درخواست آموزش

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
خوب خدا رو شکر این انجمن هم خوب داره پا میگیره. حالا معلوم شد که فروم به همچین انجمنی واقعا نیاز داشته. امیدوارم همینطوری هم پیش بره.

راستی اگر کسی اموزش طراحی فولدر رو هم بلده از شروع تا پایان چاپ رو هم توضیح بده. البته میدونم که بهتر بود این سوال رو تو مثلا انجمن فتوشاپ یا کرل یا فری هند یا حتی چاپ میپرسیدم ولی گفتم بچه هایی که کار صفحه بندی و صفحه ارایی کرده باشن احتمالا باید با این مورد هم برخورد داشته باشن.

به هر حال ممنون میشم اگر کسی توضیح بده دربارش.

موفق باشید
سارا

mashreghi

Member
FOLDER DESIGN TUTORIALS & ARTICLES - HOW TO LAYOUT A FOLDER TIPS

برای شروع به یک سری طرح فولدر جالب برخوردم امیدوارم مراجعه کنید و اگر مطلب مفیدی بود در این انجمن
مطرح کنید . البته من سوال رو متوجه شدم ودرخواست مربوطبه آموزش بود ولی چون انگلیسی من در حد رفع احتیاجات اولیه است گفتم شاید دوستان اگر آموزشی بود ترجمه کنند ومطرح کنند

صفحه سایت مرجع با کلی فولدر متنوع وقالب های پی دی اف و ای پی اس

imgcfolder1.jpg

دانلود طرح با فرمت پی دی اف

دانلود طرح با فرمت eps

imgcfolder3.jpg

imgcfolder8.jpg

ii09dual.gif

ii04flat.gif

GFX Master

مرسی مشرقی جان سایت خیلی خوبی بود. به نظر من معرفی اینجور سایتا خیلی میتونه به آدم تو کارای آیندش کمک کنه.

اگر بازم از این سایتا سراغ داری معرفی کن.

موفق باشی
سارا

P.A.Y.T.O.N

Active Member
راستی اگر کسی اموزش طراحی فولدر رو هم بلده از شروع تا پایان چاپ رو هم توضیح بده. البته میدونم که بهتر بود این سوال رو تو مثلا انجمن فتوشاپ یا کرل یا فری هند یا حتی چاپ میپرسیدم ولی گفتم بچه هایی که کار صفحه بندی و صفحه ارایی کرده باشن احتمالا باید با این مورد هم برخورد داشته باشن.
به هر حال ممنون میشم اگر کسی توضیح بده دربارش.

سارا خانوم من یه نمونه که قبلا زده بودم و پیدا کردم امیدوارم به دردت بخوره
هم فولدرشو برات گذاشتم هم تیغشو....
کافیه تو اندازه ای که نوشتم بزرگش کنی بعد خط هارو دو باره اجرا کنی...
مشکلی داشتی بگو...

پیوست ها

• tigh.jpg
    tigh.jpg
    68.8 کیلوبایت · بازدیدها: 26
  • Folder.jpg
    Folder.jpg
    257.1 کیلوبایت · بازدیدها: 35

GFX Master

بچه ها اموزش یا طرح اماده از پاکت سی دی هم دارید؟ همین پاکتای مقوایی که توش سی دی میذارن رو میگم.

S.H.R.M.K

Well-Known Member
سارا جان چجور پاکتی میخوای من زیاد دارم طرح فقط بگو چیشو میخوای تا توضیح بدم.

GFX Master

ببین حمید مثلا همین پاکتایی هست که توشون سیدی بازی میذارن و کلی عکس و توضیح و ... روش نوشته میشه. همین پاکتای مقوایی که بالای هم یه چسب مخصوص دایره ای شکل داره که حالت پلمپ بودنش رو نشون میده.

البته من فقط طرح باز یا همون طرح خامش رو میخوام. میخوام ببینم کجاهاش باید تا بخوره یا اصلا سایزش چند در چنده و ...

راستی سایز لیبل سی دی رو هم اگر کسی دقیق میدونه بگه. یعنی محیط اصلی و محیط اون دایره کوچیک وسط و ...

مرسی

S.H.R.M.K

Well-Known Member
سارا جان خیلی راحته و هیچ کاری نداره ولی اگه امکان هست تا فردا صبر کنی برات توضیح میدم چون الان یکم دارم گیج میزنم.

فقط اینو بگم که لیبل سیدی رو اگه اندازه دقیق میخوای برو تو کرل و طرح های آماده کرل رو باز کن تو اونا به صورت از پیش آماده داره و میتونی خیلی راحت استفاده کنی.

اون چسب دایره ای پلمپ هم که همون داخل لیبل سی دی هست که در میارن و بعد به جای پلمب میچسبونن رو درش.

GFX Master

حمید من الان کرل ندارم اگر خودت تا فردا میرسی اموزشش رو بگو یا یه دونه طرح اماده بذار. اگرم نرسیدی که کرل نصب میکنم.

مرسی

S.H.R.M.K

Well-Known Member
سارا جان فایل EPS لیبل رو برات پیوست کردم.

برای پاکت هم کار خاصی نداره در هر اندازه ای که دوست داری میتونی طراحی کنی ولی استانداردش تقریبا 12 در 12.5 هست و یک لبه یک سانتی براش میزاری مثل شکل زیر و خط تاش رو مشخص میکنی و بعد میدی برات تیغش رو بسازن یا میتونی از چاپخونه ای که میخوای کارتو بدی چاپ کنه بپرسی که اگه تیغ اماده داره اندازش رو بهت بده تا تو همون اندازه طراحی کنی.

Pack%20Size.gif

اینم نمونه هایی هست که تازه زدم.البته اینا برای پاکت نیست ، برای قاب سی دی طراحی شده.

پیوست ها

• Label.rar
    8.9 کیلوبایت · بازدیدها: 27
آخرین ویرایش:

S.H.R.M.K

Well-Known Member
یا مثلا این هم یک نمونه دیگه هست که واسه یک سی دی ورزشی زدم و مدلش رو از خودم درآوردم و تو هیچ جایی نبود.
2 تا سی دی روبروی هم قرار میگیره و مثل کتاب باز میشه ،اولی داخلشه که وقتی باز میشه و دومی پشت هست مثل جلد کتاب یا فولدر.
به هر حال خواستم فقط بگم هر جوری میشه طرح زد و قانون خاصی نداره و به نظرم اگه نوآوری و خلاقیت بتونی به خرج بدی کارای جالبی میتونی درست کنی.

آخرین ویرایش:

hamid ir

Well-Known Member
حميد يه سوال
من توي كارام شك داشتم هميشه رو اين مورد
الان كه طرح رو ميزنيم آيا بايد طرحمون رو خط هم بره؟يعني خط (همين خطهاي جعبه كه طراحي كرديم)هم بايد با طرح پر بشه؟

S.H.R.M.K

Well-Known Member
بستگی داره ما به خط کاری نداریم اگه مثلا کارت 12 در 12 هست باید 12 در 12 طراحی کنی و اگه خط تو 12 سانت طراحیت باشه که خوب تو طرحت میاد اگرم که بیرون 12 بشه جزو طرح حساب نمیشه.!

در اصل این خط ها خط فرضی هستن.

GFX Master

حمید برای خط ضخامت خاصی نمیخواد؟ یعنی لازم نیست ضخامت خاصی براش در نظر گرفت که وقتی سیدی داخل پاکتش میره و میخواد پاکت تا بشه مشکلی از لحاظ ضخامت پیش نیاد؟

یکی اینکه طرح باز این پاکتی رو هم که خودت برای اون سیدی ورزشی زدی رو هم داری میخوام ببینم حالت بازش چه شکلی میشه.

دستت درد نکنه خیلی کارمو راه انداختی.

S.H.R.M.K

Well-Known Member
سارا جان این طرح سیدی باز شده هست دیگه!

اون لبه های لوزی پایین تا میخوره و بر میگرده به طرف داخل و میشه جای سیدی بعد از وسط تا میشه و اون زبونه سمت چپ هم توی یک شکاف که تو بدنه پاکت هست چفت میشه.اگه متوجه نشدی بگو تا تصویری توضیح بدم.

راستی میتونی اندازه رو 13 در 12.7 هم بگیری من میگم دیشب خواب خواب بودم! اندازه ها رو درست ندیدم و تقریبی گفتم.

برای لبه های برش هم زیاد جایی نمیخواد میشه 1 میل برای اونا در نظر گرفت.

آخرین ویرایش:

sara bina

New Member
سلام من در خواست كامل اينديزاين را مي خوام همراه با نرو افزارش

جدیدترین ارسال ها

بالا