در مورد فوژان 2...

با سلام خدمت دوستان محترم
فوژان 2 در مراحله ثانويه ساخت قرار داره و به دليل كمبود وقت، كارش كمي كند پيش ميره. گفتيم حالا كه عيد فطره، (به همه تبريك مي گم) يه توضيحاتي در مورد فوژان 2 بدم.
بر خلاف فوژان 1، فوژان 2 يك سيستم مديريت وب سايت كامل است. يعني تنها استفاده ي آن در وبلاگ نيست. بلكه مي توان هر نوع سايتي را بوسيله آن ساخت. اين سيستم كه كاملا تحت وب است با زبان php نوشته شده و بر روي تمام سيستم عامل ها و همينطور سيستم apple كار مي كند. تفاوت هاي اين سيستم با نسخه قبلي آن، مرتب شدن كد ها، خوانا شدن آن ها، افزايش امكانات جانبي و افزايش امنيت آن است. ما مخصوصا روي امنيت فوژان خيلي كار كرده ايم. تا جاييكه براي لاگين كردن ديگر session را قبول نداريم و نسخه جديد تري از آن را ساخته ايم كه امنيت بيشتري دارد. از آن جا كه اين سيستم بر مبناي تغيير كليد رمزنگاري مداوم ساخته شده است نفوز در آن بسيار مشكل و پيچيده است.
از ديگر تغييرات اين سيستم نسبت به نسخه اصلي مي توان به تغيير ظاهر گرافيكي بخش مديريت آن اشاره كرد. در نسخه جديد تصويهايي براي بخش هاي مختلف مديريتي طراحي و ساخته شده اند و البته قالب صفحه هم بسيار تغيير كرده است. اين قالب از هارموني آبي-طوسي-سفيد استفاده مي كند و بسيار شيوا طراحي شده است. همينطور اضافه شدن نوار ابزار status يا همان وضعيت، به بخش مديريت، كار مديران را ساده كرده است. در اين نوار آخرين تغييرات سايت، آخرين اعلاميه هاي سلطون آنلاين، آخرين پچ ها و آخرين پيام هاي خصوصي نمايش داده مي شوند. همچنين از اين طريق مي توان به مكالمه زنده با نمايندگي هاي اين سيستم پرداخت و همينطور تاريخ و ساعت و جداول زمان بندي را با گرافيكي جالب ملاحظه نمود. (با تشكر از php-Fusion Clock Block)
از ديگر تغييرات اين سيستم مي توان به سبك شدن صفحات خروجي از لحاظ حجمي اشاره كرد. همينطور در اين سيستم با استفاده از تكنيك هاي css بجاي تصاوير، حجم بخش هاي گرافيكي نيز بسيار كم شده است.
رابط كاربري مناسب از ديگر خصوصيات جديد اين سيستم است. تا جاييكه فوژان صحبت هايش را خيلي عاميانه به شما مي گويد و خيلي از جزئيات را در خطاها مطرح مي كند.
فوژان، 2 خصوصيت جديد ديگر نيز دارد:
اول اينكه نصب قالب ها و پلاگين ها (بسته هاي گسترش دهنده) و يا پچ ها بصورت يك آپلود ساده از طريق خود فوژان انجام مي شود.
و دوم اينكه فوژان براي نصب احتياج به آپلود چندين مگابايت فايل بر روي سرور ندارد. بلكه براحتي و با آپلود يك نرم افزار چند كيلوبايتي نصب كننده، تمامي محتويات بصورت ftp از سلطون آنلاين به سرور شما با سرعت هر چه تمام تر انتقال ميابد. همينطور براي بروز رساني سيستم فقط كافيست از نوار وضعيت، گزينه بروز رساني را بزنيد تا ضمن ساخت يك نسخه پشتيبان از اطلاعات موجود، پچ ها و سرويس پك ها خيلي سريع و اتوماتيك نصب شوند.
قابليت ديگر جالب اين سيستم، شيوه هاي برنامه نويسي آژاكس، هافجكت و استفاده از كتابخانه بزرگ fd است. (fd را نيز سلطون آنلاين ساخته است)
ديگر امكانات فوژان:
1: بخش مديريت اسناد (آپلود اسناد يا نوشتن آنلاين اسناد)
2: بخش مديريت اخبار و مقالات (از طريق اتصال به اسناد)
3: بخش مديريت دانلود
4: بخش مديريت لينك ها
5: بخش مديريت دايركتوري (امكان جديدي براي ساخت مرجع)
6: بخش مديريت فايل ها (با امكانات جالب!)
7: بخش مديريت كاربران (عضويت - پرونده - وضعيت)
8: گالري تصاوير (احتمالا از يك سيستم خارجي استفاده خواهد شد)
9: وبلاگ كاربران (روزنوشت هاي كاربران)
10: ارتباط با ما
11: جستجو در سايت (الگوريتم جديد است!)
12: فروشگاه الكترونيكي
13: پلاگين سازي (يك قابليت جذاب براي ساخت امكانات سفارشي. با امكانات پيشفرضي مانند: طراحي فرم)
14: نظر سنجي
15: خبرنامه
16: پشتيبان گيري
17: پرسش و پاسخ (با امكانات كاربر پسند)

بسياري از اين امكانات هنوز در مرحله ساخت هستند. انشاالله امكانات جديدي نيز اضافه خواهند شد.
تنها موضوعي كه باقي مي ماند اين است كه فوژان در 3 نسخه رايگان، شركتي و تجاري عرضه خواهد شد.
در ضمن. ما هنوز هم احتياج به پشتيبان مالي داريم. ولي تا كنون هيچ كس اعلام آمادگي نكرده است.
به غير از شركت mahdiSoft كه امكانات اينترنتي ما را تامين مي كنند.
سلطون آنلاين: www.soltoononline.com
مهدي سافت : www.mahdisoft.com
با تشكر از شركت معظم مهدي سافت
 

جدیدترین ارسال ها

بالا