تغییرات فایل 1 سوالات مربوط به دوربین در افتر افکتز

hajhosssein

Member
سلام
می خواستم بدونم که آیا همونطور که در مکس میشه برای دوربین تعیین مسیر کرد در افتر هم می تونیم چنین کاری انجام بدیم ؟
موفق باشید

mostafa_cs

Well-Known Member
مطمئنا میشه!
یعنی شما وقتی واسه مکان دوربین یه کی فرم بذاری توی کی فرم بعدی جا به جاش کن.
بعد میتونی با ابزار پن تولز مسیرش رو تغییر بدی.
البته من نمیدونم چجوری میشه تو افتر افکت مسیر دوربین رو بر اساس یه خطی که کشیده شده تعیین کرد که البته شدنیه.
منتظر نظرات اساتید هم هستیم...

HamidSHS

Active Member
مطمئنا میشه!
یعنی شما وقتی واسه مکان دوربین یه کی فرم بذاری توی کی فرم بعدی جا به جاش کن.
بعد میتونی با ابزار پن تولز مسیرش رو تغییر بدی.
البته من نمیدونم چجوری میشه تو افتر افکت مسیر دوربین رو بر اساس یه خطی که کشیده شده تعیین کرد که البته شدنیه.
منتظر نظرات اساتید هم هستیم...
:دي
آفرين به کاربر فعال فتوشاپ که اينجا هم فعاليت داره
راست ميگه مصطفي شما هم با کي فريم ميتوني اين کارو انجام بدي و هم با استفاده از منوي Window و پنجره Motion Sketch بصورت دستي اينکارو انجام بدي. ( البته لايه اي که ميخواي دوربينت روش حرکت کنه نبايد 3 بعدي باشه که خطا ميده )
موفق باشي
ياعلي

hajhosssein

Member
درخواست :تعیین مسیر حرکت دوربین

سلام
من می خوام برای دوربین مثل مکس مسیر تعیین کنم
مثلا می خوام یه مسیری رو با ابزار پن ایجاد کنم و بعد کمرار رو بهش نسبت بدم
البته با پنجره موشن اسکچ میشه منتها می خوام حرفه ای تر بشه

HamidSHS

Active Member
سلام حاجی
خوبی؟
خوشی؟
مسافرت خوش گذشت ؟
خب خدا رو شکر
برای اینکه بخوای یه دوربین رو روی یه خط راه ببری باید اون خطط رو با ابزار Pen رسم کنی و بعدش به قسمت ماسک بیای و گزینه Mask Shape رو انتخاب کنی و بعدش کلیک CTRL+C رو بزنی ( راستی لایه ای که ماسک توش قرار داره باید سه بعدی باشه )
بعدی دوربینت رو میاری و مقدار Position رو انتخاب میکنی و بنا به نیازت در یکی از قسمت های X,Y,Z پیست میکنی
خلاصه دوربینت مسیرش همون مسیر ماسکت میشه اما یه نکته اینجا هست :
تا اینجایی که من با افتر کار کردم , از این روش استفاده نکردم چون کار با خود ابزار های دوربین خیلی ساده تر و تمیز تر هست
و بهت پیشنهاد میکنم دنبال این روش نباشی چون به مشکلاتی بر میخوری
از جمله : نا هماهنگی تصویر با مسیری که با ابزار Pen کشیدی
چون خطی که با Pen کشیدی , محور های سه بعدی نداره و بصورت دو بعدی هست
خلاصه فکر کنم گیج شدی :دی
ولش کن
بیتشر توضیح نیاز نیست
موفق باشی
یاعلی

HamidSHS

Active Member
سلام
در ضمن من این سوال رو در انجمن های خود سایت ویدئو کوپایلت هم پرسیدم
کسی خواست ببینه :
http://www.videocopilot.net/forum/viewtopic.php?f=4&t=1113
باز هم نتیجه به اینجا رسید که نمیشه این کارو انجام داد واسه محیط سه بعدی !
برای دو بعدی مثل نماهای بالا میشه اما به جای ماسک path هم ابزار بهتری وجود داره برای اینکار
خلاصه زیاد زور نزنید ( تا اینجا که من فهمیدم )
موفق باشید
یاعلی

aliafg

New Member
سوال بسیار مهم حتما جواب داده شود (تنظیم حرکت دوربین و فوتیج)

چجوری یک فوتیج با حرکت دوربین ثابت می ماند

چون من این مشکل رو دارم که وقتی از فوتیج اتش استفاده می کنم وقتی دوربین فیلمبرداریم حرکت می کرد

تو افتر افکت وقتی فوتیج رو میزارم با دوربین حرکت می کند و سرجاش نمی مونه

imoh3n

Member
اگه منظورتو درست متوجه شده باشم، تیک سه بعدی لایه فوتیج تو برداری درست میشه.

aliafg

New Member
اصلا تیک نداره مثلا من یک فوتیج اتش رو یک فیلم می زارم با حرک دوربین اتش هم حرکت می کند می خوام که او سر جاش ثابت حرکت کنه

alishadmani

Well-Known Member
خب شما لایه ای که می خوای با دوربین حرکت کنه باید 3d بشه...
وگرنه کلا با دوربین حرکت می کنه ...
بعد شما لایه ای که می خوای 3d می کنی و اونی که نمی خوای با دوربین جرکت کنه 3d نکن ...
به همین راحتی ...
مشکلی داشتی بگو ...

javad.mafia

Member
دوربین؟

این دوربین تو افتر افکت به چه دردی میخوره و چه طور ازش استفاده می شه منظورم camera

pclord

کاربر متخصص
یا استفاده از دوربین میتونی تو صحنه حرکت کنی،به عنوان تمرین یه چند تا عکس بزار تو صحنه و کوچیکشون کن و یه دوربین هم ایجاد کن،حالا تیک 3d عکسها رو بزن،و مقدار پارامتر Z دوربین رو کم و زیاد کن،میبینی که دوربین بین عکسا حرکت میکنه.
موفق باشی.

www_3d_boy3

Well-Known Member
مشکل در تکان دادن دوربین

سلام

اگه میشه کسی بگه توی افتر چطوری می تونم یه لرزش دوربین خوب ایجاد کنم
من معمولا این کارو با CC_Shake می کنم که خوب نمیشه و اگه توی کار حفرم ببینید کار خراب کرده می خوام ببینم یه لرزش خوب چطور بوجود می آید ؟
hz1p17zr7s462z0zmv.jpg

Reza2kn

مدیر انجمن فیلم سازی
سلام داداش
والا من با cc Shake کارنکردم تا حالا...
ولی اگه بخوام برای خودم لرزش استفاده کنم هم میشه از Wiggle استفاده کرد هم از Twitch
برای استفاده از Twitch و نگرفتن نتیجه اینجوری هم میتونی شخصیتت رو بیشتر به سمت راست بیاری تا چیزی که Miror میشه ، زمین باشه و مشخص نشه... هم میتونی تو قسمت Behavior مقدار Border رو Ignore بذاری و یه مقدار کم فیلمت رو بزرگ کنی مثلا %102 که بیرون نزنه... میتونی هم Expand بذاری که گسترش پیدا کنه و بزنه بیرون که البته بعضی وقتا جالب در نمیاد....
با Wiggle هم فکر کنم کارکرده باشی برای اونم باید سایز فوتیج رو یکم بزرگ کنی اگه با Wiggle مشکل داری بگو توضیح بدم...
موفق باشی:oops:

pclord

کاربر متخصص
سلام رضا جان خوبی؟

من یه مشکلی با این Wiggle دارم گفتم شاید بتونی کمکم کنی.
وقتی به دوربین Wiggle رو میدم ارور میده،شکل زیر

rezg3l5q16bhy9gtfyvl.jpg

وقتی به یه Null object پارنتش میکنم،و Wiggle رو به Null میدم،باز هم همون ارور رو میده.
راستی پنجره The Wiggler هم غیر فعاله،حتی وقتی پوزیشن دوربین یا جسم رو انتخاب میکنم.

ممنون.:rose:

Reza2kn

مدیر انجمن فیلم سازی
Pclord جان راجع به خود Wiggle که احتمال زیاد مشکل تایپی داری ، چون من الان تست هم کردم و کاملا درست بود...
البته همیشه سعی کن که به Camera هیچوقت Wiggle ندی همون طور که گفتی یه Null بساز و به پوزیشنش Wiggle بده و Parent کن به Camera. شکل کامل ویگل اینجوریه :
Wiggle(10,5)a
a رو برای بهم نخوردن فرم نوشتم:wink:
نمیدونم اونجایی که این رو تایپ کردی تو خط دوم چیز دیگه ای رو هم تایپ کردی یا نه...
اگه تایپ کردی آخر خط اول یه ; بذار.
راجع به پنجره Wiggler هم برای خودمم هرکاری میکنم Apply و Magnitude غیر فعاله:-?نمیدونم چرا اینطوری شده:shock:
حالا اگه درست شد خبرشو میدم. موفق باشی:rose:

pclord

کاربر متخصص
رضا دستت در نکنه،مشکل از اون a بود که آخرش تایپ میکردم.

موفق باشی.:rose:

جدیدترین ارسال ها

بالا