طراحی فروشگاه لوازم منزل

اگر قصد شما از طراحی دکوراسیون فروشگاه لوازم خانگی، صرفا ساخت یک صحنه ساده با کمی جذابیت است، نیاز به رعایت نکته خاصی ندارید. تنها نورپردازی صحیح، استفاده از دکور های رنگی متناسب با دیگر قسمت های فروشگاه و غیره می تواند به خوبی نیاز های شما را برآورده کند.
اما اگر قصد شما طراحی فروشگاهی است که چشم مخاطبان از بیرون به خود جلب می کند و آنها را به داخل مغازه می کشاند، نکات پایین را رعایت کنید:
قفسه بندی مغازه لوازم خانه
در ابتدا و پس از درنظر گرفتن متراژ فروشگاه، باید قفسه بندی آن را آغاز کنید. اگر محصولات قالب مغازه شما؛ اسباب بزرگ و جاگیر هستند و محصولات تزئینی و کوچک کمی دارید، قفسه ها باید در قسمت های بالایی مغازه قرار بگیرند تا اجناس بزرگ مانع دیده شدنشان نشود. اما اگر محصولات خرده ریز شما نیز تنوع و تعداد بالایی دارند، بهتر است تا قسمتی از مغازه را به صورت اختصاصی برای آنها در نظر گرفته و در نهایت چند محصول کوتاه مانند فرگاز و ماشین ظرفشویی و لباس شویی را با فاصله، در روبرو آنها قرار دهید.
قفسه محصولات تزئینی بهتر است از نوع آینه و چراغ دار بوده تا چه در داخل و چه در خارج فروشگاه، قابلیت دید بالایی توسط مشتریان داشته باشند.
ویترین و دکور مغازه تجهیزات خانگی
اگر قصد دارید که در پشت ویترین فروشگاه خود هم از محصولات استفاده کنید، باید این نکته بسیار مهم را در نظر داشته باشید: محصولات بزرگ در پشت ویترین فروشگاه عرضه تجهیزات خانگی مانع دیده شدن محصولات داخل مغازه خواهند شد.
راهکار این است که یا از محصولات کوچکی مانند گاز در پشت ویترین استفاده کرده و محصولات خرده ریز را بر روی آنها قرار دهید، یا اینکه محصولات اصلی فروشگاه مانند یخچال ها و فریزر ها را در پشت دکور قرار دهید و در میان یا کنار آنها از دکور های محصولات کوچک استفاده کنید. همینطور میتوانید در بین این اجناس بزرگ و جاگیر در پشت دکور، فضایی را باز گذاشته تا مشتریان دید بهتری به محصولات داخل مغازه داشته باشند.
رنگ محصولات در فروش تجهیزات خانگی
اگر کمی دقیق تر به طراحی فروشگاه های تجهیزات خانگی بزرگ دقت کرده باشید، احتمالا متوجه شده اید که آنها اغلب محصولات خود را از یک رنگ انتخاب کرده و گاهاٌ برای ایجاد تنوع، چند محصول با رنگ متضاد را میان آنها قرار میدهند. به طور مثال تمامی یخچال ها، فریزر ها، فرگاز ها و… به رنگ سیلور (خاکستری) هستند و یک یا چند محصول با رنگ مشکی و سفید نیز در میان آنها دیده میشود. شما میتوانید برای زیبا سازی دکوراسیون مغازه تجهیزات خانگی خود از این تکنیک استفاده کنید.
نورپردازی در دکوراسیون فروشگاه لوازم خانگی
نکته بسیار مهم در دکوراسیون فروشگاه لوازم خانگی، استفاده صحیح از نور است. در ابتدا باید دقت داشت که نورپردازی محصولات در این فروشگاه نه تنها برای مشتریان داخل مغازه، بلکه باید برای مشتریان خارج از آن هم جذاب باشد. پس بهتر است از نور ها و لوازم روشنایی قوی و پر انرژی استفاده کنید. (مخصوصا اگر محصولات شما تزئینی و کادویی هستند)
اگر میخواهید تمایزی هم در نورپردازی روی محصولات بزرگ خود داشته باشید، پیشنهاد میکنیم که روی برخی از آنها به تنهایی تمرکز کرده و نور مستقیم را رویشان بتابانید. به طور مثال با استفاده از یک لامپ سقفی قابل تنظیم، نور را بر روی یخچال فریزر LG سفید رنگ متمرکز کنید. بهتر است تا این محصول از بیرون فروشگاه نیز قابل مشاهده باشد.

منبع: تهران دیزاین سنتر
 

جدیدترین ارسال ها

بالا