سیستم پروفایل دهی IranProFile

hidensoft

Member
سلام دوستان
این پروفایل یک وبسایت ایجاد پروفایل است ، نمی شه گفت حرکت نوینی بود اما با دادن Subdomain به هر کاربر (yourname.iranprofile.com) یکم از سایت های رایج فاصله گرفتیم . طراحی سایت رو هم حمید رضا گودرزی انجام دادند.
اگر نظری در این مورد دارید لطف کنید بگید ، کمک بزرگی می کنید .

IranProFile.com

چون من در ساخت Pattern مناسب برای یک وب سایت مشکل دارم بازم مجبور شدم از یک فریم ورک استفاده کنم ، اول می خواستم بطور کامل روی یک فریم ورک پیاده سازیش کنم اما بعدا به دلیل اینکه هیچ فریم ورکی دقیقا اون چیزی نیست که من می خواستم (یا یه چیزی کم داشت یا یه چیزی زیاد) از CI استفاده کردم ، اما بعد از یه مدت به دلیل اینکه CI هم یه چیزایی کم داشت مجبور شدم خودم دست به کار بشم و یه فریم ورک طراحی کنم ، اما فکر اختراع دوباره چرخ مخم رو داشت می ترکوند ، دل به دریا زدم و 3 روز متوالی روی CI کار کردم و تغییرات زیادی توش دادم تا شد همونی که من می خواستم ، مثلا در مورد Pagination مجبور شدم کلش رو تغییر بدم تا با سیستم هماهنگ باشه .
اما بزرگ ترین مشکل CI رابطه یک به یکش بین Controller و View بود که واسه من خیلی دردسر ساز شده . چون میخواستیم سیستم رو جوری طراحی کنیم که بشه با Layout های مختلی کار کرد ، منظورم اینه که بتونیم قالب براش طراحی کنیم و براحتی قالب عوض کنیم مجبور شدم توی هسته CI تغییراتی بدم .. یه جورایی از Symfony تقلید کردم ، اگه با Symfony کار کرده باشید ، یه سیستم Layout داره یعنی یه چارچوب اصلی وجود داره و View توی اون چارچوب لود می شه .. تو نستم تقریبا یه چیزی تو مایه های اون در بیارم اما کامل نبود ، مثل سیمفونی با دستور SetLayout لایوت مورد نظر رو براحتی انتخاب می کردیم ، اما یه مشکلی بود که اگه لایوتی انتخاب نمی شد اررور می داد ، حالا بیا و اینو درست کن ، تو نستم بصورت پیش فرض یه لایوت تعریف کنم ، اگه لایوت خاصی رو انتخاب نمی کردی ، لایوت پیش فرض رو لود می کرد ، حالا یه مسئله دیگه هم بود ، اونم این که حالا با مشکل Partion باید چیکار کرد ؟ منظورم از Partial یه بلاکی هست که شما نیاز داری صداش کنی ، یعنی یه سری آرگومان می گیره داده مورد نظرتون رو به شما نشون می ده ، اولین فکری که به سرم زد این بود که از سیستم پلاگین Ci استفاده کنم اما پلاگین ها توی CI فقط برای نمایش کاربرد داشتن یعنی نمی شد بهشون مقداری رو داد ، ناچار شدیم سیستم پلاگین رو هم یه تکونی بهش بدیم تا بشه بهش مقدار داد ، و این کارو هم کردم ، بعد از اون Lib Session رو هم باید تغییرات می دادم چون به اندازه کافی امکانات نداشت ، توی دیتا بیس همه چیزایی که من می خواستم رو ست نمی کرد ، اونم دستکاری کردم و نوبت رسید به یه سیستم پریمیژن ، اما این سیستم باید به عنوان یک Lib ساخته می شد یا Helper ؟ بعد از کلی کلنجار رفتن تونستم یه سیستم پریمیژن هم بنویسم ، کارکردش به این صورت بود که به محض اینکه session lib یه دیتا جدید می ریخت توی دیتا بیس ، پریمژن ها هم ست می شد و دقیقا می شه فهمید که یه نفر دقیقا اجازه چه کار هایی رو داره ! نمایش ، تغییرات ، ایجاد ، خدا رو شکر سیستم خوبی از آب در اومد و می شه بیشترین دسترسی رو روی یک کاربر داشت ،
بعد از کلی دنگ و فنگ که همش یادم نیست شروع به نوشتن خود APP کردم ، اون وسط یه هو متوجه شدم که شاید نیاز داشته باشم که چند تا APP داشته باشیم ، اینجوری کارم خیلی راحت تر و حرفه ای تر می شد ، اما این یکی رو نتونستم درست کنم ، انگار CI وقتی روی دوتا APP کار می کنه قاطی می کنه ، هر کاری کردم درست نشد . بی خیال این یکی شدم ، کار رو دوباره شروع کردم و اعلان فقط سیستم بازیابی کلمه عبور و جست و جو فعال نیست ، (وقت نکردم روش کار کنم) . ولی خیلی سیستم خوبی از آب در اومد ، اعلان قدرت این رو داریم که N امکانات بهش اضافه کنیم ، بی درده سر . البته دوستان زیادی بهم کمک کردن که اکثرا CI کار حرفه ای بودند و منو خیلی خوب راهنمایی کردند . در مورد ایجاد Subdomin هم من واقعا گیج شده بودم دیگه ، نمی دونستم باید چیکار می کردم که مدیر takblog کمک کردند و این مشکل هم حل شد . یکی از بزرگ ترین مشکلاتمون وجود فایل جاوا اسکریپت سنگین هست . که احتمالا یا برشون می داریم یا حجمشون رو میاریم پایین.

در حال حاضر سیستم تبلیغات نداریم که احتمالا توی نسخه های بعدی بهش اضافه می شه .

می شه بهش گفت نسخه Beta 0.1 ، این نسخه رو روی هاست آپلود کردم و می تونید امتحانش کنید .
دوستان اگر نظری دارند

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: hba

siavashmusic

Active Member
سلام

تبریک میگم خیلی خوب شده البته اگه یه مقدار گسترشش بدی میتونه مفید واقع بشه
کاشکی یه جای مناسب میزاشتیش مثل بخش عمومی انجمن تا بقیه بازدیدکنندگان هم ازش استفاده کنند

hidensoft

Member
سلام ، ممنون .

روی Core اینقدر کار کردم که بشه خیلی راحت گسترشش بدی ، فقط باید اعلان براش ماژول نوشت ، همین ، براحتی قابل گسترش هست که انشا الله بعدا امکانات بیشتری بهش اضافه می کنیم ، یه چیزایی مثل ایجاد دوستی ، کامنت گذاشتن ، گالری تصاویر ،

چشم ، عین همین و اونجا هم می زنم ، بخاطر این اینجا تاپیک زدم چون می خواستم برنامه نویس ها هم نظرشون رو بگن.

hba

Active Member
خيلي خوبه ايشالا موفق باشي
ولي چه كاري از دست ما بر مي اد كه تاپيك كردي؟
اگه فقط مي خواهي بگي اينو نوشتي بهتر بود نمي گفتي طرحت لو ميره
ولي اگه كاري بر مي اد يه جوري كه مثلا همه بتونند App بنويسند براش مثل facebook خوب بگو بنويسيم

hidensoft

Member
گفتم دوستان احتمالا مشکلاتی رو می بینند ، یا شاید من کار اشتباهی کرده باشم ، یاد آوری کنند تا بتونم جلوی مشکل رو بگیرم.

my friend

Member
خطا در صفحه ثبت نام...

پیوست ها

• Database Error _ Iran Profile Com _.rar
    1.1 کیلوبایت · بازدیدها: 4

hidensoft

Member
خیلی ممنون از لطفت ، من اولش یه validate معمولی گذاشتم که شما حتما یوزر نیم رو وارد کنید ، وگر نه فرم submit نمی شه ، می شه بگی چطوری این کارو کردی ؟

www.nero.ir

Member
سلام برای سیستم سابدومین از wildcard استفاده کردی ؟
اگر جوابتون مثبت هستش میشه یک هاستینگی رو به من معرفی کنید که wildcard نصب داشته باشه ؟
ممنون میشم اگر مایل بودید کد مربوط به استفاده از wildcard رو که در .htaccess هستش واسم بزارید چون خیلی نیاز دارم

my friend

Member
hidensoft گفت:
خیلی ممنون از لطفت ، من اولش یه validate معمولی گذاشتم که شما حتما یوزر نیم رو وارد کنید ، وگر نه فرم submit نمی شه ، می شه بگی چطوری این کارو کردی ؟
کار خاصی نکردم ، قوانین رو قبول کردم ، مشخصاتم رو وارد کردم ، چک باکس صحت اطلاعات رو علامت زدم و "پایان" رو فشار دادم...
دو چیز برای من جالبه:
1. تو صفحه قوانین ، قانونی وضع نشده؟! برای من چیزی نشون نمیده.
2. در صفحه ای که صحت اطلاعات رو چک میکنیم ، نام کاربری درج شده ، اما وقتی دکمه پایان رو میزنم ، مینویسه: Column 'username' cannot be null
؟!؟!؟!

www.nero.ir گفت:
سلام برای سیستم سابدومین از wildcard استفاده کردی ؟
اگر جوابتون مثبت هستش میشه یک هاستینگی رو به من معرفی کنید که wildcard نصب داشته باشه ؟
ممنون میشم اگر مایل بودید کد مربوط به استفاده از wildcard رو که در .htaccess هستش واسم بزارید چون خیلی نیاز دارم
یادمه یه زمانی bluehost.com و hostnine.com ، هر دوشون wildcard زو نصب کرده بودن...
از ساپورتشون بپرس...

hidensoft

Member
جناب آقای هکر ممنون

امروز صبح متوجه یه حمله به وب سایت ایران پروفایل شدیم ، البته متوجه نشدیم دقیقا این کار در چه زمانی صورت گرفته اما ، کسی که این کارو کرده فقط قصد کمک داشته ، چون ما متوجه وجود مشکل شدیم .

در خواست من از ایشون اینه که بگن چطوری این کارو کردند از طریق اسکریپت یا سرور !

از ایشون هم بابت این کمکشون ممنونم.

موفق باشید

Expon

Member
سلام دوست گرامی

عضویت مشکل داره ؟ من نتونستم ثبت نام کنم .

yakoza

Well-Known Member
سلام

یه مشکلی هم که من میبینم اینه که وقتی لوگین میکنم رو اطلاعات هر نفر که کلیک میکنم تو قسمت اطلاعات شخصیش همون اطلاعاتی میاد که من وارد کردم ( یعنی اطلاعات خودم میاد )

جدیدترین ارسال ها

بالا