خطر شناخته شدن سرور به عوان اسپمر.

reza_pa48

Active Member
سلام
آیا این حقیقت دارد که اگر من از سایتم مثلا 500 تا میل(با استفاده از برنامه های خبرنامه) بفرستم. سروری که سایتم روشه به عنوان اسپمر شناخته می شود؟
من از ساپورتم پرسییدم واون گفت که برای جلوگیری از این کار ماکزیمم 200 میل در یک ساعت باید ارسال کنم.
آیا این حرفش درسته و یا برای اینکه به سرور فشار نیاد این حرفو می زنه؟

سلام

بله ... و چندین موسسه هستند که بررسی می کنند که کدام آیپی اسپم می فرستد. این لیست در اختیار برنامه های تشخیص دهنده قرار می گیرد ... و در صورتی که یک آیپی بعنوان اسپمبر شناخته شده باشد ایمیل بدست مقصد نمی رسد .

البته اونطور که تجربه شخصی بنده هست ، همه اینها مشروط به شکایت یکی از دریافت کنندگان ایمیل شما هست ، و همه اینها به این شرط هست که ایمیل شما ناخواسته باشه ، یعنی فکر می کنم اگر شما توی ایملتون بطور واضح بنویسید که برای حذف شدن از لیست ارسالهای ما روی این لینک کلیک کنید (البته به انگلیسی بنویسید) و با این لینک طرف رو از بابت نفرستادن ایمیل بیشتر راحت کنید ، کافی باشه ... ما هم اون اولا تا میتونستیم از اینور اونور ایمیل جمع می کردیم و میفرستادیم ، تنها سرورهائی بیخیال میشن که ، اصلا اهمیتی برای رسیدن ایمیل قائل نیستند .

این محدودیت به طور عقلی نباید ربطی به تعداد ایمیل داشته باشه ، خیلی از سایتها مثل ویبولتن هستند که اصلا احتیاج دارن که تو هر ثانیه برای یوزرهای عضو شده دهها ایمیل بفرستن و می فرستن و چون خود اعضا درخواست ایمیل کردن ، جای اشکالی نداره . و البته یک یا چند سرور قوی و در اختیار دارن ...

ارسال ناگهانی ایمیل به سرور فشار میاره و بار ایجاد می کنه (بحد اینکه سرور از کار میافته) و اینو من خودم روی یک پنتیوم 4 امتحان کردم ... و اگر شما روی یک Shared Server هستید ، طبیعی است که مدیر سرور از شما بخواد کمی احتیاط کنید تا به سرور فشار نیاد . که اگه فشار بیاد سایت خودتون میافته ;) مثلا نرم افزار ویبولتن هم چیزی بنام Mail Queue (صف میل) داره که میتونین تعیین کنید که تو هر دفعه اقدام چند ایمیل بفرسته ، احتمالا بتونین اسکریپتهای دیگه ای هم پیدا کنید که همین کارو بکنه.

موفق باشید

آخرین ویرایش:

reza_pa48

Active Member
سلام
سلمان جان
ممنون که جواب ددین.
یک نکته توی جوابتون توجه منو به خودش جلب کرد.
معلومه که شما هم یک سایت داشتین و برای تبلیغش از mass mail استفاده می کردین.ولی ظاهرا حال یخیالش شدین. می شه بگین چه راه دیگه ای برای جلب ویزیتور استفاده می کنید؟

شمامی تونین از شرکتهای بیخیال استفاده کنین . مثلا الأن بزنید http://whois.domaintools.com/mehdis.com یک آیپی بیخیال می بینین که بعنوان خلافکار شناخته شده . یا مثلا روی کامپیوتر خودتون میل سرور نصب کنید و ایمیل بفرستید ... که بازهم آی اس پی هوشیار باشه باید جلوی شما رو بگیره .

ولی بهرحال محکوم به شکستین ;) این سازوکار برای این درست شده که از این کار دست بر داشته بشه ، یعنی وقتی آیپی شما بعنوان اسپمر شناخته شد ، یاهو ، ام اس ان ، و SpamAssisian و دیگر برنامه ها این آیپی رو بعنوان یک متخلف میشناسن ... و ایمیلهاشو یا میگذارن تو بالک یا اصلا تحویل نمی گیرن . بهتره که تو سایتها تبلیغ کنید چون من فقط برای یک کار فرهنگی این کارو کردم و نمی دونستم بده ، ...

Peyman_MD

Member
ایمیل

شمامی تونین از شرکتهای بیخیال استفاده کنین . مثلا الأن بزنید http://whois.domaintools.com/mehdis.com یک آیپی بیخیال می بینین که بعنوان خلافکار شناخته شده . یا مثلا روی کامپیوتر خودتون میل سرور نصب کنید و ایمیل بفرستید ... که بازهم آی اس پی هوشیار باشه باید جلوی شما رو بگیره .

ولی بهرحال محکوم به شکستین ;) این سازوکار برای این درست شده که از این کار دست بر داشته بشه ، یعنی وقتی آیپی شما بعنوان اسپمر شناخته شد ، یاهو ، ام اس ان ، و SpamAssisian و دیگر برنامه ها این آیپی رو بعنوان یک متخلف میشناسن ... و ایمیلهاشو یا میگذارن تو بالک یا اصلا تحویل نمی گیرن . بهتره که تو سایتها تبلیغ کنید چون من فقط برای یک کار فرهنگی این کارو کردم و نمی دونستم بده ، ...

سلمان جان متاسفانه اطلاعات من کمه و برنامه نویسسی نمیدونم.
الان میخوام با ایزی پی اچ پی از رو سیستم خودم با یک تابع ساده میل بفرستم. نمیشه اما !

نمیدونم باید چه تنظیماتی رو تغییر بدم.ممنون میشم اگه راهنمایی کنی..

Peyman_MD

Member
من انا دارم ميفرسته تو بالك هم نميره اگه خواستي بگو البته اين 5 تا بيشتر نميفرسته ولي ميشه يه كاريش كرد 200000000000000000000000000000 هم بفرسته

http://www.vatanmusic.net/telltofriend/telltofriend.htm

يه نگاه بهش بنداز

آقا امتحان کردم نمیفرسته !
یعنی اصلا" نفرستاد که بخواد تو بالک یا اینباکس بره. در ضمن برای 5 تا هم فک نکنم مشکلی باشه چون email ,email قبول میکنه.

vatanmusic

Well-Known Member
اره اين خرابه اخه مسيرشئ تغير دادم وقتي مسيرش را تغيير ميدي ديگه نميفرسته بايد برم توي يكي از فايلهاي پي اچ پي ادرس جديد اين مسير را بدم تا درست بشه

جدیدترین ارسال ها

بالا