صداوسیما: پهنای باند ایران جوابگوی iptv نیست

PhonieX

مدیر انجمن <A href="forum.majidonline.com/forums/6


معاون رسانه مجازی سازمان صدا وسیما گفت: پهنای باندی که در ایران در اختیار مصرف کننده قرار می دهد، جوابگوی سرویس هایی مانند IPTV نیست.


به گزارش خبرنگار آژانس خبری صنعت ارتباطات ( سینا)، لطف اله سیاهکلی در همایش دو روزه بین المللی مخابرات ایرات با اشاره به اینکه معاونت رسانه های دیجیتال در سازمان صدا و سیما در مدت اخیر ایجاد شده است، اظهار امیدواری کرد این معاونت بتواند نقش خود را در توسعه خدمات باند وسیع همچون Broadcast ایفا کند.


وی اظهار داشت: روند جهانی همگرایی فناوری های مختلف از یک سو و حرکت شرکت های بزرگ دنیا همچون اپل و سونی به سمت تولید محتوا از سوی دیگر نشان از اهمیت توجه به این موضوع دارد.


سیاهکلی با تاکید بر اینکه ارائه دهندگان سرویس در کشور ما هم باید به سمت تولید محتوا حرکت کنند، گفت: مخابرات دیگر نمی تواند همچون گذشته فقط با اتکا به سرویس صوت خدمات ارایه دهد همانطور که دیگر صدا و سیما هم نباید به خدمات رادیو و تلویزیون محدود باشد.


معاون رسانه مجازی سازمان صدا و سیما دنیای امروز را به دو بخش واقعی و مجازی تقسیم کرد و گفت: صاحبان محتوا دنیای مجازی را مدیریت می کنند اما متاسفانه یکی از مشکلات کشور نبود همگرایی در مدیریت محتواست.


سیاهکلی با مقایسه فناوری های مختلف اظهار داشت: رشد اینترنت در مقایسه با سایر فناوری بسیار سریع تر بوده است و پهنای باندی که در کشور ما در اختیار مشتری قرار می‌گیرد بسیار کم است در عین حال هزینه آن در مقایسه با دیگر کشورها


بسیار بالاست و با این شرایط ارائه سرویس های جدید همچون IPTV که به حداقل سه مگابایت پهنای باند نیاز دارد، به جایی نمی رسد.


وی در پایان ایجاد کمیته ملی مدیریت محتوا و پهنای باند و شورای کارشناسی فناوری اطلاعات در راستای آموزش و راهبری در حوزه IT را دو راهکار موثر برای توسعه IT در کشور عنوان و تصریح کرد:صدا و سیما آمادگی دارد تا با کسانی که در زمینه تولید محتوا فعالیت می‌کنند، همکاری کند.

منبع
 

جدیدترین ارسال ها

بالا