توی قسمت new این گزینه " New Text Document" دیده نمیشه . چی کار کنم ؟

سلام
من یه برنامه رو کامپیوترم نصب کردم بعد که پاکش کردم نوت پد ویندوزم رو ریخت به هم
البته الان مشکلی نداره ولی وقتی تو دستکتاپ راست کلیک می کنم توی قسمت new این گزینه " New Text Document" دیده نمیشه . چی کار کنم که دوباره مثل اولش بشه و New Text Document به قسمت new برگرده!
لطفا راهنمایی کنید
ویندوزم هم xp
منتظرم
ممنون
بای

YTERROR

Active Member
بهترین کار اینه که از توی کنترل پنل از قسمت اد ریموس یکبار تیکشو برداری تا پاک بشه و دوباهر تیکشو بزار و دوباره سیو کن تا نصب بشه و یکبار هم رست کنی بهتره تا خودکار دوباره بیاد سر جاش چون معلوم نیست این برنامه چی بوده این از همه بهتره

YTERROR گفت:
بهترین کار اینه که از توی کنترل پنل از قسمت اد ریموس یکبار تیکشو برداری تا پاک بشه و دوباهر تیکشو بزار و دوباره سیو کن تا نصب بشه و یکبار هم رست کنی بهتره تا خودکار دوباره بیاد سر جاش چون معلوم نیست این برنامه چی بوده این از همه بهتره

سلام
نوت پدی تو اون قسمت که گفتید وجود نداشت که بخوام تیکشو بردارم ولی تیک Accessories and Utilities رو برداشتم و پاکش کردم و دوباره تیکشو گذاشتم و سیو کردم ، دستگاه رو هم ریست کردم ! ولی فایده نداشت !
... فقط مشکل اینه که وقتی تو دسکتاپ راست کلیک می کنم Notepad تو قسمت new دیده نمیشه ولی از توی start-all programs-Accessories دیده میشه و کار میکنه!
برنامه ای رو هم که نصب کردم و این مشکل پیش اومد این بود : Speaking Notepad 3.2
چه کنم !؟
راهی وجود داره !

سلام
من اين مشكل رو توي http://forum.p30world.com مطرح كردم جواب گرفتم . گفتم بزارم اينجا شايد به درد دوستان بخوره:

M.R.M
مدير انجمن کامپيوتر

تاريخ عضويت: Jun 2004

--------------------------------------------------------------------------------
سلام دوست عزيز.
فكر كنم ريشه مشكل شما را پيدا نمودم ...
من برنامه را دريافت و نصب كردم و سپس با حذف آن دقيقا مشكل شما براي من هم به وجود آمد ، من توانستم مشكل را به صورت زير برطرف نمايم :
ابتدا طبق توضيحات قبلي كه ذكر كردم وارد Registry Edit شده و مسير زير را بيابيد :
HKEY_ClLASSES_ROOT\.txt
( همان مسير قبلي كه ذكر كردم )
بر روي كليد ( پوشه ) txt. يك بار كليك نماييد.
حال شما در صفحه سمت راست بايد سه كليد با اسامي زير را مشاهده نماييد :
Content Type
PerceivedType
مقدار دو كليد PerceivedType و Content Type بايد به ترتيب text/plain و text باشد. به اين دو كليد اصلا كاري نداشته باشيد.
مهم كليد Default است.
كليد Default به احتمال بسيار زياد در سيستم شما هيچ مقداري ندارد.
روي آن دوبار كليك كنيد تا صفحه اي باز شود.
درون آن عبارت txtfile را به عنوان مقدار تايپ كرده و بر روي OK كليك نماييد.
سپس يك بار كليد F5 را بر روي كيبورد خود فشرده و از رجيستري خارج شويد.
بر روي دسكتاپ دو بار راست كليك نماييد و هر بار وارد شاخه New شويد.
در مرتبه اول چيزي نخواهيد ديد اما در مرتبه دوم مطمئن باشيد كه عبارت Text Document در ليست ظاهر خواهد شد.
من احتمال بسيار قوي ميدهم كه مشكل شما با انجام همين مراحل برطرف خواهد شد ، اگر باز هم نشد ، حتما نتيجه را اعلام نماييد تا روشهاي ديگر را بررسي نمايم.
شاد و پيروز و موفق باشيد.
حمايت از سايت p30world.com
به منظور حمايت از سايت p30world.com ، لطفا هر روز از بخش دانلود بازار نيز ديدن كنيد!
http://www.downloadbazar.com
-------------------------------------
جديدترين مقاله وبلاگ تخصصي ويندوز :
آموزش كامل تعريف دانلود منجرهاي معروف جهان براي مرورگرهاي مختلف

جدیدترین ارسال ها

بالا