برای کار سینمایی(VFX) کدامیک بهتر است؟ maya or cinema4d

سلام دوستان

من میخوام کار جلوه های ویژه سینمایی انجام بدم . اما بین انتخاب maya و cinema4d گیر کردم!

به نظر شما کدوم برای خلق انیمیشن های واقعی که بشه توی فیلمها ازش استفاده کرد بهتره؟

همچنین در مورد تطبیق داشتن با برنامه هایی مثل after effect و fusion چطور؟ کدوم بهتره؟(بین خود این 2 تا کدوم قدرتمندتر و پرکاربرد تره؟ )

(ببخشید که سوالاتم خیلی ابتدایین :rose: )

از قدیم گفتن خشت اول رو که کج بذاری تا ثریا کج مبره بالا

آخرین ویرایش:

madar graphic

Active Member
سلام
ببینید نرم افزار C4D از همش بهتره(به نظر من) و خیلی خیلی خیلی با افتر مچه
مثلا یه نوع خاصی از رندر توی c4d که بگیری : افتر اونو به طرز معجزه آسایی میشناسه(منظورم camera و null object و composite all و غیره....)
همچنین یاد گرفتنش هم خیلی آسونه نسبت مکس حالا مایا رو نمی دونم
من قبلنا مکس کار میکردم. یکی بهم گفت مایا خیلی جامع و یاد گرفتنش دشوار.
ولی بعد از کلی آموزش باز هم درس و راست مکس رو یاد نگرفتم ولی c4d رو الان یه چند روزیه شروع کردم و خدا را شکر....)

حلا این نظر من بود
موفق باشید:oops:

Fa

Well-Known Member
نمي شه گفت . از اين بحثها خيلي شده . هر كسي با يه چيزي راحته و راحت كار ميكنه . اوني كه مكس يا مايا كار ميكنه رو بكشي هم سينما كار نمي كنه و بر عكسش . بين افتر و فيوژن هم نظر نمي دم:-? چون آشخورم ولي كار با سينما به مراتب simple تر از مكس و مايا هست .:cool:

بله درست میگید اما منظور منم نظر شخصی نبود ... از نظر امکانات و گستردگی ابزار و قابلیت ها سوال کردم

Fa

Well-Known Member
با همه اين نرم افزارها ميشه كارهاي مشابهي انجام داد ولي تو هر كدوم يه كاري راحته و يه كاري سخت . فكر كنم مايا برات مناسب و آموزش هاشم بيشتر باشه . البته من اعتقاد به سينما دارم :green:

جدیدترین ارسال ها

بالا