طراحی کاریکاتور با فتوشاپ

چگونه با فتوشاپ کاریکاتور طراحی میکنند ؟ که کیفیت آن مانند کار با دست بشود
در صورات امکان کامل توضیح داده شود و اگر وسایل اضافه برای نصب روی کامپیوتر لازم است معرفی شود

mahdyonline

Active Member
ورود شما را تبریک میگم
باید رزروشن رو بالا ببری و اگه این کار رو بکنی عکست دیر لود میشه
ولی طرز درست کردن کاریکاتور رو بلد نیستم
بای

آخرین ویرایش:

ToFaN

Well-Known Member
فرهاد افشار گفت:
چگونه با فتوشاپ کاریکاتور طراحی میکنند ؟ که کیفیت آن مانند کار با دست بشود
در صورات امکان کامل توضیح داده شود و اگر وسایل اضافه برای نصب روی کامپیوتر لازم است معرفی شود
سلام دوست عزیز
متاسفانه فتوشاپ یه برنامه رستوری می باشد که قابلیت های ساخت وکتور استاندارد رو نداره و شما باید از نرم افزارهای وکتوری مانند فری هند ایلیسترتور و یا کورل استفاده کنید
نمیگم با فتوشاپ نمیشه میشه ولی به چند دلایل اینو میگم
وقت زیاد میبره
کیفیت کم
در اکثر نرم افزارهای وکتوری ابزار Pen فقط برای کارهای وکتوری ساخته شدند یعنی آنقدر لطیف میشه طراحی کرد که نگو ولی متاسفانه فتوشاپ یه خورده پیکسل پیکسل و زبر و خشن میشه
موفق باشی دوست عزیز

از پاسخ دوستان متشکرم
اگر طرح ها با راپید کشیده شود و بعد از اسکن با فتوشاپ رنگی شود نتیجه مناسب است ؟
و نرم افزار بهتر از فتوشاپ کدام است که نتیجه بهتری بدهد ؟
ضمنا طرح ها رو برای نشریات میخواهم یعنی یک مقدار سرعت را هم افزایش دهد
و آیا کاریکاتوریستی مانند نیک آهنگ کوثر طرح هایش را با نرم افزار طراحی میکند ؟
صمیمانه متشکرم

ToFaN

Well-Known Member
فرهاد افشار گفت:
از پاسخ دوستان متشکرم
اگر طرح ها با راپید کشیده شود و بعد از اسکن با فتوشاپ رنگی شود نتیجه مناسب است ؟
و نرم افزار بهتر از فتوشاپ کدام است که نتیجه بهتری بدهد ؟
ضمنا طرح ها رو برای نشریات میخواهم یعنی یک مقدار سرعت را هم افزایش دهد
و آیا کاریکاتوریستی مانند نیک آهنگ کوثر طرح هایش را با نرم افزار طراحی میکند ؟
صمیمانه متشکرم
ببین عزیزم بازم ذکر میکنم نرم افزار فقط یه ابزاره به هیچ عنوان ملاک نمیشه که گفت شما فقط با فلان نرم افزار میتونی این کار رو انجام بدی
ولی برای آسان تر شدن کارت و بالا بردن کیفیتت حتی برای آینده که بخوای تغییر رنگ بدی و زاویه ها رو عوض کنی من به شما برنامه های وکتوری زیر رو معرفی می کنم که در اکثر استادیوهای وکتور سازی دنیا استفاده می کنند ( مانند دیسنی )

1-Adobe Illustrator
2-Macromedia Freehand
3-Corel Draw

بسته به علاقه شماست انتخاب کردنشون البته با فتوشاپ هم میشه نمی گم نمیشه خیلی ها کار میکنن و به نظر من یک نوع هنر و قابل احترام است
موفق باشی - یوسف

Adobe Illustrator
Macromedia Freehand
Corel Draw
متشکرم کورل و فری هند و مسلما راحت تر کورل است و ایلوستراتور هم قربونت خیلی سخته
خیلی خیلی متشکرم

ARTA_ADOBE CO

Active Member
ایلستریتور سخت نیست به کار وکتور آشنا شدی برو توش اونوقت میفهمی من چی میگم !

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
با اجازه اساتید من یه توضیحات مختصری بدم تو این زمینه چون به کار مجله آشنایی دارم و یجورایی می دونم چجوری انجام میشه:

کاریکاتورایی که اغلب شما توی روزنامه ها یا مجلات می بینید اغلب یا با دست و بصورت طرحای دستیه یا اگه خیلی بخوان کلاس بذارن و حرفه ایش کنن از قلم نوری استفاده می کنن. البته این چیزی که می گم بیشتر واسه کارای روزمره هست و کارایی نظیر کارتونهای والت دیسنی که توفان جان گفت بخاطر جریان همیشگی و استفاده دائم از کاراکتراش بصورت وکتوری و توسط نرم افزارای وکتور که بچه ها گفتن ساخته میشن ولی کارایی مثل کاریکاتورایی که توی روزنامه همشهری می بینیم و کارایی مثل کارای نیک آهنگ یا نیستانی اینا با دست اتود زده میشن و با فتوشاپ رنگ آمیزی می شن. علت استفاده از فتوشاپ هم اینه که این طرحا در ابعاد کوچیک و در حد روزنامه ای چاپ میشه و نیازی به داشتن کیفیت خیلی بالا نیست.

FashisT

Active Member
با تایید حرف سارا باید بگم که معمولا صرفا برای رنگ آمیزی کارکاتور و کمیک استریپ از نرم افزاری استفاده میکنند وگرنه باقیش با دست هست البته بعضی از کاریکاتوریست ها برای ملموس شدن کارشون از ابرنگ یا پستل هم استفاده میکنند!
فعلا

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
ممنون شهرام که یادآوری کردی

شهرام کاملا درست میگه آبرنگ و پاستل و ... خیلی کمک می کنن مثلا بیشتر کاریکاتورای قدیمی مجله گل آقا با این ابزار رنگ آمیزی و بعد اسکن می شد

جدیدترین ارسال ها

بالا