شیوه طراحی نورپردازی هتل

توجه داشته باشید که نورپردازی هتل در هر بخش، متفاوت از سایر بخش‌ها بوده و باید با دقت در این امر برای هر قسمت طرحی متناسب با آن در نظر گرفت. به‌عنوان مثال طراحی لابی با طراحی اتاق خواب کاملاً متفاوت است. راهروها را باید مجزا از سالن کنفرانس در نظر گرفت. اینکه نورپردازی هتل در تمامی قسمت‌ها یکسان باشد، می‌تواند موجب یکنواخت شدن بیش از حد فضا و دل‌زدگی مسافران شود. وجود سایه ‌روشن در نقاط مختلف هتل می‌تواند بر جذابیت آن افزوده و زیبایی را به محل کسب شما هدیه دهد.

تأثیرات بصری نورپردازی به‌اندازه‌ای است که می‌تواند به‌عنوان یکی از جاذبه‌های هتل شما معرفی گردد به همین دلیل نیز باید از طرح‌های منحصربه‌فرد و خاص استفاده نمود تا هتل به محل اقامتی به یادماندنی برای مسافران تبدیل گردد. نقش نورپردازی در طراحی داخلی هتل ها را نباید نادیده گرفت. به همین دلیل در ادامه به بررسی نورپردازی در قسمت‌های مختلف هتل خواهیم پرداخت.
نورپردازی در پذیرش
پذیرش یکی از اصلی‌ترین مکان‌های هتل است که باید به آن توجه کنید. میز پذیرش باید بسیار روشن باشد تا به ‌محض ورود به ساختمان هتل، نظر بیننده را جلب کرده و او را برای بستن قرارداد به سمت پذیرش بکشاند. گم‌شدن میز در نور کم می‌تواند مشتری را کلافه کرده و او را به خروج از ساختمان سوق دهد. ایجاد نورپردازی گرم و غیرمستقیم نیز می‌تواند فضای آرامش بخشی را برای مسافران ایجاد نماید تا کمی از خستگی راه ایشان کم شود. تعبیه نورهایی که از سمت بالا بر روی میز کار می‌تابند، موجب خواهد شد تا توریست‌ها به راحتی فرم‌ها را مطالعه کرده و برای نوشتن اطلاعات با مشکلی مواجه نشوند.
نورپردازی در لابی
لابی یکی از اصلی‌ترین قسمت‌های هتل و نشان‌دهنده هویت آن است. داشتن لابی زیبا و با آرامش و همچنین نورپردازی خاص آن می‌تواند لبخند را بر لبان مشتریان شما بنشاند. این محل باید برای تمامی مهمانان شما جذاب و گیرا باشد. ایجاد حس صمیمیت و راحتی می‌تواند مشتریان بالقوه شما را ترغیب کند تا از امکانات موجود در هتل بهره برند. به همین دلیل نیز استفاده از سبک‌های مختلف نورپردازی هتل می‌تواند در این امر به شما کمک کند.
استفاده از رنگ و نور در این محل باید به‌گونه‌ای باشد که برای فردی که ۳ روز در هتل مانده به همان اندازه جذابیت داشته باشد که برای فردی تازه وارد دارد. در نظر گرفتن این موارد نیاز به تجربه‌ای بالا دارد. بهتر است برای نورپردازی هتل خود از دانش و تجربه کارشناسان این امر بهره برید. گروه تهران دیزاین با داشتن کادری مجرب و کارآزموده می‌تواند رضایت شما و مهمانانتان را جلب نماید.
نورپردازی در راهرو
اولین قسمتی که مسافر بلافاصله پس از ورود به ساختمان به آنجا وارد می‌شود راهرو است. بنابراین با برای این قسمت باید از رنگ‌های جذاب، گیرا، گرم و صمیمی استفاده کنید تا حس خوشایندی را در فرد ایجاد نماید. توجه داشته باشید که نور راهرو باید در طول شبانه روز تغییر نماید. نمی‌توان از همان نوری که در شب استفاده می‌شود در روشنایی روز نیز استفاده کرد. شما می‌توانید از دیوارکوب‌های زیبا برای روشنی‌بخش به راهرو استفاده نمایید تا علاوه بر روشن کردن فضا، زینت‌بخش آن نیز باشند.
نورپردازی در اتاق ها
اتاق‌ها اصلی‌ترین قسمت برای انتخاب هتل هستند. داشتن امکانات متنوع می‌تواند مهمانان شما را به مشتریان دائمی تبدیل نماید. گاهی دلایلی همچون محافظه کار بودن بسیاری از صاحبان هتل موجب می‌شود در تمامی هتل‌ها اتاق‌هایی ساده و یکنواخت را شاهد باشیم. درصورتی که شما با ایجاد خلاقیت‌های سودمند و مفید می‌توانید تا حد زیادی خاص بودن خود را به مخاطبان و مشتریان خود نشان دهید. نورپردازی اتاق به عنوان سخت‌ترین قسمت طراحی نورپردازی هتل شناخته می‌شود زیرا این محیط به‌عنوان منبع آرامش افراد در نظر گرفته خواهد شد.
استفاده از نورهای شبانه‌ای علاوه بر صرفه‌جویی در مصرف انرژی می‌تواند محیط اتاق‌ها را خاص کرده و همچنین مزاحمت هم‌اتاقی ها را نیز به حداقل برساند. در نظر گرفتن نورپردازی‌های متفاوت برای انجام کارهای متنوع می‌تواند نظر بسیاری از مشتریان را جلب نماید. شما می‌توانید از رنگ‌های مختلف نیز برای نورپردازی اتاق‌ها استفاده کنید تا مشتریان بنا بر سلیقه خود هر کدام از آن‌ها را استفاده نمایند.
نورپردازی در سالن کنفرانس
سالن کنفرانس یکی از اصلی‌ترین مکان‌های هتل است که میزبان تعداد زیادی از افراد می‌باشد. این افراد لزوماً مسافران مقیم در اتاق‌های هتل شما نیستند. در نتیجه بهره‌گیری از خلاقیت کارشناسان و متخصصین می‌تواند هتل شما را به عنوان برندی در زمینه برگزاری اجلاس و همایش‌ها معرفی نماید. نورپردازی هتل در قسمت سالن همایش می‌تواند تأثیر به سزایی در رسیدن به اهداف موردنظر و همچنین درک سخنرانی‌های مطرح شده داشته باشد. تأثیر نور را نباید در حس رضایت کاربران نادیده گرفت. نور می‌تواند شما را تحت تأثیر قرار دهد و در پیشبرد اهداف یاری نماید.

منبع: تهران دیزاین سنتر
 

جدیدترین ارسال ها

بالا