----حتما بخوانید----(یک کار جدی، مهم، شدنی)

roohollah

Banned
سلام:)
ایام سوگواری ابا ابدالله رو به همه تسلیت میگم.:cry:
خوب، بریم سر اصل مطلب.
----------------------------------------------------یک
چند وقط پیش شرلوک جان یک آموزش Vray با نام(سلام Vray) ساختن که با استقباله بینظیری رو به رو شد...:)
من هم به فکرم رسید آموزش یکی از بدرد بخورتری پلاگینهای مکس(تو امضامه) رو بسازم. از اون هم استقبال شد...:)
مانستر هم د تا کار اموزشی زد، ازش استقبال شد...:)
چندین تا کاره دیگه هم از قبیل راکتور (پایتون) و کارهای توتا تریدی هم بود که باز هم استقبال خوبی شد...:)

----------------------------------------------------دو
توی طرح مطرحی در باره جعبع ابزار سهبعدی هم همه در مورد اموزشی حرف میزدن(در حالی که شاید ربطی پیدا نمیکرد!)

و.........................

نتیجه:
من با توتال و مانستر در مورد ساخت مجموعه آموزشی صحبت کردم:oops: خودمم که هستم:cry:(کوچیکیم) قرار شد که شروع به ساخت کنیم(کما این که کردیم:wink:)

اصل مطلب
هر کسی در هر حدی که میتونه هر بخشی رو به دست بگیره:cool: اعلام کنه:) تا همه با هم اولین و کاملترین مجموعه آموزش فارسی رو بسازیم:)(این اموزش میتونه از ترجمه متون، فیلم آموزشی، ترجمه فیلمهای آموزشی شرکتهای مختلفو ... باشد):wink:

roohollah

Banned
سلام،:) بالا ننوشتم که فقط مطلب باشه:)
Dream Scape رو من تموم میکنم:)
-----------------------------------------------
پیشنهاد های من هم اینان:

Partical Flow
برای ساخت پارتیکال با کارایی وحشدناک!!!(اوایل پلاگین بود، حالا عضو مکس شده...):smile:
Ornatrix
برای مو و چمن(بسیار سبک و خیلی خوش دست، فقط Dinamic درست کار نمیکنه که البته کسی هم استفاده نمیکنه!!!):smile:
After Burn
برای آتش و دود و بخار و ...(بر اساس سیستم زره ای):smile:
natural shaders
متریال های: آب، خاک و شن، ماگما و یخ را با کیفیت خارق العاده ای می سازد!!!:smile:
PolyBoost
برای مدلینگ، این پلاگین ساخت اشیاء با تکنیک Poly را با ابزار خیلی زیاد بسیار ساده تر، سریعتر و قویتر می کند(مدل کار ها نبینند :smile:نصف عمرشان بر فنا!!!)
Fumex
آتش بر پایه سیمولیت(تکامل یافته پلاگین AURA است)...:smile:
FinalDOF
ایجاد امق میدان( فوکوس کردن دوربین رو چیزی!!!!) با امکانات و کیفیتی بسیار بسیار بهتر از خود مکس:smile:Depth Of Field
Ghostpainter
برای باز کردن PHOTOSHOP در 3Ds MAX در یکی از ویو ها!!!(با قلم فتوشاپ بر روی جسم سه بعدی خود در مکس تکستچیر کار :smile:کنید!!!)
Facial Studio
ساخت صورت با کیفیت قابل قبول ولی با تنظیمات خیلی زیاد(برای ساخت یک صورت بیس خوب است)...:smile:
یا نرم افزارهای::neutral:
Photoshop(For Texturing)
تکست چیرینگ حرفه ای، متداخل با مکس:smile:
Endorphin
ساخت برخی از حرکات انسان به صورت طبیعی و نسبتا ساده( یک نرم افزار با حال برای رفقای کاراکتر کار)...:smile:
Movimento
موشن کپچر بر اساس انالیز تصوی

M0NSTER

Banned
خوب rzt عزیز ...

ما باهم صحبت کردیم, من که پایه ام از جون و دل هر چی بلدم بذارم وسط همه استفاده کنن در صورتی که چیزی بلد نیستم.

خوب من میتونم قسمتی از after burn و particle flow رو به عهده بگیرم ولی همونطوری که میدونی مثلا مبحث pf خیلی سنگینه و باید بصورت فیلم آموزشی تهیه بشه. مثلا ما میتونیم از یه پروژه ساده برای درک بهتر پارتیکل فلو استفاده کنیم در همون فیلم آموزشی. حالا به نظرمن باید به چند بخش اصلی آموزش هامون رو نقسیم کنیم :

• Work Flow که شامل User Interface و مثلا Basic Work Flow میشه.
  • Advanced Modeling که شامل ساختن از روی Blueprints میشه.
  • Texturing که شمال مدیفایرهای Unwrap UVW و UV Mapping و UV Unwrapping میشه.
  • Max Scripts که شامل Macro Scripts میشه.
  • Rigging که باز خودش شامل بخش های زیر میشه :
  1. نحوه کار با Spline IK و Hand Rig
  2. Skinning Techniques
  3. Facial Rigging
  • Particle Flow که شمال بخش های زیر میشه :
  1. Work Flow
  2. عملگرهای 1
  3. عملگرهای 2
  4. مثال هایی از پارتیکل ها Example Particle
  5. کار با Force ها و Collision ها
  • حالا یه بخشی هم میتونیم مربوط به آموزش پلاگین های زیر بذاریم :
  1. After Burn
  2. Dream Scape
  3. Fume FX
  4. Vehicle Studio Car and Truck Edition
  5. Vray
  6. Mental Ray
  7. Soft Image
  8. ....
البته میدونم که خیلی زمان میبره که این آموزش ها ساخته بشه ولی وقتی ساخته شد میتونیم اون رو به بچه های مجید آنلاین و حتی در بازار ارایه بدیم. مطمئنم با استقبال بسیار زیادی مواجه میشیم ولی خوب کار بسیار طاقت فرساییه.خیلی خسته کننده است و مشکلات بسیاری رو همراه خودش داره.

حالا اگه با صحبت های من موافق کردین اعلام کنید. فکر کنم همش با هم نزدیک 7 یا 8 ماه طول بکشه. در ضمن آموزش ها همه باید به صورت فیلم باشه.

roohollah

Banned
باشه...:)
البته با به صورت فیلم بودن کاملا موافق نیستم،میشه هم نباشه...:)

این هم هست تا هر کس هر کمکی کیتونه بکنه...:)

تاکید میکنم: نباید پدر کسی این وسط درآد:wink:
کسایی هم که این کار رو میکنن از طرف سایت حمایت میشن، سایت هم میتونه اونهارو به بقیه اعضا که شرکت نکردن بفروشه(ارزون هااااا):)

DIMO

Active Member
سلام،پیشاپیش خسته نباشید میگم،میدونید که میخواید به یه کار بزرگ دست بزنید دیگه،، تو این راه هم هر مسئله ای نباید از پا درتون بیاره.

یه سوال محدوده کار همین موارد هست یا امکان افزایش هم وجود داره؟

قانع باش تا شاکرترین مردم باشی

((محمد رسول الله))

Sherlock_Holmes

Active Member
چه كار خوبي...
95 % ااحتمال كم بود وقت دارم...
اما اگه اون 5% پيروز شد هستم...

roohollah

Banned
یه سوال محدوده کار همین موارد هست یا امکان افزایش هم وجود داره؟
نه این پیشنهاد من بود فقط:cry:
چه كار خوبي...
95 % ااحتمال كم بود وقت دارم...
اما اگه اون 5% پيروز شد هستم...
مشکلی نیست، شبها که نمیخوابیم، صبح ها هم روش:lol:
==============================================================
راستی خودتون کمک نمیکنین؟؟؟

آخرین ویرایش:

Divine Love

Well-Known Member
سلام
راستش که من تو پلاگین ها بیق بیقم. زیاد دنبالش نبودم. بیشتر مشتاقم که یاد بگیرم تا یاد بدم.

M0NSTER

Banned
paythoN گفت:
هرجای که موند کسی بر نداشت هم من کمک میکنم .

یا علی !!!

جناب پیتون که بیاد وسط دیگه جایه ما مبتدی ها نیست.

راستی من باید جلو همه ازت یه معذرت خواهی بکنم اگه یادت نیومد واسه چی بیخیال شو فقط عذر خواهی من رو بپذیر دوست عزیز

pouria_ddd

Active Member
سلام
امیدوارم که مثل اون تاپیک نشه (این جور که بوش مییاد همه همون حرفارو میزنن)
اما روح الله جان تو نزار که بشه مثل اون تاپیک
منم تو ترجمه و اگه شد کمی هم مدلینگ هستم

آخرین ویرایش:

:Mohsen:

کاربر باتجربه
راستش که من تو پلاگین ها بیق بیقم. زیاد دنبالش نبودم. بیشتر مشتاقم که یاد بگیرم تا یاد بدم.

منم با اين موافقم

البته اگه ديدم جايي ميتونم كمك كنم دريغ نميكنم
2lxe53l.gif

3DTotal

Well-Known Member
سلام بر همگی

خب کار خوبی را شروع کردید من هم پایه هستم .
ولی یک مشکلی در مورد آپلود فایل ها هست که دو حالت داره :

1- فایل های متنی باشند که یک خوبی داره و یک بدی . خوبی اش این هست که حجم بالایی نمی بره و آپلودش راحت تر هست ولی مدت زیادی می بره تا کارهای تایپی و ویرایشی اش را انجام داد .
2- فایل های تصویری - این قالب از آموزشی ها مدت زمان کمتری می برند تا آماده شوند ولی حجم بالایی دارند و برای آپلود مدت زیادی لازم دارند ( با این اینترنت درب و داغون ما ) .

حالا اگر یک فکری هم برای این موضوع بکنیم بعد نیست .

roohollah

Banned
2- فایل های تصویری - این قالب از آموزشی ها مدت زمان کمتری می برند تا آماده شوند ولی حجم بالایی دارند و برای آپلود مدت زیادی لازم دارند ( با این اینترنت درب و داغون ما ) .
در مشهد هر کی خواست اپلود کنه بیاد سراق من ، ی اگر در شهر دیگه ای هستا برام پست کنه:
<<<<<<<<<<<<من مسئولیت اپلود رو به اهده(یا عهده یا نمیدونم دیگه:mad:)میگیرم>>>>>>>>>>>>

3DTotal

Well-Known Member
سلام

خب من هم از نظر آپلود مشکل ندارم . :wink:
فقط بچه ها باید سرعت شون خوب باشه .

موفق باشید .

ali_n1365

Member
سلام دوستان
اگر آموزش شما یک پروژه رو طی میکنه یعنی سناریو داره و در نهایت می خواد کامپوزیت بشه.
من هم دوست دارم در زمینه کامپوزیت با نرم افزار های apple shake و Adobe after effects در این پروژه با شما سهیم باشم.

roohollah

Banned
سلام دوستان
اگر آموزش شما یک پروژه رو طی میکنه یعنی سناریو داره و در نهایت می خواد کامپوزیت بشه.
من هم دوست دارم در زمینه کامپوزیت با نرم افزار های apple shake و Adobe after effects در این پروژه با شما سهیم باشم.
خوبه:) داره میشه همونی که همه میخوایم:) ک کار گروهی خوب برای بالابردن سطح علمی همه بچه ها...
آقا علی ممنونتیم همه:)، معلومه که لازم داره....:wink:
راستی من یکم دهنتون رو آب بندازم:
با endorphin Natural Motion میتوتنید حرکات بدن انسان رو شبیه سازی کنید مثلا به کاراکترت میگی بپر،لیز بوخور، تیر بوخو...
:)
خودم که خیلی باحاش حال میکنم
میتونین از این آدرس دانلودش کنین (60 مگ)
http://rapidshare.com/files/18099269/Naturalmotion_Endorphin_2.5.2.rar

جدیدترین ارسال ها

بالا