سوال درباره دیدن هم زمان تصویر از صفحه Tft

khosro_ba

Member
آیا میشود در دوربینهای رفلکس مثل نیکون دیجیتال D40 تصاویر رو به صورت هم زمان علاوه بر چشمی از طریقtft دوربن مشاهده کرد مثل دوربینهای معمولی دیجیتال

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
البته منظورتون رو از دوربين رفلكس متوجه نشدم ولي تو اكثر دوربيناي ديجيتالي كه صفحه Lcd دارن حالا ميخواي فينگرتاچ باشه يا نه با باز كردن فيليپ صفحه ي Lcd چشمي دوربين خاموش ميشه و برعكس.

pythoN

Active Member
6 مگا پیکسل DX و با پورت USB 2.0 و یه lcd 2.5 230000
من فکر نمیکنم راهی داشته باشه روی دوربین های خودم . ( البته هیچکودوم D40 نبود ها ) امتحان کردم راهی نداره .
بازم در موردش تحقیق میکنم ببینم میشه یا نه ولی فکر نمیکنم بشه .

khosro_ba

Member
من از طریق نرم افزار میتونم با دوربینم(nikon d40 ) از روی کامپوتر عکس بگیرئ تمام تنظیمات رو میشه کنترل کرد فقط نمی شود سوژه را دید به نظر شما میشه یک روی چشمی دوربین icc نصب کرد و از اون طریق رو مانیتور سوژه رو کنترل کرد

Marzban

Well-Known Member
اين نوع دوربين ها به SLR و يا تك لنزي انعكاسي معروف هستند.
به دليل وجود آينه و عدم برخورد مستقيم نور به سنسور چنين امكاني وجود ندارد.
در مورد نرم افزار هائي كه قابليت عكاسي با نوع دوربين ها ضمت تائيد صحبت هاي جناب خسرو بايد عرض كنم اين نرم افزار ها بيشتر براي گرفتن عكس هاي اتوماتيك و با زواياي ثابت به كار مي روند.
مثلا نوعي عكاسي نجومي هست تحت عنوان دور قطبي
در اين عكاسي كه معوملا با دوربين هاي مكانيكي و يا همون نگاتيوي كار ميشه هنگام شب دوربين در يك محل ثابت قرار مي گيرد و سپس ستاره قطبي را مثلا در مركز قرار مي دهند.سپس به مدت حدود 2 يا ساعت شايد هم بيشتر نوردهي انجام مي شود.
خب در دوربين هاي ديجيتال ضمن اينكه امكان اين كار وجود ندارد ممكن است باعث آسب رساندن به سنسور هم شود.
اينجاست كه كار برد اين نرم افزار ها مشخص مي شود.
مثلا مي توينم بهش دستور بديم كه با فواصل منظم و با فلان نوردهيn تا عكس برامون بگير و بعد با نرم افزار خود دوربين عكس ها را با هم Merge مي كنيم.و همون دور قطبي برامون تشكيل مي شه.

جدیدترین ارسال ها

بالا