تاثیر آباژور در دکوراسیون خانه

چراغ های معمولی توانایی بسیار کمی در هدایت دقیق نور به گوشه و کنار خانه دارند در حالی که آباژور می تواند به خوبی نور درون خود را هدایت کند. علاوه بر این، نور مستقیم لامپ باعث آزار چشم افراد می شود و حتی می تواند در ولتاژ های بالا به بینایی چشم ها آسیب برساند اما آباژور با کاهش نور و تبدیل آن به نور غیر مستقیم، علاوه بر ملایم و زیبا کردن آن، از خطرات و مشکلات احتمالی هم جلوگیری میکند.
درضمن با استفاده از آباژور در داخلی دکوراسیون منزل به جای نور لامپ در هر قسمت، می توان بدون آزار دیگران، نور مورد نیاز را به قسمت دلخواه تاباند و از آن استفاده کرد. در نهایت در صورت استفاده از آباژور های زیبا، خود این وسیله در منزل شما به عنوان یک شیء تزئینی و دکور عمل می کند.
نکات مهم استفاده از آباژور در دکوراسیون خانه
جایگاه آباژور را انتخاب کنید
پیشنهاد می کنیم قبل از اینکه به فکر خرید آباژور باشید، جای آن را در خانه پیدا کنید. مشخص کنید که آباژور در دکوراسیون منزل چه نقشی دارد. قرار است در اتاق خواب و کنار تخت شما قرار بگیرد یا اینکه در کنار مبلمان پذیرایی. با این کار دید بهتری برای خرید آباژور پیدا می کنید.
آباژور را با توجه به نور و رنگ منزل بخرید
نور قالب در سالن پذیرایی شما چه رنگی است؟ چه نوری می تواند باعث افزایش زیبایی آن شود؟ مطمئنا نور زرد آباژور در کنار نور زرد چراغ های اتاق پذیرایی جلوه خوبی به منزل شما نخواهد داد. پس به ترکیب نور دقت کرده و پس از آن نیز در نظر داشته باشید که آباژور در قسمتی قابل مشاهده از اتاق یا پذیرایی شما قرار خواهد گرفت، پس باید رنگ آن متناسب با رنگ دیوار یا اشیاء اطراف خود باشد.
لامپ آن را متناسب با سرپوش انتخاب کنید
برای اینکه بتوانید از نور ساطع شده از آباژور در دکوراسیون منزل بهترین استفاده را ببرید، لامپ آن را متناسب با سرپوش انتخاب کنید. سرپوش های زاویه دار مربعی یا مستطیلی توانایی بهتری در ادغام با لامپ های طولی و دراز دارند. در مقابل برای سرپوش های دایره ای از لامپ های گرد و عرض دار استفاده کنید تا نور خارج شده از آباژور در بهترین حالت ممکن قرار بگیرد.
احتیاط!
برخی از آباژور ها در طرح هایی مانند گل، درخت، حیوان و غیره عرضه می شوند. مطمئنا وجود چنین وسیله تزئینی در منزل شما بسیار خیره کننده خواهد بود اما توجه داشته باشید که اغلب این طرح های گفته شده دارای بخش های برنده و تیز در اطراف خود هستند. پس تمامی جوانب احتیاط را در نظر بگیرید.

انواع آباژور در دکوراسیون داخلی منزل
مطمئنا میدانید که آباژور ها انواع مختلفی دارند. تفاوت آنها در:
  • جنس: چوبی، شیشه ای، فلز، کاغذ و…
  • نوع: ایستاده ، رومیزی و…
  • قد و اندازه: از ۲۰ سانت به بالا
  • شکل: مربعی، مستطیلی و…
سرپوش و غیره است که این تعدد تفاوت باعث به وجود آمدن انواع مختلفی از آباژور شده. در ادامه چند نوع معروف آن را به شما معرفی کرده و نقش هر آباژور در دکوراسیون را برای شما توضیح میدهیم:

آباژور ایستاده
آباژور های ایستاده رایج ترین نوع این وسیله هستند که احتمالا نمونه آن را در منازل مختلف مشاهده کرده اید. انواع مختلف آباژور ایستاده شدت نور متفاوتی دارند. برخی را برای کاربرد و بعضی را در جهت افزایش تزئینات منزل استفاده می کنند. انواع آباژور ایستاده عبارتند از:
  • مدرن
  • کلاسیک
  • تزئینی
  • و…
اگر قصد شما از خرید آباژور، پرداختن به جنبه های دکوری این وسیله و بهره بردن از آن است، آباژور ایستاده کلاسیک انتخاب مناسبی است. این نوع آباژور توانایی زیادی در نوردهی ندارد اما با توجه به اینکه در صد ها مدل مختلف تولید شده و میشود میتواند به تنهایی و حتی بدون نیاز به روشن کردن نور، باعث تزئین منزل شما شود.
اما اگر قصد دارید تا از نور آباژور برای افزایش زیبایی و یا حتی مطالعه و غیره استفاده کنید، انتخاب مناسب؛ آباژور مدرن است که توانایی بیشتری در انعکاس نور را دارد.
آباژور ورسانورا
آباژور ورسانورا از انواع جدید آباژور ایستاده است که به تازگی به بازار عرضه شده است. طرح خاص این وسیله باعث شده تا افراد علاقه مند به سبک های ساده و کلاسیک از علاقه مندان و طرفداران جدی آن شوند. اگر قصد دارید تا در عین افزایش زیبایی به افزایش نور منزل نیز بپردازید، استفاده از این آباژور در دکوراسیون منزل انتخاب خوبی است.
آباژور رومیزی
آباژور های رومیزی قدیمی با آن سرپوش های گلدار و کاغذی دیگر جایگاهی در دکوراسیون منازل ایرانی ندارند. اگر به بازار مراجعه کنید انواع مختلف و جدیدی از این آباژور را مشاهده میکنید. برخی از آنها آنقدر خلاقانه طراحی شده اند که حتی مشاهده‌شان از پشت ویترین مغازه چشم انسان را به خود جلب میکند. آباژور رومیزی اغلب برای استفاده در اتاق و کنار تخت خواب خریداری میشود اما درهر حال هیچ محدودیتی در استفاده از این محصول وجود ندارد.

منبع: تهران دیزاین سنتر
 

جدیدترین ارسال ها

بالا