تنظيمات E1

وضعیت
موضوع بسته شده است.

akaveh

Member
سلام
كسي تا بحال خطوط E1 رو config كرده اگر كسي هست ميشه يه كم اطلاعات به من بده
ممنون

akaveh

Member
f_ab گفت:
اگه ميشه يك كم واضح تر بگو.منظور از config e1 چيه؟
منظورم كانفيگ روتر و سرور در خطوط ديجيتال هست ميگن ظاهرا تنظيمات خاصي داره
البته فقط مي خوام بدونم

sirvan

Member
IP,Gateway,Protocol,Username&Password,...
ke aksaresho az ISP bayad begiri
in tanzimato roye router midan
badesh aghe khasti scurity va ... ro tanzim mikoni

f_ab

New Member
اگه از طريق ISP به اينترنت وصل ميشي كه خودش اين تنظيمات را انجام مي ده.اگر خودت مي خواي تنظيم كني بايد gateway,protocol,ip را در قسمت ,properties network conection,properties tcp/ip انجام بدي.و دستي همه را تنظيم كني.

akaveh

Member
ممنون از جواب دوستان
آيا همون تنظيمات رو كه بايد انجام بدي رو سرور و روتر با خطوط معمولي تفاوت داره يا نه مثل هم هست

sirvan

Member
روی سرور معمولا Gateway رو ست میکنن کافیه.
ولی با اون تنضیماتی که گفتم شبکه برقرار میشه مگه اینکه بخوای روترت رو بیش از اینها کاستومایز کنی
گاها میبینی که روتر فایر وال هم داره واینطرف رویه سرورت یه سرویسی که میخوای از روتر بگذره داری ،در این مواقعه که تسلط بر کل مفاهم پروتکلها و ابزار روترت لازم میشه.

...

masood_y

Member
سلام:

آقا من در خدمتم.
مشكلت رو كدوم قسمته؟
البته خودت بهتر ميدوني كه روي يك Access Server ديجيتال E1 چه كارها كي ميشه انجام داد.
مثلا Set كردن Config نرم افزار Accounting و يا Set كردن تعداد خطوط و تعريف IP و ... .
به هر حال اگه به من بگيد مشكلتون تو كدوم قسمته خيلي بهتره!!!

sirvan

Member
لازمه که بگم...
یادتون نره که فقط سیسکو روتر نداره.
یه شرکتی مثل D-Link هم روتر میزنه که شاید کار خیلی ها رو بشه باهاش با هزینه 8% سیسکو راه بندازه!.
سیسکو زیادی Option داره.
اینرو گفتم چون ما بحث روتر رو داشتیم و دوستمون به Access Server(یه مدل از تجهیزات سیسکو) هستش اشاره کرد.

akaveh

Member
masood_y گفت:
سلام:

آقا من در خدمتم.
مشكلت رو كدوم قسمته؟
البته خودت بهتر ميدوني كه روي يك Access Server ديجيتال E1 چه كارها كي ميشه انجام داد.
مثلا Set كردن Config نرم افزار Accounting و يا Set كردن تعداد خطوط و تعريف IP و ... .
به هر حال اگه به من بگيد مشكلتون تو كدوم قسمته خيلي بهتره!!!
ممنون از شما
من در قسمت خاصي مشكا ندارم عرض كردم كلا مي خوام ياد بگيرم شما هم هر كدوم رو توضيح بدين و يا همه من ممنون ميشم

houtanal

Member
لازمه که بگم...
یادتون نره که فقط سیسکو روتر نداره.
یه شرکتی مثل D-Link هم روتر میزنه که شاید کار خیلی ها رو بشه باهاش با هزینه 8% سیسکو راه بندازه!.
سیسکو زیادی Option داره.
اینرو گفتم چون ما بحث روتر رو داشتیم و دوستمون به Access Server(یه مدل از تجهیزات سیسکو) هستش اشاره کرد.
در هر صورت بايد بر اساس نياز خريد كرد در مورد هزينه مخابرات ايران چنين اشتباهي كرد و نتيجه رو همه مي بينيم امكانات و كارايي زياد روتر هاي سيسكو باعث فروش بيشتر و محبوبيت بيشتر آن ها شده است
كاملا بي ربطه! :wink:
اگه ميشه يك كم واضح تر بگو.منظور از config e1 چيه؟
مودم هاي E1 براي شما فرقي با مودم هاي عادي ندارد!
اما از لحاظ فني خطوط E1 به جاي استفاده از مراكزPSTN عادي از مراكز DSL استفاده مي كنند
هر خط E1 معادل 30 كانال 56 كيلو بيت است
خطوط E1 تنها براي انتقال داده بكار مي روند
خود خط كانفيگ خاصي ندارد شما از مخابرات يك خط مي گيريدو تعدادي IP و پس از اتصال به مودم مخصوص آن از يك روتر(سخت افزاري يا نرم افزاري) براي استفاده در شبكه خود استفاده مي كنيد.

houtanal عزيز شما كاملا از اين موضوع بي اطلاع هستيد
من نميدونم شما اين اطلاعات را از كجا گير اورديد و لي اين رو بهتون بگم كه كاملا در اشتباه هستيد و همونطور كه دوستمان masood_y اشاره كردند config كردن access server كه همان طور از اسمش پيداست فقط مسوليت كنترل و وصل كردن user به شبكه را دارد و access server هم ديتا خود را از Get Way دريافت ميكند.

masood_y

Member
سلام:

houtanal من واقعا براي شما متاسفم.
اگر در اين زمينه اطلاعات نداريد لطفا بقيه را راهنمايي نكنيد و به اطلاعات صحيح ديگران ايراد نگيريد.
من 2 ساله كه رو config هر روتري كه بگي كار كردم.
فقط تو بگو config چه روتري رو مي خواهي تا برات با توضيحات كامل send كنم.
البته يه موقع از اينجور حرف زدن من ناراحت نشي ها!!!
راستش از كلمه بي ربط شما من خيلي داغ كردم.

موفق باشيد

masood_y

Member
1- همان طور که دوستمون گفتند مهمترین کار access server برقراری ارتباط بین کاربران و Get Way در شبکه است که قبل از آن باید config نرم افزار Accounting نوشته شده باشه.
2- به هیچ وجه از لحاظ فني خطوط E1 به جاي استفاده از مراكزPSTN عادي از مراكز DSL استفاده مي كنند و این موضوع دلخواه است یعنی از هر دو سرویس دهنده می توان استفاده کرد
3- به هیچ وجه خطوط E1 تنها براي انتقال داده بكار مي روند و کار خطوط دو طرفه است.
4- این مورد کاملا اشتباه است: خود خط كانفيگ خاصي ندارد شما از مخابرات يك خط مي گيريدو تعدادي IP و پس از اتصال به مودم مخصوص آن از يك روتر(سخت افزاري يا نرم افزاري) براي استفاده در شبكه خود استفاده مي كنيد. اگر این طور بود سیسکو مدارک سی سی ان ای رو نمی داد و فقط به فروش محصولات خودش اکتفا می کرد.
در ضمن دوست عزیز همان طور که خودتون گفتید مخابرات به شما تعدادی IP می ده. این IP رو به نظر شما باید چیکار کرد؟
آیا کاربران اینترنت IP نمی خواهند؟ این IP از کجا آورده می شود؟!؟
بهتره در مورد روتر ها بیشتر مطالعه کنید.

ip هايي كه مخابرات به شما ميدهد را تعداري را بايد براي config router E1 بكار برد مثلا براي يك روتر access server 4 port براي پورت 1 ,32 ip اول را config كرد و همين طور پورت هاي ديگر اين config را بكار برد.

houtanal

Member
جالبه پست هاي شما رو در ساير تاپيك ها خوندم
حال بحث كردن با شما را ندارم(چون بي فايدس!) پس فقط به همين اكتفا مي كنم كه
دو طرفه بودن خطوط E1 چه ربطي به انتقال ديتا يا صوت داشت؟!
آره اتفاقا همينم مونده بود كه شما به من بگي راجع به روتر بيشتر مطالعه كنم!!!!

شما كه اطلا عاتي نداريد
اصلا توضيح ندهيد لطفان و مردم را گمراه نكنيد
از E1 براي شر كتهايي كه به تعداد خطوط زيادي احتياج دارند هم براي تلفون و هم براي انتقال ديتا از اون استفاده ميشود.
چو مخابرات نميتواند مثلان به يك شركت 30 خط بدهد
در صدا و سما هم از خطوط E1استفاده ميشود مثلا 2010000.

houtanal

Member
بعيد مي دونم شما در اين حد باشي كه صلاحيت منو تشخيص بدي (با توجه به ساير پست هات) و همين نوشته بالا كه نوشتي

وضعیت
موضوع بسته شده است.

جدیدترین ارسال ها

بالا