حمایت از برنامه های ایرانی و حفظ کپی رایت

سلام.
حتما همه می دونید که همین ویندوزی که روی سیستمهایمان نصبه کرک شده است. یا ویروس کشها یا هر برنامه دیگری که نصب می کنیم کرک شده است.

حتما میدونید که قیمت این برنامه ها به پول ایران زیاده و این را هم می دونید که به دلیل تحریم ها و دشمنی ها اگر بخواهیم هم نمی توانیم این برنامه ها را به راحتی و بدون دردسر بخریم.

اشکال نداره. حالا که ما تحریم شدیم ما هم از نسخه کرک شده استفده می کنیم و 1 سنت هم بابت برنامه هاشون پول نمی دیم.

ولی متاسفانه دیگه شورش را درآوردیم. دیده شده که برنامه های عزیزان و برنامه نویسان ایرانی هم به همین شکل دزدیه میشه و کرک میشه. این درست نیست.

عوض اینکه از هموطنمون حمایت کنیم تازه برنامه اش را می دزدیم و به صورت کرک شده منتشر می کنیم.
حتما میدونید شرکت مخابرات سایتهایی که ترانه های خواننده های داخلی را پخش می کنند مسدود می کنه.

پس بیایید به خودمان احترام بگذاریم و کپی رایت را در مورد محصولات ایرانی رعایت کنیم.

من خودم با هزار گرفتاری و کاری که داشتم یک قالب برای یکی از سیستمهای مدیریت محتوا طراحی کردم. (اسم قالب و اسم سیستم را نمی گم که دوباره صدتا مدعی پیدا نکنه !) و با عشق و علاقه به صورت رایگان منتشر کردم ولی می دونید چی دیدم؟ کلی سایت ایرانی که این قالب را برای دانلود گذاشته بودند ! خب اول خوشحال شدم گفتم کارم گرفته و کاربران راضی هستند ولی بعد متوجه شدم همه این سایتها کپی رایت را عوض کردند و در footer نام طراح را به نام خودشون گذاشتند. عده ای که اصلا نمی دونستند این چی هست ولی کپی رایت را عوض کرده بودند تازه صد تا دلیل و برهان هم آورده بودند که ثابت کنند طراحیش کار اونهاست !

خودتون را جای من یا دیگر برنامه نویسان و طراحان بگذارید. زحمت بکشی یک برنامه طراحی کنی یه نفر بیاد اینکار را بکنه ! چه حالی بهت دست میده؟

یا این تنها نیست. بری بگردی از توی سایتهای خارجی یه نرم افزار پیدا کنی آپلود کنی توضیحاتش را ترجمه کنی بعد ببینی توی صدتا سایت و وبلاگ به نام خودشون منتشر کردند تازه زیرش هم نوشتند کپی برداری ممنوع !

این درد من تنها نیست درد همه وب مسترها ، طراحان و برنامه نویسان هستش.

یادمه سایت minimizban هم مثل من یه قالبی طراحی کرده بود که هزار نفر اومدند قالب را به نام خودشون منتشر کردند.
یا سایت mybboard.ir مای بی بی را فارسی کرد باز هم عده ای اومدند فارسی ساز را به نام خودشون منتشر کردن.
از این گفتنی ها و نمونه ها زیاده امیدوارم که همه ما در این زمینه احساس مسئولیت کنیم و اگر هم برنامه ای را به صورت کرک شده استفاده می کنیم خارجی باشه به دلیل تلافی تحریمها. ! و به برنامه کرک شده ایرانی نه بگوییم.

لطفا شما هم نظراتتون را راجع به این مبحث بیان کنید.

alilg

Member
خب چیکار کنیــــــــــــــــم؟ یا چیکار میتونیم بکنیم؟
آره برنامه فارسی نوشتن خیلی گند هست!

آره این اخلاق فقط مخصوص ایرانیاهاست!

باور نمیکنید من بهتون ثابت میکنم!

من دو سال پیش قبل از اینکه برم سربازی یه برنامه Chat که اون زمان خیلی پیشرفته بود و ajax کسی نمیدونست چی بود نوشتم و گذاشتم برای دانلود رایگـــــــــــــــــان!

همون موقع هم از این وضع و کارای ایرانیا خبر داشتم واسه همین فارسی نساختمش! کل سایتم رو هم انگلیسی ساختم!

حالا 2 سال گذشته خب!

هر سایت خارجی که اینو دانلود کرد بدون اینکه دست به کپی رایتش بزنه اونو روی سایت نصب کرد!

که اینجا میتونید ببینید: http://www.google.com/search?hl=en&q=powered+by+alitalk

ولی هر سایت ایرانی که اینو نصب کرد! کپی رایتشو برداشــــــــــــت!!!

هر چند سایت های ایرانی هم اکثرا تهفه و آشغال هستن و بجز ویزیتورهای الاف و بیکار چیز دیگه ای ندارن!

من واسه اونش ناراحت نیستم!

کلا دارم میگم ینی ایرانیا چطوری هستن و حرفای رایانه خبر رو تائید کنم!

اگه شما یه سایت فارسی تو لینک گوگل بالا دیدید!!!

آخرین ویرایش:
قانون کپی رایت برنامه های خارجی کشک !
کدوم قانون رو می گید رعایت کنیم ؟

راستی
چاه مکن بهر کسی ، اول خودت دوم کسی

اول اینکه منظورتون را نمی فهمم ! دوم هم اینکه من نمی تونم نظر و فرهنگ جامعه را عوض کنم ولی خودم را که می تونم اصلاح کنم. من از خودم شروع کردم و از حالا به بعد تصمیم گرفتم به حقوق دیگران احترام بگذارم.

قانون کپی رایت برنامه های خارجی کشک !

موافقم ! به دلایلی حقشونه !

کدوم قانون رو می گید رعایت کنیم ؟

اون چیزی که مال ما نیست را به نام خودمون منتشر نکنیم ! همین. اون برنامه ای که یه ایرانی بدبخت نوشته بحر امیدی که به نون و نوایی برسه را رایت نکنیم و پخشش کنیم! اون خواننده بیچاره ای که کلی هزینه می کنه آهنگ میسازه تا ملت کاستش را بخرند را آهنگهاش را رایگان دانلود نکنیم . اون فیلمسازی که فیلم می سازه هم همینطور.
اینو بهش می گن رعایت کپی رایت !!

حتما پیش خودتون می گید ول کن بابا چرا آهنگ را دانلو دنکنیم یا با قیمت کمتر فیلم رایتی نخریم؟ و ... خواهش می کنم خودتون را بگذارید جای اون آدمها تا بتونید درکشون کنید. نمی گم کپی رایت نرم افزار خارجی هم حفظ بشه. اصلا نشه ! چه بهتر. حالا که حرف تحریم و ... هست اینطور بهتره. ولی بهتره در مورد برنامه های یرانی این مسئله رعایت بشه.

آخرین ویرایش:
اصلا چرا ماها به جای تقلید ، حسودی و کپی برداری و زیرآب زنی برای همدیگر همفکری نکنیم؟ مشورت نکنیم؟ به کمک هم برنامه بنویسیم و صادر کنیم. چیمون از هندی ها کمتره که بزرگترین تولید کننده نرم افزارند؟ هیچیمون کمتر نیست. ایرانی باهوش ترینه ولی متاسفانه از هوشش در راه درست استفاده نمی کنه. به قول یکی از اساتید مشکل ما ایرانی ها هوش زیادمونه !

توی ژاپن از هر 10 نفر 9 نفر کم هوش و یک نفر باهوشه. اون یک نفر مدیریت می کنه بقیه کار. توی ایران بر عکسه. 9 نفر می خوان مدیریت کنن یک نفر کار.

alilg

Member
بابا بعضی از شماها هم خیلی IQ هستید! آخه بیکاریم سنـــــــــــگ برنامه هایی که خارجی ها نوشتن رو به سینه بزنیم؟
حرفی میزنیدا...
sumo.gif

alilg

Member
این بحــــث رو هم رایانه خبر پیش کشیده. من اصلا نمیشینم خُلق خدم رو واسه بیسوادی که میاد برنامم رو کپی میزنه بگیرم!
نهایتش این هست که دیگه هیچ برنامه فارسی نسازم که خیلی وقت هست به این نتیجه رسیدم!
phoneysmile.gif
چیکار کنم که شعور خارجیا بیشتر هست!

alilg

Member
rayanekhabar هم واسه خدتون میگه! چون فارســــــــــی کار میکنه! حالا برنامه هاشو کپی بزنن خوب هر کی باشه خسته میشه!
فردا سایتشو اگه جمع نکرد حتما انگلیسیش میکنه! dir="ltr" و align="right" رو هم واسه همیشه فراموش میکنه! ها ها!
blackhair.gif

اول اینکه منظورتون را نمی فهمم ! دوم هم اینکه من نمی تونم نظر و فرهنگ جامعه را عوض کنم ولی خودم را که می تونم اصلاح کنم. من از خودم شروع کردم و از حالا به بعد تصمیم گرفتم به حقوق دیگران احترام بگذارم.

موافقم ! به دلایلی حقشونه !

اون چیزی که مال ما نیست را به نام خودمون منتشر نکنیم ! همین. اون برنامه ای که یه ایرانی بدبخت نوشته بحر امیدی که به نون و نوایی برسه را رایت نکنیم و پخشش کنیم! اون خواننده بیچاره ای که کلی هزینه می کنه آهنگ میسازه تا ملت کاستش را بخرند را آهنگهاش را رایگان دانلود نکنیم . اون فیلمسازی که فیلم می سازه هم همینطور.
اینو بهش می گن رعایت کپی رایت !!

حتما پیش خودتون می گید ول کن بابا چرا آهنگ را دانلو دنکنیم یا با قیمت کمتر فیلم رایتی نخریم؟ و ... خواهش می کنم خودتون را بگذارید جای اون آدمها تا بتونید درکشون کنید. نمی گم کپی رایت نرم افزار خارجی هم حفظ بشه. اصلا نشه ! چه بهتر. حالا که حرف تحریم و ... هست اینطور بهتره. ولی بهتره در مورد برنامه های یرانی این مسئله رعایت بشه.

خوب نه دیگه
این می شه خود خواهی !
چه فرقی بین برنامه هایی که خارجی ها می سازند و برنامه هایی که در ایران تولید می شه هست ؟؟؟؟
اگه دلیل بر تحریم باشه ، این می شه نژاد پرستی

یعنی شما می ری سی دی بنیامین رو از بازار می خرید ؟ یا اینکه از یکی از این سایت ها دانلود می کنی ؟
جون من راستشو بگو ؟:eek:
اگه قانون کپی رایت باشه ، سایت هایی مثل ایران پرود ، پی سی ورد ، و ...رو باید بست ؟
سایت ایران پرود که فیلم سنتوری رو هم برای دانلود گذاشته !
جون من نگو من میرم سی دی بنیامین رو می خرم بجای اینکه دانلود کنم !

در مورد ضرب المثل معروف " چاه مکن بهر کسی ، اول خودت دوم کسی" ؟
عزیز من ! وقتی برنامه های خارجی کرک می شند چرا برنامه های تولید داخلی کرک نشند؟
(* این ضرب المثل مربوط به همین موضوع هست که نیاز به کمی فکر کردن داره)

اصلا چرا ماها به جای تقلید ، حسودی و کپی برداری و زیرآب زنی برای همدیگر همفکری نکنیم؟ مشورت نکنیم؟ به کمک هم برنامه بنویسیم و صادر کنیم. چیمون از هندی ها کمتره که بزرگترین تولید کننده نرم افزارند؟ هیچیمون کمتر نیست. ایرانی باهوش ترینه ولی متاسفانه از هوشش در راه درست استفاده نمی کنه. به قول یکی از اساتید مشکل ما ایرانی ها هوش زیادمونه !

توی ژاپن از هر 10 نفر 9 نفر کم هوش و یک نفر باهوشه. اون یک نفر مدیریت می کنه بقیه کار. توی ایران بر عکسه. 9 نفر می خوان مدیریت کنن یک نفر کار.

:eek:[SIZE=-1]خشت اول[/SIZE][SIZE=-1] چو نهد معمار کج تا ثریا میرود دیوار کج[/SIZE]

خوب نه دیگه
این می شه خود خواهی !
چه فرقی بین برنامه هایی که خارجی ها می سازند و برنامه هایی که در ایران تولید می شه هست ؟؟؟؟
اگه دلیل بر تحریم باشه ، این می شه نژاد پرستی

یعنی شما می ری سی دی بنیامین رو از بازار می خرید ؟ یا اینکه از یکی از این سایت ها دانلود می کنی ؟
جون من راستشو بگو ؟:eek:
اگه قانون کپی رایت باشه ، سایت هایی مثل ایران پرود ، پی سی ورد ، و ...رو باید بست ؟
سایت ایران پرود که فیلم سنتوری رو هم برای دانلود گذاشته !
جون من نگو من میرم سی دی بنیامین رو می خرم بجای اینکه دانلود کنم !

در مورد ضرب المثل معروف " چاه مکن بهر کسی ، اول خودت دوم کسی" ؟
(* این ضرب المثل مربوط به همین موضوع هست که نیاز به کمی فکر کردن داره)

شاید باور نکنید ولی من عوض دانلود سیدی بنیامین ترجیح می دم بخرمش !
اگه ما به خودمون هم رحم نکنیم .....

خشت اول چو نهد معمار کج تا ثریا میرود دیوار کج

منظورتون اینه که یعنی از اول اینطور شده و دیگه نمیشه کاریش کرد؟

چرا میشه. فقط کافیه که هر کسی خودشو اصلاح کنه. خواستن توانستن است و ایرانی جماعت نشون داده که اگر بخواد می تونه !

جناب ehsanjoon2008 عزیز:

شما خودتون را بگذارید جای بنیامین ! کلی خرج کنی آهنگ بسازی آیا راضی هستی ملت عوض اینکه کاستت را بخرند به صورت رایگان دانلود کنند؟ یه قرون هم گیرت نیاد ! اون موقع نظرت چیه؟

منظورتون اینه که یعنی از اول اینطور شده و دیگه نمیشه کاریش کرد؟

چرا میشه. فقط کافیه که هر کسی خودشو اصلاح کنه. خواستن توانستن است و ایرانی جماعت نشون داده که اگر بخواد می تونه !
هر کسی منظورتون کی هست ؟
نکنه می خواهید کل فضای اینترنت رو اصلاح کنید ؟
سایت های ایران پرود ، کمیاب موزیک و ...رو هم اصلاح می تونید ؟
خواستن توانستن است :neutral:
درسته وقتی می خواهی همه چیز رو کپی کنید انتظار اینو هم باید داشت ! :oops:

جناب ehsanjoon2008 عزیز:

شما خودتون را بگذارید جای بنیامین ! کلی خرج کنی آهنگ بسازی آیا راضی هستی ملت عوض اینکه کاستت را بخرند به صورت رایگان دانلود کنند؟ یه قرون هم گیرت نیاد ! اون موقع نظرت چیه؟

شما هم خودتو بزار جای بیلگیتس ؟؟؟
این همه برنامه ساز رو داره پول می ده تا ویندوز طراحی کنند ؟
شما راضی هستی بجای دادن پول 200$ بری بازار 500 تومانی بخریش ؟
آه ، دیدی؟
چاه مکن بهر کسی ، اول خودت دوم کسی !

nimasabalan

New Member
خريد و فروش ريسيور با مناسب ترين قيمت

www.STARSAT.co.nr

انواع ريسيور استرانگ استارست هايويون
انواع کارت هاي SKYSTAR2
انواع LNB
و خريد ريسيور هاي دست دوم شما ( حتي در حد معيوب )

maysam.m

Well-Known Member
آه ، دیدی؟

دوست من ایران را یک خانواده بزرگ فرض کن !!
آیا شما کاری که با غریبه ها انجام میدید که شما را تحریم و سالهاست با جداسازی قسمتهایی از این سرزمین شما را خوار و ذلیل کردند این رفتار با اعضای خانواده خود پسندیده است؟؟
وقتی سطح درآمد من ایرانی که یک هشتم مردم اروپاست و نون شب و سیر کردن زن و بچه (من مجردم!) را هم به زور به دست میارم شما اون وقت توقع داری نصف حقوقمو بدم 200$ ویندوز بخرم ؟؟؟!!! خودتون انصاف بدید
همان طور که تا الان ما ایرانیها کپی رایت را رعایت نمی کردیم می تونیم از خودمون شروع کنیم و حداقل در مورد اعضای خانواده ی بزرگمون ایران کپی رایت را انجام بدهیم

واقعا از این دوستمون که این تاپیک را زدند تشکر میکنم واقعا باید فکری برای کپی رایت ایرانی کرد تا مثلا شما یا بنده اگر خلاقیتی به خرج دادم و ابزاری را طراحی و ساختیم فردا نبینیم که کپی رایت را تغییر داده و آن را به اسم خودشان تغییر داده اند!

alilg خان شما اون برنامه ی چت روم را ساختید؟؟! خیلی دوست داشتم سازنده این برنامه را پیدا کنم ! واقعا به شما تبریک میگم برنامه ای که ساختید خداوکیلی تکه بین اسکریپتهای دیگه . خداست !:wink:

در مورد آهنگ هم عرض کنم که : هر چیزی که به ضرر منافع ماست که نباید درست نباشد این مشکل ما ایرانی هاست هر چیزی که به ضرر ما باشد آن را دور میزنیم . خوب هم فیلتر کردن سایتهای موزیک و آهنگ درست است و هم کار این سایتها اشتباه است یادمه بعضی از آنها خودشون آلبوم آهنگ را میخریدند و سپس برای دانلود در سایتشون قرار میدادند !!!. هر چند خریدن این موزیکها به صرفه نیست اما باید فرهنگ سازی شود و برای کسانی که این آهنگها و ترانه ها را با زحمت بسیار عرضه میکنند ارزش قائل شد .
یادمه من هر وقت سی دی برنامه میخواستم بخرم همیشه اصلشو میخریدم هرچند که اون شرکت ایرانی این برنامه ها را کرک کرده بود اما برای اون شرکت ایرانی ارزش قائل میشوم و سی دی ارجینالشو خریداری میکنیم هر چند که قیمتش بیشتر باشد در مورد آهنگ هم همینطور است . همیشه آهنگ ها را بنده خریداری کرده ام به غیر از آلبومهای خواننده های ایرانی خارج از کشور . همه ی ما میتونیم با خریدن آلبوم آهنگ مورد نظر هم باعث حمایت از خواننده مورد نظر شویم و هم باعث تشویق دیگران برای خرید آهنگها و فرهنگ سازی برای جامعه شویم

موفق باشید

آخرین ویرایش:
آه ، دیدی؟

از دبی برام خریدند اصلش رو. با اینکه وضع مالی ام هم اونقدر ها نیست !
شما فکر کردی همه مثل خودت اند؟

حالا از اینها که بگذریم حرف من اصلا در مورد برنامه های خارجی نیست و منظورم برنامه های ایرانی بود.

از جناب persianboy18 هم تشکر می کنم که اصل منظور من را خوب فهمیدند و بیان کردند.

جدیدترین ارسال ها

بالا