ساخت وبلاگ در فلش

شروع موضوع توسط phoyo_live ‏13 مارس 2008 در انجمن برنامه فلش Flash

1. phoyo_live

phoyo_live Member

امتیاز دستاورد:
    6
    سلام به دوستان عزیزم . همونطور که میدونید ما میتونیم یه فایل TEXT رو از بیرون تو فایل فلش لود کنیم و خوبیش هم اینه که میتونیم هر وقت دوست داشتیم بدون تغییر دادن کل فایل فلش و یا اصلا" استفاده از فایل fla متن رو تغییر بدیم مطمئنم اینکارو رو تا حالا دیدید و امتحان کردید . من به دنبال یه چنین چیزی هستم برای زبان فارسی یعنی یه text بذاریم تو فولدر ایندکس سایت و هر وقت خواستیم مطلب جدیدی رو واردش کنیم و اونهم بصورت خودکار تو فایل فلشمون لود بشه . من با این قضیه خیلی مشکل دارم و واقعا" نیازمندشم . نمونه کار هم دیدم ها ، یکی اینکار و میکنه اما دیگه بهش دسترسی ندارم تا ازش بپرسم چطور انجام میده. ممنون میشم اگه بتونید راهنمایی بکنید.

آخرین ویرایش: ‏13 مارس 2008
    نوشته شده توسط phoyo_live در ‏13 مارس 2008
  2. hasteem

hasteem New Member

امتیاز دستاورد:
    1
    به نظرم اگه از farsi style و سمپل هاش استفاده کنی نتیجه بگیری
    اگه لینکشم پیدا نکردی
    www.farsistyle.com
    امیدوارم کارت راه بیفتد

نوشته شده توسط hasteem در ‏13 مارس 2008
  3. saeedesign

saeedesign Member

امتیاز دستاورد:
    16
    منظورتون رو متوجه نشدیم!

نوشته شده توسط saeedesign در ‏13 مارس 2008
  4. UnknownUser

UnknownUser Well-Known Member

امتیاز دستاورد:
    93
    اگه منظورتون اینه که با نمایش فارسی مشکل دارین همون طور که دوستمون گفت می تونین از ماژول هایی که برای این کار ارائه شده استفاده کنین مثل :pTC,FlashRTL,FarsiStyle

نوشته شده توسط UnknownUser در ‏13 مارس 2008
    saeedesign از این پست تشکر کرده است.
  5. phoyo_live

phoyo_live Member

امتیاز دستاورد:
    6
    سلام و ممنون. نه دوستان من دنبال کامپوننت فارسی نیستم ، این کامپوننت هارو دارم ، ببینید شما میتونید یه فایل text ( همین تکست خود ویندوز که تو راست کلیک موس هست ) ایجاد کنید و با یه سری کد لینکش کنید به کارتون بعد swf کار رو کنار این تکست میذارید تو یه فولدر ، حالا هر وقت متن تو تکست رو ( که در محیط ویندوز هست نه تو فایل باز شده فلش) عوض کنید و فایل swf رو اجرا کنید ، متن تو جای خودش در فایل swf نشان داده میشه ، یعنی فایل فلش محتویات فایل text رو میخونه و نشون میده . حالا من یه همچین چیزی برای فارسی نویسی میخوام یعنی بشه راحت فارسی رو واردش کرد ( تو فایل تکست) و خود فایل فلش هر دفعه بخوندش ، کار شدنی هم هست ، دیدم اما همونطور که پیشتر گفتم به کسی که ازش استفاده کرد دسترسی ندارم. بازم ممنون.

نوشته شده توسط phoyo_live در ‏14 مارس 2008
  6. Phonix_NL

Phonix_NL Active Member

امتیاز دستاورد:
    43
    کار مشکلی نیست
    فلش قادر فایلهای txt رو بخونه خوب برای اینکار از طریق
    NotePadیا هر برنامه دیگه فایل تکست فارسیتو به صورت txt و با یونیکد ذخیره کن
    بعد با یکی از کامپوننت های فارسی(فکر کنم فارسی استایل بهترین باشه توی این مورد) در فلش
    تکست فیلدت رو تعریف میکنی و از طریق یه لودر محویات فایل رو میخونی و داخل تکست فیلدت میریزی

اینم مثال و نمونه کار از سایت فارسی استایل
    دقیقا همین موردی هست که میخوای البته با اکشن اسکریپت 3 هستش

فکر کنم کاملا مفهوم باشه سورس رو دقیق نگاه کن دستت میاد
    ضمنا به فایل تکست همراه نگاه کنی میبینی به صورت یونیکد سیو شده

یا حق

پیوست ها:

• AS3_Sample.rar
      اندازه فایل:
      کیلوبایت 50.9
      نمایش ها:
      22
    نوشته شده توسط Phonix_NL در ‏15 مارس 2008
  7. phoyo_live

phoyo_live Member

امتیاز دستاورد:
    6
    بله ممنون دیدم فایل هارو و دقیقا" همون چیزی بود که میخوام اما یه ایراد داره اونم اینه که من میخوام متن رو خودش خود به خود لود کنه در این نمونه باید حتما کلید genertor_btn ریلیز بشه . میتونید شما دستوراتش رو طوری بنویسید که خودش بصورت خودکار هر دفعه که باز میشه متن تو تکست رو لود کنه ؟؟ فونت و سایز نوشته هم همیشه یه اندازه باشه ؟؟؟ ممنونتون میشم.

نوشته شده توسط phoyo_live در ‏16 مارس 2008

به اشتراک بگذارید