ده فیلمی که دیدگاه‌تان را نسبت به زندگی تغییر می‌دهد

31nama

New Member
سی و یک نما – شما چه فیلم های تاثیرگذاری تماشا کرده اید که باعث تغییر نگاه تان به جهان شده است؟

Into-the-Wild.jpg

به دل طبیعت وحشی 2007 به کارگردانی شان پن
کریستوفر مک کندلس دانشجوی جوان و ورزشکار دانشگاه اموری، پس از فارغ التحصیل شدن زندگی ‏عادی خود را رها کرده و بعد از بخشیدن تمامی پس انداز خود، پای پیاده به سوی آلاسکا راه می افتد ‏تا در دل طبیعت وحشی زندگی کند.
capernaum 2018.jpg

کفرناحوم 2018 به کارگردانی نادین لبکی
فیلم داستان پسری فقیر که از پدر و مادرش شکایت می‌کند. ستاره فیلم زین الرافعی در نقش زین الحاجی، پسری 12 ساله است که در زاغه‌ای اطراف بیروت زندگی می‌کند. روایت فیلم به صورت فلاشبک و با تمرکز بر زندگی زین ساخته شده‌است. کارگردان فیلم نادین لبکی در نقش وکیل زین الحاجی در این فیلم بازی کرده‌است.
Magnolia-Tom-Cruise.jpg

مگنولیا 1999 به کارگردانی پل توماس اندرسن
داستان‌‌های مجزا و در عین‌حال به هم پیوسته 9 نفر از مردم لس انجلس که در نهایت برای خلق یک داستان بزرگ به نوعی با یکدیگر ادغام می‌شوند و یک جریان فلسفی به راه می اندازند، اجراهایی که از جان سی. ریلی، فیلیپ بیکر هال، جیسون روباردز، ملورا والترز، جولیان مور، تام کروز (در بهترین بازی خود)، ویلیام اچ میسی و فیلیپ سیمور هافمن دیده می‌شود و فیلمی که با نوعی سلاست، گرمی و افسونگری ترکیب شده، نشانگر این است که اندرسون در این مرحله هنوز هم قصد کسب تجربه دارد.
The Truman Show 1998.jpg

نمایش ترومن 1998 به کارگردانی پیتر ویر
یک شبکه تلویزیونی با زوجی که در شرف بچه دار شدن هستند قراردادی بسته وبه توافق میرسند که این شبکه تلویزیونی از تولد تا مرگ فرزند آنها را به صورت زنده وبصورت نمایش سریال به کل دنیا پخش کنند.
GoodWillHunting-.jpg

ویل هانتینگ خوب 1997 به کارگردانی گاس ون سنت
داستان فیلم در مورد ویل هانتینگ جوان 20 ساله‌ای است که در دانشگاه ام‌آی‌تی سرایدار است و نبوغی ذاتی در زمینه ریاضیات دارد اما استعداد خود را باور ندارد و هیچ سعی نیز در این که دیگران از این استعداد او آگاه باشند ندارد.
the peanut butter falcon 2019.jpeg

شاهین کره بادام زمینی 2019 به کارگردانی مایکل شوارتز و تیلور نیلسون
این فیلم داستانی ماجراجویانه از یک مرد جوان به نام زک را روایت می‌کند که مبتلا به سندروم داون است. او در یکی از مراکز نگهداری از معلولان زندگی می‌کند و همواره آرزو دارد به کشتی‌گیری حرفه ای تبدیل شود و به مدرسه کشتی مورد علاقه اش بپیوندد. زک از آسایشگاه فرار می‌کند تا رویاهای خود را محقق کند.
Arrival-movie.jpg

ورود یا تازه‌وارد 2016 به کارگردانی دنی ویلنوو
لوییس زنی جوان و یک زبان‌شناس برجسته است که اغلب اوقاتش را به تدریس در دانشگاه اختصاص می‌دهد. با فرود آمدن دوازده سفینه فضایی در نقاط مختلف جهان جوی پر از وحشت و ترس و ابهام بر دنیا حاکم می‌شود. ارتش آمریکا به سراغش می‌رود و درخواست همکاری می‌دهد تا شاید او بتواند این کلاف سردرگم را باز کند.
the shawshank redemption.jpg

رستگاری در شاوشنک 1994 به کارگردانی فرانک دارابونت
فیلم براساس رمان کوتاهی از استیفن کینگ ساخته شده و نظر مردم و منتقدان در سرتاسر دنیا را به خود جلب کرده و حتی بسیاری از سایت‌ها و مجلات حوزه سینمایی این فیلم را بهترینِ تاریخ سینما می‌دانند.
داستان فیلم دربارهٔ اندی دوفرین بانکدار جوانی است که به اتهام قتل همسر و معشوق همسرش به زندان می‌افتد و ادعا می‌کند که بیگناه است.
the pursuit of happiness.jpg

در جستجوی خوشبختی 2006 به کارگردانی گابریل موچینو
این فیلم داستان واقعی کریس گاردنر سیاه پوست، خرده فروش اسکنرهای پزشکی است که به همراه لیندا و پسر کوچکش کریستوفر در سانفرانسیسکو زندگی بسیار سختی دارند. وضع مالی کریس بسیار بد است. او که توانایی پرداخت اجاره خود را ندارد صاحبخانه‌اش بیرونش کرده و از این رو لیندا نیز او را ترک می‌کند.
synecdoche new york.jpg

بخش‌گویی، نیویورک 2008 به نویسندگی و کارگرانی چارلی کافمن
این فیلم اولین کارگردانی چارلی کافمن است. فیلیپ سیمور هافمن، سامانتا مورتون و میشل ویلیامز در این فیلم به ایفای نقش پرداختند. چارلی کافمن با یک داستان و روایت نا متعارف به مقولهٔ کشف وجودیت و معنای زندگی می‌پردازد.
***
آیا همه این ده فیلم را دیده اید؟ علاوه بر لیست بالا، ده فیلم زیر هم نگاه شما را به جهان تغییر می دهند.
زندگی زیباست 1997 به کارگردانی روبرتو بنینی
شیر 2016 به کارگردانی گارث دیویس
زندگی بیداری 2001 به نویسندگی و کارگردانی ریچارد لینکلیتر
انجمن شاعران مرده 1989 به کارگردانی پیتر ویر
درخت زندگی 2011 به کارگردانی ترنس مالیک
دزدان دوچرخه یا دوچرخه‌دزدها یا دزد دوچرخه 1948 به کارگردانی ویتوریو دسیکا
شهر خدا 2002 به کارگردانی فرناندو میرلس
بیا و بنگر 1985 به کارگردانی الم کلیموف
پرواز برفراز آشیانهٔ فاخته (دیوانه از قفس پرید) 1975 به کارگردانی میلوش فورمن
درخشش ابدی یک ذهن پاک یا آفتاب ابدی ذهن بی‌آلایش 2004 با فیلمنامه چارلی کافمن و به کارگردانی میشل گوندری


خبر سینمای ایران | خبر سینمای جهان
 

جدیدترین ارسال ها

بالا