راهنمایی در مدل سازی

3D_lover

Active Member
سلام. من این مدل رو میخوام وسطش یک حفره ایجاد کنم که دوراه پیش رو دارم.
اول با bolean و دوم با snap toggle که نتیجه هر دو یکی میشه.
2-19-2015 2-07-53 PM.jpg

ولی در نهایت هنگام nurbs خطوط اینگونه میشود که از شکست نور میشه فهمید نتیجه بد میشه. حالا باز میدونم که ترسیم خطوط مشکل اصلی من هست. لطفا راهنمایی کنید که این مشکل چطور حل میشه؟ و بعد از nurbs به هم ریختن خطوط طبیعیه؟
2-19-2015 2-11-56 PM.jpg

پیوست ها

• 2-19-2015 2-06-18 PM.jpg
    2-19-2015 2-06-18 PM.jpg
    76.7 کیلوبایت · بازدیدها: 7

elya3

Well-Known Member
سلام راه حلی نداره بجز اینکه تعداد خطوطی که در لبه های نرم ایجاد شده رو تصحیح کنید
یعنی اینکه بشینین اونا رو از حالت سه گوش در بیارین و منطقی تقسیمشون کنین

mahmoudz

Active Member
سلام.
تا آنجایی که می تونید سعی کنید برای مدل سازی از بولین استفاده نکنید...چون همانطور که می بینید سگمنت ها رو بهم می ریزه.
هر فرمی را که می خواهید حذف کنید از فرمانcut استفاده کرده و بعد آن را حذف کنید.
موفق باشید.

3D_lover

Active Member
سلام.
تا آنجایی که می تونید سعی کنید برای مدل سازی از بولین استفاده نکنید...چون همانطور که می بینید سگمنت ها رو بهم می ریزه.
هر فرمی را که می خواهید حذف کنید از فرمانcut استفاده کرده و بعد آن را حذف کنید.
موفق باشید.
توی توضیحات گفتم که با snap (همون cut) هم اینکارو میکنم نتیجه همین میشه. آیا ترسیم خطوط من مشکل داره؟ تشکر

Hidden Dragon

کاربر فعال
3D_lover عزیز سلام،

برای این حالت شما نه با Cut و نه با Boolean به نتیجه نمیر سی، دلیلش هم خیلی سادست، چون شما با ایجاد کلی سطح سه گوش که

دارای تراکم و جهت گیری متفاوت نسبت به مابقی سطح هستند رو برو هستی و حتی اگر از Turbo smooth هم استفاده کنید باز هم دز گوشه های

اون حفره با بهم خوردگی Highlight و Reflection و ... مواجه میشید.

فکر میکنم تو یه پست دیگه هم LinkinForEver توصیه کرده بود Hard surface modeling رو یاد بگیری که به نظر من هم توصیه درستیه چون حقیقتش

به فرض اینکه تو این مورد هم با یه راهنمایی در مورد افزودن Edge loop و Support loop و بعد Turbo smooth با یه توپولوژی مناسب بتونی مشکل رو حل کنی

بازهم در سطوح دیگه با مشکلات جدید روبرو میشی، از اونجاییکه شما رو دوست خودم میدونم بهتون پیشنهاد میکنم یکی دو ماهی روی بحث مدلینگ متمرکز بشین

بهتون قول میدم بعد از یکی دوماه کار اصولی خودتون هم از مقدار پیشرفت قابلیت مدلسازیتون متعجب میشین.

موفق باشید

جدیدترین ارسال ها

بالا