سوال در مورد چندتا افكت

:Mohsen:

کاربر باتجربه
سلام بچه ها
من تازه از پرمير آمدم سراغ افتر افكت!
به خاطر حرفه اي نبودنم تو افتر يه چند تا سوال دارم، البته قبلش يه نگاهي به تاپيكهاي ديگه انداختم ولي چيز مناسبي پيدا نكردم(شايدم بلد نبودم)
اين افكتي كه تو تلويزيون زياد ازش استفاده ميشه، كارشم تبديل چهره يه نفر به شخص ديگه ايه اسمش چيه؟
(قيافه رو به صورت حرفه اي به يه قيافه ديگه تبديل ميكنه) آيا اصلا پلاگينه يا نه؟ اگه لينك دانلودي چيزي ازش داريد رو بزاريد
سوال دومم در مورد بريدن قسمتي از يه تصوير متحرك هست. تو فوتوشاپ و ... راحت قابل انجامه ولي متحركش رو نميدونم چجوريه، نمونشم موقع پخش اذان هست كه فيلم يه مسجدي رو نشون ميده كه همه چيز از جمله آدما و درختا تكون ميخورن ولي تصوير بالاي مسجد رو با يه آسمون ديگه عوض كردن.
ببخشيد اگه نامفهوم پرسيدم، ناوارديم ديگه!!!

HamidSHS

Active Member
سلام بچه ها
سلام
خوش اومدي پس
اين افكتي كه تو تلويزيون زياد ازش استفاده ميشه، كارشم تبديل چهره يه نفر به شخص ديگه ايه اسمش چيه؟
(قيافه رو به صورت حرفه اي به يه قيافه ديگه تبديل ميكنه) آيا اصلا پلاگينه يا نه؟ اگه لينك دانلودي چيزي ازش داريد رو بزاريد
اسمش Morph هست والا من لينكي براي افتر افكت ندارم ازش
اگر بقيه دوستان دارن بزارن

سوال دومم در مورد بريدن قسمتي از يه تصوير متحرك هست. تو فوتوشاپ و ... راحت قابل انجامه ولي متحركش رو نميدونم چجوريه، نمونشم موقع پخش اذان هست كه فيلم يه مسجدي رو نشون ميده كه همه چيز از جمله آدما و درختا تكون ميخورن ولي تصوير بالاي مسجد رو با يه آسمون ديگه عوض كردن.
دوست عزيز
اين روش خيلي ساده نيست
اما خيلي هم سخت نيست
چون شما تازه با افتر افكت آشنا شدي شايد اگر برات توضيح ( به صورت متن ) بدم زياد متوجه چيزي نشي
اما همينقدر راهنماييت ميكنم كه در اين مورد يه آموزش اينجا هست كه ميتوني ببيني ( البته اگر سرعتت بالا هست )
http://www.videocopilot.net/tutorials.html?id=12
اگر هم دايل آپي هستي بايد واستي تا انشالله خودم آموزش فارسيش رو به صورت PDF بنويسم و تقديم كنم.
ببخشيد اگه نامفهوم پرسيدم، ناوارديم ديگه!!!
هر جور بپرسي ميفهميم :)
يا علي

1835ali

Well-Known Member
محسن جان یه نرم افزاری هست که به راحتی این کارو انجام میده اسمشم هست fanta morph فکر کنم توی این سایت باشه www.aftabgardan-cc.com
البته اگه سرچ کنی حتماً پیداش میکنی

کاربر باتجربه
حميد جون ممنون، ولي سرعتم پايينه
راستي اينطوري كه شما گفتي با خود افتر افكت، بدون پلاگين انجام ميشه ديگه، دسته؟

چون شما تازه با افتر افكت آشنا شدي شايد اگر برات توضيح ( به صورت متن ) بدم زياد متوجه چيزي نشي
مگه چكار بايد كرد، شما بگو شايد متوجه شدم!

اگر هم دايل آپي هستي بايد واستي تا انشالله خودم آموزش فارسيش رو به صورت Pdf بنويسم و تقديم كنم.
اگه زحمتشو بكشي شرمندمون ميكني
علي يارت

علي جون از شما هم ممنونم

آخرین ویرایش:

HamidSHS

Active Member
محسن جان
اول از همه خواهش ميکنم اين وظيفست
دوم : اوني که گفتم اسمش Morph هست يه پلاگينه جدا هست که اگر توي يه تاپيک ديگه درخواست کني يکي از دوستان به نام Phonix_NL برات ميذارش ( احتمال خيلي زياد )

دررابطه با اون آموزش هم بايد خدمتت بگم که من الان سه تال آموزش PDF بايد درست کنم ( البته با ايني که شما گفتي ميشه 3 تا ) که يه ذره بايد صبر داشته باشي
موفق باشي
ياعلي

HamidSHS

Active Member
خبر خوش »
من دارم آموزشي رو که آقا محسن ميخواست رو آماده ميکنم
در ضمن فعلا 9 صفحه شده و حجمش هم 2.45 مگابايت
فکر کنم که تا يه ساعت ديگه ( شايد هم کمتر) آماده شه‌
اينو محض اطلاع گفتم
انشالله امشب آپلودش ميکنم و ميزارمش در قسمت آموزش هاي Pdf فارسي و انگليسي در قسمت بالاي انجمن افتر افکت
و توي وبلاگم که لينکش توي امضام هست
ياعلي

کاربر باتجربه
بابت لينك ممنون

سيد جون آموزشتو خوندم، دستت درد نكنه خسته نباشي
ولي چند تا سوال برام پيش اومد
1-من با افتر افكت 7 كار ميكنم، گفتي براي اينكه از گزينه tracker controls بتونيم استفاده كنيم بايد از ورژن پروفشيونال استفاده كنيم، منظورت همون cs3 بود يا فرق داره؟
2-سوال بعديم اينه كه توي آموزش گفتي كه اون لبه هاس سفيد رو بايد حذف كنيم ولي من دقيق نفهميدم چطور اين كارو كردي، در ضمن در آخر كار يه مقدار از اونا باقي مونده، درسته؟ حالا بايد چكار كرد كه حالت نرم ومحو داشته باشه؟
3-سوال آخرم كه از همه مهمتره: با اين روش ميشه صحنه هايي رو حذف كرد كه رنگ روشن يا تيره دارن، حالا اگه ما يه فيلم داشته باشيم كه توش يه آدم در حال قدم زدن تو خونه باشه كه هزار تاچيز مثل تلويزيون و ميزو گلدون و ... دور و برشه اون وقت باشد چطوري اون آدمو از وسط اون صحنه شولوغ بيرون كشيد؟؟؟؟!!!
ديگه همين!!!
ممنون

HamidSHS

Active Member
سيد جون آموزشتو خوندم، دستت درد نكنه خسته نباشي
خواهش ميكنم
ولي چند تا سوال برام پيش اومد
1-من با افتر افكت 7 كار ميكنم، گفتي براي اينكه از گزينه tracker controls بتونيم استفاده كنيم بايد از ورژن پروفشيونال استفاده كنيم، منظورت همون cs3 بود يا فرق داره؟
هم با cs3 ميشه و هم با AE 7 PRO
سوال بعديم اينه كه توي آموزش گفتي كه اون لبه هاس سفيد رو بايد حذف كنيم ولي من دقيق نفهميدم چطور اين كارو كردي، در ضمن در آخر كار يه مقدار از اونا باقي مونده، درسته؟ حالا بايد چكار كرد كه حالت نرم ومحو داشته باشه؟
با استفاده از پلاگين Mate Chocker ( اسمش رو دقيق يادم نيست )
-سوال آخرم كه از همه مهمتره: با اين روش ميشه صحنه هايي رو حذف كرد كه رنگ روشن يا تيره دارن، حالا اگه ما يه فيلم داشته باشيم كه توش يه آدم در حال قدم زدن تو خونه باشه كه هزار تاچيز مثل تلويزيون و ميزو گلدون و ... دور و برشه اون وقت باشد چطوري اون آدمو از وسط اون صحنه شولوغ بيرون كشيد؟؟؟؟!!!
فقط با استفاده از ماسك كردن كه بايد فريم به فريم اون ماسك رو متحرك سازي كني
خيلي كار وقت گيري هست

مطمئني؟ :wink:
خواهش ميكنم عزيز
----
ياعلي

کاربر باتجربه
با استفاده از پلاگين Mate Chocker ( اسمش رو دقيق يادم نيست )

بابا اين افتر افكت هم كه همش شد پلاگين!
با كلي اميد و آرزو آمدم سراغش!!!

فقط با استفاده از ماسك كردن كه بايد فريم به فريم اون ماسك رو متحرك سازي كني

آخه من شنيده بودم برا اين كار يه پلاگيني هست، اگه نباشه خوب ديگه به افتر افكت نياز نيست با هر نرم افزاري ميشه اين ماسك رو ايجاد كرد و بعد به صورت كانال آلفا از اون استفاده كرد

HamidSHS

Active Member

اشكالي نداره
چون اين پلاگينايي كه استفاده كردم همش با افتر افكت نصب ميشه
ياعلي

آخه من شنيده بودم برا اين كار يه پلاگيني هست، اگه نباشه خوب ديگه به افتر افكت نياز نيست با هر نرم افزاري ميشه اين ماسك رو ايجاد كرد و بعد به صورت كانال آلفا از اون استفاده كرد

ماسك كردن در افتر اكت فكر كنم خيلي راحت تر و دقيقتر باشه تا نرم افزار هاي ديگه
معمولا براي جدا كردن شخص از تصوير از پردده سبز استفاده ميكنن تا راحت تر باشن
ولي من راه ديگه اي تا به حال پيدا نكردم براي اينكه بخوام يه شخصي رو از تصوير جدا كنم.
ياعلي

کاربر باتجربه
اگه قرار باشه فريم، فريم اين كارو انجام بديم به راحتي و با صرف فقط زمان ميشه تو فوتوشاپ يا فوتوايمپكت اين كارو كرد
خوب منظورت از اينكه تو افتر ميشه راحتتر اين كارو كرد چيه؟ مگه بجز ابزار pen tool ابزار ديگه اي براي بريدن تصوير وجود داره؟

HamidSHS

Active Member
نه منظور من اين بود كه شما ميتوني ب استفاده از ابزار Pen اين كارو انجام بدي
درسته كه ميشه اين كارو توي فتوشاپ و يا ... كرد اما اين نرم افزار اين كارو درون خودش انجام ميده و نيازي به ايمپورت كردن اون همه عكس نيست بع داخل نرم افزار فتوشاپ و ... كه وقتتو بگيره و باز يه دور بخواي ازش رندر بگيري
افتر اين مراحل رو خيلي ساده تر كرده
در واقع ميتوني عكستو ماسك كني و ازش استفاده كني
يا علي

shirani

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f

شما میتونید بدونه پلاگین هم کار کنید و یکم سخت و زمان بر

یک پیشنهاد اصلاً این دو تا را با هم مقایسه نکن

HamidSHS

Active Member
نمي دونم شما اصلا با پرمير كار كرديد يا نه؟
آره عزيز
مگه ميشه كسي پريمير كار نكرده باشه !
اما منظورمون اين بود كه قابليت هاي افتر افكت رو با پريمير مقايسه نكن
چون افتر افكت يه نرم افزار براي افكت گذاري هست
اما پريمير بيشتر براي ميكس و مونتاژ استفاده ميشه:)
ياعلي:wink:

shirani

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
پری میر برای تدوین ولی افتر افکت از اسمش مشخص برای ساخت جلوه های ویژه استفاده میشه تغریباً میشه با کامپوسشن ( اگه درست گفته باشم ) مقایسه کنی که بازم به نظر من Ae بهتره

کاربر باتجربه
حرف شما كاملا متينه :)
من مي دونم افترافكت نرم افزار خوبيه، برا همين آمدم سراغش
ولي هيچ وقت نميتونه تنهايي از پس يه كار حسابي بر بياد و هميشه يه نرم افزار ميكس و يه دونه هم 3d خالي از لطف نيست

جدیدترین ارسال ها

بالا