در طراحی داخلی ویلا به چه موضوعاتی توجه می‌شود؟

far1370

New Member
در طراحی داخلی دو مقوله کاربرد فضا و تاثیری که بر احساس و رفتار انسان می‌گذارد در نظر گرفته می‌شود. طراحی داخلی طیف گوناگونی از مولفه‌ها و عناصر نظیر رنگ، بافت، نور، فرم، دیوارها و سقف، و همچنین عناصر کارکردی و تزیینی را در بر می‌گیرد. این عناصر را می‌توان ابزارهای کار طراح داخلی دانست که همگی باید به صورتی مناسب و هماهنگ در طرحی جذاب و کاربردی در کنار یکدیگر قرار گیرند. علاوه بر این در طراحی داخلی ویلا باغ باید تمام بخش‌های ویلا از جمله اتاق‌ها و آشپزخانه را نیز در نظر داشت. این قسمت‌ها از نظر کارکرد اهمیت بسیار بالایی دارند.

شرکت طراحی داخلی آشینه

اتاق نشیمن ویلا در طراحی داخلی ویلا​

اتاق نشیمن یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر خانه یا ویلا است. بر اساس نظر طراحان بهتر است این اتاق در نزدیکی ورودی ویلا باشد. البته بهتر است درب ورودی اتاق نشیمن مستقیما به درب ورودی ویلا باز نشود. گاهی در برخی ویلاها با متراژ کم در نظر گرفتن این موضوع مشکل‌تر خواهد بود. بهتر است اتاق نشیمن یک راه عبور و مرور به دیگر بخش‌های ویلا نبوده و از فضای نشیمن اصلی دورتر باشد.

آشپزخانه ویلا و نقش آن در طراحی ویلا​

آشپزخانه در هر خانه‌ای از اهمیت بسیار ویژه‌ای برخوردار است. بهتر است آشپزخانه در نزدیکی درب ورودی قرار گیرد تا بتوان به راحتی خریدها را به آن منتقل کرد. علاوه بر این همانطور که می‌دانید آشپزخانه محیط طبخ و آماده‌سازی غذا بوده و وسایل و ابزار مختلفی در آن قرار می‌گیرد. به همین دلیل این محیط باید از نظر عملکرد و کارایی به بهترین شکل ممکن طراحی شود.

طراحی ویلا و نقش اتاق خواب​

بهتر است اتاق خواب در قسمتی بی سر و صدا از ویلا قرار گیرد تا ساکنین بتوانند آرامش لازم را در این محیط کسب کنند. علاوه بر این توصیه می‌شود که دسترسی به اتاق خواب دورتر از بخش‌های عمومی مانند پذیرایی باشد. به طور مثال می‌توان با یک راهرو بخش اصلی ویلا را از اتاق‌ها جدا کرد. همچنین نزدیکی اتاق خواب به فضای باز نیز توصیه می‌شود. بدین ترتیب می‌توان در اتاق از نور طبیعی وارده از پنجره‌ها استفاده کرد.

ورودی ویلا​

تمام افراد برای وارد شدن به ویلا باید از ورودی ویلا گذر کنند. از این جهت این بخش نیز باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد تا تاثیر مثبتی بر مهمانان و ساکنین داشته باشد. بهتر است برای دید بهتر فضای ورودی از فضای داخلی ویلا جدا باشد این فضا باید شیک و راحت بوده و کارکرد مناسبی داشته باشد. نکته مهم دیگر این است که فضای ورودی باید مانع از ورود سرما و گرما و گرد و خاک به محیط داخلی بوده و فضای ویلا را به خوبی مورد حمایت قرار دهد.
 

جدیدترین ارسال ها

بالا