[phpNuke] برداشتن كپي رايت پايين صفحات

Mikhak

Active Member
البته كپي رايت رو اگه اقرار بود ورداريم ديگه از اول نميذاشتم بهتره كه به كپي رايت احترام بزاريم ولي .......
بستگي داره به ورژنش ولي اكثرا به اين روشه كه از توي فايل mainfile.php اين خط رو حذف كنين
PHP:
$copyright = $row['copyright'];
-----------------------------------
سينا

zanis

Member
میخک جان با برداشتن این خط کد کلا دیگه چیزی نشون داده نمیشه و وقتی به صفحه اول میریم فقط یه صفحه سفید میبینیم .

izone

Active Member
zanis گفت:
چطوري ميشه كپي رايت پايين نيوك را پاك كرد ؟

دوست گرامي

شما با برداشتن اون چند خط پايين تارنما چه سودي ميبريد؟؟؟

بجز اينكه فارسي كننده را دلسرد از كاري كه كرده ميكنيد؟

اين كار نشدني نيست ولي كاري بسيار ناپسند است و باعث ميشود كه ما ديگر ميل و اشتياق فارسي سازي و پشتيباني دادن به شما را نخواهيم داشت.

به اين تاپيك هم نگاهي كنيد:

http://www.irannuke.com/modules.php...ic&t=646&sid=aa6309779ba2558f547d1ea428c5fa17

با سپاس

به نظر من بياييم يه كاري بكنيم كه هم كپي رايت ضايع نشه هم اينكه مردم نخوان لينك هاي ما رو تحمل كنند :
يك لوگو از سايت سازنده يا فارسي كننده بذارن توي سايتشون به هيچ جايي هم بر نمي خوره ( نظر شما چيه ؟ )

zfarhad2003

Member
ما كي ياد خواهيم گرفت كه به قوانين كپي‌رايت احترام بزاريم؟
به نظر مي‌رسه كه هيچ كس جوابي براي اين سوال نداره چون اصولا ما ايرانيان با كپي رايت بيگانه‌ايم شايد زماني كه مجبور بشيم به خاطر همين قانون كپي رايت براي خريد يك نرم افزار كوچك صداها دلار پول بديم اون موقع است كه راضي به نگه داشتن اعلان هاي كپي رايت كارهاي opensource باشيم.

واقعا جاي تاسف بسيار دارد.

awt

Member
كار خوبي نيست

سلام خوبي
آقا من فكر ميكنم كار بسيار اشتباهيه
ولي بعضي وقتا شيطان تو جلده انسان مي ره ....
آقا اول برو فايل footer.php را باز کن و بعد فکر کنم تو خط 5 یا 6 زیاد یادم نیست یه چیزی مثل این هست
function footmsg() {
global $foot1, $foot2, $foot3, $copyright, $total_time, $start_time;
اونجا می تونی $copyright را پاک کنی و هر چی دلت می خواد بنویسی
البته راه های دیگری هم هست ولی این راه ساده ترشه
بازم میگم سعی کنید این کارو نکنید
چون وقتی فردی یا کسی می شینه و وقتشو صرف اینا می کنه دلش تنها به اینا بنده که اسمشون اون آخر !!!! ببینه و وقتی ما این کار رو می کنیم واقعا ......خیلی دردناکه .....
بدرود

Mikhak

Active Member
فكر نكنم بشه با يه تاپيك و چند تا پست مسئله كپي رايت رو حل كرد.!
-------------------
سينا

بازم رو پيشنهاد من فكر كنين !!!!!!!

يه ليسانس هم بايد براي ايراني ها بنويسيم:)

izone

Active Member
awt گفت:
سلام خوبي
آقا من فكر ميكنم كار بسيار اشتباهيه
ولي بعضي وقتا شيطان تو جلده انسان مي ره ....
آقا اول برو فايل footer.php را باز کن و بعد فکر کنم تو خط 5 یا 6 زیاد یادم نیست یه چیزی مثل این هست
function footmsg() {
global $foot1, $foot2, $foot3, $copyright, $total_time, $start_time;
اونجا می تونی $copyright را پاک کنی و هر چی دلت می خواد بنویسی
البته راه های دیگری هم هست ولی این راه ساده ترشه
بازم میگم سعی کنید این کارو نکنید
چون وقتی فردی یا کسی می شینه و وقتشو صرف اینا می کنه دلش تنها به اینا بنده که اسمشون اون آخر !!!! ببینه و وقتی ما این کار رو می کنیم واقعا ......خیلی دردناکه .....
بدرود

دوست من شما هرويين را ميدي دست جوان مردم و برايش آماده ميكني بعد ميگي ولي اعتياد كار خوبي نيست؟؟؟؟!!!!

آيا اين كار شما زشت تر از كار پرسش كننده نيست؟؟؟

من هم ميتوانم يك كپي از سي دي هايي كه شما براي فروش گذاشته ايد را بگذارم تو هاستم تا همه آنها را رايگان دريافت كنند. ولي مطمن باش كه حتما مينويسم كه البته اين كار خوبي نيست :mad:

پارسا جان اين دوستان هرجور كه شده هنوز نيوك را آزمايش نكرده ميخواهند كه يك نوشته كوچك كپي رايت زير سايت نباشد اونوقت شما چگونه انتظار داريد كه يك عكس هم از سايت سازنده نمايش دهند؟؟

البته نظر خيلي خوبيه ولي كجاست آدم با معرفت كه اينكار را بكنه؟؟؟ كار ما ايرانيها شده نمك خوردن و نمكدان را شكستن. هم اكنون نيوك 7.8 بيرون آمده است. كسي با اين وضعيت دلگرمي اينكه آن را نيز فارسي سازي كند دارد؟؟؟

Mikhak

Active Member
izone جان آدم خودش عقل داره من با يه قسمتي از گفته هاي شما موافقم
ولي به نظر من بهتره كه يه نفر كه وارد اينجور كارا ميشه اينارو بلد باشه و رعايت كنه نه اينكه از روي ناداني كپي رايت رو بزاره تو سايتش
الان در كشورهاي اروپايي شما فكر ميكنين نميتونن سي دي رو كپي بزنن ، چرا ميتونن خيلي هم بهتر از ما ميتونن ولي نميزنن چون ميدونن كه چقدر واسه اين زحمت كشيدن
حتي خود دولت هم واسه اين كار ارزش قائله و از شركتي كه اين زحمت رو ميكشه طرفداري ميكنه
ولي اينجا ....
اگه بخواي همچين شكايتي بكني به نتيجه كه نميرسي هيچ ، بلكه بيشتر از اوني رو كه گذاشتي واسه در آوردن كار بايد خرج اين شكايت كني
فرهنگ كپي رايت اوني نيست كه شما ميگي يه چيز ديگست كه فكر نكنم به اين راحتيا ما ايرانيا بتونيم رعايتش كنيم
-----------------------------------
سينا

zanis

Member
جناب izone از این که اینقدر سعه صدر دارید سپاسگزارم !!!!!!! در ضمن هیچ وقت سعی نکنید قصاص قبل از جنایت بکنید . شما میگذاشتید ما کپی رایت رو برداریم و لوگوی شما رو نزاریم بعد ما رو با هروئینی ها مقایسه میکردید و انگ نمک نشناس و بی معرفت به ما میزدید .

قبول داشته باشيد كه با اين كارها ... مي كنيد تو زحمات ما

به نظر من بهتر يه ليسانس بنوسيم و توش يك عالمه فحش خار و مادر و جد آباد بذاريم واسه اونايي كه اين كارارو ميكنن (البته براي ايرانيها) شايد جواب داده!!!!!!!!!!!!!!!

خودتون فكر كنيد ديگه من نيوك پلتينوم رو فارسي كردم بماند كه پدرم در امد ولي از 147 بار دانلود اين نيوك 100 تاشون كپي رايت رو برداشتن و حتي تشكر هم نكردند. در ضمن من دانلودي هام نيا به عضويت نداره ولي از 147 نفر فقط 5 نفرشون عضو شدن اون 5 تا هم رفيقام بودن در نتيجه منم ديگه پلتينوم رو بيرون ندادم دوست ندارم كه كسي از حق من سو استفاده كنه (!)

اين قدر اين كارا رو بكنين كه همه چيز پولي شه !!!!!!!!!!

(منظورم با كس خاصي نيست)

پارسا

آخرین ویرایش:
اگه دوست دارين من ميتونم با فارسي كنندگان صحبت كنم كه از اين به بعد پوليش كنيم :)

لااقل اينطوري دلمون نمي سوزه و زحمتامون از بين نمي ره :sad:

آخرین ویرایش:
حالا گذشته از اون كه قانون کپی رایت باید احترام گذاشته بشود , به نظر من ما نباید وقتمون رو صرف کنیم و ببینیم که کی فوتر سایتش کپی رایت رو گذاشته! اگر کسانی که فارسی می کنند می خواهند فقط یک امضا از خودشون توی صفحه باشه که به نظر من در سورس صفحه بگذارید! اگر نه و می خواهید معروف شوید که باز هم مشکل اینجاست که آدم تو اوپن سورس معروف نمی شود, در واقع اوپن سورس چیزی جز دردسر برای نویسنده , مترجم و یا افراد مختلف یک برنامه نمی آورد چون چیزی که اوپن سورس زیاد داره باگ هستو هر روز باید وقتتون رو صرف باگ گیری کنید. اگر هم شما برای تفریح اوپن سورس رو گسترش می دهید که دیگه این همه دعوا نباید با استفاده کنندگان بکنید که چرا فوترشون رو عوض کردند!
همون طوری که می دانید لایسنس بیشتر برنامه ها GPL هست و این می گوید که افرادی که استفاده ی تجاری می کنند نیازی به پرداخت پول ندارند در ضمن می توانند محتویات فایل را تغییر بدهند در ضمن شکل ظاهری سایت که برای عموم باز هست هم می توانند تغییر بدهندو خب شما فکر نمی کنید که اگر همه بخواهند این کد رو نگه دارند همه ی سایت ها یک شکل می شود؟ مثل فکر کنید تو همه ی چندین میلیون سایت همه یک شکل باشند , خب نمی شود که!
درست هست که کپی رایت باید رعایت بشود ولی به نظر من :
1. اگر می خواهید نشانی از خود در فایل بگذارید در سورسش و به صورت کد *کامنت* بگذارید!
2. فکر نمی کنید شما ها که خودتون مثلأ همون نیوک رو مجانی اینجا می گذارید دارید ضربه می زنید به سازنده ی اصلی (جدا از اینکه به نظر من نیوک پولیش مفت نمی ارزه!)
3. شما خودتون آیا نسخه ی ویندوزتون اصلی هست؟ (فکر نمی کنم 99.9 % ویندوز های ایرانی تقلّبی هست!)
4. شما ها که می گویید نباید کپی رایت عوض بشود چرا خودتون عوضش کردین مگر خودتون کد را تغییر نداده و اسم سایت خودتون رو نگذاشته اید؟

در ضمن من با حرف پارسا فاتحی موافقم, نظر بسیار خوبی هست , به نظر من حتّی برنامه ها باید لوگوهاشون رو مثل Spread firefox بگذارند در سایت ها و از فحش خواهر و مادر برای حفظ کپی رایت استفاده نشود چرا که بی ادبی مترجم رو نشان می دهد!

البته این ها همه نظر بود , عقیده ی من این هست که کپی رایت برداشته نشه ولی در سورس صفحه گذاشته شود!
ممنون!

آخرین ویرایش:

awt

Member
نه آقا فکر نکنم جالب بشه چون ما ایرانیها زیاد ولخرج نیستیم !!!!

zfarhad2003

Member
ببخشيد ولي من تا اونجايي كه اطلاع دارم ليسانس GPL حق چنين كاري رو به هيچ كس نمي‌ده. در رابطه با برنامه‌نويسي OpenSource بايد بگم كه اين كار يك بازي و يا تفريح نيست بلكه عشق خالص به برنامه‌نويسيه و در واقع كسي كه Open كد مي‌نويسه و در اختيار مردم قرار مي‌ده از اونا انتظار نداره كه بهش پول بدن و يا حتما اعلان كپي رايت رو در سايتشون نگه دارن. نگه داشتن اين اعلان در سايت و كمك كردن به برنامه‌نويس فقط نشانه بر اوج هوشمندي استفاده كننده است كه با اينكار علاوه بر پشتيباني از برنامه نويس سعي مي‌كنه كاري كنه كه اين گونه برنامه‌ها روزبه روز بيشتر و بيشتر برسن تا جايي كه ديگه حتي اين ويندوز درپيتي ديگه حرفي واسه گفتن نداشته باشه.
حالا شما هرجور راحتين اين كپي‌رايت رو بردارين نه تنها به برنامه نويس ضرر نمي‌زنين بلكه به اون كمك مي‌كنين كه ديگه از اين كارش كه مفت كد بنويسه بده استفاده كنين دست برداره و كمي عاقلانه رفتار كنه (حالا ببينين كي ضرر مي‌كنه)

جدیدترین ارسال ها

بالا