حذف مقادیر تکراری از آرایه

ooghry

Member
ما یه آرایه داریم که مقادیر زیر توش ریختیم:
2 3 5 6 5 2 1 4 8 9 7 8 5 2
حالا من یه تابع میخوام که مقادیر تکراریشو حذف کنه و بعدش اگه بتونه به صورت صعودی اونارو بچینه خوبه!!!

oxygenws

Active Member
بگو که این مقادیر چطوری اومدند تو آرایه، شاید بشه یک راه سیستماتیک بهت معرفی کرد!

ooghry

Member
oxygenws گفت:
بگو که این مقادیر چطوری اومدند تو آرایه، شاید بشه یک راه سیستماتیک بهت معرفی کرد!
select id from admins where mozo like'ye chizi'
union
select id from admins where matn like'ye chizi'
union
select id from admins where mozo like'ye chizi'

مقدار id هم عدده که میریزه تو آرایه.البته این جستجو هیچ وقت مقادیر تکراری بر نمیگردونه ولی اگه همین جستجو رو توی یه حلقه ی for قرار بدیم و تمام نتایج رو بریزیم توی یک آرایه شاید بعضی از مقادیر تکراری در بیاد...البته میشه نتایج برای هر جستجو رو تو حلقه ی FOR توی یک آرایه ی جداگانه بریزیم که بعدش باید شما یه تابع بهم بگین که مقادیر آرایه ی اول و دوم و ... n-ام را با هم مقایسه کنه و بعدش با حذف مقادیر تکراری همرو توی یک آرایه بریزه.

آخرین ویرایش:

overcrash

Active Member
چه کاریه؟!!
وقتی میخوای یه id به آرایه ات اضافه کنی اول چک کن اگه همچین شماره ای تو آرایه ات نبود اضافه کنه!

oxygenws

Active Member
ضمن اینکه می تونی از عباراتی مثل distinct هم استفاده کنی (برای اطلاعات بیشتر، راهنمای mysql رو بخون)
و البته از order by

Ali_Farhadi

Member
php خیلی کاملتر از این حرفهاست. ;)

کد:
array_unique(); // takes input array and returns a new array without duplicate values. 
sort(); //This function sorts an array.

ooghry

Member
Ali_Farhadi گفت:
php خیلی کاملتر از این حرفهاست. ;)

کد:
array_unique(); // takes input array and returns a new array without duplicate values. 
sort(); //This function sorts an array.
در مورد تابع دوم مطمئنم کمکم میکنه ولی در مورد تابع اول باید روی کامپیوتر شخصیم امتحان کنم...ببخشین اگه سوالای آماتوری میکنم چون php و mysql تو یه طرح ضربتی در عرض چند روز گذشته خوندم.

siavash82irrr

New Member
سلام دوستان من میخوام محتوای تکراریمو حذف کنم و از array_unique استفاده میکنم و قطعه کدی که نوشتمو میزارم ولی همچنان محتوای تکراری من در خروجی نشون داده میشه!

PHP:
  $result2 = $db->sql_query("SELECT DISTINCT keyword FROM ".$prefix."_blog where keyword!='' and active=1 order by keyword asc");
   while (list($keyword) = $db->sql_fetchrow($result2)) {
   $names = explode('،',$keyword);
   $names_unique = array_unique($names);
   $ttgo = str_replace(" ", "-", $names_unique[0]);

$out1 .= "<li><a href='".$site_url."search/".$ttgo."/'>".$names_unique[0]."</a></li>\n";

}

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا