تاثیر هوش مصنوعی بر آینده طراحی گرافیک

erfangroup

New Member

به عنوان نسلی که در دوران تولد هوش مصنوعی زندگی میکنیم بی شک باید با تغییرات و تحولات جدید کنار بیایم و خود را همسو کنیم. اما بیایید کمی این موضوع را موشکافانه بررسی کنیم و تاثیر هوش مصنوعی را بر ابعاد مختلف هنر طراحی گرافیک و مشاغلی که از این طریق ایجاد شده اند مورد تحقیق قرار دهیم. ما از گروه طراحان عرفان با شما صحبت میکنیم و قصد داریم سراغ این موضوع پر از هیاهو بریم و ابهامات این پدیده نوظهور را تا حدی روشن کنیم. امیدواریم که این مطلب برای شما مفید باشد و همراه ما تا پایان وبلاگ بمانید.
111.jpg

تاریخچه هوش مصنوعی

هوش مصنوعی توسط فلاسفه و ریاضی ‌دانانی نظیر جرج بول که اقدام به ارائهٔ قوانین و نظریه‌هایی در مورد منطق نمودند، مطرح شده بود. با اختراع رایانه ‌های الکترونیکی در سال ۱۹۴۳، هوش مصنوعی، دانشمندان آن زمان را به چالشی بزرگ فراخواند. در این شرایط، چنین به ‌نظر می ‌رسید که این فناوری قادر به شبیه ‌سازی رفتارهای هوشمندانه خواهد بود.

با وجود مخالفت گروهی از متفکران با هوش مصنوعی که با تردید به کارآمدی آن می ‌نگریستند تنها پس از چهار دهه، شاهد تولد ماشین ‌های شطرنج باز و دیگر سامانه ‌های هوشمند در صنایع گوناگون شدیم.

نام هوش مصنوعی در سال ۱۹۶۵ میلادی به عنوان یک دانش جدید ابداع گردید. البته فعالیت در این زمینه از سال ۱۹۶۰ میلادی شروع شد. (مرجع۱) بیشتر کارهای پژوهشی اولیه در هوش مصنوعی بر روی انجام ماشینی بازی ‌ها و نیز اثبات قضیه‌ های ریاضی با کمک رایانه‌ ها بود. در آغاز چنین به نظر می ‌آمد که رایانه ‌ها قادر خواهند بود چنین فعالیت‌ هایی را تنها با بهره گرفتن از تعداد بسیار زیادی کشف و جستجو برای مسیرهای حل مسئله و سپس انتخاب بهترین روش برای حل آن ‌ها به انجام رسانند.

طبیعتا سرعت بالای رشد هوش مصنوعی همه ی ما را دچار هیجان همراه با اضطراب کرده است. گویی که تمام فیلم های آخرالزمانی قرار است به وقوع بپیوندد. اما خوشبختانه تا رسیدن آن روز فاجعه بار نسل ما بر کره زمین نخواهد بود! مطلبی که اکنون باید نگران آن باشیم، تاثیرات مثبت و منفی ای است که هوش مصنوعی بر دنیای طراحی گرافیک، عکاسی، تصویرسازی و حتی محتوای متنی میگذارد.
steve-johnson-_0iV9LmPDn0-unsplash.jpg

تاثیر هوش مصنوعی بر آینده طراحی گرافیک
به طور کلی نظریه هایی که در مورد هوش مصنوعی وجود دارد به دو دسته تقسیم میشود. افرادی که معتقدند هوش مصنوعی جایگزین طراحی گرافیک و دیگر مشاغلی که در بالا به آن ها اشاره کردیم را میگیرد و دسته دوم افرادی هستند که این نسل جدید تکنولوژی را ابزاری برای رشد و عصای دست طراحی گرافیک میدانند.

دیدگاه ما به عنوان یک استودیوی طراحی گرافیک با 15 سال سابقه این است که هردوی این نظریه ها میتوانند درست باشد و بستگی به این دارد که این پدیده درمورد چه سطح از طراحان گرافیک مورد بررسی قرار گرفته است؟!

در ساده ترین حالت ممکن میتوان گفت که طبیعتا مشاغل سنتی در حوزه طراحی گرافیک با ورود هوش مصنوعی حذف خواهند شد اما همچنان فضای گسترده ای برای دیگر مشاغل را فراهم میکند تا آسان تر و سریع تر از قبل کارهای خود را پیش ببرند.

همچنین انتظار داریم عناوین شغلی جدیدی در این حوزه ایجاد شود و فرصت های شغلی بسیاری برای کسانی که از قدرت هوش مصنوعی به صورت حرفه ای و هوشمندانه و خلاقانه در زمینه طراحی گرافیک به کار میگیرند فراهم شود.
andrea-de-santis-zwd435-ewb4-unsplash.jpg

چیزی که ما را نکشد، قوی ترمان میکند!

ورود هوش مصنوعی و استفاده آسان از آن برای عموم باعث شد تا طراحان گرافیک و بسیاری مشاغل دیگر از جایگاه شغلی خود احساس خطر کنند و برای جلوگیری از حذف شدن، خود را مجاب به رشد و حرفه ای شدن کنند.

هرچند که قبل تر از این سایت های رایگانی وجود داشتند که لوگو و طراحی های رایگان شان را در اختیار همه افراد قرار میدادند.

در این میان یک فرصت طلایی وجود دارد تا شما دیگر وقت و انرژی تان را به انجام کارهای زمان بر و پیش افتاده نگذارید و تمرکزتان را بر روی مسائل اصلی طراحی معطوف نمایید.
mohamed-nohassi-2iUrK025cec-unsplash.jpg

کاربردهای هوش مصنوعی در صنعت طراحی گرافیک

اگر بخواهیم چگونگی کاربرد هوش مصنوعی در گرافیک را بشناسیم باید آن را در دسته مطالب دغدغه طراحان گرافیک بیابیم. از مهم‌ ترین چالش ‌هایی که فعالان طراحی گرافیک با آن‌ ها روبرو هستند، می ‌توان به موارد زیر اشاره کرد:​

  • خلق ایده و آثار خلاقانه
  • بهبود کیفیت تصاویر
  • طراحی لوگو و بنرهای تبلیغاتی
  • پیدا کردن آبجکت
هر یک از این چالش ‌ها برای یک پروژه گرافیکی، یک کار زمان‌بر است که به لطف هوش مصنوعی می ‌تواند با سرعت انجام شود. شما به عنوان یک طراح گرافیک یک توصیف متنی از پروژه خود را به هوش مصنوعی داده و نتیجه نهایی را از او دریافت می ‌کنید. در واقع می‌ توانیم بگوییم که ورود هوش مصنوعی به دنیای طراحی گرافیک، تحول بسیار بزرگی را در این صنعت به وجود آورده است.

فراگیرترین و معروف ترین ابزار هوش مصنوعی که تقریبا همه نام آن را میدانند ChatGPT است. در ادامه لیستی از ابزارهای محبوب هوش مصنوعی تهیه کردیم:​

۱. Scikit Learn.

۲. ChatGPT.

۳. Divi AI.

۴. Lovo AI.

۵. Grammarly.

۶. Midjourney.

۷. Jasper.

emiliano-vittoriosi-G_vWviqUCCg-unsplash.jpg

کلام پایانی

امروزه صدها سایت و ابزار هوش مصنوعی وجود دارند که میتوانند کار شما را راحت تر کند و ارتقا ببخشد. کافیست تا جمله (هوش مصنوعی برای -حوزه کاری شما-) را در سرچ کنید تا با انواع سایت های جالب و کاربردی مواجه شوید.

استفاده درست و خلاقانه از هوش مصنوعی میتواند تاثیرات مثبتی بر روند تولید تا پرزنت پروژه های شما داشته باشد. با این وجود از شما دعوت میکنیم تا نمونه کارهای واقعی گروه طراحان عرفان که تماما ایده پردازی شده و دارای اتود دستی هستند را در وبسایت ما مشاهده کنید.​
 

saraghk44

New Member
دانشگاه‌های کانادا به عنوان یکی از برترین مقاصد تحصیلی جهان شناخته می‌شوند و با ارائه سیستم تحصیلی بسیار کارآمد، محیط آموزشی عالی، و فرصت‌های شغلی و تحقیقاتی بی‌نظیر، جذب دانشجویان از سرتاسر نقاط جهان را تسهیل می‌کنند. دانشگاه‌های کانادا به عنوان مراکز آموزشی با کیفیت بالا و دارای امکانات پژوهشی پیشرفته شناخته می‌شوند. همچنین، سیاست‌های مهاجرتی فوق‌العاده دوستانه این کشور، باعث شده تا دانشجویان بین‌المللی با استقبال گسترده مواجه شوند. در ضمن، تنوع فرهنگی و اجتماعی در دانشگاه‌های کانادا، به دانشجویان فرصت می‌دهد تا در محیطی چندفرهنگی تحصیل کرده و با دیگران از زاویه‌های مختلف به تجربه تحصیلی نگاه کنند. به طور کلی، این دانشگاه‌ها با ارائه برنامه‌های تحصیلی متنوع و متناسب با نیازهای جهانی، جایگاه ویژه‌ای در صحنه تحصیلی جهان دارند. مهاجرت به کانادا
 

جدیدترین ارسال ها

بالا