سایت من تو اینترنت اکسپلورر دیر لود میشه اما تو فایرفاکس نه . چرا ؟

esf-kh

Member
با درود من یک سایت داینامیک با asp کلاسیک طراحی کرده‌ام . مشکل من اینجاست که صفحات تو اینترنت اکسپلورر دیر لود میشوند ولی تو فایرفاکس و اپرا نه . تو اینترنت اکسپلورر وقتی می‌خاد لود بشه چیزی نشون داده نمیشه و بعد از مدتی یک دفعه کل صفحه به صورت کامل لود میشه . تو فایرفکس و اپرا اینجوری لود نمیشه . بلکه جداول و بک گراند و بقیه موضوعات به تدریج لود میشن و کاربر در جریان موضوع می‌مونه . از لودینگ استفاده نکردم . و تمایلی به اینکار هم ندارم . این سوال رو می‌خواستم تو بخش برنامه نویسی تحت وب مطرح کنم ولی صفحه اصلی این بخش برای من لود نمی شه . به نظرم مشکل من از اینه که مطالب تو اینترنت اکسپلورر بافر می شه و بعد از پایان پردازش بافر خالی میشه . فکر کنم مشکل کلاینت سایدی باشه و بنظرم متاتگی برای اینکار باید باشه که بافر کردن اینترنت اکسپلورر رو برای صفحه مورد نظر من غیر فعال کنه . اگه راهنمایی کنید سپاسگزار میشم .

h.khafan

Active Member
خوب به خاطر اینکه اینترنت اکسپلورره دیر لود میشه دیگه!!!!

این مرور گر چیش درسته که میخوای سایت رو درست بارگزاری کنه ؟

مشکل از سایتت نیست . از Ie ............

oxygenws

Active Member
توی اینترنت اکسپلورر در مورد جداول (و خیلی تگ های دیگه) تا تگ بسته مشاهده نشه هیچ چیز تفسیر نمی شه... برای همین احتمالا سایت شما از یک جدول بزرگ (که میشه کل صفحه تون) استفاده می کنه.

متاسفانه ie در خیلی زمینه ها بی شعوره.

esf-kh

Member
خوب به خاطر اینکه اینترنت اکسپلورره دیر لود میشه دیگه!!!!

این مرور گر چیش درسته که میخوای سایت رو درست بارگزاری کنه ؟

مشکل از سایتت نیست . از Ie ............

فرمایش شما درسته . اما خیلی از سایت‌ها موقع لود شدن می‌تونیم مراحل لود شدن رو ببینیم . اما نمی دونم چرا مال من تو اینترنت اکسپلورر بافر می شه . به هر حال فکر کنم راه حلی براش تو اینترنت اکسپلورر باشه . حقیقتش تو قسمت سرور ساید سایت طوری تنظیم کردم که بیخودی چیزی بافر نشه و یک جریان مداوم تا به انتهای لود شدن صفحه از سرور به کلاینت وجود داشته باشه اما نمی‌دونم چرا ie همه چیزو نگه می‌داره و وقتی صفحه کاملا لود شد صفحه رو نشون میده . حالا فرض کنید یه عکس سنگین بزارم تو صفحه . یه کاربر باید چندین ثانیه یک صفحه سفیدو ببینه تا یهو کل سایت بیاد بالا یعنی لااقل پوسته سایت لود بشه ببعدش صبر کنه برای لود شدن عکس . نه اینکه وایسته عکس لود بشه بعد صفحه بیاد بالا . بدبختی اینجاست که فایل css سایت هم همراه این فرایند تو بافر قرار می‌گیره و بک گراند و هیچ یک از قست‌های استراکچر سایت لود نمی شه تا اینکه همه چیز باهم لود بشه .

esf-kh

Member
توی اینترنت اکسپلورر در مورد جداول (و خیلی تگ های دیگه) تا تگ بسته مشاهده نشه هیچ چیز تفسیر نمی شه... برای همین احتمالا سایت شما از یک جدول بزرگ (که میشه کل صفحه تون) استفاده می کنه.

متاسفانه ie در خیلی زمینه ها بی شعوره.

دوست گرامی سپاسگزارم . فکر کنم حرف شما کاملا صحیح باشه . اکثر بخش‌های سایت داخل یک table بزرگ هستش . به نظر شما اگه از یک تگ div به جای تگ table استفاده کنم مشکل حل میشه یا اینکه بازم همین دردسر باقیه . بنظر شما ره حلی برای این هست که به ie فهموند که مراحل لود شده را مثل فایرفاکس نشون بده ؟ اگر نه بنظرم باید برم سمت لودینگ . سپاسگزارم

oxygenws

Active Member
اگر div کلی باشه باز هم مشکل خواهی داشت....
نمی تونی صفحه رو به چند جدول افقی بشکنی؟؟

oxygenws

Active Member
من زیاد به اینجا سر نمی زنم... اگر جوابت رو ندادم و کسی دیگه هم جوابت رو نداد بهم pm بده که بیام و جوابت رو بدم!! خوش باشی.

Ali_ix

Well-Known Member
اگر اشتباه نکنم تگ DIV نیازی به کامل شدن برای مشاهده داخل IE نداره!

ولی خب، قطعا تمام طراحی تون با Table بوده و حذف یک Table تاثیر چشمگیری رو سرعت لود صفحات نداره. اگر از سبک طراحی استاندارد و حرفه ای (ترکیب به جا و درست همه عناصر HTML به علاوه CSS) استفاده کنید قطعا تاثیر چشمگیر و محسوس روی لود صفحات خواهید دید!!

موفق باشید

esf-kh

Member
اگر اشتباه نکنم تگ DIV نیازی به کامل شدن برای مشاهده داخل IE نداره!

ولی خب، قطعا تمام طراحی تون با Table بوده و حذف یک Table تاثیر چشمگیری رو سرعت لود صفحات نداره. اگر از سبک طراحی استاندارد و حرفه ای (ترکیب به جا و درست همه عناصر HTML به علاوه CSS) استفاده کنید قطعا تاثیر چشمگیر و محسوس روی لود صفحات خواهید دید!!

موفق باشید

با درود . من تو این سایت از table و css زیاد استفاده کرده‌ام . البته یک راهی برای اینکه کل table دوباره لود نشه وجود داره و اون هم استفاده از AJAX هستش . فکر می‌کنم این قضیه رو کمی کاهش بده . آدرس سایتم www.ahnavad.com هستش . این سایت از سه بلوک اصلی تشکیل شده . و بلوک وسط با کنترل user تغییر می‌کنه . دوستان اگه ممکنه این سایت و ببین و اگه ممکنه راه‌حلی پیشنهاد کنن . سپاسگزارم .

جدیدترین ارسال ها

بالا