تابلوهاي فلكسي

golaleh

New Member
سلام دوستان
لطفا براي طراحي و چاپ يه تابلوي فلكسي منو كمك كنيد از چه برنامه هايي مي تونم استفاده كنم و اگر تابلو در اندازه 3متر در يكه متر باشد مشخصات صفحه رو چه ارقامي بايد بدم
ممنون

tamizi

Member
طبق آخرین اطلاعات من :
چاپ هر متر مربع فلکسی بین 10 تا 15 هزار تومان آب میخوره
برای طراحی از فتو شاپ یا کورل استفاده کن
از استاندارد cymk یا یه همچین چیزی ( دقیقا یادم نیست چه جوری نوشته میشد ) باید استفاده کنی
رزولوشین بین 50 تا 150
......
من فقط همین رو می دونستم

lpi

مدیر انجمن اصول چاپ
سلام دوست من
اونچه كه به نام فلكسي در كشور ما رايج هست اساسا به يكي از روشهايي گفته مي شه كه تابلوهاي سر در مغازه ها ، تابلوهاي بزرگ تبليغاتي در بزرگراه ها يا كلا هر آنچه رو كه قرار بصورتي بزرگتر از حدود معمول نمايش داده بشه با اون مي سازن. فلكسي كه بهتره بگيم فلكسي فيس در اينجا به سطحي اشاره مي كنه كه ما بر روي اون چاپ مي كنيم . اين سطح كلا از الياف پليمري و بصورت رول ساخته مي شه. رنگ اون سفيده و مي تونه درصدي از نور رو از خودش عبور بده. ضخامت اون هم تقريبا بالاست. اين ويژگيهاي فلكسي باعث مي شه تا اين سطح قابليت هاي خاصي داشته باشه. پليمري بودن و ضخامت بالاي اون باعث مي شه تا از استحكام نسبتا بالايي برخوردار بشه و در برابر عوامل فرسايشي خصوصا رطوبت مقاوم باشه و به راحتي پاره نشه. از طرفي چون بصورت رول تهيه مي شه مي تونه براي كارهاي طولي يا همون لارج فرمت مورد استفاده قرار بگيره . اينهم كه نور رو از خودش عبور ميده يه مزيت ديگه است چون مي شه با قرار دادن اون در يك قاب نوري فلزي از پشت به اون نور داد و جلوه نمايش اون رو بالا برد.
سيستمي هم كه با اون رويه فلكسي چاپ مي شه سيستم جوهر افشانه منتها سيستمهاي جوهر افشاني كه خيلي بزرگ هستند و بابايه پرينتر هاي كوچيك مان ! . سيستمهاي جوهر افشان كه جزو سيستمهاي چاپ ديجيتالي محسوب مي شن تنها روش معقول براي چاپ روي فلكسي هستند و براي چاپ روي فلكسي بسيار مناسبند و اصلا پيشرفت بالايي هم در اون بخش كه قرار بوده طرحي بزرگ باشه و بتونيم اون رو زير بارون برف و گرما و سرما قرار بديم در اين چاپگرها به وجود اومده . ضمن اينكه كيفيت چاپ هم خيلي بالا رفته. مركب هايي هم كه بكار ميره براي چاپ هاي خارجي ( منظور همون بيرون از محل ) ضد آب هستند و در برابر نور خورشيد از بين نمي رن .
خوب حالا اينكه ما چه جوري مي تونيم از فلكسي استفاده كنيم تا حدود زيادي معلوم شد.
اما طرح !. در مورد طرح ( من فرض مي كنم شما با كورل يا فتوشاپ اين كار رو ميكني) طرح شما بايد بصورت CMYK طراحي بشه . منتهي طراحي رو بيشتر با نرم افزار فتوشاپ انجام مي دن . اين به خاطر ماهيت چاپ دستگاههاي جوهر افشانه. چون اين دستگاهها براي چاپ تصاوير از نقاط بسيار ريز استفاده مي كنن ( يعني تصوير به صورت رستر چاپ مي شه ) بنابر اين بيشتر از همون اول با فتوشاپ طراحي مي كنن البته مي شه با نرم افزار كورل هم كه يك نرم افزار برداري هست اين كار رو كرد ،منتهي باز هم در نهايت كار بايد بصورت نقشه بيتي در بياد (‌ نترس اين كار رو برات مي كنن ) .
پس بهتره با فتوشاپ كار كني، كارت CMYK و در نهايت بصورت TIFF ذخيره بشه. (‌ باز هم مي گم با كورل هم مي توني اين كار رو بكني). بهر حال بعد از در نظر گرفتن مشخصات كلي براي كارت، بايد مسائل كلي رو در ارتباط با طراحي كار براي بدست آوردن يك چاپ خوب در نظر بگيري. منتهي يك نكته اساسي هست كه بايد فراموش نكني. اگر مي خواي از كارت قبل از چاپ نهايي نمونه تهيه كني نبايد روي نمونه اي كه بر روي كاغذ معمولي مي گيري زياد حساب نكني. چون ماهيت مركب بر روي كاغذ معمولي با ماهيت اون بر روي فلكسي متفاوت هست و بهتره براي اطمينان از اينكه رنگها در نهايت اونچه كه شما مي خواين بشه بهتره از چاپ خونه و افراد مطلع كه با فلكسي كار كردن بپرسين. اما به طور كلي در نظر بگير كه قراره بر روي فلكسي چاپ كني و نور هم از اون رد بشه . در واقع اگه نور براي كارت مهمه و مي خواي طرحت با استفاده از نور جلوه پيدا كنه بايد از رنگهايي استفاده كني كه جلويه نور رو نگيره و تيره نباشه . اگر هم جنبه هاي فانتزيك كار برات مهمه و نور زياد مهم نيست مي توني از رنگهاي تيره هم استفاده كني.
مورد ديگه اي كه بايد بدوني مربوط به روش هاي استفاده از فلكسي است. عموما وقتي طرح هاي ما رنگي هستند و ما در اونها از تصوير استفاده مي كنيم بر روي فلكسي چاپ مي كنيم . ولي بعضي طرحها هم هستند كه تك رنگ هستند و فقط از حروف و اشكال خطي ساده تشكيل شدن. اينجاست كه ما بهتره از روش ديگه اي استفاده كنيم و چاپ انجام نديم . اين روش بر مبناي چسباندن استيكر (‌ پلاستيك پشت چسب دار ) بر روي فلكسيه كه ارزونتر از چاپ هستش. استيكرها كه در انواع مختلف ( شب رنگ و معمولي ) بصورت رول هستند ابتدا با استفاده از ماشين هاي كاتر پلاتر برش داده مي شن و بعد روي فلكس چسبانده مي شن. طرح شما در اين حال همونطور كه گفتم حروف ،عدد و اشكال خطي ساده است و حتما طرح شما بايد با نرم افزار برداري كه اكثرا كورل هست طراحي بشه. محدوديتي كه در اين روش وجود داره اينه كه شما گاهي نمي توني رنگ استيكر مورد نظرت رو پيدا كني ولي در مجموع يه كاريش مي شه كرد !
يه نكته ديگه هم بگم و اون در را با بنره . بنر يه روش ديگه اس كه تقريبا مثله فلكس هست منتها ضخامت بنر بالاست و كلا براي آويزون شدن مناسبه . البته چون ضخيمم هست مقاومت بالاتري از فلكس داره منتها نمي تونه نور رو از خودش به اون صورت كه فلكس اين كار رو مي كنه عبور بده بنابراين اگه بخوان اون رو نور بدن از رو برو مي دن و نور هم بايد خيلي قوي باشه.
در مورد قيمت: قيمتهاي مختلفي هست . براي فلكسي معمولي ( با قاب نور ) از متري 50 تا 80 هزار تومان و براي بنر از متري 17 ، 18 هزار تومان .
اندازه كار : شما طرح رو در اندازه مورد نظر طراحي كن بعد با چاپ خونه مشورت كن.
خوشحال شدم از جوب دادن به سوالت، اگه چيزي مفهوم نبود باز هم بپرس
موفق باشي

kamand1385

New Member
ببخشيد ولي من خودم تابلو سازي دارم
شما بايد اندازه تابلو رو 10 برابر كوچيك كنيد
و رزوليشن را روي 300 بزاريد
يا علي

lpi

مدیر انجمن اصول چاپ
kamand1385 گفت:
يا علي
سلا م دوست من .
1 . لطفا بگين كه چرا بايد طرح رو 10 برابر كوچيك كنن(‌ شايد ايشون منظورش اينه كه عرض 1 متر باشه كه اونوقت مشكلي نيست. به هر حال با هر عرضي نمي شه كار رو طراحي كرد و اين بستگي به عرض دستگاه چاپخونه داره . منتهي طول آزاده و هر چي دلت خواست.
2 . در مورد رزلوشن هم اين بستگي به كيفيت چاپ مورد نظر داره . البته قبلا كه دستگاه ها قديمي تر بود امكان چاپ با رزلوشن هاي بالا وجود نداشت ( اگه هم داشت اين كار رو به خاطر صرفه جويي در مصرف مركب نمي كردن ) . البته چون اين نوع چاپ اصولا براي كار هاي بزرگ كه قراره از فواصل دور به اون نگاه كرد صورت مي گيره رزلوشن بالا هم چندان معني پيدا نمي كنه و رزلوشن 150 هم كافيه . ولي امروز دستگاه ها قادرند با سرعتهاي بالا و همينطور سرعت بيشتر كار رو چاپ كنن البته رزلوشن بيشتر در مورد كار هايي كه قراره با رزلوشن بالاتر هم چاپ بشن عاليه و لازم.
موفق باشي

NaviD.R.R

Member
kamand1385 گفت:
يا علي

دوست عزیز فکر نمی کنی این حرفی که زدی یه مقدار بی معنیه!!!1
من خودم تا به حال بیش از 50 تا تابلوی فلکسی طراحی کردم و چاپم کردم.
ولی تا به حال چنین چیزی نشنیده بودم.
ببین دوست من اگه شما سایز فایلی که می خوای بدی برای چاپ 10 برابر کوچیک کنی حالا رزولوشن فایلت هر چقدر هم می خوای باشه چاپخونه اون فایلو همون 10 برابر کوچیکتر چاپ می کنه.
توی تابلو به جای اینکه رزولوشن کار رو بزاری 300 باید سایز واقعی کار رو با یه رزولوشن پایین تر مثله 50 یا 60 انتخاب کنی.
من فکر کنم شما منظورت رو خوب بیان نکردی منم اینا رو گفتم تا بقیه اشتباه نکن.

saragoli 666

New Member
سلام ببخشید میخواستم بدونم هزینه طراحی فلکسی چقدره؟قبلا هم این سوال رو کرده بودم کسی جواب نداد!!!!!!!!!هر کس میدونه لطفا راهنمایی کنه....ممنون

NaviD.R.R

Member
دوست عزیز قیمت طراحی به خیلی چیزا بستگی داره.
اینکه مشتریت کیه ، چه کاری ازت انتظار داره ، سایز کار چقدره و ...
البته خوب باید دید که خود طراح در چه سطحی.
من برای کارایی که بازاری هستن و طرح خیلی براشون مهم نیست قیمت پایم بیست هزلر تومنه.
حالا اینکه مشتری یه طرح سفارشی می خواد خوب قیمت هم میره بالا .

S.H.R.M.K

Well-Known Member
به نظر من کار هر چقدر هم بازاری باشه باز نباید کم گرفت.

Broken-home

Member
در دو گروه کار بازاری و کار خوب.

اگر کار صرفا طراحی باشه معمولا چند میگیرین؟

اگر عکاسی + طراحی باشه چه طور؟

منظورم اینه که شما فقط طراحی کنید برای اون شرکتی که تابلو کار میکنه نه اینکه تابلو سازی مال خودتون باشه.
قیمتها ی واقعی.چیزی که رایجه مورد نظرم هست

آخرین ویرایش:

lpi

مدیر انجمن اصول چاپ
سلام دوست من.
وقتي در مورد سوال شما فكر كردم بهتر ديدم كه به يه نكته خاصي اشاره بكنم كه همه بتونيم از اون استفاده بكنيم.
به نظر من بكار بردن واژه هاي درست برايه هر كاري كه ما انجام مي ديم مي تونه راهنمايه خوبي براي شفاف شدن ارتباطات كاري باشه . يكي از اين واژه ها واژه طراحيه. اين از اون واژه هاي حساسه كه اكثرا خيلي عمومي بكار مي ره . البته سوال شما با در نظر گرفتن معني ظاهري اين و اژه شايد خيلي عادي باشه و احتياج به مقدمه چيني نداشته باشه. اما حقيقت چيزه ديگه اي هست. يه مثال مي زنم:
فرض كنيد ما قراره يه طرحي برايه يه فلكسي بزنيم . فرض كنيد مثلا 1 متر در 2 متر هم اندازه اش باشه. خوب ما كمي متن داريم و چند تا عكس كه قبلا آماده شدن. به نظر شما براي انجام اين كار چه قيمت منصفانه اي را بايد از مشتري گرفت؟ به نظر من نكته تعيين كننده اينجاست كه ما چه واژه ايي رو بكار خواهيم برد. طبيعيه بگيم كه ما طراحي كرديم ولي آيا واقعا ما اين كار و كرديم . من فكر مي كنم طراحي يه معنيه خاصي داره. طراح زدن يعني چيزي رو كشيدن خلق كردن و اون رو از دنيايه ذهن بر رويه كاغذ آوردن. مثلا يه لوگو رو طراحي كردن اين طور نسيت كه ما ظرف 2 ساعت بشينيم يه لوگو بزنيم . بلكه مدتها فكر مي خواد و گفتگو با صاحبان اون لوگو بعد شايد ده ها بار اتود زدن تا شما بتونيند يه لوگو طراحي كنيد. به نظر من كسايي كه ور مي دارن از اين ور اون يه لوگو رو عينا منقل مي كنن و بعد هم با فونتهاي مريم و پروين زيرش مي نويسن و 100 هزار تومن از مشتري مي گيرن اصلا احرفه ايي عمل نمي كنن و به خودشون و ديگران ضرر ميزنن. برمي گرديم به مثال. من فكر مي كنم بايد در كنار واژه طراحي از واژه اجرا هم در جايه خودش استفاده كرد. و بعد گفت كه اكثره كارهايي كه ما مي كنيم بيشتر اجراست نه طراحي. اجرا يعني اينكه ما مواد اوليه رو در كنار هم تركيب كنيم . اين مواد اوليه مي تونن طرحها،‌عكس ها و متون باشن. اجرا يعني اينكه ما آجر بچينيم ولي طراحي اينه كه ما آجر رو هم بسازيم. پس بايد بگم يه كار مي تونه يا طراحي باشه يا اجرا و يا هر دو باشه. طراحي به معنيه كشيدن هر چيزي نيست مثلا ممكنه شما تويه نرم افزار يه مربع بكشين خوب اين طراحي نيست ولي اگر اين مربع رو روش كار كنين و خطوط و نقطه و حجم بهش بدين ديگه اون مربع معمولي نيست و شما طراحي كردين يعني يه چيزي رو خلق كردين. پس در نظر داشته باشين كه آيا كاره شما چيدنه آجره يا ساختن اون و يا ساختن و چيدن اون مثله يه كاشي كاره مسجد.
در مورد قيمتها پس دو چيز رو در نظر بگيريد:
اول اجرا: بسته به حجم كار از ساعتي 1000 هزار تومن در حالت عادي و يكم بالاتر از عادي نبايد باشه . بيشتر 7000 تا 8000 تومنه عرفه حرفه اي هاست.
دوم طراحي: طراحي بسته به موضوعه طراحي فرق مي كنه يه لوگو يا لوگو تايپ در حدود 150 تا 200 هزار تومن.
اما در مورد فلكس طراحي از اندازه 100 در 70 پيروي مي كنه . حالا به هر قدر كه متراژ بالا تر بره يه 20 در صد هم مي ياد روش. ولي بالا رفتن متراژ اين نيست كه شما اگه طرح رو بزرگم كردي بشه افزايش متراژ . طرح كامپيوتري هم توجه كننين كه فرق داره با طراحي عادي كه اينم نكته مهميه.

آخرین ویرایش:

Broken-home

Member
آقا شما در خوب بودن یه پدیده ایه.همون طور که قبلا هم گفته بودم کارت درسته.
http://forum.majidonline.com/forum110/thread46226.html

حالا یه سئوال
یعنی شما نسبت به ساعتی که برای اون طراحی وقت گذاشتی قیمت میذازین؟
"بيشتر 7000 تا 8000 تومنه عرفه حرفه اي هاست." منظورتون ساعتی اینقدر یا کل طرح ؟!!!!

نمیشه به مشتری یا تابلو سازه بگی من برای این کار این قدر وقت گذاشتم پس اینقدر قیمتش میشه.آخه مشتری اول کار که میاد قیمتو می خواد.

آخرین ویرایش:

lpi

مدیر انجمن اصول چاپ
سلام دوست من
قبل از اينكه با شما راجع به سوالاتون صحبت كنم، لازم مي بينم از اظهار لطفتون كمال سپاسگزاري رو داشته باشم . من هم از شما و هم از ساير دوستاني كه با دلگرمي هاي خودشون به من كمك مي كنن تا بهتر بنويسم ممنونم.
اما جواب سوالاتون:
من فكر مي كنم بايد كمي راجع به اصول قيمت گذاري براي كار با هم صحبت كنيم تا قضيه مشخص بشه. يه مثال مي زنم. فرض كنيد شما مي ريد تويه رستوران فست فوود تو يه شريعتي كه به عنوان مشتري يه ساندويچ همبرگر بخوريد . بعد از صرف غذا كه همراه با يه نوشابه است از شما بر فرض 4000 تومن مي گيرن. خوب شما همين ساندويچ رو تويه انقلاب مي خوري مثلا 1000 تومن يا تويه آرياشهر مي خوري 2000 تومن. خوب حالا فكر مي كني كدوم يكي از اين ها بيشتر پول در مي آرن؟ خب طبيعيه كه بگي اوني كه تو يه شريعتيه. ولي بذار بگم كه من نمي خوام بگم كدومشون بيشتر پول در مي ارن. من مي خوام بگم هر كدومشون چه جوري پول در مي آرن. ببين به زبان خيلي ساده كسب و كار هر كدوم از اينها بستگي به هزينه هايه كه مي كنن و در آمديه كه دارن. طبيعه كه رستوران گرون تر تويه شريعتي قيمت همبرگرش بالاتره چون هزينه ها يه بالاتري داره. اين فقط مربوط به دك و پزه قضيه نيستا بلكه به تعداد پرسنل و برق و مواد اوليه خيلي چيزايه ديگه بستگه داره. به هر حال اگه اونجا قيمته همبرگر 4000 تومنه، نشون مي ده كه اين قيمت يه عامل متعادل كننده براي كسب و كاره اون رستورانه. منتها نه در خرده فروشي بلكه در عمده فروشي. معنيش چيه ؟ معنيش اينه كه اين رستوران چون هزينه هاش بالاست و مجبوره همبرگره گرون بفروشه ، پس مشتريه كمتري خواهد داشت. پس وقتي مشتري كمتر باشه بايد يه جوري قيمت رو بالا ببره كه با مشتريه كمتر به يه نقطه سود آوره ارضا كننده هم برسه. پس قيمت بالاتر توجه بالاتر هم مي خواد و سرويس دهي بالاتر تا با مشتري كمتر ولي پولدار تر بشه اونرو اداره كرد.در برابره اين مثال مثاله همبرگر انقلابي 1000 تومني هست. اينجا ديگه طرف بايد فقط به فكر مشتريه بيشتر باشه چون كمتر كسي و البته خيلي كمتر كسي پيدا مي شه كه بخواد اونجا واسه يه همبرگر 4000 تومن بده . پس اينجا مدل كسب و كار اقتضا مي كنه مواد اوليه ارزونتر و جايه كوچيكتري مورد استفاده باشه و حتي ممكنه يه سوسكم لازم داشته باشيم ! . اما به هر حال بايد هول نكنيم وفتي مي بينيم كه تويه مغازه فلافل فروشي صد نفر صف بستن به هر حال اينجا هم قيمت ارزون تر اقتضايه كسب درامده و اصلا اين طورا هم نيست كه بگيم نگاه كن طرف با يه ذره نخود و نون و خيارشور چي كار مي كنه.
اما بريم سراغه كسب كاره خودمون.
در واقع اينجا هم همچين قضيه اي هست.
يعني در وهله اول مهارت ما در عرضه كاره كه كيفيت كاره مون رو تعيين مي كنه و بعد اينكه به راستي ما چه نوع بازاري رو مي خوايم هدف قرار بديم. يعني نوع آدما و مشتري هاي ما چين. وقتي اين بازار يه بازار دانشجويه كه مي خواد يه پروژه ببنده و استادش گفته يه پلات يا نمودار طراحي كننين يه قضيه است و وقتي قراره با يه شركت بزرگ يا يه آدم لارج طرف باشين يه قضيه. پس سعي كنيد تكليفه خودمون رو مشخص كنيم چون واقعا اگه در فكره جوابگويي به هر نوع بازار و مشتري باشيم فقط وقت خودمون رو تلف كرديم. ارزش مهارت خودتون رو با توجه به واقعيت ها ي مشتري خاص خودتون بسنجيد . چون آدم نمي تونه به يك نفر ارزون بگه به يكي گرون . ببينيد همه چيز مشخصه : نوع مشتري و توانايه ما. با قيمت ارزونتر شما بايد مشتري بيشتر و با يه قيمت گرون تر شما بايد مشتري پول بده تر داشته باشين. طبيعيه كه وقتي مشتري ارزون پسند باشه خوب لازم نيست يه ليوان آب پرتقال جلوش بذارين ولي مشتري ارزون پسند هم در حده استاندارد تاكيد مي كنم در حد استاندارد بايد بهش توجه كرد . اما يه مشتريه گرون فرا تر از استاندارد بايد بهش توجه بشه ولي قيمت مي تونه از استاندارد بالا باشه . پس اميدوارم كلا سيستم خودتون رو بسنجيد ، بازار تون رو انتخاب كنين و كسب و كاره خوبي داشته باشين. اگه هم دوست داشتين من مي تونم مدلي كه اين حرفها در اون مي گنجه رو بيشتر براتون توضيح بدم .
ممنون

Broken-home

Member
بحثی خوبی شد.چرا که نه؟اگر مدل رو هم بگید که عالیه.
فقط یکی از سئوالها قبلی رو علاوه بر توضیحات خیلی مفیدی که دادین می خواستم بپرسم.
در پست قبلیتون 7000 یا 8000 تومن برای حرفه ای ها منظورتون ساعتی اینقدر هست یا کل طرح ؟ این برا کل طرح که کمه .درسته؟
فکر میکنید به عنوان مثال اگر یه مشتریه ارزون که مثلا سوپر مارکت داره و چیزه زیادی هم از یه طرح خوب یا بد تشخیص نمیده داشته باشیم چه قیمتی مناسبه اگر یه تابلو 1 در 3 متر بخواد؟(به عنوان فرض عرض کرم) و ما هم اون استانداردی رو که گفتین براش رعایت کنیم.
در مورد متراژ هم که گفتین .آیا افزایش سایز تابلو و یا بیلبورد چه به لحاظ طولی و عرضی در قیمت موثره؟این 20 درصدی که گفتین یعنی هر 50 در 70 که اضاف بشه این مقدار میاد روش ؟درست متوجه شدم؟
مرسی

آخرین ویرایش:

NaviD.R.R

Member
ببین دوست من تو کار تابلو بیشتر سود کار روی کل کاره.
یعنی ما به مشتری نمی گیم که بابت طرح مثلا 20000 تومان باید بدی با بت چاپ اینقدر و ....
اگه یه طراح بتونه با یه تابلو ساز کا کنه مثلا متری یه مبلغی به اون بده که فریم و ... تابلو رو بسازه اون موقع متری یه مبلغی برای طراح می مونه که در جمع خیلی بیشتر از 20000 تومان یه طرحه .
البته همونطور که دوستمون گفتن به مشتری خیلی بستگی داره. من پایه کارام دیگه خیلی پایین بگبرم 15000 تومانه.

saragoli 666

New Member
ممنون از این همه جواب!!!!

از این که راهنمایی کردین ممنون...من توی کاری که کردم از عکس یا غیره استفاده نکردم ...فلکسی رو بر اساسه ترکیب رنگهایی که میخواستند طراحی کردم...چون برای یه محل خاص بود طراحیش تقریبا مثل طراحیه پوستر بوده....سایزم خیلی بزرگ نیست....حالا من میخوام بدونم قیمت پایه ای برای این نوع طراحی هست یا نه.....یا باید بسته به همون دلایلی که همه گفتن قیمت داد!!!!؟؟؟؟

saragoli 666

New Member
یه سوال دیگه؟

ممنون از lpi عزیز.....خیلی کمکم کردی ....یه سواله دیگم دارم....برای یه رستوران 2 تا تابلوی فلکسی طراحی کردم....چون سلیقه طرف عجیب بود منم مجبور شدم یه کارایی (فکر میکنم بیشتر از یه اجرا)انجام دادم....حالا هرچی اسمشو بشه گذاشت...میخوام بدونم قیمتی که برای تابلوها هست چیه؟اصلا اینارم میشه قیمتگذاری کرد!!!!یا نه؟اگه قیمت حدودی این نمونه کارهارم بدین ممنون میشم......

جدیدترین ارسال ها

بالا