به کدوم نرم افزار تدوین رای می دید؟

به کدوم نرم افزار تدوین کامپیوتری رای می دید؟

• ادیوس

رای: 69 33.0%
  • پریمیر

رای: 102 48.8%
  • لیکوئید

رای: 35 16.7%
  • فاینال کات

رای: 24 11.5%
  • سایر

رای: 17 8.1%

• مجموع رای دهندگان
    209

animeditor

Active Member
سلام جمیعاً

بحث این تاپیک سر اینه که » کدوم نرم افزار تدوین از بقیه بهتره؟!

این دعوا یه بحث خیلی قدیمیه (البته فکر کنم قدمتش به زمان ژوراسیک نرسه!)
هیچ کس هیچ وقت نمی تونه بگه که فلان چیز از بقیه بهتره ... چون هر چیز به جای خویش نیکوست.

خب ... پس ما چیکار کنیم؟

ما میایم یه کاری می کنیم ... دوستان عزیز، نظراتشونو توی این تاپیک می گن ... ما هم رای گیری و امتیازدهی می کنیم و بعدش اعلام می کنیم. این جوری معلوم می شه که فلان نرم افزار، توی انجمن ما محبوبیت بیشتری داره و از طرفی، دیگران متوجه می شن که چرا دوستان، این قدر طرفدار این نرم افزار هستن.

حالا ...

شرایط نظرسنجی:

1- دعوا معوا تعطیل (جدی می گم ... کارت میدما!)

2- دلایل شما واسه انتخاب و استفاده از این نرم افزار.

3- نظر سایت ها و کاربران خارجی با لینک به منبع ... تاکید می کنم با لینک ... مطلب بدون لینک، اعتبار ندارد ... حتی شما دوست عزیز

4- شما با کدوم نرم افزارهای دیگه کار کردید و تا چه حد تسلط دارید؟ آیا فقط از نرم افزار مورد پسندتون استفاده می کنید؟

5- اگه بخواید یه مونتاژ کوتاه انجام بدید، با کدوم نرم افزار سریعتر انجام می دید؟ با کدومشون دقیق تر؟ با کدومشون قشنگ تر؟ (این یکی رو وجدانی راستشو بگید ... اگر وجدان ندارید آزاده باشید :دی)

6- اگه نرم افزار مورد پسندتون نبود، با کدوم نرم افزار کار می کردید؟

7- سایر موارد ... که به ذهنتون می رسه.

خب بیبینم چیکار می کنیدا!

التماس دعا
یا علی

Peace Dove

Well-Known Member
سلام مهدي جان گل

- دعوا معوا تعطیل (جدی می گم ... کارت میدما!)

2- دلایل شما واسه انتخاب و استفاده از این نرم افزار.

3- نظر سایت ها و کاربران خارجی با لینک به منبع ... تاکید می کنم با لینک ... مطلب بدون لینک، اعتبار ندارد ... حتی شما دوست عزیز

4- شما با کدوم نرم افزارهای دیگه کار کردید و تا چه حد تسلط دارید؟ آیا فقط از نرم افزار مورد پسندتون استفاده می کنید؟

5- اگه بخواید یه مونتاژ کوتاه انجام بدید، با کدوم نرم افزار سریعتر انجام می دید؟ با کدومشون دقیق تر؟ با کدومشون قشنگ تر؟ (این یکی رو وجدانی راستشو بگید ... اگر وجدان ندارید آزاده باشید :دی)

6- اگه نرم افزار مورد پسندتون نبود، با کدوم نرم افزار کار می کردید؟

7- سایر موارد ... که به ذهنتون می رسه.
اديوس
اديوس
اديوس
...
1-كي دعوا داره هان؟!!
2-دلايل زياده كه نمي تونم الان همشو بگم اما صد دفعه تو تايپيك هاي مختلف گفتم!!
3-لينك زياده اما الان وقن ندارم لينك بدم خودتون بگرديد!!
4- پريمير با اون هم خيلي تسلط دارم.
5- سريعتر: اديوس و يوليد دقيقتر: اديوس و پريمير
6- خوب اين مورد پسندمه!! ام اگه خوب نبود خوب بعد ا ز پريمير هست
7- مگه من ذهن هم دارم؟!!! حرفي ميزني ها!!
التماس دعا
یا علی
موفق باشيد
سامان!

:Mohsen:

کاربر باتجربه
سلام رفقا
من فقط ميخوام تجربمو بگم(اگه داشته باشم!!!)

پرمير
1- به روي چشم
2- پرمير شايد شناخته شده ترين نرم افزار تدوين باشه، هر چي هم كمو كسري داره براش يه خلوار پلاگين اومده، همخوني زيادي با نرم افزاري ديگه مثل فوتوشاپ، افتر افكت و ... داره و ...
3- فكر كنم سايت ادوب بهترين منبع باشه، بجز اون چيز ديگه اي دم دست ندارم
4- من به مديا استاديو مسلطم و مكس و افتر افكت هم كار ميكنم، و هيچ وقت براي يه كار حسابي از پرمير تنها استفاده نمي كنم
5- سريعتر: مديا استاديو(براي كاراي سريع آخرشه)-دقيقتر: پرمير و ...
6- من چون با بقيه نرم افزاراي تدوين كار نكردم مي رم سراغ مديا استاديو، چون كار راه اندازه
7- هم پرمير هم بقيه نرم افزارا خوبي ها و بدي هاي خودشونو دارن، به نظرم براي يه كار خوب نبايد به يه نرم افزار بسنده كرد
موفق باشيد

kamran_dotnet

New Member
مسئله اصلي عادت كردنه.قدرت هر دو يكي هستند.من با پريمير كار ميكنم و بعد از تعريف و تمجيد هاي Avid نصب كردم و ديدم اصلا نميتونم كار كنم.چون پريمير توي تايم لايني روان و قدرتمند ميده كه من هم چون خيلي توي ساخت short film براي عروسي روي عوض كردن صحنه ها با آهنگ حساسم فقط ميتونم با پريمير كار كنم.و همكارم چون فقط با Avid كار ميكنه اصلا با پريمير راحت نيست.مسئله اصلي فقط راحتي و عادته همين...

Dr.xyz

Well-Known Member
سلا م
بحث جالبيه
اما يك نكته مهم اينه كه با اين برنامه جكار دارى
اكر كار تلفزيونى باشه كه بريمير و اديوس هر دو خوبن مثلا بهترين شبكه نيل ست(الرايhttp://www.alrai.tv/Templates/home.aspx) در سال 2007 از اين دو برنامه استفاده مى كنه .
و كاراى كرافيكش هم شركت vevet انجام ميده و اكه اشتباه نكنم شركت المانى هست (در كل كار اين شبكه درجه يكه)
و در عين حال از يك سيستم مجزار (سيستم مونتاج) كه امسمش smok هست استفاده هم مي كنن
من با هر دو برنامه كار كردم از ديرباز
هر كدوم نسبت به ديكرا مزايايى داره
ولى بنظر من اينكه بريمير با ادما صحبت ميكنه مث فوتوشاب

PhotoGraph

New Member
نظر

به نظر خود من پریمیر حرف نداره . اول اینکه به گفته دوستان اکثر پلاگین هاش نواقص هاشونو رفع میکنه . دوم اینکه فکر نکنم کسی تو کار شرکت ادوب شک داشته باشی . سوم اینکه حرفه ای ها اینو انتخاب میکنن.ولی بنده خودم محیط ادیوس رو خیلی دوست دارم . خودمم چون کارهای عروسی خیلی میکنم از پریمیر و ادیوس و مدیا استودیو استفاده میکنم . ولی در آخر به نظر بنده هم این درسته که بگیم هر چیزی جای خودشو داره . تو پروژه ها هم بهتره تلفیقی کار بشه چون بهتره . به شرط اینکه کیفیت یکی بشه.
ولی ................................................ پریمیر یه چیز دیگه ست . البته 6.5 از بقیه شون بهتره.

tirgas

Active Member
من خودم به پريمير راي دادم اما اگه برد تخصصيشو نداشته باشي، اديوس رو بشتر ميپسندم، سبكتره. البته از محيطش اصلاً خوشم نمياد!!!
ليكوئيد هم براي كارهاي جينگول خوبه.
اما باز هم ميگه، هيچي ادوبي نميشه (پريمير)

gigamax

کاربر متخصص جلوه های ویژه
سلام بر همگی . مرسی از مدیر محترم که این تاپیک به درد بخورو راه انداختن

من نزدیک 3 ساله در پریمیر کار می کنم . ازش طفلکی خیلی راضی بودم تا حالا
یکی از بهترین ویژگی هاش که من خیلی ازش استفاده می کنم سازگاری با سایر محصولات شرکت ادوبی است . من الان غیر از پریمیر از فوتوشاپ ؛ افتر افکت ، این دیزاین و الستراتور استفاده می کنم . می تونم خیلی راحت بین این نرم افزار ها اشتراکی کار کنم .
حقیقتش من یه پنج شیش باری با ادیوس و دو سه باری با لیکویید هم کار کردم اما نه در حد پریمیر . اینه نمی تونم دربارشون اظهار نظری بکنم . ولی تا حالا من تو پریمیر کار نبوده که نتونم انجام بدم . موندم در زمینه تدوین ویدئو ابزار از این کاملتر چیه ؟!!

موفق باشین

roohollah

Banned
پریمیر رو به یک دلیل میگم، به خاطر این که مال ادوبه و خوب هماهنگیش با بقیه محصولات ادوب...
و البته به یک دلیل نمیگم، اونم چون مال ادوبه و کلا میخوام سر به تن ساحابش نباشه

argos

New Member
اگر قصدتان در استفاده از یک نرم افزار تدوین تکه کردن و به هم متصل کردن و صدا گذاری و بر روی یک فایل ویدویی و احیانآ قرار دادن یک تیتراژ ساده در ابتدا یا انتهای آن می باشد تمام نرم افزار های ذکر شده ( چهار تای اول) به شرط تسلط بر آنها و استفاده از آخرین نسخه هیچ برتری خاصی بر دیگری ندارند . در واقع اصل بر تسلط می باشد .
اما اگر قصد استفاده در موارد دیگری از جمله ساخت ویدئو کلیپ ، تیزر ، مستندصنعتی و یا فیلم کوتاه دارید آنگاه باید نرم افزاری را انتخاب کنید که قابلیتهای جانبی آن در رفع نیاز شما به خدمتتان درآید.
برای انتخاب صحیح نیاز به آشنایی هرچند مختصر با این نرم افزار ها می باشد.

FCP : محصول کمپانی اپل، که اگر نگوییم قدرتمندترین ولی به راستی داری بهترین محیط برای تدوینگران حرفه ای می باشد
به علت اینکه این نرم افزار برای MAC طراحی گشته در ایران به ندرت از آن استفاده می شود.در امریکا و اروپا اغلب فیلمهایی که بر روی نگاتیو گرفته شده اند پس از اسکن و تبدیل به دیجیتال شدن توسط این نرم افزار تدوین می شوند.

PREMIERE : منعطفترین نرم افزار که همه قابلیتهای خوب را در خود یکجا دارد . از محسنات آن این است که پلاگینهای بسیاری
برای آن نوشته شده است. آخرین نسخه آن در کنار دیگر محصولات CS از جمله AFTER EFFECTS مجموعه ای را تشکیل می دهند به راستی بی همتا. برای آشنایی بیشتر با این مجموعه اینجا را ببینید.
یک اشکال اساسی که در بین کاربران این محصول دیده می شود اینست که بسیاری از آنان هنوز از نسخه 6.5 آن استفاده میکنند. در حالی که آن نسخه متعلق به سالها پیش است و از آن زمان قابلیتهای بسیاری به این نرم افزار افزوده شده است.
نسخه CS4 آخرین نسخه آن می باشد که اطلاعات بیشتر در اینجا ذکر شده است.

AVID LIQUID PRO: نرم افزاری متعلق به کمپانی اوید است و دارای معایب و محسناتی .از محسناتش یکی این است
که یادگیری آن تقریبا ساده میباشد. در ایران به وفور استفاده میشود به خصوص در صدا و سیما.
از آنجا که کمپانی اوید بسیار پر محصول است نسخه های این نرم افزار در فاصله زمانی نسبتآ زیادی ارتقا می یابند.اگر قصد استفاده از این نرم افزار را دارید حتمآ از نسخه PRO استفاده کنید . برای کارایی بهتر ، از کارت سخت افزاری همراه این برنامه استفاده کنید.

EDIUS : این نرم افزار محصول Canopus است که ویژگی اصلیش سادگی و راحتی کار کردن با آن می باشد که همین امر بسیاری را شیفته آن کرده است .سرعت آن هنگام کار کردن با فرمت HD تقریبآ بی نظیر است . اما قابلیتهای جانبیش محدود است و پلا گین های کمی برای آن نوشته شده . و به طور کلی دارای کلاس کاری پایین تری نسبت به سه محصول فوق می باشد. برای آموزش این نرم افزار از اینجا استفاده نمایید.

در پایان باز هم متذکر میشم که آنچه در درجه اول اهمیت دارد تسلط پیدا کردن به نرم افزار و احساس راحتی با آن است.
برای اطلاعات بیشتر سایتهای زیر پیشنهاد می شود.
http://videoediting.digitalmedianet.com/
http://forum.digital-digest.com/
http://digitalproducer.digitalmedianet.com/

آخرین ویرایش:

saeed50

Member
ادیوس؟ پریمیر؟لیکوید؟....؟

واقعا سوال سختیه؟
من خودم چون مونتاژ کارای همایشی رو انحام میدم وفقط کات میزنم و اینسرت های دوربین 2 را استفاده میکنم یه تیتراژ و زیرنویس مختصر استفاده میکنم ادیوس رو ترجیح میدم به خاطر سرعت و روانی ادیوس از اون طرف سازگاری پریمیر با لایه های فوتوشاپ و امکانات صوتی بهتر پریمیر رو نمیشه نادیده گرفت گرچه فایلهای mpg با ادیوس راحتتر کار میکنن. لیکوید هم قربونش برم خیلی با حالا ولی سنگین هست و یه عیب بزرگش نداشتن شرت کات کیبورده یا شایدم من بلد نیستم مثلا یه کات ساده رو باید از موس استفاده کنی. اما برای ساخت نماهنگ و تیزر وغیره به نظر من بسته به نوع کار باید از تمام نرم افزارا درجای خودش استفاده کرد. اگه قرار به کارت دادن و اینا باشه من ادیوس رو ترجیح میدم ولو اینکه کلاسش پایین باشه و امکاناتش کمتر باشه. final cut رو هم فقط اسمشو شنیدم اصلا باهاش آشنا نیستم.

iman533

New Member
اويد ليكوئيد از همه سرتره

سلام به همه دوستان عزيز

من با كارهايي كه با اويد كردم و قبلا هم با پريمير كار مي كردم مي تونم ادعا كنم .اقعا نرم افزار قدرمتنديه
اولا اينكه همه پسوندهاي ادوب و كورل را شناسايي مي كنه و براحتي ميشه باهاشون كار كرد
ثانيا اينكه امكانات خيلي زيادي در اختيار كاربر ميذاره

فقط بديش اينه كه يكم ناشناخته س:d

sokhan.eshgh

Active Member
دوستان تا حدودی به یک چیز اشاره کردند ولی در کل باید گفت بین این شرکت ها canopus . adobe به نظر من از همه بالاترند زیرا :
canopus
1: از نظر سرعت فوق العاده است
2:سرعت در رندر گیری
3:کار با ***** های تصحیح رنگ که هم با سادگی و هم با کارایی خیلی بالا
و......

adobe
1: متعدد بودن نرم افزار ها وارتباط انها با هم
2:ساپورت دنیایی از پلاگین
3: و سرعت سریع در ورژن های cs2 به بالا
و.....

در سازمان صدا وسیما خودمون البته در شهرستانها بیشتر با avid کار میکنند البته با روی کار امدن edius جدیدا با این نرم افزار کار می کنند ولی در تهران اینطوری که من اطلاع دارم با پریمر cs2 کار می کنند البته برای ساخت تیزر کم و بیش هم دیدم بعضی از فیلم و تیزر ها رو با edius میزنند چون استفاده از ***** هاش تابلو
در کل باید گفت باید با تمامی این نرم افزار ها اشنا باشی تا بتونی حرفه ای باشی

من هم پرميرم

يكي از مشخصه بين اين راحت بودن كار تو يك مانيتور هست
اديوس رو اصلا نميشه تو يك مونيتور كار كرد سخت ميشه

ادوب هميشه در كمل سادگي حرفه اي كار مي كنه

esoroush

New Member
فقط ادیوس
این برنامه حتی بدون کارت مونتاژ هم کار می کنه . خروجی عالی میده
من هم با پریمیر کار کردم و هم با ادیوس
ولی ادیوس هم سریعتره و هم قشنگتر
زمان رندر کردنش هم یک سوم پریمیر هست.
بقیش دیگه با خودتونه.

aim51

New Member
فقط ادیوس
این برنامه حتی بدون کارت مونتاژ هم کار می کنه . خروجی عالی میده
من هم با پریمیر کار کردم و هم با ادیوس
ولی ادیوس هم سریعتره و هم قشنگتر
زمان رندر کردنش هم یک سوم پریمیر هست.
بقیش دیگه با خودتونه.

سلام . فقط يك سوال : شما آخرين ورژنها را هم مقايسه كرديد ؟ چون ميگن نسخه هاي آخر( cs4 مثلا) از نظر قدرت رندر بالاتر رفتن . سرعت رندر مهمه بخصوص كه من cpu خيلي قوي ندارم.

جدیدترین ارسال ها

بالا