بررسی تاریخچه ی Kali Linux و BackTrack

pcpsoft

New Member
بسیاری از دوستان تازه وارد هنوز با این مسئله کنار نیومدند که کالی همون بک ترک هست فقط با یکسری تغییرات که شامل تغیر در نام این توزیع هم بوده .
امیدوارم مطلب مفید باشه و یکسری از مسائل حاشیه ای تمام بشه و دوستان ذهیت درستی در خصوص کالی لینوکس ( Kali Linux ) پیدا کنند .

تاریخچه Kali و BackTrack :

تقریبا ۷ سال از زمانی که ما با اولین نسخه بسیار آشنایی لینوکس BackTrack که توسط Offensive Security ساخته و مدیریت شد می گذرد، اما چه چیز در تاریخ این توزیع لینوکس معروف تست نفوذ وجود دارد؟
ریشه های لینوکس کالی را KNOPPIX پیدا کردیم. KNOPPIX جزو اولین توزیع های زنده (Bootable) لینوکس بوده،KNOPPIX یک توزیع کلاسیک بود که هنور عده ای زیادی به آن وفادار هستند. در زمان انجام پروژه WHoppix یکی از شاخه های Knoppix (بله WH به معنای حروف بزرگ ) بود، که بعد از اینکه از شاخه WHAX در آمد، دوباره یک برند کار آمد شد، و همان BackTrack که ما از آن استفاده می کنیم. یک موضوع مشترک در همه این توزیع ها وجود دارد، ( لینوکس KNOPPIX، که WHoppix شد، و بعد از آن WHAX که در نهایت از آن BackTrack به وجود آمد)؛ اصل و نسب BackTrack در تشخیص نفوذ و جرایم دیجیتال تمرکز کرده بود. گسترش دامنه ی فعالیت BackTrack به ابزار های بیشتری اجازه همکاری و سازگاری را داد. .در هر صورت، در میان توزیع های قابل انتخاب برای تست نفوذ و امنیت و هکر ها، BackTrack ، در حدود هفت سال حکم رانی طولانی مدتی داشته . با این حال در ماه مارس ۲۰۱۳ این توزیع با احترام، از خدمت خارج شد و به جای آن لینوکس Kali معرفی شد.

چرا زحمت تغییر نام را به خودشان دادند؟

لینوکس Kali در بین بچه های Offensive Security یک چیز کاملا متفاوت هست، و همانطوری که فکر می کردم برای بر طرف کردن " مشکلات ذاتی" BackTrack نیاز به این بود که همه چیز دوباره به صورت کامل نوشته شود. مشکل اصلی در نسخه یک تا پنج بود، که تبدیل به یک دردسر همیشگی برای آنها شده بود. مشکل اینجا بود : گنجاندن بیش از اندازه ابزار های تست و نفوذ و سازگاری بین آنها نیاز به تلاش بسیار داشت. بسیاری از ابزارهای تست و نفوذ امنیت توسط سازندگان آنها به صورت منظم بروز رسانی نمی شد، بنابراین نتیجه این می شد که ، تلاش برای بروز رسانی کل سیستم عامل باعث تداخل در عملکرد یا از کار افتادن خود ابزار یا ابزار های دیگر می شد. یک مثال خوب از این دست می توان از Ettercap نام برد ، که برای مدت طولانی بروز رسانی نشده بود.
راه حل این بود که برای ساخت Kali از پایین به بالا بازسازی صورت گیرد، ولی اینبار مبتنی بر دبیان. قبل از این پوشه BackTrack در ‎/pentest/‎ بود، این در حالی است که امروزه تمام اینها توسط بسته های دبیان مدیریت و بروزرسانی می شود.
لینوکس Kali دارای ۳۰۰ ابزار است که به صورت خودکار در لایه اکوسفر Kali کار می کنند. همچنین Kali طبق یک استاندار سلسله مراتبی نگهداری فایل های سیستم درست شده، که توانایی پشتیبانی گسترده از کارت های سخت افزاری USB بیسیم را دارد، به استثنا سخت افزار های که ظاهرا ساخت شرکت Broadcom هستند.

پشتیبانی از ARM

یکی دیگر از ویژگیهای جالب توجه لینوکس Kali این است، که قابلیت پشتیبانی از معماری ARM را دارد، این به این معنی است که شما می توانید به راحتی از این توزیع در گجت های مثل Raspberry Pi’s و Chromebooks و غیره استفاده کنید. در ضمن، شما می توانید فایل های ISO خود را، از طریق قابلیت lifebuild دبیان در لینوکس Kali ایجاد کنید.

به صورت خلاصه

Kali Linux توزیع تست و نفوذ خوبی است، که تا به امروز برای رفع مشکلات قبلی اقدام به بروز رسانی کرده است. این توزیع دارای دو حالت می باشد: به صورت پیش فرض به صورت جرایم دیجیتال، که بهترین حالت اجرا ( به نظر ما )گنوم است.

تمام ابزار های معمول تست و نفوذ این توزیع هم به سهولت و طبقه بندی همان نسخه قبلی BackTrack می باشد، بنابراین در این توزیع هم همانند توزیع قبل BackTrack مشکلی در استفاده از آنها نخواهید داشت. Offensive Security هنوز هم اصرار دارد که شما برای اجرای سیستم عامل از ریشه استفاده کنید، بنابراین احتمالا اگر نمی خواهید این بخشی از توزیع شما باشد (پیشنهاد ما استفاده از لینوکس مورد علاقه مان سیستم عامل BackBox است.) واضح است برای تست نفوذ و امنیت ، لینوکس Kali، یک سیستم عامل عالی می باشد. بهترین مجموعه از ابزارهای تست و نفوذ جهان که به صورت پیش فرض در این سیستم عامل وجود دارند. هر دوی آنها بسیار پایدار، فادار به طرفداران، توجه به جزئیات و اشکال زدایی هستند. به واقع می توان گفت آنها یک توزیع تست و نفوذ لینوکسی هستند.

منبع::: انجمن دانشجویان کردستان
 

جدیدترین ارسال ها

بالا