بخیه در منزل | مرکز خدمات پزشکی/پرستاری در منزل

geekgirl

Member
بخیه کردن زخم یکی از روش های درمانی برای زخم های ناشی از بریدگی می باشد. مواد یا نخ بخیه که استفاده می شود، دو نوع می باشند، یا نخ قابل جذب هستند، و یا غیر قابل. نخ های بخیه قابل جذب به مرور زمان حل می شوند، ولی بخیه های غیر قابل جذب باید در مدت زمان مشخص شده توسط پزشک برداشته شوند، که با توجه به محل و نوع زخم معمولاً 5 تا 10 روز است.

به طور کلی زخم ها احتیاج به مراقبت و مشاهده مستمر دارند. پس از این که زخم ها بخیه زده می شوند، با یک لایه نازک پماد و باند پوشانده می شوند. پزشک یا پرستار در مورد نحوه مراقبت از بخیه ها روش هایی را به بیماران توضیح می دهند، و رعایت کردن نکات می تواند به بهبودی هر چه سریعتر زخم های آن ها کمک کند. هم چنین شما می توانید برای کشیدن بخیه و دیگر خدمات پرستاری از جمله پانسمان زخم در منزل مرکز سلامت نوین استفاده کنید.

بخیه زدن در منزل کرج


انواع بخیه​

 • بخیه های جذبی​

این نوع از بخیه ها به خاطر مواد و جنس نخی که دارند، قابلیت جذب در بدن را دارند. به همین خاطر پس از زدن بخیه به راحتی جذب بدن می‌ شوند. بخیه های جذبی انواع مختلفی دارند، که با توجه به بافت داخلی پوست انتخاب می شوند. زدن بخیه و کشیدن آن در منزل از طریق بخیه های جذبی بیشتر برای زخم های داخلی، جراحات دست، صورت و شکم است. به خاطر نوع ماده استفاده شده، در این نوع بخیه ها حدود 60 روز زمان احتیاج دارد، تا بخیه ها بتوانند جذب بافت های بدن شوند.

 • بخیه های غیر جذبی​

این نوع از بخیه ها برخلاف بخیه های جذبی جذب پوست و بافت های بدن نمی شوند، و حتماً پس از زدن بخیه باید کشیده شوند. با توجه به این که این بخیه ها نمی توانند جذب بدن شوند، در جراحی های داخلی به هیچ عنوان از آن ها استفاده نمی‌ شود، و فقط سطح بیرونی پوست را می توان از طریق آن ها ترمیم کرد. زدن بخیه و کشیدن آن در منزل با استفاده از بخیه های غیر جذبی نیز به دو روش انجام می شود. یک سری از بخیه ها که روی سطح بیرونی پوست زده می‌ شوند، به راحتی دیده می‌ شوند، و می توان آن ها را از روی پوست جدا کرد. برخی دیگر از بخیه های غیر جذبی نیز هستند، که در زیر پوست زده می شوند، به گونه ای می باشند، که فقط در دو سر پوست دیده می شود. برای کشیدن آن ها باید یک سر بخیه را قطع کرد، و با کشیدن سر دیگر آن را به طور کامل از زیر پوست جدا کرد. این کار حتماً باید توسط پزشک یا یک پرستار حرفه ای در منزل پس از ویزیت پزشک در منزل انجام شود، تا از به وجود آمدن هر گونه مشکلی جلوگیری کنند.

چگونه می توان نوع بخیه و ابزار لازم برای آن را انتخاب کنیم؟​

توجه داشته باشید، که سوزن انتخابی شما می تواند در بخیه زنی بسیار تأثیرگذار باشد. سوزن هایی که دارای ضخامت بیشتری می باشند، می توانند با هر بخیه بخش بیشتری از بافت را در بربگیرند، در حالی که از سوزن های ریزتر برای ترمیم نواحی کوچک و ظریف استفاده می شود. با توجه به این که سوزن بخیه شما می تواند کات یا دارای لبه های برش ای باشد، یا این که فاقد هر گونه لبه باشد. لبه های سوزن طوری می باشد، که اگر شما سطح مقطع آن را نگاه کنید، به شکل مثلث می بینید. این نوع سوزن ها را می توانید برای نفوذ به بافت های متراکم و نامنظم که نسبتاً ضخیم هستند استفاده کنید. سوزن هایی که لبه ندارند، به صورت گرد می باشند، برای بستن بافت نرم مانند دستگاه گوارش، عروق، فاسیا و دیگر بافت های نرم که در زیر سطح پوست یافت می شوند، استفاده می شوند.

هزینه زدن بخیه در منزل کرج


انواع تکنیک های بخیه زنی​

 • بخیه زنی پیوسته​

زمانی که نخ مورد استفاده دارای قدرت کشسانی یکسان در سر تا سر رشته باشد، می توانید بدون قطع کردن فرآیند بخیه زنی کل ناحیه مد نظر را بخیه بزنید. این تکنیک سرعت بالایی دارد، و می تواند بخیه ای قوی ای را بر روی بافت بزند.

 • بخیه زنی ناپیوسته​

بعد از ایجاد یک بخیه نخ قطع و انتهای آن بسته می شود، و سپس از کنار آن مجدد بخیه دیگری زده می شود، و این کار را تا زمانی که کل بافت بخیه زده شود، ادامه پیدا می کند.

 • بخیه های عمیق​

از بخیه های عمیق بیشتر برای بستن لایه های فاسیال استفاده می شود، و فقط برای بخیه زدن ناحیه های عمیق مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین می توان آن را به دو صورت پیوسته و ناپیوسته انجام داد.

 • بخیه های مدفون شده​

بخیه های مدفون شده طوری زده می شوند، که گره بخیه در داخل زده شود. این نوع از بخیه ها معمولاً برداشته نمی شود، و زمانی که از بخیه های بزرگ در عمق بدن استفاده می شود، مفید است.

 • بخیه های رشته کیفی​

از بخیه های رشته کیفی معمولاً در اطراف ناحیه مورد نظر استفاده می شود. به عنوان مثال ممکن است، که در روده ها برای ایمن سازی دستگاه منگنه کننده روده مورد استفاده قرار بگیرد.

 • بخیه های زیر پوستی​

بخیه های زیر پوستی در درم (لایه ای از بافت پوست که در زیر لایه فوقانی پوست شما قرار دارد.) قرار می گیرند. این نوع از بخیه ها بخیه های کوتاهی می باشند، که در خطی موازی با زخم شما قرار می گیرند. سپس بخیه ها در هر دو انتهای زخم پایان می یابند.پ

هزینه کشیدن بخیه در منزل کرج

هزینه بخیه زدن در منزل​

از عوامل تأثیرگذار در تعیین هزینه بخیه زدن در منزل می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • میزان آسیب و از بین رفتن بافت های نرم
 • نوع جراحت
 • لزوم حضور پزشک
 • نوع بخیه
 • نوع نخ بخیه

هزینه کشیدن بخیه در منزل​

از عوامل تأثیرگذار در تعیین هزینه کشیدن بخیه در منزل می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • نوع جراحت
 • عمق و وسعت بافت های درگیر شده
 • تعویض پانسمان و بانداژ
 • نوع بخیه
مرکز پزشکی سلامت نوین به عنوان یکی از مراکز شناخته شده، در زمینه ی زدن بخیه و کشیدن آن در منزل را در کوتاه ترین زمان به بهترین شکل ممکن توسط کادر حرفه‌ ای و با تجربه انجام می شود.
 

جدیدترین ارسال ها

بالا