دارد :
C:\Program Files\Adobe\Premiere Pro 1.5\Plug-ins\en_US
البته بسیاری از نرم افزار های Plug in این کار را خودشان انجام می دهند و فایل مورد نطر را در محل پوشه ی پلاگین ها نصب می کنند .
اکثر ورژن های نرم افزار Hollywood fx از این نوع می باشد .
در آخر بعنوان تدکر باید عرض کنم اکثر نرم افزارهای کمکی برای هر کدام از نرم افزارهای ویرایش فیلم ( Premiere , Edius ) فایل های Host Plugin مخصوص همان نرم افزار دارند یعنی در اکثر موارد شما نمی توانید از فایل Host Plugin که در نرم افزار Premiere استفاده می کنید در نرم افزار Edius یا هر نرم افزار دیگری استفاده کنید

جواد کاظمی
[email protected]
[/COLOR

Payam30

Active Member
یه خورده بیشتر در این زمینه توضیح بده.
اون تصاویری که در قبل و بعد اخبار میبینیم. منظورم اون کره که میچرخه و اون تصاویر جالبی که داره و سه بعدی هستند و یا تصاویری که در هنگام تبلیغات و اینا دیده میشن با چه نرم افزاری درست میشن. با تشکر

mixer.pro.j

New Member
Payam30 گفت:
یه خورده بیشتر در این زمینه توضیح بده.
اون تصاویری که در قبل و بعد اخبار میبینیم. منظورم اون کره که میچرخه و اون تصاویر جالبی که داره و سه بعدی هستند و یا تصاویری که در هنگام تبلیغات و اینا دیده میشن با چه نرم افزاری درست میشن. با تشکر
تصاویر اول اخبار ساعت 7 اگه منظورتون باشه که با 3d max کار شده
و برای ایجاد تیزر تبلیغاتی جذاب از یک نرم افزار خاص استفاده نمیشه بلکه گروهی از نرم افزار های گرافیکی به کار گرفته می شه که Premiere و 3d max ممکن جزو اونها باشه

آخرین ویرایش:
اقا ما که با این primer pro معامله نمیشه کافی یک مقدار فشار بیاری مثلآ گین صدا بالا تا بپر بیرون

ولی درخواست من یک کمپرسور خوب برای primer6.5 که 800*600 که انقدر بیاره پایین که بشه گذاشت تو اینترنت
فرمت البته مهم ولی مهم سایز خودتون که میدونید منظورم چیه این ایران و سرعتم ...........

ممنون از توجهتون

matrix10

New Member
مشكل در پريمير پرو

سلام دوستان . من يك سئوالي برام پيش اومده كه نياز به كمك شما دارم.
در برنامه پريمير پرو ، وقتي ما كليك راست روي كليپ ويدئويي در محيط پنجره تدوين (time line مي كنيم گزينه اي بنام - speed / duration وجود دارد كه با زدن اين گزينه پنجره اي باز مي شود كه در آن مي توانيم سرعت اجراي كليپ مورد نظر را كم يا زياد كنيم . در پايين آن دو چك باكس وجود دارد كه با تيك كردن اولي بنام reverse speed اجراي كليپ بصورت معكوس در مي آيد ولي كاربرد چك باكس دومي رانمي دانم . دوستاني كه اطلاع دارند ممنون مي شوم كه راهنمايي بفرمايند.

من یک مشکل با برنامه Premiere Pro 2.0 دارم اونم اینه که وقتی یک فیلم رو میکشم توی تایم لاین توی اون منیتور یک حاشیه از اطلاف می گذاره چه کار کنم که این حاشیه از بین بره

matrix10

New Member
منیرزاده گفت:
من یک مشکل با برنامه Premiere Pro 2.0 دارم اونم اینه که وقتی یک فیلم رو میکشم توی تایم لاین توی اون منیتور یک حاشیه از اطلاف می گذاره چه کار کنم که این حاشیه از بین بره

اي بابا ، اينجا اصلا كسي نيست كه جواب سئوال ما را بده .
دوست عزيز جايي را سراغ داري كه بتونيم در مورد پريمير بحث كنيم ؟

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
دوست عزیز فکر کنم گزینه دوم برای مچ کردن صدا با تصویر باشه. در حالت کلی اگر فیلم رو اهسته یا تند بکنی سرعت پخش صدا هم همراه با فکر کم و زیاد میشه فکر کنم با تیک زدن این گزینه صدا ثابت باقی بمونه البته مطمئن نیستم ولی امتحان میکنم جوابشو میگم بهت.

marjan20000000

New Member
با سلام چطور می توان از فیلم تهیه شده در پریمیر vcd یاdvdتهیه کرد در حالی که از ما می خواهد برای فعال شدن به سایت اداپ مراجعه کنیم که به علت نبود برنامه اصل این امکان برای ما وجود ندارد با تشکر

vplhk

New Member
سلام ميخواستم بدونم چطور ميشه در پريمير فيلم را به عقب برگرداند مثلا شخصي كه داره به جلو ميدود به عقب برگردد مثل زماني كه با ويدئو فيلم را روي تصوير به عقب برمي گردانيم متشكرم

vplhk

New Member
چطور ميتوان در ژريمير فيلم را به عقب برگرداند ؟
مثل نوار ويدئو كه روي تصوير به عقب برگردانده ميشود (play back)

با تشكر

mojex

New Member
سلام. راستش خیلی سرچ کردم ولی چیزی پیدا نکردم:( ممنون میشم اگه بصورت آماتور بهم یاد بدین چه جوری یه قسمت از فیلم رو که متحرک هم هست در پریمیر شطرنجی کنم . یه سوال دیگه اینکه آیا افتر افکت خروجی vcd داره یا مثل پریمیر هست؟؟؟

جدیدترین ارسال ها

بالا