جون هر کی دوست کمک - چگونه فیلمی را که میگیریم زیبا کنیم - آیا پلاگنیی مخصوص یا تر

Beh_Madonna

Member
سلام
سوالی دارم از شما ها که کارتون ادیت کردن و کلا را با فیلم برداری است
خیلی از آهنگها و فیلم ها هم ایرانی و هم خارجی یه جلوه خاصی دارند
و انگار که یک لایه روی فیلم اصلی کشیده شده است
که افرادی که در فیلم هستند جذاب تر دیده میشوند و یک زیبائی خاصی در فیلم دیده میشود
همان طور که خودتون پشت صحنه بعضی از آهنگا را دیده اید و وقتی که دارن فیلم میگرن اصلا قیافه آن خواننده
یه طوره و بسیار معمولی است اما بعد از فیلم برداری کردن قیافه آن خواننده بیسیار خوب و جذاب است
حالا میشود بگوئید که چگونه این کار را میکنند
و با چه نرم افزاری این کار را میکنند و چه پلاگینی میخواهد آیا با پریمیر میشود این کار را کرد
لطفا اگر میدونه بگید
خیلی ممنون

shirani

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
من فکر میکنم با تغیر مد رنگ و اضافه کردن یک سری لایه و بعضی پلاگین ها بتونی این کار انجام بدی
اما دوربین خیلی مهم در این زمینه تو پشت صنحه ها بیشتر با هندی کم و دوربین های معمولی فیلم گرفته میشه ولی موقع ضبط یک پروژه بیشتر از دوربین های حرفه ای با کیفیت Hd و ... فیلم برداری میشه برای همین خیلی متفاوت تصاویر

Beh_Madonna

Member
ممنون از پاسخت
خوب میتونی بگی از چه نرم افزاری استفاده کنم برای این کار و چه نوع پلاگین ؟
راستی حد اقل قیمت این دوربین های hd چقدره ؟

gigamax

کاربر متخصص جلوه های ویژه
سلام دوست من . مشكلتو فهمديم.
همونطور كه دوستمون گفت مهمترين چيز نوعه دوربينه . دوربينهاي اچ دي دوربينهاي ويرئويي هستن در حد كيفيت نگاتيو! فوق العاده كيفيت دارن و وضوح و كنتراست بسار بالايي دارن. كه در سه رده خانگي ، نميه حرفه اي و حرفه اي عرضه ميشن. خونگي و تا حدي نيمه حرفه اي هاش گير منو تو مياد . اما حرفه اي هاش فوق العاده گيرونن . چيزي در حدود 20 هزار دلار براي خود دوربين و 30 هزار دلار براي لنزش!!
براي قيمتهاي خونگي و نيمه حرفه ايش به اين سايت برو.
http://www.digihouse.ir
براي جذاب تر ديده شدن اونها بعد ار نمايش فيلم : تقريبا تمام فيلمهاي سينمايي و يا ويدئو كليپها كه به صورت حرفه اي ضبط و پخش ميشن . بعد از فيلمبرداري اگه نگاتيو باشن اول چاپ و بعد فرستادن براي مونتاژ و اگر ويئو باشن اول كپچر و بعد مونتاژ. حالا در حين مراحل مونتاژ يك مرحله هست به نام تصحيح رنگي . در اونجا به فيلم كنتراست اضافي مدن يا ميگيرن و اين باعث ميشه كه فيلم فوق العاده شفاف و زيبا بشه . مثل تمام فيلمهاي سينمايي .
در پريمير هم امكان اين كار است . اما دو چيز مي خواد : 1- اطلاع دقيق از شيوه نمايش رنگها در تلويزيون يا پرده سينما كه فقط با آموزش هاي آكادميك و يا كتابهاي بسيار بسيار حرفه اي بدست مي آد و 2- سيستم سخت افزاري غول! چون بسيار رندر زمان بر و سنگيني دارن .
اگه سوال ديگه اي بود بگو

Beh_Madonna

Member
سلام
ممنونم از پاسخ شما
بله درسته دوربین فیلم برداری هم باید خوب باشه
حقیقتش میخواهم یک فیلم دوستانه بگیرم یعنی از چند تا از دوستان میخواهم فیلم بگیرم و بفرستم برای یکی
و جنبه تجاری یا ... ندارد
اما میخواهم حالا که این فیلم را میگیرم یک چیز خوبی در بیاد
میتونید دقیقا بگید چکاری انجام بدم که با امکانات کم یه چیز خوبی در بیاد
قبلا با پریمیر کار میکردم اما نه بطور حرفه ای
الان برنامه Vegas Movie Studio 4.0 را نصب کردم این برنامه خوبی که داره نیازی به رندر کردن نداره و از همه مهم تر اینکه میتونه فیلم را رنگی که یعنی یک سری پلاگین داره که میتونه فیلم را به رنگ های مختلف تعغیر بده

آقا یکمی دقیق تر بگم
چند تا از تبلیغاتی است که در تلویزیون های ایرانی از لس آنجلس پخش میشود مثل رنگ مو ها و یا لوازم آرایشی
اگر خوب دقت کرده باشی مثلا الان تصویرش خیلی معمولی است اما یک دفعه خیلی تصویر حرفه ای و رنگ آمیزی شده میشود
و خیره کننده
درسته که با بهترین دوربین ها و نرم افزار ها این کار را میکنند اما میخواهم بدونم در سطح خانگی هم میشود چنین کاری کرد
حالا کمی معمولی تر ؟
راستی سیتم من یک گیگ رم داره و cpu amd 3200 خوبه این سیستم برای این کار ؟
آقا خواهش میکنم یک راهنمائی خوبی بکنید
ممنون

آخرین ویرایش:

vahid_3d

Active Member
من هم همین مشکل رو داشتم.
حالا این برنامه که می گید رو نمی دونم.ولی برنامه هایی مثل پریمیر و ویدیو استدیو رو می شه با تاریک کردن و پر رنگ کردن ، کمی به فیلم خودتون جلوه سینمایی بدید.حتی با دو حاشیه سیاه در بالا و پایین فیلم هم می شه به جلوه اون اضافه کرد.البته ضخامت حاشیه به نوع فیلم بستگی داره.این هایی رو که گفتم انجام بده حتما به دردت می خوره.

gigamax

شما میتونی یکم با کنتراست بازی کنی (کم و زیادش کنی و نتیجشو ببینی) یکم Hue رنگها را تغییر بده بسته به شرایط . مثلا توی جایی که آفتابیه به سمت نارنجی کم . جایی که برفه به سمت کنتراست بالا و تو ذوق خوردن کنتراست بالای بین سیاه و سفید . اگه و خونیه بسته به شرایط بالا یکم کمتر hue بده .
دیگه بیشتر از این نمیشه توضیح داد چون اینطوری نمیشه .
اینارو امتحات کن بعد اگه سوال دیگه ای بود بگو

Beh_Madonna

Member
لطفا حد اقل قیمت یک دوربین hd خانگی را بگید و یک چیز باشه که از لحاظ کیفیت هم خوب باشه
در آن سایت هم رفتم اما دقیقا نمیدونستم که دونبال کدومشون باشم اگر لطف کنید اینجا اسم مدل و قیمت را بگید ممنون میشوم

vahid_3d

Active Member
اگه هندی کم بخای من یه دونه دارم.دیجیتالی و 480 سونی هستش.قیمت بسیار مناسب : 325000 تومان که هیچ جا گیر نمی آد . مموری خور.اتصال به رایانه توسط USB و Ilink و با استفاده از کارتهای کپچر خروجی Dv هم داره.خلاصه یه دوربین کامل.صفحه لمسی.دیگه چی می خوای.اگه اهل شیراز هستید می تونم براتون بفرستم.برای هماهنگی می تونید پیغام خصوصی بدید.

Beh_Madonna

Member
سلام
حقیقتش میخواستم یک دوربین نو بخرم و خودم هم همونجا امتحانش کنم و شیراز هم نیستم در کل ممنون

حالا دوستان شما چه دوربینی پیشنهاد میکنید که هم قیمتش خوب باشه و خیلی گرون نباشه و هم کیفیت عالی و در یه حد خوبی هم کارائی داشته باشه

ممنون میشوم اگر مدل خوبی را معرفی کنید

ali_n1365

Member
سلام به دوستان عزیز.
آقا معذزت میخوام ولی اجالتن هیچ ربطی به دوربین نداره :)
این تکنیک های رنگ پردازی و تصحیح رنگ هستش. فیلم های هالیوود مثل ماتریکس نیومدن همش نور سبز بپاشن به فیلم. فیلم برداری کردن و توسط Apple Shake به تصحیح رنگ پرداخته اند.
که خیلی ساده میتوان این کار را با افتر افکت پیاده کرد.
این تبلیغات آلمان رو که می بینید این قدر خوش رنگ هستن 30% به خاطر دوربین HD و 70% به خاطر رنگ بندی نرم افزاری است.

افتر افکت
Nuke
Apple shake
بهترین ها برای این کار هستند.

Beh_Madonna

Member
سلام
ممنون از توضیحت
این نرم افزار Apple Shake آیا فقط روی سیستم های Apple کار میکنند مثلا ما که Apple نداریم آیا میتونیم از این نرم افزار استفاده کنیم

که خیلی ساده میتوان این کار را با افتر افکت پیاده کرد

آقا یک لطفی بکن و بگو از کجای این نرم افزار افتر افکت این کار را بکنم چون واقعا نیاز فوری دارم و بگو چطوری رنگ بندی خوبی انجام دهم

باز هم ممنون

gigamax

خب شما چقدر بودجه داري . يه سقفي مشخص كن . من برات يه دوربين خوب و با كيفيت پيدا مي كنم . هر چند تمام دوربينهايي كه بهت مي گم خونگي يا نيمه حرفه اي اند .
براي رنگ بندي هم كه اصولشو بايد بري ياد بگيري . بييشتر مي خواي بگو كه برات بگم(هرچند قبلا هم گفته بودم:d)

ali_n1365

Member
دوست عزیز Apple shake رو لینوکس نصب میشه.
در مورد رنگ بندی هم باید بگم که با پلاگین های Color Corrention باید کار کنید.
یکم مطلبتون گنگه.
من چطوری رنگ بندی آموزش بدم شما باید خودتون رنگ شناس باشید. ولی پلاگین های زیر خیلی در رنگ بندی موثر هستند.

Hu & Saturation
Curves
Glow
tint
Levels

از این پلاگین ها در افتر افکت استفاده کنید.

gigamax

دوربين هاي مختلف

خب اينم چنتا دوربين خوب به همرا ويژگي هاشون و قيمتاشون!
فقط دو توصيه : 1- اگه مي خواي فيلمت با وضوخ و كنتراست بالا ضبط بشه بايد دوربينت 3 سي سي دي (3ccd( باشه تا هر رنگ رو جداگانه پردازش كنه و كيفيتش خيلي بالا بره و حال كني :D
2- تجربه شخصي : هميشه سوني بگير . نمي گم دوربينهاي ديگه مثل پاناسونيك و كنون بد هستن . ولي دوربيناي سوني عالي هستن . البته اين نظر شخصيه
حالا دوربينا:

اولي يه دوربين نيمه حرفه اي! كه ديگه براي كاراي منو و تو هيچي كم نداره . vcr اش عوض ميشه و مي توني تو دو فرمت HDV و ميني دي وي باهاش ضبط كني . هرچي وسيله جانبي بخواي بهش نصب مبشه . تا دلت هم بخواد فيش ورودي و خروجي داره. خب البته يكم هم قيمتش حرفه اي هست نا قابل دو مليون و هشتصد
ShowBigImage.aspx

اين يكي و يكي بعدي دوتا دوربين تقريبا هم رده از نوع نيمه حرفه اي هستند . در كل دوربينهاي خوبي اند . و روي ميني دي وي ضبط مي كنند و ويژگي خيلي خوبشون اينه كه حلقه فوكوس و زوم دارن كه خيلي خيلي خوبه . هر دوشون تري سي سي دي هستن كه واقعا عاليه. قيمتاشون حدود 3 مليون تومن و دومي رو نمي دونم (تو سايتش ننوشته)

ShowBigImage.aspx

ShowBigImage.aspx

خب حالا مي رسيم به دوربين مورد علاقه من . يه دوربين اچ دي خونگي با كيفيت خيلي خوب و مناسب براي كاراي خونگي تا نيمه حرفه اي . چون قطر دهانش يكم ار بقيه بزرگتره نور بيشتري به سي سي دي مي رسه و در نتيجه تصوير شفافتر ميشه. هم روي اچ دي وي و هم روي ميني دي وي ضبط مي كنه .خلاصه خيلي دوربين خوبيه . قيمت يك مليون و پونصد
ShowBigImage.aspx

اينا هم دوربينهاي خوبي اند كه من گلچين كردم براي مشخصات بيشتر يه سري به سايتي كه بهت دادم بزن
Sony DCR - DVD905E
ShowBigImage.aspx

Sony DCR - DVD805
ShowBigImage.aspx

DCR HC1000
ShowBigImage.aspx

البته اين به اين معني نيست كه دوربيناي ديگه بدن . من اينارو يا شخصا باهاشون فيلم گرفتم يا دوستام كه تو اين كارن تاييدشون كردن.
بازم ميگم اگه مي خواي دوربين خوبي بگيري سقف پولتو مشخص كن بعد بگو.
و يه چيز ديگه اينكه هول نشو و بخواي با پول كم يه دوربين بخري چون پشيمون ميشي . اگه الان پولت كمه صبر كن و پول جكع كن كه يه خوبشو بگيري تا پشيمون نشي.

Beh_Madonna

Member
ممنون از راهنمائیت ali_n1365

از شما هم ممنونم بخاطر این لیست gigamax

آقا حقیقتش یکمی قیمتشون بالاست :D
یک چیزی در حد 400 تا 500 تومان باشه
آخه واسه کار حرفه نیمخواهم که بعدا باهاش در آمدی داشته باشم یک چیزی خانگی میخواستم اما میخواهم واقعا یک کیفیت خوبی داشته باشه و در حد همون قیمتی که گفتم

آخه چند وقت پیش خودم یک دوربین فیلمبرداری گرفتم hc32e اما بعد از یکی دو روز فروختمش به یکی از آشنایان چون اون هم دونبال دوربین میگشت و چون از کیفیتش خوشش آمد اونو از من خرید
این مدل hc32e حقیقتش کیفیت خوبی داشته
اما حالا که میخواهم دوباره بخرم میخواهم یک چیز واقعا بهتری باشه از اون مدلی که قبلا گرفتم
حالا شما با این قیمت و این توضیحاتی که دادم چه نوع دوربین فیلمبرداری دیجیتال را بهم پیشنهاد میکنید
باز هم ممنونم

bassam_cg

Active Member
با سلام من 5 سال كه cg كار ميكنم و با افراد خارجي زيادي كار كردم كيفيت دوربين مهمه ولي حتي يك فيلم بد كيفيت رو ميشه خيلي راحت جلوههاي ويژه طبيعي داد اين كارهارو ميشه با اين نرم افزارها انجام داد toxikو after effectsو smokوinferno flare و combustionو shake digital fusionو nuke و ...... اينها قويترين نرم افزارهاي composite در جهان هستند

اما برا زيبا نشان دادن آدم بايد حداقل 6 لايه تنظيم رنگ آبي و قرمز و سبز و نور و سايه و ماتي بكار رود ولي تازه فقط 30% راه .ما بقي mask و tracker ها هستند

ديگه حوصله توضيح دادن ندارم چون تايپ فارسيم ضعيفه

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا