سايتهاي فارسي

به نظر شما علت اصلي كيفيت نامطلوب سايتهاي فارسي چيست؟

• عدم بكارگيري زبانهاي برنامه نويسي تحت وب پيشرفته

رای: 0 0.0%
  • عدم آشنايي طراح سايت با نرم افزارهاي پيشرفته

• عدم سازگاري كلي زبان فارسي با اصول طراحي سايت و نرم افزارها

• مجموع رای دهندگان
    5

Annex

Member
نتايج اين نظرسنجي در راستاي كمك به طراحان سايتهاي فارسي زبان خواهد بود.

bagher

Member
جواب

دوست عزيز
من حدود 9 ماه است كه با اينترنت كار مي كنم و اول كه مي خواستم به اينترنت وصل بشم مي گفتم خدايا اين اينترنت چه خبره بعد كه اولين بار كه به اينترنت وصل شدم با سرعت خيلي پايين اون آشنا شدم بعد گفتيم سرعت را ولش كن.
بعد از سرعت وصل شديم به يك سايت بعد ديدم اين همه از سايت و اينترنت و اين حرفها كه تعريف مي كنند. همينه واي بعد ديدم دنياي اينترنت ما كم مشكل نداره از جمله طراحي و استفاده از نرم افزار هاي جديد مانند فلش و استفاده كردن بعضي سايتها از يوني كد استفاده نمي كنند و مخصوصا اينكه باز هم مشكل يوني كد در بعضي موارد.
به قول يكي از اين اساتيد كامپيوتر كه سخت افزار هم درس مي داد مي گفت زبان فارسي زبان عشق عاشقي است.

shahrokh_xp

Active Member
نظر من اين است افرادي كه سايت فارسي ايجاد مي كنند اكثرا به زبان هاي برنامه نويسي مانند : ASP , PHP ,Perl و ... آشنا نيستند تا نتوانند يك سايت با كارايي زياد درست كنند. :(

Majid

مدیر سایت
عضو کادر مدیریت
به نظر من يكي از بزرگترين مشكلات طراحي (كلا طراحي) وجود زبان فارسي هستش... يعني اگر يه نفر خداي برنامه نويس هم باشه هميشه در طراحي مشكل داره.. دليلش چيه!؟
خب دليلهاي زيادي داره اول اينكه خب مهمترين چيز توي طراحي و گرافيك ايده و ذوق هنري و خلاقيت فرد هستش كه وقتي اون نباشه هيچ كاري نميشه كرد. دوم به خاطر زبان فارسي و كاراكترهاي فارسي هستش.. چون به نظر من اصلا گرافيك براي حروف و كاراكترهاي لاتين هستش شما اگر ديده باشيد يك افكت خيلي زيبا رو وقتي روي يك متن فارسي پياده ميكنيد به زيبايي يك متن لاتين كه همون افكت رو روش پيدا كرين نميشه! در كل فكر ميكنم مهمترين چيز نبود خلاقيت و ايده براي طراحي هستش.. كه براي تامين اين مشكل (البته تا حدودي) بهترين راه ايده گرفتن (ايده گرفتن نه كپي برداري) از سايتهاي خارجي هستش...

مجيد

ImanYari

Member
سلام
من فكر ميكنم گرافيك و در واقع تايپوگرافي مخصوص زبان انگليسي نيست!
در زبان و نوشتار فارسي هم ميشه طرحهاي زيبا ايجاد كرد فقط كمي خلاقيت ميخواد
خوب البته نوشتار فارسي اون نظم و ترتيب حروف انگليسي رو نداره ولي ميشه با كمي وقت گذاشتن طرحهاي فارسي قشنگ ايجاد كرد
خوب البته به نظر من عدم آشنايي با زبانهاي پيشرفته هم يه دليل ديگه ست

و بزرگترين مشكل:
هركس يه بار به اينترنت وصل ميشه و 4 تا سايت ميبينه از فرداش خودش شروع به طراحي ميكنه و اسم خودش رو ميذاره <طراح و برنامه نويس وب>!

مرسي
ايمان

جدیدترین ارسال ها

بالا