سرویس امنیتی OneCare در اختیار عموم قرار گرفت

Parham

Active Member
مایکروسافت اجازه استفاده از نسخه بتای سرویس OneCare و آزمایش کارایی آن را فراهم کرد، این سرویس که شامل برنامه ضد ویروس، فایروال، تهیه نسخه پشتیبان ، بازیابی اطلاعات و دیگر خدمات از این قبیل است.
قبل از این، امکان دسترسی به این سرویس تنها برای تعداد محدودی از کاربران تست کننده، امکان‌ پذیر بود. اما اکنون دسترسی به این سرویس برای عموم آزاد است. با این حال مایکروسافت هشدار داد که در صورتی که این سرویس با استقبال بیش از حد روبرو شود، این شرکت تعدادی از کاربران را در لیست انتظار نگاه خواهد داشت تا در اسرع وقت امکان دسترسی آنان را فراهم کند که هدف از مایکروسافت، حفظ کیفیت و کارایی این سرویس جدید می‌ باشد.
مایکروسافت اعلام کرد که سرویس OneCare تنها در زمان گذراندن دوره آزمایشی بتای خود به صورت رایگان خواهد بود و پس از آن، باید بابت استفاده از این خدمات حق اشتراک داشته باشند. ارائه خدمات امنیت اطلاعات بخشی از استراتژی مایکروسافت برای سرویس Windows Live است. ویندوز لایو یک سرویس تحت وب رایگان است که چندی پیش مایکروسافت راه‌اندازی کرد و کاربران می‌توانند برخی از کارهای روزانه خود را از طریق آن انجام دهند.
خانم سامانتا مک‌مانوس، یکی‌ از سخنگویان مایکروسافت، بخشی تحت عنوان مرکز امنیتی ویندوز لایو در این شرکت ایجاد شده است که به کاربران امکان می‌دهد سیستم خود را برای جستجو و پاکسازی هرگونه ویروس، اسکن کنند. این در حالی‌ است که سیستم OneCare یک سرویس دائمی می‌ باشد که کاربران می‌ توانند دربرابر جدیدترین ویروس ها و دیگر تهدیدات امنیتی ایمن باشند.
همچنین مایکروسافت قصد ندارد از طریق این سرویس مشتریان شرکت‌هایی همچون سیمانتک و مک آفی‌ را برباید، بلکه OneCare قصد دارد نظر آندسته از کاربران را که هنوز کامپیوتر خود را به هیچ ابزار امنیتی مجهز نکرده‌اند، جلب کند که این دسته از کاربران حدود 70 درصد از جمعیت کل کاربران ویندوز را تشکیل می‌دهند

مشاهده : سایت OneCare
منبع خبر : دنیای ای تی‌
 

جدیدترین ارسال ها

بالا