طراحی فروشگاه کتاب فروشی

امروزه طراحان دکوراسیون داخلی در سرتاسر جهان، هر روز با ارائه یک ایده جدید و خلاقانه برای طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه کتاب همه‌ی ما را شگفت‌زده می‌کنند. در این مقاله قصد داریم تا شما را با ایده‌های جذاب و فوق‌العاده برای طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه کتاب آشنا نماییم، تا به‌وسیله آن‌ها بتوانید یک کتاب‌فروشی رؤیایی و شگفت‌انگیز داشته باشید.
شاید در حالت عادی فضای کتاب‌فروشی تنها برای افرادی جالب باشد که علاقه زیادی به خواندن کتاب دارند اما جالب است بدانید، طراحی جالب و خلاقانه دکوراسیون فروشگاه کتاب می‌تواند این مکان را تبدیل به یک فروشگاه جادویی کند، که حتی افرادی را که اهل مطالعه نیستند نیز تشویق به گشت‌وگذار در میان کتاب‌ها شوند.
امروزه کتاب‌فروشی‌های معروف و بزرگ دنیا از ایده‌های جدید و خاص برای دکوراسیون داخلی فروشگاه کتاب خود استفاده می‌نمایند و همین امر نیز به آنان کمک کرده است تا مشتریان فراوانی را جذب نمایند. بدون شک یک دکوراسیون جذاب و خیره‌کننده می‌تواند هرکسی را مشتاق ورود به کتاب‌فروشی و جستجو در میان کتاب‌ها نماید.

طراحی دکوراسیون فروشگاه کتاب
طراحی جذاب قفسه های کتاب

مهم‌ترین عنصر در طراحی دکوراسیون فروشگاه کتاب، قفسه‌های کتاب هستند. بخش عظیمی از فضای داخلی کتاب‌فروشی‌ها را معمولاً قفسه‌های کتاب پرکرده است و افراد تمام‌ وقت خود را در میان این قفسه‌ها می‌گذرانند، پس نقش مهمی در ایجاد یک دکوراسیون جذاب و زیبا دارند.
طراحی قفسه‌های کتاب باید به‌گونه‌ای باشد، که مخاطب به‌راحتی به کتاب‌های موردنظر خود دسترسی داشته باشد و در عین ‌حال زیبا و شگفت‌انگیز باشد. امروزه طراحان بزرگ دنیا از طرح‌های هندسی، در طراحی دکوراسیون داخلی و قفسه‌های کتاب در فروشگاه‌های کتاب استفاده می‌کنند. این طرح‌ها موجب ایجاد یک طراحی داخلی بسیار متفاوت و منحصربه‌فرد می‌شود. همچنین به شما کمک می‌کند تا از تمامی فضاهای موجود در کتاب‌فروشی به بهترین شکل استفاده نمایید.

اختصاص فضایی دنج برای نشستن و مطالعه
ایجاد یک فضای دنج و آرام در میان قفسه‌های کتاب برای نشستن و مطالعه، بهترین ایده‌ای است که هر کتاب‌فروشی می‌تواند از آن استفاده نماید. بسیاری از افراد دوست دارند، قبل از خرید کتاب لحظاتی در گوشه‌ای بنشینند و نگاهی به کتاب‌های موردنظرشان بیندازند. اختصاص فضای مطالعه در میان قفسه‌های کتاب با استفاده از ایده‌های جدید، می‌تواند فضای کتاب‌فروشی شما را شگفت‌انگیز جلوه دهد.

بسیاری از کتاب‌فروشی‌های بزرگ دنیا از این فضا برای جذب هر چه بیشتر مشتری استفاده می‌کنند. هر چه این فضا جذاب‌تر باشد اشتیاق مخاطبان برای بازگشت به کتاب‌فروشی شما بیشتر خواهد بود. ایجاد فضاهای راحت و مناسب برای مطالعه و فراهم کردن امکان نوشیدن یک فنجان چای یا قهوه می‌تواند جذابیت کتاب فروشی شما را دو چندان نماید.

استفاده از نور در دکوراسیون فروشگاه کتاب
بدون شک هیچ‌کس علاقه ندارد، در محیطی تاریک و کم‌نور به مطالعه بپردازد. یکی از اصول مهم در طراحی دکوراسیون فروشگاه کتاب ،نورپردازی مناسب است. استفاده از نور طبیعی از طریق ایجاد پنجره‌های بزرگ در میان قفسه‌های کتاب یا استفاده از درهای ورودی تمام شیشه‌ای، بهترین گزینه برای نورپردازی در فروشگاه کتاب هستند. البته در کنار آن بهتر است از نورهای مصنوعی نیز برای افزایش نور محیط استفاده نمایید.

پنجره های قدی جذاب
استفاده از پنجره‌های قدی و بلند و در ورودی تمام شیشه‌ای علاوه بر اینکه نمایی جذاب و دیدنی را در محیط داخلی کتاب‌فروشی ایجاد می‌کند، باعث می‌شود از بیرون به‌راحتی بخش‌های مختلف فروشگاه دیده شوند و توجه هر رهگذری را به خود جلب نماید.

نردبان های دوست داشتنی
استفاده از قفسه‌های بلند، در طراحی قفسه‌های کتاب امری اجتناب‌ناپذیر است. برای دسترسی به این قفسه‌ها می‌توانید از ایده‌های جذاب و نوستالژیک استفاده نمایید. یکی از این ایده‌ها استفاده از نردبان است. حتماً شما هم دیده‌اید که در بسیاری از فیلم‌ها برای دسترسی به طبقات بالای کتاب‌خانه‌ها از نردبان استفاده می‌کنند، این ایده می‌تواند فضای کتاب فروشی شما را باشکوه و خاطره‌انگیز جلوه دهد. همچنین می‌توانید با استفاده از پله‌های فانتزی و جالب در میان قفسه‌های کتاب دسترسی به قفسه‌های بالایی را راحت‌تر نمایید.

پارتیشن بندی خلاقانه
جدا کردن بخش‌های مختلف کتاب‌فروشی از یکدیگر، می‌تواند فضایی سازمان‌دهی شده و جذاب ایجاد نماید. برای آنکه بتوانید به زیبایی هر چه تمام‌تر قسمت‌های مختلف کتاب‌فروشی خود را از یکدیگر جدا کنید، پیشنهاد می‌کنیم از پارتیشن بندی به‌وسیله‌ی قفسه‌های کتاب استفاده نمایید. برای زیبایی و جذابیت بیشتر می‌توانید از قفسه‌هایی با فرم‌هایی متفاوت و منحصربه‌فرد استفاده نمایید.

کتاب های پرنده
در طراحی دکوراسیون فروشگاه کتاب ،استفاده از ایده‌های خلاقانه حرف اول را می‌زند. یکی از این ایده‌های جذاب کتاب‌هایی هستند که از سقف آویزان شده‌اند، به‌گونه‌ای که انگار در حال پرواز در فضای بالای سر ما هستند. اگر علاقه به خواندن داستان‌های فانتزی داشته باشید، بدون شک با دیدن این صحنه اولین چیزی که به ذهن شما می‌رسد، کتابخانه جادویی مدرسه هاگوارتز در سری داستان‌های هری پاتر است. این کتاب‌های پرنده جادویی اینگونه به مخاطب القا می‌کنند، که می‌تواند با خواندن کتاب ذهن خود را به پرواز درآورد که در واقع همین‌طور هم هست.

منبع: تهران دیزاین سنتر
 

جدیدترین ارسال ها

بالا