رندر از نمای تاپ

vfx7

Member
دوستان چجوری از نمای Top رندر بگیرم ؟ وقتی از این نما رندر میگیرم ، تصویر رندر کاملا سیاه ! ضمنا دوربین طوری قرار میدم که عمود به صحنه باشه اما دقیقا مثه نمای تاپ نمیشه
چجوری دوربین مثه نمای تاپ ، دقیقا عمود بر صحنه باشه
ممنون :rose:

mahmoudz

Active Member
سلام.
در نمای تاپ ویوپرت، از دوربین استفاده نکنید و از همون نما رندر بگیرید...
اگر دوربین در نمای تاپ قرار بدید خروجی که بهتون میده کاملا از نمای تاپ نیست، و دیوار ساختمان هایی که کمی فاصله دارن احتمال زیاد در دوربین دیده میشه...
موفق باشید.

vfx7

Member
خوب چجوری نمای تاپ را به دوربین ویری تبدیل کنم
مشکل من اینه

rmreza

Well-Known Member
دوربین رو با زاویه 90 درجه از آبجکت مورد نظر قرار بدید و سپس رندر بگیرید .:oops:

mahmoudz

Active Member
سلام.
به نمای تاپ بروید و دوربین وی ری رو هم قرار ندهید و کلید های shift+f را بزنید تا کادر نهایی رندر رو بهتون نشون بده...
خب حالا که قابلیت های دوربین وی ری رو ندارید....برای رفع آن به قسمت exposure controler روید و آن را روی vray exposure controler بزارید تا خصوصیات دوربین وی ری رو در اختیار داشته باشید.
حال شما بدون قرار دادن دوربین وی ری در نمای تاپ، دارای خصوصیات دوربین وی ری می باشید و خصوصیات کلیدی دوربین وی ری رو در اختیارتون میزاره...

vfx7

Member
سلام
از طریق منوی rendering ---> exposure control فعال میشه
فعال کردم ولی بازم رندر سیاهه !!! رندر orthographic هم سیاهه

mahmoudz

Active Member
سلام...
کلید 8 رو بزنید یه قسمت هست که اکسپوژر کنترلر هست...
خب اگر نورپردازی کردید و وقتی
exposure control رو روی وی ری تنظیم کردید و رندر میگیرید باز نصویر خیلی تاریکه....باید shutter speed رو بیارید پایین تا تصویر روشن تر بشه...
باید shutter speed با نورپردازی تنظیم بشه....یعنی بعضی جاها ممکنه شدت نورپردازی رو ببرید بالا و اونوقت شاتر اسپید رو نباید زیاد بیارید پایین ولی اگه شدت نور کمه، شاتر رو بیارید پایین...
GI و نورهای غیرمستقیم هم از بخش تنظیمات رندر حتما فعال کنید.
موفق باشید.

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا