راهنمايي در مورد طرح هاي فلكسي

mahdi_b53

Member
با سلام و عرض ادب و احترام به همه دوستان
مي خواستم در مورد طرح هاي فلكسي مختصري توضيح بدين و راهنمايي كنيد (آموزش بدين) و چند نمونه كار هم اگر ممكنه بذارين؟
باتشكر

saeedfweb

Member
ببین بیشتر توضیح بده
ببخشین من از سئوال ایشون اینو متوجه شدم
طرح فلکسی ( البته اگه منظورت فلکسی فیس باشه) با کارت ویزیت فرق نمیکنه
اما چند تا چیز رو طراحی کن
اندازه ات رو بده با رزولویشن 100 دی پی ای چون چاپ با 72 دی پی ای انجام می شه و اینطوری راحت تر می تونی
کار کنی
موقع طراحی باید حواست به چهارچوب باشه چون نصاب فلکسی فلکسی رو می کشه که صاف صاف بشه
به همین خاطر بعضی وقتا طرح می میره به اصطلاح
اگه جوابم کمکی نکرد شرمنده

mahdi_b53

Member
سعيد جان از راهنماييت متشكرم ولي من مي خواستم توضيح كاملي در مورد طرح هاي فلكسي بدين يعني يه آموزش از پايه باشه
باتشكر

saeedfweb

Member
اقا مهدی عزیز
من هنوزم نمی تونم بفهمم که منظورت چیه از فلکسی
می خوای بگی که طراحی و بعدش هم چاپ روی فلکسی رو می خوای یاد بگیری
اگر این باشه شما باید طراحی گرافیکی با کورل یا فوتوشاپ رو یاد بگییرین
نمی دونم راتهنمائیم بدردت می خوره
یا من اصلا تو باغ نیستم

Best man

New Member
برای طراحی فلکسی اصلا نیازی نیست که resolution خیلی بالا انتخاب کنید در حد 150 کافیه

babakslt

Member
بله کاملا درسته...
مهدی جان منم یکم نمی فهمم... ببین هیچ فرقی نمی کنه تو هر کاری رو می تونی فلکس بزنی و همون طور که Best man گفت نیاز به رزولوشن بالا هم نیست چون کار های فلکسی معمولا از فاصله ایی بیش از 1 متر دیده می شوند...

Best man ورودت رو تبریک می گم...

تا بعد....

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
اصل کار فلکسی یک طرح خوبه البته طرح که می گم منظورم طرح ساده نیستا چون طراحی فلکسی هم یه سری قوانین خاصه خودش رو داره مثلا اینکه بدونی چه رنگی توی کارت قشنگ می شه و چه رنگی مرده در میاد . به نظره من هر چی فلکسی رو با رنگهای گرم کار کنی بهتر و زنده تر میشه

طبق گفته بچه ها هم که درسته رزلوشن بالا نمی خواد البته 150 dpi هم که Best Man گفت یکم بالا به نظر می رسه یعنی همون 100 Dpi به نظر کافیه البته 150 هم مشکلی رو پیش نمی یاره ولی نیاز چندانی به این کار نیست.

بهترین برنامه هم برای طراحی فلکسی corel یا phoshop یا freehand هست که البته من خودم Corel رو توی این طراحی بیشتر می پسندم

اگه توضیح بیشتری هم خواستی بگو

mahdi_b53

Member
از راهنمايي همه شما عزيزان بسيار سپاسگذارم و منو شرمنده كردين
حقيقتش من هنوز زياد متوجه نشدم . فقط تا اينجا متوجه شدم كه ما طرحمون را توي فتوشاپ و يا كورل با رزولويشن 100 مي زنيم و مي ديم براي چاپ (البته اگر درست متوجه شده باشم) ولي هنوز نفهميدم اين طرح را در چه زماني استفاده مي كنند يعني در مورد چه كارايي از اين طرح ها استفاده مي شود، فقط كارت يا طرح هاي ديگر. در ضمن نوع چاپ اون با چاپ معمولي متفاوت است (غير از رزولويشن) يا خير؟ همچنين چه اصولي را بايد در اين طرح مراعات نمود و يا به طور دقيقتر در هنگام طراحي با اين روش چه مواردي را بايد در نظر گرفت؟ و آيا يك طرح معمولي رو ميشه به يك طرح فلكسي تبديل كرد يا خير ؟ در ضمن چه لزومي دارد از اين نوع طرح ها استفاده شود؟
فكر كنم خيلي سوال پرسيدم بنده رو ببخشيد حقيقتش خيلي دوست دارم در اين مورد يك آموزش مختصري ببينم
با تشكر از همه دوستان

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
آقا مهدی فکر می کنم شما دچار سوء تفاهم شدین؟؟!!!

فلکسی چه ربطی به کارت داره؟!

ببخشیدا ولی اصلا شما می دونید فلکسی چیه دیگه؟ همون تابلوهای اکثر مغازه ها و....

چیزه خیلی مبهمی نیست . شما کافیه طرحی رو که می خواین طراحی کنین و بدین واسه چاپ و نکاتی رو هم که گفته شد رعایت کنین دیگه کاره خاصی نداره!

saragoli 666

New Member
منم فکر کنم /اقا مهدی تو معنای فلکسی دچار اشتباه شده!فلکسی خودش طرح خاصی نیست.تابلوهای سر در مغازه ها .تابلو های تبلیغاتی داخل اکثر رستورانها و...... اینا تابلوهای فلکسی هستن....که اصولا چون از فاصله بیش از 1 متر دیده میشه همون طور که سارا جون گفته رزولوشن 100 یا نهایتا 150 کافیه....طرح هم بسته به سفارشی که میگیری با هر چیزی میتونی طراحی کنی.....فوتوشاپ.فری هند یا کرل.......اون هیچ فرقی نمیکنه !چون تابلوهای فلکسی از داخل نور میخوره و نور رو از خودش عبور میده باز هم همون طور که سارا گفت بهتره از رنگهای گرم استفاده کنی.ولی بازم بستگی به کار و طرح خودت داره.... حالا اگه بازم مبهم بود خوشحال میشم اگه بتونم کمکی بکنم....:d

Broken-home

Member
برید تو انجمن چاپ نگاه کنید .جوابتون رو میگیرید.این پست باید در چاپ طرح میشد.راستی پپسی چیزی هم می خوای بگو واست بیاریم :wink: .

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا