درمان شقاق مقعد با لیزر در ۳۰ دقیقه سریع و قطعی

saba88

New Member
شقاق (فیشر) ترک و یا زخمی است که در مقعد ایجاد می شود. این ترک بسیار دردناک است و اغلب با خونریزی همراه است. علت ایجاد این بیماری در افراد مختلف، متفاوت می باشد. اما به طور ثابت در اکثر بیماران این مشکل با تغییرات اجابت مزاج از قبیل یبوست و اسهال ایجاد می شود.

لیزر شقاق مقعدی
درمان شقاق با لیزر
در حال حاضر بهترین و قطعی ترین روش برای رهایی از بیماری آزار دهنده ی شقاق، لیزر درمانی است. برای درمان قطعی شقاق با لیزر باید قسمتی از عضله آن قطع شود. زیرا که اسپاسم یا فشار شدید داخل عضله مقعد است که باعث شده تا این عضله ترک خورده و زخم شود. برای رفع این اسپاسم باید قسمتی از عضله که آسیب دیده برش داده شده و جدا شود.

پیشرفت دستگاه های پزشکی موجب شده تا از قدرت لیزر برای برش این ناحیه به جای چاقوی جراحی استفاده کنند. این جایگزینی مزیت های بسیاری هم برای پزشکان و هم برای بیماران به همراه داشته است، که مهمترین آن جلوگیری از عوارض بیماری مثل عفونت و بی اختیاری در کنترل مدفوع و گاز روده است. چرا که عضله مقعد به شدت حساس بوده و وارد شدن هر آسیبی با چاقوی جراحی به آن می تواند با بی اختیاری در کنترل همراه شود.

لیزر در هر دو نوع شقاق قابل استفاده است.

برای شقاق حاد از لیزرهای با توان پایین استفاده می شود.
برای درمان شقاق پیشرفته یا مزمن از لیزرهای با توان بالا استفاده می شود. با این روش زخم شقاق و زایده پوستی آن با کمترین آسیب و حتی بدون درد یا خونریزی برداشته می شود و عمل اسفنکتروتومی انجام می شود.
مزایای لیزر
از مزایای استفاده از لیزر در این عمل این است که برخلاف جراحی، هنگام عمل به بافت اطراف صدمه نمی زند و فرد دچار بی اختیاری در دفع مدفوع نمی شود. چنانچه فرد بیمار دچار سایر بیماری های مقعد باشد به طور همزمان می توان آن را درمان کرد. احتمال ابتلا به بیماری های ویروسی در این روش به صفر می رسد. عمل به صورت سرپایی می باشد و فرد پس از استراحت کوتاهی به زندگی طبیعی خود باز می گردد. از سایر مزایای این روش عدم نیاز به بیهوشی است. هم چنین نسبت به جراحی باز، پس از عمل درد کمتری احساس می شود. از دیگر مزیت های این درمان میتوانیم به این موارد اشاره کنیم:

درمان سرپایی بدون نیاز به بستری در بیمارستان (قبل و بعد از لیزر)
انجام لیزر در کمتر از نیم ساعت
مناسب برای انواع شقاق حاد و مزمن
درمان بیماری تنها در یک جلسه و بدون احساس درد یا خونریزی
درمان قطعی بدون نیاز به سایر درمان ها
بدون نیاز به تزریق داروی بیهوشی و تحمل عوارض بعدی آن
بهبودی سریعتر زخم ها، بدون نیاز به طی کردن دوره نقاهت در منزل
پیشگیری از آسیب دیدن پوست اطراف مقعد
هزینه مناسب و مورد تایید وزارت بهداشت
پیشگیری از ایجاد عوارض مثل بی اختیاری و عفونت که در جراحی سنتی شقاق به وفور مشاهده می شود.
کنترل درد شدید شقاق با یک جلسه لیزر
هزینه لیزر
همان طور که اشاره کردیم، یکی از مزیت های لیزر، هزینه مناسب آن است. با انجام لیزر نه تنها در هزینه ها، بلکه در زمان نیز صرفه جویی می کنید،زیرا این درمان فیشر در یک جلسه نیم ساعته انجام شده و بعد از انجام آن هم نیازی به طی کردن دوران نقاهت نیست

کلینیک نوین تمام سعی خود را نموده تا هزینه جراحی شقاق با لیزر را به حداقل کاهش دهد، تا بیماران دغدغه پرداخت هزینه را نداشته باشند.

هزینه درمان شقاق با لیزر با توجه به عوامل مختلفی تعیین میشود. این هزینه بسته به نوع بیماری و مدت زمانی که از شروع آن گذشته متفاوت است. شرایط سلامتی، دستمزد پزشک و ناحیه ای که شقاق در آن ایجاد میشود، همگی در تعیین هزینه تاثیر گذار هستند.
مراقبت های پس از درمان
پس از انجام لیزر نیاز به مراقبت های خاص و یا استراحت در منزل نیست. بنابراین شما میتوانید از همان روز به محل کار خود بازگردید. اما رعایت نکات زیر به شما کمک می کند، تا دوره نقاهت را به راحتی سپری کرده و بعد از این مجدداً به شقاق مبتلا نشوید.

کنترل درد : پس از درمان فیشر ممکن است تا چند روز درد خفیفی احساس شود. برای کنترل این درد می توانید برای ۳۰ دقیقه در وان یا لگن آب گرم بنشینید.
درمان یبوست : نرم نگه داشتن مدفوع و جلوگیری از اسهال مزمن از مهم ترین مسائل بعد از این عمل می باشد. زیرا یبوست می تواند باعث بازگشت مجدد بیماری شده و به مقعد آسیب بزند.
دارو ها و مسکن : باید دقت داشته باشید چنانچه از مسکن برای کاهش درد خود استفاده میکنید، مسکن مصرفی یبوست را در شما تشدید نکند. بنابراین در مصرف مسکن ها زیاده روی نکنید و تنها با مشورت پزشک از مسکن ها استفاده کنید.
مصرف فیبر : استفاده از مسهل و یک رژیم غذایی سرشار از فیبر شرایط را برای شما بهتر خواهد کرد. در صورتی که خانم هستید، روزانه حداقل ۲۰ گرم فیبر و اگر آقا هستید روزانه حداقل ۳۰ تا ۳۵ گرم فیبر مصرف کنید. استفاده فراوان از میوه و غلات و سبزیجات عامل موثری در درمان هرچه زودتر پس از عمل شقاق می باشد.
ورزش : انجام ورزش و فعالیت بدنی در دوره نقاهت و پس از آن، می تواند به جلوگیری از یبوست کمک کند. بهتر است تا بهبودی کامل از انجام ورزش های سنگین نظیر وزنه برداری پرهیز کنید. بهترین ورزش در این دوران پیاده روی است.
رعایت بهداشت مقعد
پرهیز از زور زدن در توالت
اجتناب از طولانی نشستن
 

جدیدترین ارسال ها

بالا