تصاوير ائمه اطهار - قسمت اول !

Erfan

Active Member
سلام

خب بعد از اون كار امام علي از بنده ... دوستان گفتن كه عكسهايي از ائمه كه به وفور روي اينترنت با كيفيت پيدا نميشه رو اينجا بذاريم تا استفاده هاي بهمينه ازشون بشه ....

اين عكس ها شامل چندين قسمت نامعلوم هست كه بنا به وقت و انگيزه بنده به روز خواهد شد @ (بايد ببخشيد ها ... زندگي هست و هزار مشكل و ...)

اين عكس ها همه از پوسترهاي زيارتي و قاليچه هاي سنتي و سفره هاي مذهبي تهيه شده كه با اجازتون بازم عكاس باشي خودم هستم كه وقت گذاشتم و به نقاطي از شهر سري زدم و اين مجموعه ها رو جمع آوري كردم ..

سعي شده عكسها در سايز هاي گرفته شده گذاشته شود و بايد ببخشيد كه روي هاست پرشين گيگ آپلود شده ... به خاطر حجم اونها @

قسمت اول رو با حضرت امام حسين (ع) شروع ميكنم @ (براي بزرگ تر شدن عكس ها روي اونها كليك كنيد)

سايز تصوير : 1280*960 پيكسل | حجم : 1.21 مگابايت

سايز تصوير : 1536*2048 پيكسل | حجم : 2.57 مگابايت

سايز تصوير : 2048*1536 پيكسل | حجم : 2.19 مگابايت

اميدوارم مورد توجه شما قرار گرفته باشه ...

مخلصيم, بارزام @

Erfan

Active Member
چشم @

به مرور زمان قسمت هاي بعدي نيز اضافه خواهد شد @

مخلصيم, بارزام @

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
محمد جان واقعا ممنونم. مطمئن باش با اینکارت رستگار خواهی شد!! باشد که بقیه بچه هام از این کارا بکنن و اونا هم رستگار بشن!

P.A.Y.T.O.N

Active Member
محمد و رستگار شدن؟ از اون حرفا بودا...!!!
یه چندتا دیگم بزار محمد جون...
راستی این نقاشیا اصلا یا همینجوری حالت نماد دارن؟
اگه اینجوریه که همه اماما شکل هم بودن...

mostafa_az

Well-Known Member
محمد جان واقعا دستت درد نکنه . دو تا عین تو توی انجمن داشتیم دیگه غمی نداشتیم .
277.gif

مخلصیم
مصطفی

Erfan

Active Member
محمد و رستگار شدن؟ از اون حرفا بودا...!!!
یه چندتا دیگم بزار محمد جون...
راستی این نقاشیا اصلا یا همینجوری حالت نماد دارن؟
اگه اینجوریه که همه اماما شکل هم بودن...

آي گفتي ... كي هست كه ما بخوايم رستگارش كنيم ....

چشم ميذارم ... يه خورده سرم شلوغ شده ... به موقع چشم ميذارم ...

مراجع تقليد ميگن اين جور عكسها يه خورده مشكل داره ... نميشه گفت عكس امام هست .... ولي روايات و احاديث اين رو ميگن ... شبيه بوده ...

مخلصيم, بارزام @

Erfan

Active Member
ممد... آهای ممدی...

دنیا دیگه مث تو نداره... اینو میدونستی ؟ :oops:

يعني فقط يه محمد تو دنيا هست كه اينجوري بهتون حال ميده ... ؟ خب صبر كنيد تا مجموعه هاي بعدي رو آپلود كنم و بذارم و بعدش بياد تعريف كنين ...

مخلصيم, بارزام @

cold

Member
خیلی خیلی لطف کردی محمد جان . عکسای فوق العاده ای هستن . :)

mostafa_cs

Well-Known Member
نمیخوام زحمتی که آقا محمد کشیده خراب کنم اما عکسهای که به عنوان عکسهای معصومین معرفی میشه به طور قطع چهره خود امام نیست و شاید طرح شمایل باشه! و هیچ سند تاریخی نداره!متاسفانه الان هر کجا که آدم میره میبینه هر کسی با سلیقه خودش یه چهره رو نقاشی کرده و اسم این بزرگواران رو روش قرار داده!
از این لحاظ هم استفاده از عکس ائمه اطهار در هر طرح یا چیزی کار زیاد جالبی نیست.
فکر کنم اصلا پخش این عکسها هم کار خوبی نباشه !من هم فقط خواستم وظیفه ام رو در قبال چهارده معصوم اجرا کنم و اصلا خودم رو در حدی نمی بینم که از دوستان و اساتیدی که اینجا هستن اشکال بگیرم!
موفق باشید...

Erfan

Active Member
گراف مكس جان

منم حرف شما قبول دارم ... ميدونم قضيه چه جورياست ... ولي اين عكسها رو گذاشتم صرفاً براي گرافيك و طراحي سايت ... چون در اينترنت به وفور يافت نميشه ....

حالا بازم سعي ميكنم نذارم @

مخلصيم, بارزام @

wahid2003vj

Active Member
اعتراض

با سلام

من یه سوال داشتم

کی گفته این تصاویر مربوط به ائمه هست؟؟؟

mashreghi

Member
اعتراض

--------------------------------------------------------------------------------

با سلام

من یه سوال داشتم

کی گفته این تصاویر مربوط به ائمه هست؟؟؟
بابا این عزیز یه لطفی کرده برای بچه ها چند تا عکس خوب آپ کرده مگه شما از مشتری موقعی که یه همچین کاری رو مثلا برای تکیه محلش می خواد بنر کنه می ری سراغ سوالات فلسفی ؟ عکس هارو گذاشته برای یه همچین کارهایی دستش هم درد نکنه دانلود کن شاید بدرد بخوره حال شاید تو بندرعباس مشتری این کارها کم باشه اما استان های دیگر داره . مخلصیم

nima_dsnr

کاربر VIP
حال شاید تو بندرعباس مشتری این کارها کم باشه اما استان های دیگر داره . مخلصیم
مشرقی جان حالا چرا ات زدی تو بندرعباس ؟
البته شاید پست کمی بی مربوط باشه... ولی باور کنید خیلی ذهن من رو مشغول کرده !!!

mashreghi

Member
نیمای عزیزم من در رابطه با پست vahid2003 که اهل بندر عباسه بود و اینکه دیدم تفسیر عکس ها داره به جای بررسی گرافیکی به طرف تفسیر متفرقه می ره بود . گفتم شاید به علت بافت مذهبی ( برادران اهل سنت ) اونجا این نوع عکس ها مشتری ندارند و قصد سوئی در کار نبود واگر چنین برداشتی شده عذر می خوام

آخرین ویرایش:

nima_dsnr

کاربر VIP
خواهش می کنم دوست عزیز مشرقی...
فکر نکنم به کسی برخورده باشه. فقط چون با قاطعیت گفتی بندرعباس گفتم شاید چیزی داره که ما بعد از 20 سال نفهمیدیم.

مرسی .:. نیما

آخرین ویرایش:

Hojjat-call

Member
بارزام خان نمي دونم مي دوني كه اخيرا كاراهاي طراحي شخصيتت واقعا عالي شده بهتون تبريك ميگم ! خسته نباشيد !!
%d8%ae%d9%86%d8%af%d8%a7%d9%86.gif

آخرین ویرایش:

wahid2003vj

Active Member
با سلام

اصلا بحث من این نیست که اینجور کارا کجا مشتری دارن
بحث این هست که شما و اسه من یه سند بیار که این عکسها مربوط به ائمه میشن
اگه فردا من یه عکس قشنگ بکشم و بگم مربوط به یکی از امام ها هست به صرف قشنگی عکس ملت میگن بله این عکس مال یه امام هست و از فردا تو کاراشون از اون استفاده میکنند بابا شما ها دیگه این قدر عوام زده فکر نکنید
من هم نسبت به ائمه ارادت خاصی دارم اما این دلیل نمیشه هر چیزی رو که هرکسی گفت قبول کنم همه این تصاویر حاصل خلاقیت ذهنی یه سری نقاش بوده و نه هیچ چیز دیگه متاسفانه از این جور عوام زدگی ها نتنها در تصاویر بلکه در مداحی های ما هم زیاد دیده میشه میان انقدر از چشم ابرو میگن که اصل مطلب فراموش میشه.
وبعد اینکه شما که طراح هستین و ذوق هنری دارین هر کس هر جور سفارشی بهتون داد کار میکنید؟اصلا پیرامون محتوای کار فکر نمیکنید.
البته من ارادت خاصی نسبت به mashreghi جان دارم و از کارهای قشنگشون و بلاگشون تحصصی شون استفاده میکنم
و اینکه بنده با وجو اینکه در بندرعباس زندگی میکنم اصالتا بندری نیستم و شیعه دوازده امامی هستم و حتی فامیلم جعفری هست

خلاصه این عقیده بند هست و مربوط به موقعیت مکانی بنده نمیشه و تا اونجا که بنده میدونم این نظر هوا خواهان خاص خودش رو داره با یه تحقیق کوچیک به این قضیه پی میبرید

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا