سفارش طراحی لوگو و نکات مهم قبل از آن

erfangroup

New Member
اگر صاحب یک کسب و کار هستید اصلا فرق نمی‌کند که کسب و کار شما بزرگ است یا کوچک باشد، شما حتما باید یک لوگو یا نشانه داشته باشید که مخاطب یا مشتری شما از آن به عنوان کسب و کار یا برند شما یاد کند. اگر می‌خواهید از ایده خود پول در بیاورید و کسب درآمد داشته باید برای ایده خود یک لوگو یا نماد داشته باشید حتی اگر ایده شما ساخت صنایع دستی و فروش آن به اطرافیانتان باشد. امروز در این مقاله در مورد سفارش طراحی لوگو و نکات مهم قبل از آن صحبت می‌کنیم.

سفارش طراحی لوگو

همانطور هم که خودتان می‌دانید لوگو یکی از نکات بسیار مهم است که به کسب و کار جان می‌بخشد. سفارش طراحی لوگو را باید به کسی بسپارید که در این زمینه مهارت و تجربه بالایی داشته باشد. در ادامه چند نکته را با شما در میان می گذاریم که اصولا طراحان لوگو باید آن را بلد باشند اما با این حال بهتر است به عنوان صاحب برند یا کسب و کار شما هم اطلاعاتی در این زمینه داشته باشید.

از پیرامون خود ایده بگیرید

برای طراحی یک لوگوی عالی و جذاب برای یک برند باید یک ایده خوب داشته باشید. برای همین اطلاعات خود را افزایش دهید و بگذارید فکرتان آزاد باشد تا بتواند راحت تصمیم گیری کند و از هرچیزی که می‌توانید استفاده کنید. در هنگام پیاده روی از طبیعت الهام بگیرید. به طور کلی کمی دقت بیشتر و تفکر در این موضوع می‌تواند ایده های جذابی به شما بدهد.

رقیب شناس باشید

جستجو در وب سایت‌ها یا پروفایل شبکه های اجتماعی رقبایتان می‌تواند برای تحلیل نوع طراحی نماد آن‌ها می‌تواند به شدت مفید باشد. البته شناختن رقبایتان فقط در این زمینه به شما کمک نمی‌کند بلکه در تمامی زمینه ها مانند طراحی استراتژی بازاریابی، معرفی برند و ورود به بازار و ... هم به شما کمک می‌کند.

ایجاد یک هسته‌ی مفهمومی

دلیل اصلی برای طراحی یک لوگو تجاری ایجاد یک پیوند ماندگار با برند یا کسب و کار است. به همین دلیل خوب است که همیشه به گزینه‌هایی فکر کنید که می خواهید با شرکت یا محصول شما مرتبط باشند.

تمام کلمات توصیفی که می خواهید قسمتی از لوگوی شما باشند را یادداشت کنید. به عنوان مثال اگر می خواهید جواهرات بفروشید به لغاتی مانند سنگ های قیمتی، زیبا، تجملی، منحصربه فرد،باشکوه و ...فکر خواهید کرد. به همین شکل ترتیب یک هسته معنایی شکل می گیرد و به محض این که طراحی را شروع کنید،مزیت اصلی شما همین هسته مفهومی خواهد بود. شما یا تیمی که برای این طراحی استخدام کرده اید می توانید از این هسته مفهومی جهت انتخاب نوع نوشته، رنگ ها و جلوه های خلاقلنه در طراحی لوگو کسب و کار استفاده کنید.

انتخاب نوع لوگو

این نکته پایه طراحی لوگوی شما پس از ایده خواهد بود پس کمی در مورد آن فکر کنید و با عجله در مورد آن تصمیم نگیرید!
apple-logo-rainbow.jpg

لوگوها بصورت کلی به سه دسته تقسیم می‌شوند:

  • لوگوتایپ مانند کوکاکولا
  • لوگو نماد مانند اپل
  • ترکیب نماد و تایپ مانند شرکت پوما
این موضوع را به خاطر داشته باشید که با این موارد اطلاعات اولیه در مورد طراحی لوگو یاد گرفتید که به شما کمک می‌کند در انتخاب طراح لوگو دید بازتری داشته باشید.
 

hanie9988

Member
مهاجرت به فرانسه و تحصیل در این کشور می‌تواند یک تجربه مثمر و جالب باشد. در زیر به چند مرحله برای مهاجرت و تحصیل در فرانسه اشاره شده است:1. **انتخاب دوره تحصیلی:**- ابتدا باید تصمیم بگیرید که در چه رشته‌ای و در چه سطحی (لیسانس، فوق لیسانس یا دکترا) می‌خواهید تحصیل کنید.2 **آموزش زبان فرانسه:**- بیشتر برنامه‌های تحصیلی در فرانسه به زبان فرانسه انجام می‌شوند. بنابراین، برای ورود به دوره‌های تحصیلی، نیاز به مهارت‌های خوب در زبان فرانسه دارید. دانشگاه‌ها ممکن است از شما اثبات مهارت زبانی با گواهینامه‌هایی مانند DELF یا DALF بخواهند.3. **انتخاب دانشگاه و برنامه تحصیلی:** - فرانسه دارای دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی بسیاری است. انتخاب دانشگاه و برنامه تحصیلی مورد نظر خود را با دقت انجام دهید.4. **درخواست پذیرش:** - پس از انتخاب دوره و دانشگاه، درخواست پذیرش را ارسال کنید. این مرحله ممکن است شامل ارسال مدارک تحصیلی، نامه تحقیق، و گاهی مصاحبه باشد.5. **ویزای تحصیلی:** - پس از دریافت پذیرش، باید ویزای تحصیلی را درخواست کنید. مطالعه دقیق شرایط و مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزا اهمیت دارد.6 **آمادگی برای زندگی در فرانسه:* - مطالعه درباره فرهنگ محلی، سیستم آموزشی، و زندگی روزمره در فرانسه اهمیت دارد. همچنین باید مسائل مالی، مسکن، و بیمه را مدیریت کنید.قبل از شروع هر مرحله‌ای، توصیه می‌شود که با دقت اطلاعات مرتبط با دانشگاه‌ها، برنامه‌های تحصیلی، و الزامات مهاجرت به فرانسه را بررسی کنید و در صورت نیاز از مشاوره مراکز معتبر یا دفاتر مهاجرت بهره‌مند شوید.
 

جدیدترین ارسال ها

بالا