در مورد زمین و باغ و خانه

saalek110

Well-Known Member
در این تاپیک در مورد زمین و باغ و خانه صحبت می کنیم.


فهرست:
...
.....
 
آخرین ویرایش:

saalek110

Well-Known Member
بر اساس قانون، زمین ها، می توانند کاربری های مختلفی، نظیر زراعی یا کشاورزی، مسکونی، تجاری، حمل و نقل، فضای سبز، پارکینگ، ورزشی و مواردی از این دست را داشته باشند و هیچ کس، حق ندارد، بدون کسب مجوز قانونی، از نهاد ذی صلاح که بسته به نوع کاربری زمین، می تواند، مرجعی نظیر شهرداری، سازمان جهاد کشاورزی یا منابع طبیعی باشد، اقدام به تغییر کاربری زمین نماید.


 
آخرین ویرایش:

saalek110

Well-Known Member
تبصره 1 ماده 3 قانون اصلاح قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ ها، مقرر می دارد: " تغییر کاربری اراضی زراعی و باغ ها، برای سکونت شخصی صاحبان زمین، تا پانصد متر مربع، فقط برای یکبار و احداث دامداری ها، مرغداری ها، پرورش آبزیان، تولیدات گلخانه‌ ای و همچنین، واحد های صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی و صنایع دستی، مشمول پرداخت عوارض موضوع این ماده، نخواهد بود."


بر اساس این ماده، می توان گفت، مالکان زمین های زراعی و باغ ها، تا 500 متر مربع، مجاز به تغییر کاربری زمین کشاورزی و باغ خود، برای سکونت شخصی می باشند و البته، ذکر این نکته، ضروری است که در موارد مجاز نیز این عمل، یعنی، تغییر کاربری زمین کشاورزی و باغ، صرفا پس از اخذ مجوز از جهاد کشاورزی، امکان پذیر می باشد و قانون گذار، در ماده 4 قانون اصلاح قانون حفظ کاربری اراضی زارعی و باغ ها، به آن، تصریح کرده است.
 

saalek110

Well-Known Member

نوع کاربری یک زمین​

نوع کاربری یک زمین توسط شهرداری و سازمان های مربوط به آن مشخص می شود و این کاربری پیش از آنکه به یک مشتری فروخته شود، مشخص شده است.

بهترین روش برای مشخص شدن کاربری زمین آن است که گزینه های مورد نظر خود را از شهرداری و سازمان های مربوطه استعلام بگیرید، چرا که ساخت در زمین زراعی به دلیل کاربری متفاوت یک معامله غیر قانونی است.

پیش از انجام هرگونه اقدامی برای خرید زمین باید به نوع کاربری آن توجه کنید. اینکه زمین مورد نظر شما چه کاربری دارد و برای انجام چه کاری قابل استفاده است 

saalek110

Well-Known Member
ساخت در زمین کشاورزی کار ساده ای نیست و باید برای تغییر کاربری از مراحل اداری عبور کنید که مدت زمان زیادی نیز زمان میبرد.
 

جدیدترین ارسال ها

بالا