تهیه کننده

massomeh1

Member
سلام من مدتی است بصورت حرفه ایی کار ساخت نماهنگ و وله انجام می دهم اما می خواهم بدانم من چگونه می توانم تهیه کننده شوم خیلی دوست دارم دانشکده صداوسیما بروم اما هرچقدر کنکور دادم نشد اما در دانشکده فنی شریعتی قبول شدم و الان هم لیسانس گرافیک راایانه هستم و با افتر افکت و ادیوس حرفه ایی کار می کنم.من می خواهم تهیه کننده شوم و با صداوسیما قرار داد ببندم میشه مرا راهنمایی کنید.

ali_tajik

New Member
سلام
اول از همه باید تو زمینه ای که می خوای کار کنی مثلا مستند، کلیپ یا حتی فیلم داستانی نمونه کار قوی و مورد تایید صدا و سیما داشته باشی. دوم یه رابط یا معرف یا یه پارتی. غیر از این راهی نداری.

massomeh1

Member

سلام من یکسال است که حرفه ایی برای صداوسیما کلیپ و وله می سازم و از طریق یک معرف که اول همدیگر را نمی شناختیم و ایشان از آنجایی که انسان خیری بودند وقتی نمونه کارهای مرا دید مرا برای کار جذب کرد و الان هم سابقه دارم هم معرف اما معرفم مرا قراردادی نکرده البته فکر می کنم می تواند اما کم لطفی و یا به هرعلتی توفیق ندارد البته من چون خانم هستم و ایشان آقا هستند خب بازهم محدودیتهایی وجود دارد فکر می کنم متوجه بشوید که منظورم چیست یک آقا سخت است که در مقابل نگاههای بدبینانه همکارانش و دیگران از کار یک خانم طرفداری و حمایت کند الان این آقایی هم که معرف من هست همین مشکلات را دارد و مقاومت می کند. خلاصه سرتان را درد نیاورم که درددلم زیاد است چه کنم ؟به نظرشما راه من چیست می توانم از شما سوالی بپرسم الان شما خودت تهیه کننده صداوسیما هستی چه شغلی در صداوسیما داری؟ اگر جوابت مثبت است آیا شما معرف برای من سراغ داری یا خودت چنین توفیقی داری که برای باز شدن گره کارمن که هموطنت هستم برادری کنی که اگر کسی بتواند دل مومنی را شاد کند و گرهی را باز کند اجر بسیار فراوانی نصیبش خواهد شد و نتیجه آنرا در دنیا و آخرت خواهد دید.

massomeh1

Member
یک سوال دیگر برایم پیش آمد من کارشناسی گرافیک خوندم اگر الان برای کارشناسی ارشد سراسری شرکت کنم می توانم در یکی از رشته های دانشکده صداوسیما از کارشناسی به کارشناسی ارشد تحصیل کنم یا نه در ضمن منابع آزمون برای رشته تهیه کنندگی تلویزیون چیست ؟

shirani

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
یکم دیر سوال کردید چون دانشگاه علمی کاربردی میگرفت چند رشته مربوط به صدا سیما ولی شما اول باید هدفت مشخص کنید میخوای فیلم بسازی یا ...

بعد شروع کنی به ساختن و ببری صدا سیما ببینی میخرند کارتون را یا نه شاید چند کار اول را خودتون باید هزینه بکنید ولی وقتی کارها باب میل باشه بهتون سفارش میدند مثلاً فلان مستند بسازید

sabalangraphic

کار بر متخصص افتر افکتز
سلام دوستان
یه نکته عرض کنم که تهیه کنندگی اصلا تحصیلات آکادمیک نداره،یعنی رشته ای مرتبط با این موضوع موجود نیست
تهیه کننده فقط مدیریت و وضع مالیش باید خوب باشه تا نظارت بکنه بر یه سری افراد واسه تولید یک پروژه
این که دوستمون می خواند تهیه کننده بشن تابع یه سری شرایط هست،شما اول باید به شدت رابطتون قوی باشه واسه این امر
این نیست که به طرف بگن تو از الان تهیه کننده شدی رفت!شما به نظر من اگر دوست دارید توی کارتون موفق باشید،اول با چند تا تهیه کننده داخل سازمان صحبت کنید و دستیاری تهیه را تجربه کنید در چند مورد متعدد،بعد مدیران وقتی ببیند که شما توانایی مدیریت و تهیه رو دارید قطعا با شما همکاری خواهند داشت
و کلا سبک تهیه کنندگی اینطوریه که یه طرح میبره تهیه کننده واسه مدیر تولید سازمان،اگر طرح تایید بشه اونو تصویب می کنن،قرارداد و بقیه ماجرا...
ممکنه کسی حتی واسه اولین بار که طرح میبره تایید بشه(به لحاظ تاپ بودن طرح عرض کردم)
اما معمولا طرح هایی که خود سازمان ارائه میده رو به تهیه کننده های بیرون نمیدن و سعی می کنند با نیروهای خودشون کار کنند

آخرین ویرایش:

mooli63

کاربر فعال انجمن فیلمسازی
سلام .
من دوستان زیادی در دانشکده صدا و سیما داشتم که الان همگی فارغ التحصیل شدند و هیچکدوم هم تهیه کننده نشدند. دانشجویانی که از صدا و سیما فارغ می شوند می توانند به صورت قرار دادی چهار سال به عنوان کارمند براشون کار کنند که معمولا این 4 سال از شهر و خونه خودت دور می شی. بعد هم که معلومه آخرش چیه. تهیه کنندگی برای سیما مافیای بزرگی داره چون پول خوبی توش هست. الان بسیاری از تهیه کننده گان سیما اصلا حضوری در پروسه تولید کارشون ندارند و فقط دلالی می کنند پروژه رو از سازمان می گیرند بعد می دن یه گروه سانده این وسط مثلا 35 میلیون از سازمان می گیرند 15 تومن می دن برا تولید 20 میلیون هم که ....
من تهیه کننده ایی میشناسم تو تلویزیون که 19سالشه و اصلا نمی دونه دوربین فیلمبرداری یعنی چی. اسم هیچ نرم افزار ادیتی نمی دونه . ولی هست دیگه.

sabalangraphic

کار بر متخصص افتر افکتز
سلام .
من دوستان زیادی در دانشکده صدا و سیما داشتم که الان همگی فارغ التحصیل شدند و هیچکدوم هم تهیه کننده نشدند. دانشجویانی که از صدا و سیما فارغ می شوند می توانند به صورت قرار دادی چهار سال به عنوان کارمند براشون کار کنند که معمولا این 4 سال از شهر و خونه خودت دور می شی. بعد هم که معلومه آخرش چیه. تهیه کنندگی برای سیما مافیای بزرگی داره چون پول خوبی توش هست. الان بسیاری از تهیه کننده گان سیما اصلا حضوری در پروسه تولید کارشون ندارند و فقط دلالی می کنند پروژه رو از سازمان می گیرند بعد می دن یه گروه سانده این وسط مثلا 35 میلیون از سازمان می گیرند 15 تومن می دن برا تولید 20 میلیون هم که ....
من تهیه کننده ایی میشناسم تو تلویزیون که 19سالشه و اصلا نمی دونه دوربین فیلمبرداری یعنی چی. اسم هیچ نرم افزار ادیتی نمی دونه . ولی هست دیگه.
سلام
چرا اینجا توی انجمن ما سبک صحبت کردن اینجوریه؟
چرا وقتی صحبت صدا وسیما میاد وسط همه اینجوری جبهه میگیرن؟
بچه ها یه چیزی بگم بهتون،کلا هر جایی که با پول سر و کار داشته باشه یه سری شرایط خاص می طلبه،صدا وسیما هم جزء اون جاهاست،همه دوستامون فکر می کنند اونجا همه فلانن،نه اصلا اینجوری نیست
به طور مثال میگم،چرا همین گروه سازنده ای که دوستمون گفتند میاد 15 میلیون میگیره؟
خوب میتونه بگه من بیشتر از اینا پول میخوام و کار نمیکنم با این قیمت ها،درسته؟
پس بیایم یه کم بهتر به ماجرا نگاه کنیم:wink:
متن بالا رو با لحن آرام و دوستانه بخونید که سوء تفاهم پیش نیاد خدایی نکرده:rose:

massomeh1

Member
سلام علیکم آیا درجمع دوستان کسی تهیه کننده سیما نیست؟
شما گفتید تحصیلات نمی خواد اما امکان نداره چون یک تهیه کننده موفق به قول شما باید مدیریت خوبی داشته باشه اما حتما باید با اصول کارگردانی - فیلمنامه نویسی - تصویربرداری و... آشنا باشد بعد دانشکده صداوسیما رشته تهیه کنندگی تلویزیونی دارد آنهم کارشناسی ارشد شما گفتید رشته ایی با این عنوان نیست!
درضمن این کارشناسی ارشد دانشکده صداوسیما از کارشناسی به بعد قبول می کنه یا نه یعنی من کارشناسی گرافیک رایانه خوندم الان می خوام اگر خدا بخواد کارشناسی ارشد تهیه کنندگی را در این دانشکده بخونم میشه یا نه منظورم اینه که دوره کارشناسی ارشد 6 ساله از دیپلم به بالا هست یا از کارشناسی به بالا دوره 2 ساله ؟ کدومش ؟ نمی دونم منظورم را خوب رسوندم یا نه؟
درضمن تهیه کنندگی سینما سرمایه می خواد اما تهیه کنندگی تلویزیون سرمایه از سوی تلویزیون درسته یا نه؟
پس من با توجه به بحثهای شما تا اینجا به این نتیجه رسیدم که هم باید با تهیه کنند ایی از تلویزیون آشنا شوم و دستیارش شوم و هم تحصیلاتش را در دانشکده صداوسیما بگذرانم؟ درست فهمیدم یا نه؟
درضمن شما گفتید 4 سال بعد از تحصیل باید کارمند صداوسیما شود آیا این 4 سال کار بدون مزد است یا مزد کار را می دهند درضمن بعد از 4 سال میگن به سلامت یا اینکه می تونیم باشرط اینکه کارمون خوب و حرفه ایی باشه کارمندشون باقی بمونیم. خلاصه هدف نهایی من اشتغال در صداوسیما است من نمی خوام اگر هم تهیه کننده شدم آزاد براشون کارکنم می خوام جزء نیروهای خودشون محسوب بشم .البته من قبلا به فکر تهیه کننده شدن نبودم راستش من علاقه اصلیم تدوین و گرافیک تلویزیونی و در درجه سوم هم تصویربرداری است اما بیش از یکسال است که بصورت حرفه ایی به واسطه یک معرف نماهنگ و آرم استیشن می سازم اما از قرادادی شدن و اشتغال خبری نیست حتی کارت ورود و خروج به من نمی دن دسترسی به منابع تصویری و آرشیوی هم ندارم هیچی در اختیارم نمی زارند همش خودم باید تصویر و صدا جور کنم و کار ارائه بدم نامه در خواست اشتغال هم به آقای ضرغامی دادم اما نامه ام بعد از دور شمسی و قمری که زد تو سازمان رفت جای اولش و از جواب خبری نیست حرف اشتغال و قرارداد هم که می زنم یا می گن باید آقای ضرغامی دستور بده یا می گن استخدام نداریم که اینو قبول ندارم اگر استخدام ندارن این جوانهایی که همینطور داخل سازمان راحت پرسه می زنند و کار می کنند از کجا می آیند صداوسیما شده یک سازمان خانوادگی که هرکس آشنا و فامیلش رو حتی اگر کارهم بلد نباشه اونجا به هرصورتی بتونن جا می کنند البته مدیر تامین برنامه یکی از شبکه ها که براشون کار می برم هم گفت ما یعنی سازمان با تهیه کننده ها قرار داد می نویسه نه با اعضای گروه برنامه ساز حالا ازشما می پرسم این حرفی که زده درسته یا نه منظورم اینه که سازمان با تدوینگر یا گرافیست هم قرارداد همکاری می بنده یا نه اگر جوابتون بله است چطوری لطفا مرا راهنمایی کنید قبل از اینکه مجبور شوم به خاطر رسیدن به هدفم رشته تهیه کنندگی بخونم البته بدم نمیاد خودم برنامه ساز باشم و درجه و مقامم از چیزی که هستم بالاتر بره و پیشرفت کنم اما می خوام بدونم تهیه کنندگی سیما خیلی سخته یا نه ؟از کارگردانی آسون تره یا سخت تره ؟
خلاصه حق من ضایع شده دلم خیلی از این سازمان پره ببخشید سرتون را دردآوردم این طومار مشکلات من با این سازمان است و دوست داشتم یکی درد دلم را بشنوه و اگر هم خدا بخواهد یکی وسیله بشه برای حل مشکلاتم .

آخرین ویرایش:

sabalangraphic

کار بر متخصص افتر افکتز
دانشکده صدا و سیما تنها و تنها از طریق کنکور هنر میتونید شرکت کنید،راهی به جز این نیست و به قول خودتون باید 6 سال رو بگذرونید
بله واسه تهیه کنندگی اگر کارگردانی،تدوین و... بدونید عوامل خیلی کمتر میتونن بپیچوننتون
واسه تهیه کنندگی سینما باید قبلش یه رزومه خوب داشته باشید چون اونجا یه انجمن داره،و همه که اونجا مشغول به تهیه کنندگی هستند جزء کله گنده های این کار محسوب میشن
بله،واسه تلویزیون هر کاری که بخواید انجام بدید طبق قرارداد هست و به شما پیش پرداخت و حین انجام کار هزینه هایی رو پرداخت می کنن ولی در سینما اینطور نیست
واسه بحث استخدام صدا وسیما تنها فارغ التحصیلان دانشکده رو به صورت استخدام رسمی باهاشون قرارداد میبندن(واسه بحث تولید)وگرنه توی بقیه زمینه ها رشته های مرتبط رو میگیره(مثلا حسابداری و...)
بعضی مراکز ممنوعیت استخدام دارن،به طور مثال تهران دیگه جا نیست و ممنوعیت استخدام داره
هر کس هم بچه تهران باشه رو میفرستن قزوین و البرز که به تازگی داره راه می افته
اگر به فکر تهیه کنندگی هستید و میخواید یه روزی تهیه کننده بشید پله پله پیش برید باعث میشه تجربتون بیشتر بشه
اگر هم به فکر در آمد هستید سازمان جای خوبی واسه پول در آوردن نیست،تنها اعتباریه که داره و به صرف اون میشه بیرون بهتر و بیشر کار کرد
سعی کنید با تهیه کننده های متعددی کار کنید
راستی چه مدت داخل سازمان کار میکنید؟بعضی از صحبت هاتون آدم فکر میکنه تازه رفتید؟جونهایی که داخل سازمان پرسه میزنند منظورمه

massomeh1

Member
سلام خب من بیش از یکسال هست که کار می کنم اما اینکه گفتم این جوانهایی که اینجا پرسه می زنند از کجا می آیند چون می گویند استخدام نداره یا به قول شما جانداره چطور برای این آقایان و خانمها که اکثرا هم از طریق پارتی خودشون جا می کنند جاهست ؟
درضمن دانشکده صداوسیما از طریق آزمون کارشناسی ارشد که اواخر بهمن هست هم دانشجو می گیره داخل سایتش هم نوشته رشته کارشناسی ارشد تهیه کنندگی تلویزیون داره تازگیها به سایت سرزدی یا نه ؟ تازه رشته هایی هم اضافه شده که با آزمون داخلی پذیرش داره گفتید بعضی زمینه ها گرافیک و تدوین شاملش نمیشه درسته می گن استخدام نداره اما شنیدم اکثرا برنامه ایی کار می کنند من تا حدی از کارم الان راضی ام اما یکی از مشکلاتم اینه که هیچی در اختیارم نمی گذارند و کارت ورود و خروج هم به من نمی دهند که راحت رفت و آمد کنم راهش چیست ؟ نگفتید شما کارمند سازمان هستید یا نه؟البته اگر مایلید جواب دهید؟
تازه تهران مرتب شبکه های جدید هم اضافه میشه که مسلما نیرو می خواهند درسته یا نه؟البته گفتید که بیشتر جذب نیرو از طریق دانشکده هست.

آخرین ویرایش:

sabalangraphic

کار بر متخصص افتر افکتز
شرایط کاری من شبیه به شماست،البته با یه مقدار تفاوت:green:
من ندیده بودم رشته تهیه کنندگی رو تا حالا،خوب معمولا همینطور هست که بنا به احتیاج منابع در اختیار مونتور قرار میدن
نکنه میخواید آرشیو مرکزو بدن بگین بفرمایید؟:شوخی:
اینکه کارت نمیدن که کلا قانون شده،الان تهران شرایط ورود و خروج هم یه مقدار سخت تر شده
اون جوونا هم که پرسه میزنن رسمی هستند حتمن و فقط باید ساعتشونو پر کنن:green:
حرص این چیزا رو نخورید،توی دراز مدت ملکه ذهنتون میشن و نمیذارن تمرکزتون روی کار و پیشرفتتون باشه
همون کار به صورت برنامه ای را فعلا بچسبید به مرور اون چیزی که مد نظرتون هست خودش بوجود میاد خواهرم

massomeh1

Member
متشکرم برادر اما من می دانم که آرشیو مرکزی به رسمیها هم به سختی تصویر می ده اما همین بخشی هم که کار می کنم هیچی در اختیارم نمی گذارند همش غیرحضوری کار می کنم همه منابع را هم خودم باید به زحمت بدست بیاورم و حاضر آماده تحویل آقایان بدهم عجب بساطی واقعا !من نمی توانم کوچکترین رفت و آمدی داخل سازمان داشته باشم می تونم بپرسم شما هم مثل من غیرحضوری کار می کنید و کارت هم ندارید و منابع هم به شما نمی دن ؟ درضمن بالاخره من به نظر شما دانشکده صداوسیما اگر دوره کارشناسی به کارشناسی ارشد داشته باشه شرکت کنم یا نه؟ نظرنهایی شما چیست؟اگر تهیه کننده نشوم و به قول شما باهمین منوال ادامه دهم و به ساخت نماهنگ و وله قانع باشم راه پیشرفت تواین شاخه برایم باز هست یا نه می تونه آینده ایی برایم داشته باشه و می تونم امیدوار باشم که صداوسیما بامن قرارداد ببنده و به عنوان نیروی گرافیست و تدوینگر سازمانی شناخته بشم یا نه؟ممنون از لطف شما

sabalangraphic

کار بر متخصص افتر افکتز
عرض کردم رفت و آمد یه مدتی هست سخت تر شده،همه جا همینطوره،من مشکلی ندارم واسه رفتن و امدنم اما دیدم عین شما زیاد هست داخل سازمان،من هم هر وقت چیزی بخوام بنا به کاری که قراره انجام بدم به معاون سیما اعلام میکنم اونا هم دستور میدن به آرشیو و ...
نه،اصلا پیشنهاد نمیکنم روی همین خط حرکت کنید و به ساخت نماهنگ و وله بسنده نکنید
تحصیلات در هر زمینه میتونه کمکتون کنه،اگر میبینید همچین رشته ای موجود هست حتما شرکت کنید،من خودم دارم انیمیشن میخونم
نه با این سطح کار کردن هیچ موقع سازمان باهاتون قرارداد جون داری نخواهد بست،پیشنهاد می کنم واسه پیشرفت با بیشتر تهیه کننده ها و تولید خود مرکز روابط خوبی برقرار کنید،تهران هستید دیگه؟

massomeh1

Member
اگر ناراحت نمیشید می خواهم بدانم شما چطوری هم رفت وآمد می کنی بدون مشکل هم از طریق معاون سیما آقای دارابی تصاویر درخواست می کنی ؟ مگه شما دانشجوی دانشکده صداوسیما هستی ؟ یا پارتی داری؟ میشه رمزش را به من هم یاد بدی که مشکلاتم کم بشه خدا خیرت بده انشاءالله هرچی از خدا می خواهی اگر به صلاحته برآورده بشه . مرا راهنمایی کن که چطوری مثل شما بشم. شما می گویی با تهیه کننده ها و تولید رابطه برقرار کنم چطوری وقتی مرا بدون آفیش راه نمی دن و کسی هم نیست که مرا آفیش کنه گاهی ممکن با وساطت یک معرف یا آشنا بتونم برم داخل همیشه هم که نمیشه از معرف خواهش کنم مرا آفیش کنه روم نمیشه من هم آرزوم این که راحت رفت و آمدکنم منابع تصویری از آنها بگیرم اما حیف و افسوس که تا حالا نشده.درضمن شما انمیشن در دانشکده صداوسیما می خوانی الان برای سیما دقیقا چه کاری می کنی ببخشید فضولی می کنم اگر دوست نداری نگو .
درضمن بله من در تهران ساکن هستم.
درضمن دانشکده رشته دین و رسانه هم داره که با آزمون داخلی هست اگر تهیه کنندگی کارشناسی ارشد دوره 2 ساله نداشت می خوام اگر بشه رشته دین ورسانه را انتخاب کنم که کنکور سراسری هم نداره اما نمی دانم دقیقا با این رشته چه سمتی پیدا می کنم و استخدام میشم یا نه .شما درمورد این رشته چیزی می دانی یا نه؟

آخرین ویرایش:

mooli63

باز هم میگم صدا و سیما اصلا کیفیت کار شما براش اهمیت نداره. تو همین تهران آدمهایی هستند که تو دنیا لنگشونو پیدا نمی کنی . انصافا تو زمینه گرافیک قول هایی اند برای خودشون. بیشترشون زمانی آرزو داشتند برای سیما ویدیو بسازند. اما الان ناچارا موزیک ویدیو کار کنند یا تیزرهای صنعتی برای شرکت هامی سازند. الان که استخدام رسمی محال شما رو بکنند.
sabalangraphic نفست از جای گرم در میاد اگه اون گروه با 15 میلیون قبول نکنند طرف میره سراغ یه گروه دیگه . ماشالله گرافیک کار تا دلت بخواد ریخته. تو کار گرافیک ویدیویی تاکید می کنم ویدیو تنها جایی که باهاش می شه نون زن بچه داد همین صدا و سیماست. با پروژه های شخصی آدم به هیچ جا نمی رسه.
جاهای دولتی همش همینه. من یه فیلمنامه کوتاه داشتم بردم انجمن سینمای جوان و مرکز گسترش برا تولید. 2 سال منو سر دووندن آخرشم فیلمنامه رو نخوندن. خود کارمند جزء یکی از همین سازمان وقتی دید خیلی میرم میام بهم گفت ببین وقتتو هدر نده تا لابی نداری اصلا نیا اینا کارتو راه نمی ندازن.

mooli63

منی که لیسانس کارگردانی دارم درسشو خوندم . هیچ جوری حمایت نمی کنند پس کی رو می خوان حمایت کنند. من می فهمم این دوستم معصومه چی می کشه.

sabalangraphic

کار بر متخصص افتر افکتز
خوب ببینید معصومه خانم،همه که از اول با همه تهیه کننده ها کانکت نبودن،موضوعی که باعث میشه شما ارتباطاتتون قوی بشه اینه که کارتون به نحوی باشه که بقیه خودشون بیان سمت شما(این یه راهشه)
روش دوم هم کمی انعطاف نشون دادن زمان کار باهاشون هست،توی کار ما نگه داشتن افراد دور و بر خودمون خیلی مهمه
واسه رفت و آمد هم اگر شما برنامه روتین داشته باشید واسه مونتاژ یا کارت موقت بهتون میدن یا یه نامه که مشکل نداشته باشید و این کاملا طبیعی هستش که اگر همچین موردی نباشه نمیذارن کسی به سادگی و بدون قرار ملاقات با کسی بره داخل
نه من دانشکده صدا و سیما درس نمیخونم،اصفهان دانشگاه فرهنگ و هنر هستم
بله پارتی بازی را هم منکرش نیستیم

massomeh1

Member
سلام وقت بخیر متشکرم از شما پس شما صداوسیمای اصفهان کار می کنید اونهم با پارتی بازی خب به هرحال موفق باشید.من یک مشورت می خواهم باشما بکنم با صحبتهایی که تواین انجمن شد من تصمیم گرفتم اگر خدا بخواهد با واسطه ایی که برای کارم دارم صحبت کنم ببینم برای تهیه کننده شدن باید چکار کرد و نظر ایشون را هم بدانم بعد بگویم من می خواهم اگر قبول کنید به شما طرح برنامه بدهم حتی شده یک برنامه 5 یا 10 دقیقه ایی ببینم نظرش چیست کمک می کنه یا نه نظرشماچیست آقای صباگرافیک؟
اگر قبول کنه و من هم به یاری خدا طرح برنامه ایی که به آنها می دهم مورد قبولشان قرار گیرد با من قرارداد می بندند و جایگاه و رتبه من از اینی که هستم یک پله بالاتر می ره درسته ؟ درضمن اگر قبول کردن من می خواهم از شما خواهش کنم با اصول تهیه طرح یک برنامه و تنظیم آن مرا آشنا کنید اگر بلد هستید و راهنمایی کنید که از کجا شروع کنم چون اطلاعات اصولی برنامه سازی برای تلویزیون را تاحدی دارم امیدوارم که موفق شوم.
ببخشید که انقدر خودمونی شدم و راحت با شما مشورت می کنم .درضمن دانشکده صداوسیما هم نشد چون تماس گرفتم از شانس بدمن فقط از آقایان برای کنکور سراسری پذیرش داره و برای آزمون داخلی هم پارسال پذیرش خانم داشته در بعضی رشته ها اما امسال نداره درضمن یک سوال هم دارم این دانشگاه علمی کاربردی واحد رسانه و یا دانشگاه سروش هم موقعیتی مشابه دانشکده صداوسیما دارند منظورم این است که صداوسیما همان برخوردی که با دانشجوهای این دانشکده دارد و آنها را جذب کار می کند از این دوتا دانشگاه که گفتم هم جذب می کند یا نه؟

آخرین ویرایش:

sabalangraphic

کار بر متخصص افتر افکتز
خوب اول اينكه من اصفهان مشغول نيستم،همون نزديكاي خودتون هستم:green:
دوم اينكه صبا گرافيك نه،سبلان گرافيك:green:
ايده ي خوبيه كه شما يه طرح بديد به اون رابطتون و بقيه ماجرا.
بقيش رو واستون پيغام خصوصي ميذارم
بعد نيان يقمونو بگيرن بگن اسرار را لو دادي:green:

جدیدترین ارسال ها

بالا