ربات ها را با چه زباني برنامه نويسي مي كنند ؟

qmars

Member
با اسمبلي و سي
من خيلي نمونه هاشو ديدم و در جريانش هستم اكثرا با اسمبلي و كمي با سي
البته من جونيور رو ديدم

CenoByte

Member
سلام خسته نباشيد.ببينيد بستگي داره كه روبات رو چه جوري طراحي كرده باشيد.
اگر روبات شما به كامپيوتر متصل بشود از هر زبان و هر امكاني مثل استفاده از زبانهاي ويژوال - استفاده از دوربين و....امكان پذير است.ولي اگر بخواهيد يك روبات مستقل طراحي كنيد معمولا بايد از ميكرو كنترلر استفاده كنيد كه زبان مختص خورد ( اسمبلي ) را دارد. البته لازم به ذكر است كه كامپايلر هايي با ساختار زبانهاي سي و بيسيك وجود دارند كه در نهايت فايل قابل اجرا در ميكرو كنترلر را به شما ميدهند.اگر اطلاعات بيشتري در اين زمينه خواستيد با من تماس گيريد تا يك سري منبع و كتاب فارسي و انگليسي به شما معرفي كنم.
موفق و پيروز باشيد.

u9sm9

New Member
روبوت و ویژوال بیسیک

با سلام
این بنده حقیر احتیاج به مداری دارم که دارای 16 خروجی و16 ورودی باشد که بتوان از طریق کد ویژوال بیسیک در هر خروجی ولتاژی متغیر
بین (0-12) را ارسال نمود.واز طریق کد ویژوال بیسیک بتوان فهمید در کدام خروجی چه ولتاژی جریان دارد.همچنین از طریق ورودیها بتوان
اطلاعات سنسورها را دریافت کرد و تجزیه تحلیل نمود.با کمال میل حاضر به پرداخت هزینه های مصرفی هستم.لطفا مرا یاری فرمایید.
با سپاس
تلفن تماس در امارات متحده عربی : 00971503309016
ایمیل : [email protected]
[email protected]
یونس مختاری

arsamari91

New Member
کمک

سلام دوستان

من دوست دارم وارد این عرصه بشم و می خواستم بدونم که برای اولین کار باید چه زبان برنامه نویسی رو کار کنم

و اگه میشه کتاب رو با مشخصات کامل معرفی کنید

:rose:

arshia1379

New Member
سلام دوست عزیز من میخواهم رباتی بسازم و هنوز زبان برنامه نویسیش رانمی دانم چیانتخاب کنم
به نظر شما چه برنامه ای را انتخاب کنم ؟لطفا بهم بگید ویک سری کتاب های آموزش این برنامه ای کهشما به من معرفی میکنید میخواهم تا یاد بگیرم
همینطور منبع کتاب های فارسی لطفا سریعا جوابم را بدهید جواب این پیغام را به این ایمیل بدهید
[email protected]

bitaroos

Member
سلام دوست عزیز من میخواهم رباتی بسازم و هنوز زبان برنامه نویسیش رانمی دانم چیانتخاب کنم
به نظر شما چه برنامه ای را انتخاب کنم ؟لطفا بهم بگید ویک سری کتاب های آموزش این برنامه ای کهشما به من معرفی میکنید میخواهم تا یاد بگیرم
همینطور منبع کتاب های فارسی لطفا سریعا جوابم را بدهید جواب این پیغام را به این ایمیل بدهید
[email protected]

سلام دوست عزیز

جواب رو اینجا مینویسم
و معمولا از طرف سایت به ایمیل شما فرستاده میشه

تا اونجایی که من میدونم از زبان basic یا c استفاده میکنن.
و بسته به نوع میکرو کنترولری که انتخاب کرید، باید کامپایلر تون رو انتخاب کنید
معمولا از میکرو کنترلر Avr و Arm استفاده میشه. که تا اونجایی که من دیدم، از AVR بیشتر استفاده میشه (البته علتش بهتر بودن AVR نیست، ARM خیلی بهتره)

با فرض استفاده از میکرو کنترلر AVR
برای زبان بیسیک میتونید از کامپایلر بسکام استفاده کنید
برای زبان c هم می تونید از نرم فزار کدویژن استفاده کنید

مسلما زبان c خیلی بهتره و سخت تر ولی نسخه های رایگان یا کرک شده کامپایلر کدویژن خیلی خیلی اشکال دارن
کامپایلر بسکام خیلی کامل تره.

منبع:
بنظرم اول از همه کتاب آموزش رباتیک (از سری کتاب های موج آبی) انتشارات آفرنگ رو بخر
بعد هم برای آموزش کد نویسی بسکام، کتاب میکروکنترولرهای AVR آقای علی کاهه خیلی معروفه
و برای زبان c هم کتاب مرجع کامل میکروکنترلر های AVR انتشارات نص

این 2 کتاب آخری که گفتم خیلی معروف هستن ولی عالی نیستن، ولی اون کتاب اولیه رو حتما بخون

اگر هم خودت بخوای تو خونه زبان C رو با کتاب سومی که گفتم یاد بگیری، قطعا به مشکل بر میخوری، مگر اینکه دانشجوی برق یا کامپیوتر باشی

موفق باشی

javad2493

Member
الان اکثرا روبات ها رو با میکروکنترلر میسازن
زبان های برنامه نویسی میکروها هم که C ,Basic و اسمبلی هستند که البته من یه جایی خوندم که از جاوا هم میشه استفاده کرد!
قبلا فقط از اسمبلی استفاده میشد ولی میکروهای جدید رو با سی و بیسیک هم میشه برنامه نویسی کرد.
پیشنهاد من زبان C با کامپایلر code vision هستش (کتاب میکرو کنترلرهای AVR محمد مهدی پرتوی فر، فرزاد مظاهریان، یوسف بیانلو)
ولی اگه بخواین ساده تر یاد بگیرین از بیسیک با کامپایلر Bascom (مخصوصا ورژن های 1.11.8.3 و 2.0.5.7)استفاده کنید.( کتاب هابی میکرو کنترلر AVR مهندس عاملی یا مهندس علی کاهه )
برای شروع کار هم بهتره اول از محیط های شبیه سازی مثل نرم افزار proteus مخصوصا ورژن 7.8 کمک بگیرین.(تو این محیط ها میتونین میکروها رو برنامه نویسی کنین و کارش رو هم مشاهده کنین)
دسته بندی میکرو ها هم براساس میزان حافظه ی فلش و... کلا فکر میکنم فقط همین 3 دسته باشن( تا جایی که من اطلاع دارم):
8051، PIC ،
و AVR
که من AVR رو پیشنهاد می کنم که کاراییش بیشتره...
البته هر کدوم از اینا خودشون به انواع گوناگون تقسیم میشن. تعدادشون خیلی زیاده.

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا